Maak werk van voordelig fietsen 69 59 SVRZ wil andere zorg jong dementerenden Het Fietsplan van Piet Voskamp Piet Voskamp 100 gram 1/ per stuk 2,^ 3 voor 6,00 100 gram 1 r Conference Bospeen Elstar TVostomaten 4e GRATIS 't CJroentescduurtje t roentescduurtje FlifflMl De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL koster co rioolspecialisten 'KEN JE KRACHT' Aanbiedingen week 39 Scholfilet 75 Visgilde lunchhapje Krabsalade 95 Lekkerbekken visgilde VISGILDE HEIJDENS Moens DOE UW VOORDEEL Installatie en Servicebedrijf Sprayt specialist rauwkost salades Puzzel De Storm liep storm Vrijkaarten voor Whisky Festival Identiteit 4 M f Woensdag 23 september 2009 - Pagina 2 Wilt u als bedrijf een voorbeeldfunctie vervullen en het fietsgebruik in het woon-werkverkeer stimuleren? Dan betaalt de Belastingdienst graag mee! Fietsen is niet alleen gezond en goedkoop, het is ook milieuvriendelijk. Van fitte medewerkers is bekend dat zij alerter, sneller en preciezer werken. Fietsen draagt bij aan de fitheid van medewerkers. Kijk op onze site of op www.bedrijfsfietsennederland.nl voor meer info. informeer naar de voorwaarden. Fietsspecialist Stationsstraat 52, Middelburg - [t] on8 - 6i 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl - [i] www.pietvoskamp.nl Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 9.00-15.00 uur. Winkel op maan dag gesloten. Werkplaats: dinsdag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.30 uur. Werkplaats zaterdag en maandag gesloten. niet te stoppen deltastraat 41 zierikzee t 0111 412566 Weerbaarheidstraining nieuw in Vlissingen! Door Marja Reijnders, start donderdag 1 oktober van 19.00-20.00 uur in Body Soul Fitness, Edisonweg 418, Vlissingen. Meer informatie of inschrijven www.BodyandSoulFitness.nl zie knop cursusagenda. Tel. 06-144 02 070. E-mail: BodyandSoul@Zeelandnet.nl geldig van 23 t/m 30 september Schetdestraat 37 4381 RR VLISSINGEN T 0118 41 88 64 www.hegden5.visgitde.nl STOFFERING Boxspringset incl. hoofdbord, matrassen en topper Alle maten leverbaar, 140/160x200 Van J493,- nu 995," Bedset nostalgisch wit inclusief 2 nachtkastjes Alle maten 4&6,- nu 1250,- 3-2-lits leder blauw hoge rug met binnenvering Van &€(>,- nu 2499,- Oud teak nieuwe collectie o.a. dressoir, tafels Nu ter kennismaking 1 5% korting Hoekbank in vele stoffen Normaal nu 895,- Meubelen Jasmijn wit, tafels, boekenkast, vitrinekast en b.v. winkelkast 220 breed Normaal nu 1050,- Vele aanbiedingen in tapijt, gordijnen, laminaat en zonwering www.moensstoffering.nl Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax 10118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij NEFITfM KUInH.ll B0SCH ^Oootóerap www.gasned.nl Neem contact op met uw installateur Burg. Baaslaan 22, Middelburg-Sint Laurens Tel. 0118-650064 E: nefit.service.spruyt@planet.nl www.installatiebedrijfspruyt.nl Nefit houdt Nederland warm NEFITj "!'i Voor een vitaminekuurtje ga je naar Onze aanbiedingen voor deze week Handperen per 2 kilo maar Hele mooie Hollandse per 2 kilo per 500 gram ct Onze salades kunt u eten zonder dat de weegschaal het komt te weten!!! Oostkapelseweg 87 Serooskerke Tel. 0118-591459 www.groenteschuurtje.nl De redactie van De Faam heeft speciaal voor haar ie- zers een puzzel gemaakt over de film De Storm. De puzzel bestond uit tien vra gen, waarvan de antwoor den in de vakjes moeten pas sen. In het midden komt dan, van boven naar bene den, een oplossing. De op lossing was Geef niet op, de song van Blof. Puzzelvragen: 1. Wie is de regisseur van de film De Storm? Ben Som- bogaart. 2. Hoe wordt de zondvloed uit 1953 ook genoemd? Stormvloed 3. In welke bioscoop is de wereldpremière van De Storm? CineCity 4. Welke band zingt de titels ong van de film? Blof 5. Wie is de auteur van de ro man 1953? Rik Launspach 6. Welke actrice speelt Julia? Sylvia Hoeks 7. Wie is de festivaldirecteur van Film by the Sea? Leo Hannewijk 8. Hoe heet de acteur die Al- do speelt? Barry Atsma .9. Wat raakt Julia kwijt in fe bruari 1953? zoon 10. De titel van het boek dat Kees Slager schreef over 1953 De Ramp Honderden lezers stuurden hun oplossing van de puzzel naai' de redactie. 3 x de filmeditie van het boek gaat naar: C. Janse in Vlissin gen; Hannie melis in Vrou wenpolder en J van Gink in Oostkapelle. 3 x een reisdeken met het lo go van De Storm gaat naar: Karen van der Togt in Vliss ingen; J. van de Plasse in Oost-Souburg en B. Pop in heinkenszand. 3 x twee vrijkaarten om de film De Storm in de bio scoop te zien gaan naar: Wietse de Rover in Middel burg; L. Ruiter-Cramer in Vlissingen en betty Stroy in Amemuiden 3 x zaklamp met het De Storm logo gaan naar Mech- gelien Reijnierse in Koude- kerke; F. Mijnsbergen in Vlis singen en M. Boon in Mid delburg. VLISSINGEN - De Faam mag in samenwerking met het festival Whisky by the Sea tien keer 2 vrijkaarten weg geven voor het festival dat zaterdag 26 september is. De vragen die beantwoord moesten worden: Hoe schrijft met Whisky in Schot land Whisky. Hoeveel pro cent alcohol is whisky mini maal? 40%. Wordt er whis ky gedistilleerd in Japan? ja. waar werd whisky uitge vonden? Ierland en Is er water nodig om whisky te produceren? ja. Vraag 4 bleek duidelijk een instinker, want veel lezers schreven Schotland. De vrijkaarten zijn verzonden aan: Peter Masius, Louis Berger en Maarten Berendsen in oost- Souburg; Joleen Smitshoek en jan Eggebeen in Vlissin gen; krijn Coppoolse in Ser ooskerke; Vincent de Rijke, Dirk de Haan en Caroline van Tatenhoven en Johan Ouwerkerk in Middelburg Vingerafdruk in paspoort is voortaan verplicht DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - "De vin gerafdruk in het paspoort hoeft voor mij niet. Het is overbodig", vertelt Hélène Lazeroms uit Vlissingen. De mensen die sinds deze week een nieuw paspoort aanvra gen zijn verplicht om vin gerafdrukken af te geven die in een chip in het reisdo cument komen te staan. Hélène: "De vingerafdrukken afstaan tast mijn privacy aan. Maar zolang ik niets verkeerds doe, hoef ik niets te vrezen." Mario Kanli komt het Vlissingse stadhuis uitlopen, "ik vind het goed dat wij onze vingerafdruk ken moeten inleveren voor het paspoort. Dat is een goed wa pen tegen de fraude van tegen woordig." Adriaan Wisse (73) is ook voorstander en denkt dat, mocht zijn paspoort gestolen worden, die dankzij de vinger afdruk sneller terugkomt. Is de overheid te strengen aan het worden? Adriaan: "Het moet uiteindelijk veel strenger wor den. Er zijn zoveel overvallen en helaas worden ouderen steeds vaker overvallen. Daar gaat de wereld kapot aan." Zal de overheid nog verder gaan in het registreren en volgen van de inwoners? T. Souwer: "Ik denk dat het op deze manier verder gaat. Er moet een omslag ko men. Ik ben bang dat wij in een politiestaat gaan leven." Tera Danser vreest niet dat het uit de hand gaat lopen. "Ik vermoed wel dat de regering nog een stapje verder gaat, Het blijkt nodig te zijn. Ik wil ook dat mijn kinderen een veilige toekomst hebben. Ter controle bij de mensen zelf een chip inbren gen moesten ze maar niet Het is afgelopen met de eenmalige gratis identiteits kaart voor 14-jarigen. Jon geren van 14 jaar, die hun gratis identiteitsbewijs nog niet hebben aangevraagd, kunnen dit doen tot 31 de cember van dit jaar. Daarna moet er gewoon betaald worden. Vanaf acht weken voordat een jongere 14 jaar wordt kan die een gratis identiteitskaart aanvragen. Wanneer de periode van acht weken geheel of ge deeltelijk in 2009 valt kan een jongere die begin 2010 veertien jaar wordt, toch tot en met 31 december het identiteitsbewijs aanvra gen. doen. Maar als mijn kind zoek zou raken, baal ik misschien." Margriet Vrieling: "De regering moet ons niet teveel betuttelen. Ik denk dat ze meer willen, maar daar ben ik geen voor stander van. Voor de chip in de mens ben ik niet bang. Gebeurt dat wel, dan is het tijd om te emigreren." Dylan Wondergem uit Vlissingen (16) haalt zijn identiteitskaart uit zijn broek zak. Twee jaar geleden gratis van de overheid gekregen. Met ingang van 1 januari wordt de eenmalige gratis Nederlandse identiteitskaart afgeschaft. Dy lan: "Dat vind ik minder. Zoiets kost veel geld. Ik vond het een goed idee dat ik hem gratis kreeg." Voor het Middelburgse stadhuis krijgt Vlissingse Dylan geen bijval. Saphira Carbaat (17): "Iedereen moet betalen voor een identiteitskaart, dus iemand van 14 jaar ook, vind ik." GOES - Door de vergrijzing groeit naar verwachting het aantal dementerenden in Zee land tot 2030 met 60 procent. Daarom houdt Stichting Ver pleeg en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) bijeenkomsten voor familieleden en mantetzorgers van jong dementerenden op 24 september in rt Gasthuis in Middelburg van 14.00 tot 16.00 uur en 6 oktober in De Fonteyne in Heinkenszand van 18.30 tot 20.30 uur. Onder de dementerenden zijn steeds jongere mensen. Die doelgroep vergt andere zorg en daarom wil SVRZ inventari seren hoe die zorg aangepast en uitgebreid kan worden. "Jong dementerenden besef fen vaak beter dat ze ziek zijn. Gevoelens van machteloos heid en frustratie zijn daarom heftiger", zegt Gkfia BaJ van SVRZ. "En omdat ze jonger zijn. en in het algemeen licha melijk fitter en actiever, heb ben ze de neiging zichzelf be ter in te schatten dan ze in werkelijkheid zijn. Doordat ze vaak nog een actieve rol in de maatschappij spelen, geven zij hun positie als kostwinner, opvoeder of partner reet snel op. Beslissingen rondom het functioneren zijn veel ingrij pender."

de Faam | 2009 | | pagina 2