auto'smotoren Dodge krikt de Caliber flink op Elektrische Peugeot Volvo C30: op scherp! Lexus laat de LF-Ch zien Honda CR-V 2.4 Executive Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Af-fabriek LPG Dacia Sandero WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2009 Ov Wie een Dacia koopt, wil zo goedkoop mogelijk rijden en dan past het wel als deze hatch back af-fabriek wordt aangebo den met een LPG-installatie. In het vooronder ligt de 1.4 liter achtklepper die een vermogen levert van 75 pk. De auto krijgt een B-label en valt binnen de normen voor 20 procent bijtel ling. De LPG-tank is 35 liter groot. De Dacia Sandero LPG is er vanaf 10.695 euro (Ambian ce), (Laureate 11.695 euro). In de lijn van de Jeep Compass en Patriot pakt Dodge nu haar Caliber aan. Met name de kwa liteit in het interieur wordt flink opgekrikt door een compleet nieuwe inrichting met fraaiere materialen. Verder komt Dodge met een 2.2 liter Mercedes die sel in plaats van de 2.0 TDI die bij VW werd ingekocht. De 1.8 liter instap benzinemotor wordt uit het programma geschrapt. De dieselwijziging is ook van toepassing op de twee Jeeps. Eindelijk laat Lexus zien hoe haar nieuwste conceptmodel eruit ziet. De LF-Ch zal begin volgend jaar in een productie variant het leven zuur gaan ma ken van de BMW 1-serie en de Audi A3. Het studiemodel is een vijfdeurs met een lengte van 4,30 meter, een breedte van 1,79 meter en hoogte van 1,40 meter. Er zit een hybride aandrijflijn in de auto. Het model komt met hybridetechniek, maar geen diesel. Er bestaat al weer enige tijd een samenwerking tus sen Peugeot en Mitsubishi, denk maar aan de in Ja pan op basis van de Outlander gebouwde 4007. Volgend jaar komt er nog een Mitsubishi-model met Peugeot-label naar Europa, de iOn. We heb ben hier te maken met de Mitsubishi i-Miev waar van een Peugeot-versie komt met slechts licht aan gepaste buitenkant. Typisch eigenlijk daar Peugeot ten tijde van de 106 en de eerste Partner ook zelf elektrische voertuigen bouwde. De auto maakt ge bruik van lithium-ion accu's en heeft een actieradi us van 130 km. De elektromotor levert 64 pk en een koppel van 180 Nm en dat blijkt genoeg voor een topsnelheid van 130 km/u. Volgens ingewijden zal ook Citroen met een eigen versie van de i-Miev ko men. Het kon natuurlijk niet uitblijven dat Volvo ook de C30 van een facelift zou gaan voorzien. De auto is technisch immers familie van de S40 en V50 die al eerder onder het mes gingen, terwijl de eveneens op dezelfde basis gebouwde C70 coupé-cabrio zojuist aangepakt werd. De vernieuwde C30 is meteen aan de voorkant goed te herkennen. Volvo heeft er seri eus werk van gemaakt. De grille is groter en herbergt ook het veel grotere merklogo. De bumper is volledig nieuw van vorm en de koplampen staan onder een hoek. Hiervoor zijn zelfs de spatborden aangepast. In het interieur komen er wat nieuwe kleurencombina ties bij. De motorische opbouw van het programma blijft gelijk, maar er is wel belangrijk nieuws bij de 1.6D DRTVe. Die kan namelijk worden uitgerust met een start/stop systeem en daarmee daalt de C02-uit- stoot naar slechts 104 g/km. Uiteraard voldoet deze versie aan de voorwaarden voor 20 procent bijtelling. Tot slot is er een nieuw sportonderstel. Kortstondig voegt Honda een nieuwe topversie aan de CR-V reeks toe, de 2.4 Executive. Deze auto zal ongetwijfeld op het pro gramma blijven als volgend voorjaar een facelift op het model wordt losgelaten. De motor levert 166 pk en 220 Nm en presteert navenant met een top van 190 km/u en sprint naar de 100 in 11 tellen. De veiligheid van de inzittenden wordt gewaar borgd door onder meer zes airbags en actieve hoofd steunen. De uitrusting is ui terst compleet. Gebruiks mogelijkheden in overvloed in deze luxueuze CR-V. De auto kost 42.400 euro, nauwelijks (495 euro) meer dan de bestaande 2.0 Exe cutive.

de Faam | 2009 | | pagina 21