Walcheren Take-a-Break vol energie Boer zoekt kok Modeatelier TresM. Hof Welgelegen is open Uit het Zakenhart van... Laverie weer open na brand dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N L Woensdag 23 september 2009 - Pagina 19 Ouderen gaan massaal van de boer eten Sociaal Cultureel Centrum opent Win een ANWB-rijopleiding MIDDELBURG - Michèle Piet heeft aan de Burge meester Baaslaan 22 in 'Middelburg haar eigen ate lier TrèsM. De coupeuse werkt daar in een atelier aan huis. "Ik ontwerp en maak veel voor particulie ren zoals bruidsjurken, dans- en theaterkleding. En ik maak ook kleding voor moeilijke maten en doe vermaakwerk, om bij te blijven in mijn vak." Michèle heeft ook een ei gen collectie breimode en biedt kleding te koop aan via haar eigen website. Meer informatie is verkrijg baar via: 0118-411934 of 06- 27055511 MELISKERKE - Inerid Rombouts opent op 1 okto ber de energetische massa ge praktijk Take-a-Break in Meliskerke. Het is geen 'ge wone' massagepraktijk, want massagoloog Ingrid werkt met energie. "Ik los fysieke blokkades op, zorg voor geestelijke ontspan ning en bied ook diverse massa getechnieken zoals hotstone, kruidenstempel, voetreflex, chakra en combinatiemassages. Ook kan ik, als daar behoefte aan is, de oorzaken van klach ten aanpakken maar ook geef ik lekker ontspannende massages. Oude negatieve patronen wor den omgezet naar nieuwe posi tieve patronen en daardoor krij- De boerderijwinkel van Hof Welgelegen. foto: p.r. Ingrid van Energetische Massage Praktijk Take-a-Break gen terugkerende klachten of den mensen evenwichtiger en gevoelens van onvrede geen positiever." Meer informatie: toegang meer. Daardoor wor- 0118-216208 of 06-51771617 MIDDELBURG - Het biolo gische groentebedrijf 't Hof Welgelegen aan de Noord- weg 402 in Middelburg is sinds enkele weken geo pend. Esther en Ard van de Kreeke runnen hun bedrijf en de bijbehorende boer derijwinkel. Het bedrijf teelt ruim vijftig soorten be kende en minder bekende groenten. Van rode kool, bietjes en sla tot moerbei en, snijbiet en pastinaak. Ook is er een GroenteTas abonnement. Vrijdag 25 september bereidt Zus- kookt heerlijke gerechten op het erf en 26 september is er een markt op de bin nenplaats. Meer info: www.thofwelgelegen.nl Wassalon Laverie Middelburg is weer in bedrijf. MIDDELBURG - Wassalon Laverie aan de Brakstraat 14 in Middelburg heeft in april brand gehad en raakte daardoor buiten bedrijf. Er was vooral veel hitteschade binnen. Inmiddels is de zaak weer open. "Onze ser vice is weer net zoals men sen van ons gewend waren en zelfs nog iets verbeterd", vertelt eigenaar Tuncer Eser. "Het wasgoed wordt op de afgesproken dag door de ophaaldienst van Laver ie opgehaald en ook weer afgeleverd. En verder is er natuurlijk de strijkdienst, stomerijservice en de dek beddenservice." Meer in formatie over Wassalon La verie via: 0118-623499. Michèle Piet is van alle modemarkten thuis. VLISSINGEN - "Ik vind het een goede zaak dat wij in woonzorgcentra het pro ject Korte keten van land naar klant zijn gestart. Hiermee wil de Zeeuwse Milieufederatie dat aard appelen, groenten en fruit tegen een betaalbare prijs worden aangeboden bij in stellingskeukens", zegt be leidsmedewerkster Melis- sa Ernst van de ZMF. "Het liefst gaan wij naar vijfdui zend maaltijden per dag en ha len de tussenschakels eruit. De producten komen uit Zeeland. Er zijn minder transportkosten en deze werkwijze is goed voor het milieu. Omdat veel van te voren versneden wordt, kan er gebruik worden gemaakt van Klasse 2 producten", legt Me lissa uit. Ze vervolgt: "Het is be langrijk dat instellingen meer met seizoensproducten gaan werken. En niet meer weken van te voren het menu plan nen, maar per week kijken. Ik heb gemerkt dat bewoners het vervelend vinden dat ze lange tijd vooraf hun keuze moeten maken." Locatiemanager Fer de Bruin van Ter Reede is opti mistisch over het project waar zij aan meedoen, maar kent ook de minder sterke punten. "De boeren zullen iets aan de prijs moeten doen. Ook moe ten ze continuïteit bieden, want wij kunnen niet zonder groenten komen te zitten. Aan vankelijk wilden wij ook biolo gisch vlees. Dat is door ons budget nog te duur. Het eten in het restaurant is inmiddels bio logisch. In het voorjaar van 2010 staat het voor iedereen op het menu", verklaart Fer. een open dag en kan ieder een een stukje op de open bare weg rijden. Wie zich in schrijft voor een opleiding krijgt 100 euro korting op het pakket. Zie de advertentie in De Faam of bel: 0118-634411 voor een proefles. je eigen wereld op de-faam.n! VLISSINGEN - Het Sociaal Cultureel Centrum, waar tot voor kort het jeugdhonk Walk Inn gevestigd was, gaat zaterdag (26 september) weer open. De gemeente had het Vlissingse honk in juni gesloten omdat jonge ren veel overlast veroorzaak ten in de buurt De bewoners van het appartementen complex Harlekijn, dat er boven is gevestigd, waren de overlast flink beu. Bij de Lidl en de soos werden ruiten in getrapt en zelf kregen ze ei eren tegen hun ramen en werd viezigheid in hun brie venbussen gestopt. Burge meester Wim Dijkstra greep uiteindelijk in en sloot de boel. Nu wordt het centrum in de Bonedijkestraat, wat inmiddels het Pablo Picas- soplein heet, heropend. De band El Combo neemt dit om 20.30 uur voor zijn reke ning met een optreden. Het pand is opgeknapt en krijgt een nieuwe naam. De offi ciële opening is op 14 no vember. Een VLISSINGEN - De Ki- wanis Club Vlissingen bestaat dit jaar tien jaar en dat alleen is al reden voor een feestje. Maar dan wel een echt galafeest voor tout Vlissingen. Dat gaat gebeuren op 10 okto ber in het Arsenaaltheater in Vlissingen met het eer ste echte De Ruyterbal. foto: jasper karman MIDDELBURG - ANWB rij opleiding Chris Roelse pakt op zaterdag 3 oktober weer flink uit met de open dag. Ie dereen is welkom om kennis te maken met de ANWB-rij opleiding en maakt kans op gratis rijlessen ter waarde van 2000 euro. Roelse ver zorgt in heel Zeeland auto- en motorrijlessen en ook een rijopleiding met de aan hangwagen. Leerlingen kun nen zelf kiezen of ze hun rij bewijs supersnel willen ha len of dat ze er iets langer over doen. Aan de Beenhou werssingel 6 in Middelburg is tussen 10.00 en 16.00 uur Kiwanis, die het feest organi seert, is een international orga nisatie van serviceclubs die zijn oorsprong in Amerika vindt. De leden van de clubs houden zich bezig met het opzetten en uit voeren van activiteiten om zo geld in te zamelen en dit te ge bruiken om goede doelen te ondersteunen. In Nederland zijn ongeveer 125 clubs. De Ki wanis Club Vlissingen werd in 1999 opgericht en viert dit jaar zijn tienjarig jubileum. Jacques Theelen, Kiwanislid van het eerste uur, is enthou siast over het initiatief voor het galabal: "Het wordt echt een feest met cachet compleet met dresscode (tenue de ville), rode loper en uiteraard een glaasje bubbels bij binnenkomst. We zorgen voor een avondvullend programma met dansdemon- straties van topdansers, live muziek en een later op de avond een heerlijk kaasbuffet." De avond wordt geopend door burgemeester Wim Dijkstra en de Zeeuwse DJ Bert van Leer dam verzorgt de muziek. Daar na volgen optredens van The New Orpheans met zangeres Marjon van Iwaarden en het jazzorkest Naguine. Arie Dinge manse, mede-organisator van het De Ruyterbal, benadrukt dat het galabal ook bedoeld is voor het inzamelen van een bedrag voor het goede doel: "De op brengst van het De Ruyterbal is bestemd voor het Ronald Mc Donald Huis in Rotterdam en voor stichting Lentekind in Middelburg. Beide organisaties zijn van groot belang voor de Zeeuwse samenleving. Langdu rig zieke kinderen zijn vaak aan gewezen op het Sophia kinder ziekenhuis in Rotterdam en door het Ronald McDonald Huis kunnen ouders dicht in de buurt van hun kind verblijven. Stichting Lentekind in Middel- buig is een kinderdagcentrum dat zich richt op kinderen met een beperking." Kaarten voor het De Ruyterbal zijn te koop bij verschillende bedrijven in Vlissingen waaron der Primera in de Walstraat en het Arsenaaltheater aan de Zeil- markt. Meer informatie en ver koopadressen op www.deruy- terbal.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 19