BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN WERK IN UITVOERING LAAT VAN JE HOREN ACTUEEL VERGADERING WERKZAAMHEDEN KRUISING GEEN INTERNET? GEEN NOOD! NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Werkzaamheden Leeghwaterstraat e.o. Vanaf maandag 28 september 2009 wordt er een aanvang gemaakt met de reconstructie van de Leeghwaterstraat en omstreken. De werkzaamheden maken het noodzakelijk om het wegvak af te sluiten voor alle verkeer. De werkzaamheden beginnen om 07.00 uur en duren tot uiterlijk 17.00 uur. De werkzaamheden zijn naar verwachting op 13 februari 2010 afgerond. Werkzaamheden spoor Op zaterdag 26 en zondag 27 september 2009 worden er werkzaamheden aan het spoor verricht op het traject Vlissingen- Roosendaal. Tussen Kruiningen-Yerseke en Bergen op Zoom worden bussen ingezet. www.vlissingen.nl/werkinuitvoering Na deze zomer gaan we de laatste maanden in als gemeenteraad in de huidige samenstelling. Dit is een tijd waarin ook wij als CDA fractie met elkaar om de tafel gaan zitten en discussiëren over waar we ons sterk voor hebben gemaakt. Waar we steeds weer aandacht voor hebben gevraagd is de bouw van de brede school in het Middengebied. Er wordt al ruim 10 jaar gepraat over de bouw van deze school en de eerste paal is nog niet geslagen. Maar de CDA frac tie blijft de vinger aan de pols houden. Dat geldt natuurlijk ook voor de brede scholen in Oost-Souburg. Er is een nieuwe nota jeugdbeleid geschreven waarbij jongeren mee konden praten. Helaas kwamen daar maar erg weinig jongeren op af. Maar jongelui, jullie mening telt wel degelijk. Denk niet meteen: het heeft toch geen zin. Laat van je horen, dan kan er wat mee worden gedaan. Er zijn plannen voor de Kenniswerf, de HZ met een mooie campus en studentenflats, dat moet ervoor zorgen dat er nog meer jongeren naar Vlissingen komen om te studeren, en dat de Vlissingse jongeren hier ook blijven. Dat is ook iets waar we als CDA voor gaan. En wat te denken van de festivals: het bevrijdingsfestival, Onder stroom, Vlissingen Maritiem en het filmfestival Film by the Sea, wat net is afgelopen. Daarmee zet Vlissingen zich steeds meer op de kaart van Nederland, er komen veel mensen op af en dat is goed voor onze stad. Want Vlissingen heeft heel wat te bieden. Het is daarom ook van groot belang dat er een goede en snelle verbinding van het station naar de stad komt waar de toeristen kunnen winkelen in een gebied met een gevarieerd winkelaanbod en dan doorlopen naar de boulevard. Raadslid Marianne Kloosterboer-Dijkstra, fractie CDA Telefoon: 468227, e-mail: kloosdijk@zeelandnet.nl www.cdavlissingen.nl Naar aanleiding van de reacties tijdens de commissievergadering van 7 september 2009 en de inloopmiddag en -avond van 9 september 2009 waarbij belanghebbenden en belangstellenden zijn geïnformeerd over de uitbreiding van het vergunning- en betaald parkeren wordt het huidige raadsvoorstel gewijzigd en aangevuld. De tijden voor vergunning parkeren per 1 januari 2010 van maandag t/m zaterdag worden van 09.00 tot 19.00 gewijzigd in van 09.00 tot 21.00 uur. De aanvulling op het raadsbesluit is dat het vergunning parkeren ook wordt toegepast op zondagen van april t/m oktober. De overige gemaakte opmerkingen tijdens de commissievergadering van 7 september 2009 en de inloopmiddag en -avond van 9 september 2009 waren vooral gericht op communicatie en uitvoeringsaspecten. www.vlissingen.nl/college deze aanwijzing de volgende voor schriften: 1. De houder van de inrichting (exploitant) is gehouden te doen en na te laten wat redelijkerwijs gevergd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. 2. Gedurende het ten gehore brengen van muziek en/of zang anders dan ten behoeve van achtergrondmuziek, dienen tussen 23.00 uur en de voor de betreffende inrichting geldende sluitingstijd ramen en deuren gesloten te worden gehouden behoudens voor het onmiddel lijk doorlaten van personen. Het gedurende deze periode in geopende stand laten staan van deuren en ramen met luide muziek is verboden. 3. Aanwijzingen gegeven door aangewezen toezichthouders Wet milieubeheer en/of politie dienen stipt en onmiddellijk te worden opgevolgd. 4. Indien de politie of toezicht houdende ambtenaren daarom vragen, dient u deze ontheffing of een kopie hiervan in de betreffende inrichting onmid dellijk te kunnen tonen. 5. Mocht blijken dat vanuit een inrichting onacceptabele overlast wordt veroorzaakt, dan kan in afwijking van het vorenstaande met onmiddel lijke ingang bepaald worden dat de betreffende inrichting geen gebruik meer mag maken van deze ontheffing. Daarnaast heeft de burgemeester, op grond van artikel 2:27, tweede lid, van de Algemene plaatselijke verordening voor Vlissingen 2009, ontheffing van de sluitingstijd tot 03.00 uur aan de bij de bluesroute betrokken inrichtingen, die niet beschikken over een verlengde sluitingstijd. Voorschriften 1Deze ontheffing geldt in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 september 2009 tot 03.00 uur. 2. Tijdens de ontheffingsuren moet het systeem van éénrich- tingverkeer worden toegepast. Dit houdt in dat er na 02.00 uur geen bezoekers meer tot de inrichting mogen worden toegelaten. 3. De exploitant moet er tijdens de ontheffingsuren op toezien dat bezoekers zich in de omgeving van de toegang tot de inrichting rustig gedragen en geen overlast veroorzaken. 4. De vergunninghouder moet zorgen dat bij de toegang van de inrichting een toezichthou der aanwezig is. De toezicht houder moet voldoen aan de eisen van een leidinggevende. 5. Tussen 02.00 en 03.00 uur moeten de ramen en deuren in de buitengevel van de inrich ting gesloten worden gehou den. Deuren mogen slechts worden geopend voor het onmiddellijk doorlaten van personen en/of goederen. Goedkeuring bestemmingsplan Industrieterrein Vlissingen- Oost, 4e herziening Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend dat Gede puteerde Staten van Zeeland bij besluit van 1 september 2009 goed keuring hebben verleend aan het, door de gemeenteraad op 2 april 2009 gewijzigd vastgestelde be stemmingsplan Industrieterrein Vlissingen-Oost, 4e herziening onder gelijktijdige ongegrond verklaring van de ingediende bedenking. De globale begrenzing van dit bestemmingsplan is de Sloeweg- Noord, Schorepolderweg/Koedijk, de Westerschelde en de gemeente grens van Borsele. De vastgestelde en goedgekeurde bestemmingsplankaart, de voor- schriftenkaart, de toelichting, de voorschriften, de beslissing op de ingediende zienswijzen alsmede het goedkeuringsbesluit van Gede puteerde Staten zijn te raadplegen via de website www.vlissingen.nl. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland en het goedge keurde bestemmingsplan met bij behorende stukken liggen met ingang van 24 september 2009 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 4 november 2009) in het stad huis bij de Publieksbalie ter inzage. Tegen het goedkeuringsbesluit kan binnen de voornoemde termijn van 6 weken beroep ingesteld worden bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: 1. Degenen, die tijdig op grond van artikel 27, lid 1 of 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bij Gedeputeerde Staten bedenkingen hebben ingediend; 2. Belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest zich tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn, dus op 5 november 2009. Indien bin nen de beroepstermijn door de indiener van een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit tot goedkeuring niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Vlissingen, 23 september 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 24 september 2009 Agenda (onder voorbehoud) 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 van de openbare verga dering van 23 juli 2009 6a. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6a1 Beantwoording schriftelijke vragen van LPV d.d. 6 juli 2009 over bouwschade aan panden Stenenbeer 6b. Afhandeling moties (mondeling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Bestuursrapportage 2009 8.2 GOP - Gereguleerde Overnachtingplaats Campers 8.3 Voortgang veiligheids huis Zeeland 8.4 Verzelfstandiging wel- zijnsaccommodaties 8.5 Gezamenlijke huis vesting Sociale Dienst Walcheren, LétÉ en Kredietbank Walche ren op de Kenniswerf 8.6 Overdracht van bevoegdheden tot vaststelling van de legesverordening aan het college 8.7 Vaststellen bestem mingsplan 'Parapluher ziening bestemmings plannen geluidszone De Schelde/Buitenha ven' 8.8 Vaststellen noodver ordening bomruiming Zwakke Schakels 8.9 Stadsgewestelijke Brandweer; begroting 2010 8.10 Centrale Post Ambu lancevervoer Zeeland; jaarrekening 2008 8.11 Veiligheidsregio Zee land; 1e begrotingswij ziging 2009 8.12 OLAZ; Ie begro tingswijziging 2009 en nieuwe ontwerp begroting 2010 8.13 Kredietbank Walche ren; ontwerp begro ting 2010, Ie tussen rapportage 2009 en jaarstukken 2008 8.14 Sociale Dienst Walche ren; Ie kwartaalrap portage en 2e begro tingswijziging 2009 8.15 LétE; ontwerp begro ting 2010, 1e begro tingswijziging 2009 en jaarstukken 2008 8.16 Jaarrekening 2008 Archipelscholen 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Op 14 september 2009 zijn de werkzaamheden aan de kruising President Rooseveltlaan/Bloemenlaan van start gegaan. Het kruis punt krijgt een verhoogd plateau en een brede middengeleider. Deze maatregelen moeten de snelheid van het wegverkeer op de President Rooseveltlaan verlagen. Het kruispunt is tot half oktober 2009 afgesloten voor alle verkeer. Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of biblio theek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gratis bekijken.

de Faam | 2009 | | pagina 11