IAA in Frankfurt staat in het teken van primeurs en alternatieve brandstoffen De zekerheden die Suzuki rijden zo aantrekkelijk maken! 3 jaar fabrieksgarantie Voordelig Onderhouds Systeem www.zeeuwsautojournaal.nl De Internationale Automobilaus- stellung in Frankfurt wordt om de twee jaar georganiseerd. Het is welhaast de grootste beurs ter wereld die dit keer naast alle primeurs in het te ken stond van alternatieve brandstoffen. Natuurlijk was ik weer van de partij! De SX4 Veelzijdig plezier. Vanaf €14.525 Lease vanaf i 32b.- p/mnd Vanaf €9.981 Lease vanaf 239,- p/mnd, De Swift Snel en zuinig. Vanaf 10.877,- Way of Life! Woensdag 23 september 2009 - Pagina 7 aal daarvoor gebouwde baan. In Frankfurt spelen de Duitse mer ken de eerste viool, dus hebben Mercedes en de Volkswagengroep ook een eigen gebouw. Het merk uit Stuttgart toonde de nieuwe E-Klasse Estate, tenminste, zo heet hij bij ons, want bij onze oosterburen gaat hij al sinds 1977 als het T-model door het leven. Voorts was daar de spectacu laire SLS AMG, een ultramoderne versie van de beroemde 300 SL vleugeldeur. Audi toonde de A5 Sportback, een prachtige vierdeurs coupé, evenals de R8 Spyder, een bloedstollende cabrio. Skoda presenteerde zijn gro te Superb Combi en Volkswagen de Polo driedeurs en de nieuwe Golf Variant. Veel primeurs Alle aanwezige merken hadden wel één of meerdere auto's met een al ternatieve aandrijving en op zich wa ren dat vrijwel allemaal wereldpri meurs, maar laat ik nog even verder gaan met mijn ronde langs de vele nieuwtjes. Renault was er met de nieuwste CC, een Coupé Cabriolet op basis van de Mégane. Kia was trots op de nieuwe Sorento en de in Europa ontwikkelde kleine Venga. Volvo had zijn C30 weer up-to-date Tekst Rob Strating Al jaren ga ik samen met verkoopad viseur Bas Anröchte van Toyota De Jonge uit Goes en ik heb maar me teen het aangename met het zakelij ke verenigd en de tweemaal 500 ki lometer naar de Franfurter Messe af gelegd met de nieuwe Toyota Verso. Het testverslag komt u vanzelf tegen in het Zeeuws Autojournaal. Franfurt heeft het van alle autobeur zen het best voor elkaar wat betreft de infrastructuur. Via de Autobahn rijd je zó de parkeergarage in. Ver volgens worden de bezoekers met grote pendelbussen naar de Messe gebracht. We kwamen nu via de mooie hoofdingang meteen in het nieuwe BMW ge bouw terecht. Twee jaar geleden stond er op het binnenterrein nog een gi- ga tent waar het Beierse merk zijn producten toonde, maar dat is ver leden tijd. BMW toonde daar zijn jongste bore ling, de X1, een SUV op basis van de 1-serie. Ter wijl op het enorme plein alle modellen werden ge toond, reden boven onze hoofden zowel histori sche als splinternieuwe modellen over een speci gemaakt. Porsche was er met de Pa- namera, een vierdeurs coupé met een dikke V8. De Jaguar XJ is compleet vernieuwd en stond in al zijn pracht te stralen op de stand. Opel kon haast niet wachten om zijn nieuwe Astra aan het publiek te tonen, net als Ford met de tweede oplage van de C-Max in twee uitvoeringen. Toyota stond er met de derde generatie Prius, de hybrideauto van het eerste uur en Bentley showde de compleet nieuw Buitengewoon verrassend was toch wel dat Saab na alle problemen het voor elkaar heeft gekregen als een phoenix uit de as op te stijgen met zijn schitterend vlaggenschip: de vijf meter lange spiksplinternieuwe 9-5! Zelden zag ik zo'n mooie Saab en ik weet zeker dat het Zweedse merk met deze grote middenklasser een ferme doorstart gaat maken! ontwikkelde Mulsanne, een beauty van een koets. Voor alle zekerheid Bij elke nieuwe Suzuki kunt u standaard rekenen op ei Brandstofverbruik 2Ó04/3/EC (benzine). ECE 101R-00 (diesel): 6,3 - 7,4; t/lOOkm, 13,3 -.15.9 km/1, CO,-uitstoot: 159-175 g/km. ue bpiasn Verfrissend idee. Brandstofverbruik 2004/3/EC (benzine), ECE 101R-00 (diesel): 4,5 - 5.9 l/100km, 16,9 - 22.2 km/1, CO,-uitstoot: 120 -142 g/km. Bij elke nieuwe Suzuki kunt u standaard rekenen op een zeer uitgebreide fabrieksgarantie. Drie jaar lang of 100.000 km! Bovendien krijgt u ook nog eens 12 jaar carrosseriegaran tie op alle modellen (uitgezonderd de Jimny die 6 jaar car rosseriegarantie heeft). Suzuki rijden betekent dus vooral zorgeloos autoplezier. Zóveel is zeker! Elke nieuwe Suzuki heeft 3 jaar MobiÏÏteitsgarantie. Dat betekent dat u 7 x 24 uur verzekerd bent van hulp onderweg in heel Europa. Een andere hulpdienst is dus niet nodig en u bespaart daarmee alles bij elkaar een paar honderd euro. Na die drie jaar kunt u de Mobiliteitsgarantie elk jaar gratis verlengen. Levenslang (of tot 200.000 km), als u wilt. WÊÊmËÊMmÊÊaÊÊm&iÊÈSËÈmaÊËmmmm Lease v.:ma?'L 245.- p/mnd Brandstofvorttruik 2ÜG4/5/EC (benzine).f CE 10iR-0ö (diesel): 4.5 - 7,01/lQOkro. 14,3 - 22,2 km/1, CO.-ultstool: 120 -165 g/km. Met Suzuki's Voordelige Onderhouds Systeem (VOS) weet u van tevoren precies waar u aan toe bent. Uw Suzuki contro leren wij bij de jaarlijkse onderhoudsbeurt op 32 punten en samen met u bepalen we welke aanvullende werkzaamheden nodig zijn. Met VOS krijgt uw auto dus altijd exact het onder houd dat op dat moment nodig is. Slimmer kan niet. Mercuriusweg 29, 4382 NC Vlissingen, Tel. (0118) 419 051 Alle prijzen zijn geadviseerde verkoopprijzen (voor aflevering importeur), incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage en legeskosten. Iedere koper van een Suzuki is automatisch één jaar gratis lid van de Rhino Club, met tal van voordelen. Deze internationale organisatie zet zich met succes in voor het beschermen van de zeldzame zwarte neushoorn in Afrika.

de Faam | 2009 | | pagina 27