Remco zaagt graag bomen Vertrouw uw ogen. Modus. LOEWE. T dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Nickie compleet op de foto krijgen was een klus de~faam.nl Bassie Workshop gipsmasker maken TECHNO JANSSEN De Faam Woensdag 23 september 2009 - Pagina-17 Nickie zit al de hele zomer in het asiel en wil graag de herfst en de rest van haar leven elders doorbrengen. foto: karin ocké zijn einde. Jammer dus.... Nog één dingetje: wist u dat hier ook bekende Nederlanders dieren adopteren? Ik hoop van harte, dat iemand van u langs komt voor een ken nismaking en wie weet meer je eigen wereld op Tot ziens in het Dierenasiel aan de Oostperkweg 9 in middel burg. telefoonnummer; 0118- 613579. "Halloooooooo, ik ben het, Bassie, de kat van een paar weken geleden. Op het mo ment van dit tweede inter view, zit ik nog in het asiel, maar ik ben gelukkig wel be sproken door een erg lief baasje. De reden dat ik nog hier zit, is dat ik mijn pootje heb bezeerd. Dom hè? En dat moet eerst beter zijn, voor ik weg mag. Hopelijk ben ik al weg op het moment dat jullie dit in De Faam le zen... Nu nog even doorbij ten... Dag allemaal! Groetjes!" door marcel van der voort ARNEMUIDEN - "Sinds twee jaar ben ik stagiair bij het project Wood-Mizer van houtbewerking De Druus- kop en de Loods in Wolp- haartsdijk op de grens van Amemuiden. Ik vind het er leuk en mag zowel binnen als in de natuur aan de slag. Ik heb inmiddels geleerd om met zwaarder zaagap- paratuur te werken", meldt de 16-jarige Remco Bauke- ma uit Middelburg. Remco loopt naar buiten en zoekt een stam van een eerder omgezaagde populier uit. Werkmeester René de Crom pikt die op met een vorkhef truck en rijdt het hout naar bin nen. Remco zet een hoofdtele foon op en begint met een grote machine dikke planken te za gen. Geconcentreerd kijkt hij naar zijn werk. Dit is een wereld van verschil met een paar jaar geleden. "Ik zat op de Korczak- school in Middelburg. Dat ging niet goed. Ik werd er weggepest door andere leerlingen. Ze schopten mij en scholden. Daarom wilde ik niet meer naar school. Als ik was gebleven zou het helemaal verkeerd met mij zijn gegaan. Ik zou in een agres sief mannetje zijn veranderd. Uiteindelijk mocht ik naai- dit project. Ik ben hier rustiger ge worden", vertelt Remco. Mo menteel werkt hij alleen met René. Andere jongeren zijn er niet voor het houtbewerken. Remco werkt vier dagen per week. Op woensdag is hij vrij. Remco: "Dan ga ik thuis com puteren of aan mijn brommer sleutelen. Op het project is er veel afwisseling. Er komt bij voorbeeld een zaagopdracht binnen, of ik ga open haart hout maken." Hoe ziet hij de toe komst? "Ik denk dat het goed met mij gaat komen. Ik wil bé- geleid zelfstandig gaan wonen in Middelburg of Vlissingen. Dat wordt voorbereid. En ik hoop dat ik in het groen kan werken. Zoals bomen kappen of bij de groenvoorziening van LéthE. Eigenlijk wilde ik graag bij de brandweer werken, maar ik vrees dat dit niet gaat lukken", legt hij uit. Tijdens zijn verblijf bij het houtbewerkingproject heeft de knaap zijn VCA- en bromfietscertificaat gehaald. Het bewijs voor veilig heftruc rijden staat op zijn verlanglijstje. Dan verdwijnt Remco weer naar de werkplaats aan de Piet- weg 5. Want er moet gewerkt worden. OOST-SOUBURG - In 't Guus- uus aan de Kanaalstraat 10 in Oost-Souburg begint een nieuw knutselseizoen. Op donderdag 24 september begint de works hop gipsmasker maken voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Deze duurt drie avonden. Het is van 19.00 tot 20.00 uur. Deelname kost 5,00 euro. Aanmelden kan via arina- dekraa@zeelandnet.nl. Dier in het vizier door karin ocké MIDDELBURG - "Ziet u de goed gevulde kat op de foto? Dat ben ik, Nickie. Er waren verschillende shots nodig voor dit plaatje. Mijn colle- gakatten liepen min of meer in de weg. Eentje zwaaide een paar keer met z'n staart voor de lens, net op het moment dat de foto werd genomen en een an dere duwde de lens zelfs weg met zijn kop. Iedereen moest er om lachen, behalve ik. Gelukkig dat het uit eindelijk is gelukt. Goed, u wilt natuurlijk één en ander van mijn weten. Ik ben een lieve, leuke kat van 9 jaar. Ik woonde bij een baasje, maar daar veranderde plotseling van alles en ik kon het daar echt niet meer aarden. En zo kwam ik in het asiel terecht. Ik zit hier nu al een hele zomer en dat vind ik toch wel erg lang. Ik wil een nieuw plekkie voor me zelf en mijn nieuwe baasje. Want weet u, er is hier een kat waar ik wel eens ruzie mee heb. Die kat is op dieet, en ik niet, en op de één of andere manier ziet ie me kennelijk als een bedreiging. Dan gaat hij lopen zieken en ben ik de pineut. Bah, daar heb ik toch zo'n hekel aan. Of het nou dieren of mensen zijn die elkaar pesten of treiteren, ik vind het al lemaal vreselijk. Het zou verbo den moeten worden! Maar ja, krijg dat als kat eens voor elkaar. De enige kans om er iets over te zeggen is via dit interview en ik heb volgens mij de toegestane maximale hoeveelheid woorden al bijna vol gemiauwd. Eens kij ken. ..ja inderdaad, het loopt op Met Modus geniet u van typisch Loewe-design en typische Loewe-techniek voor een uitstekende prijs/kwaliteitverhouding. Technisch gezien spreekt Modus duidelijke taal: de gedetailleerde contrastrijke beelden en de geïnte greerde luidsprekers van de LCD-TV-toestellen zorgen voor bioscoopsfeer in uw woonkamer. Modus is verkrijgbaar in de beeldschermdiagonalen 80, 94 en 106 cm en in de kleuren Platina en Antraciet. OOPB www.technojanssen.nl DIE T OOK REPAREREN KAN! Remco Baukema heeft in twee jaar tijd het houtbewerkingvak geleerd. foto: izaak verkeste

de Faam | 2009 | | pagina 17