Bijna aangereden Klimmen, springen en spelen bij Straatfestijn fTjmarsaki ontwikkelt Kapellestraat te Veere iDuvekot dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL tPmarsaki Fietsen in de Spuistraat is levensgevaarlijk Monumentale nieuwbouw in historisch hart van Veere In de luwte van toeristische trekpleisters Compleet woonprogramma op begane grond Prijzen vanaf 365.000,- v.o.n. De Faam Woensdag 23 september 2009 - Pagina 15 Ontwikkeling: T (0113) 273055 www.marsaki.nl projectontwikkeling Verkoopinformatie: T (0118) 593166 www.duvekotmakelaardij.nl Makelaardij Woonwinkel OOST-SOUBURG - Dit jaar is alweer de derde editie van het Souburgs Straat festijn. Op zaterdag 26 sep tember bruist het van 10.00 tot 16.00 uur in de Kanaalstraat en de Pas poortstraat van de activi teiten voor jong en oud. De kinderen kunnen onderan- dere ponyrijden, klimmen op een vulkaan, genieten van een ballonnenclown, springen op de springkussens en ze ge schminkt worden. Er is zelfs een kinderboerderij met ze ventig dieren, een hindernis- baan met trein en een surfsi- mulator. Alle activiteiten, be halve het eiergooien, zijn gra tis. Deze dag wordt feestelijk begeleid door live muziek van Onny Friends, Orkest de Zeeuwse Muzikanten, Reco very en Twice. In de straten staan diverse kraampjes en terrasjes met allerlei soorten hapjes en drankjes. Vanaf 12.00 uur is er gratis ijs van IJs co Ali. Bij de deelnemende winkeliers zijn er honderden euro's korting te verdienen. Het Souburgs Straatfestijn wordt georganiseerd door Middenstandsvereniging Ne- midso. Het hele programma en meer informatie over deze dag is te vinden op www.sou- burg.nl Haartje Eckardt vindt de Spuistraat onveilig om te fietsen. foto: izaak verkeste Afgelopen zaterdag troffen wij bijgaand tafereel aan. Twee dames op een paard werden verrast door het snel dichtgaan van de slagboom van de Sloebrug over het Kanaal door Walcheren. Een bijzonder gezicht. foto: j. van oorschot in vussingen VLISSINGEN - "Het is gevaarlijk om te fietsen in de Vlissingse Spuistraat. Ik ben een paar keer bijna aangereden door een au to en vindt het er levensgevaar lijk", verzucht Vlissingse Truus Kooij. Na het bouwen van win kelcentrum De Fonteyne en de bijbehorende parkeergarage is de Spuistraat op de schop ge gaan. In beide richtingen rijden fietsers en auto's op hetzelfde wegdek. Aan de randen zijn go ten aangebracht. "Ik zorg dat ik niet te dicht bij het gootje met opstaande rand-kom, vanwege mijn angst om te vallen. Ik ga dan liever over het Spuiplein fietsen, hoewel dat verboden is. Een veilig leven vind ik belang rijker dan een boete", verklaart Truus. "Fietsen op het Spui plein mag inderdaad niet, het is een voetgangersgebied. Als de politie het ziet wordt er be keurd. Een boete kost vijfen twintig euro. Er zijn overigens geen ongelukken tussen auto's en fietsers in de vernieuwde Spuistraat geweest", meldt een communicatiemedewerkster van de politie Zeeland. Haartje Eckardt is het met Tr uus eens. "Aan beiden kanten van de straat is het moeilijk fiet sen. Ik let daarom goed op." Bertus Walet irriteert zich aan het autoverkeer. "Die auto's vlak achter mij geven geen vei lig gevoel", moppert Bertus zodra hij de waterpartij van het Spuiplein is gepasseerd. Jonge moeders vrezen zelfs dat ze daar met kroost en fiets in zul len vallen. "Ik zou niet weten hoe ze de straat fietsvriendelij- ker kunnen maken", stelt Ge- ram Mauraian. nrniartnnl uf L L a I I n n

de Faam | 2009 | | pagina 15