BLAUW GERUITE KIEL agenda OPENING SCOOLSPORTJAAR DE RAVENSTEIN VLISSINGEN VERGADERINGEN COMMISSIES KENNISMAKEN MET CENTRUMMANAGER JOOP VAN BEL? VAN UW BURGEMEESTER MORGENRAAD BEKENDMAKINGEN KALENDER Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Welzijn onderwijs Dinsdag 29 september 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Jaarrekening 2008 Scheldemond College 4. Presentaties 4.1 Actualisatie Sportnota 2002 4.2 Harmonisatie peuter speelzalen, kinder opvang en voor- en vroegschoolse educatie 5. Rondvraag 6. Sluiting Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 1 oktober 2009 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Beëindiging samenwer king Exploitatiemaat schappij Schelde - Maas 4. Presentatie structuurvisie en woonvisie 5. Rondvraag 6. Sluiting www.vlissingen.nl/commissie NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.viissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Kom dan op maandagavond 28 september 2009 van 20.00 - 21.30 uur naar het Arsenaaltheater in Vlissingen. Centrummanager Joop van Bel is begin deze maand begonnen om samen met ondernemers in de bin nenstad en de gemeente Vlissingen allerlei zaken op te pakken in het winkelgebied van Vlissingen. Alle partijen willen graag een beter func tionerende binnenstad. Dat zorgt voor meer bezoekers, langere ver blijfsduur en hogere bestedingen. Mede daarom heeft de Stichting Centrummanagement Vlissingen Joop van Bel in de arm genomen om hierbij te helpen. Tijdens deze avond in het Arsenaat- heater stelt Joop van Bel zich aan u voor en vertelt hij kort wat over zijn werkzaamheden. Daarna kunt u (informeel) met hem kennismaken en als u dat wilt, eeri afspraak met hem maken. Morgen, donderdag 24 september 2009, vergadeft in het stadhuis de gemeenteraad om 19.30 uur. De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoekers over de onderwerpen die op de agenda staan. Op de agenda staat onder andere de gezamenlijke huisvesting van de Sociale Dienst Walcheren, LétÉ en Kredietbank Walcheren op de Kenniswerf. De volledige agenda kunt u lezen op de rechterpagina. Het nieuwe schooljaar is weer begonnen en zo ook het nieuwe sCOOLsportjaar op basisschool De Ravenstein in Vlissingen. Ook dit jaar gaat De Ravenstein weer enthousiast aan de slag op het gebied van gezonde voeding, moto risch vaardig, sociaal-emotioneel weerbaar en elke dag bewegen. Tot aan de kerstvakantie gaan leer lingen van groep 5 t/m 8 elke vrij dagmiddag kennismaken met diver sen sporten. Tevens kunnen alle leerlingen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar naar het sportbuurtwerk, georganiseerd door Vlissingen in Beweging. Om de start van dit nieuwe schooljaar met elkaar te vie ren hebben de kinderen van De Ravenstein een dans ingestudeerd die ze gezamenlijk op het school plein zullen uitvoeren. U bent van harte welkom om bij deze dans aan wezig te zijn op donderdag 24 sep tember 2009 om 10.00 uur. Stad aan zee 11 September 2009 was voor Zee land, voor Vlissingen een dag vol emotie. Een dag van hart en verstand, een dag van geschiede nis en actualiteit. We beleefden de première van De Storm, een indrukwekkende film tegen de ach tergrond van de watersnoodramp van 1953. Voor veel Zeeuwen is die nacht nooit vergeten geschiedenis. Juist daarom raakt de actualiteit van vandaag, verdieping en mogelijke ontpoldering, ons diep. Het is ook de datum 9/11 die in het wereldgeheugen staat gegrift. Wij vierden ook 400 jaar Nederland - USA, Nederland - Zeeland; in New York, waar we nog altijd Flushing vinden in de wijk Queens. Het was ook de week van de uitreiking van de Four Freedoms Awards in NY. Als je dit allemaaT goed op je laat inwerken, besef je hoezeer je deel bent van de geschiedenis en hoe je slechts op de schouders van de voorouders kunt bouwen aan je toe komst. Bouwen doe je niet alleen. Daarom nodigden wij medewerkers en relaties uit om samen te genieten van het prachtige programma van Film by the Sea. Een topevenement met films, muziek en activiteiten van grote klasse. Een evenement vol ontmoeting. Ik ben enthousiast over de inzet van medewerkers en vrijwilligers, die Vlissingen op een geweldige manier op de kaart heb ben gezet. Wij zijn trots op onze stad. Dat is terecht. Wim Dijkstra Burgemeester van Vlissingen www.viissirsgen.nl/ gemeenteraad DTTI Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1aanbouwen berging Zuider- baan 7 2. plaatsen promotieborden Sloeweg, hoek Bonedijkestraat/ Schuitvaartgracht B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1plaatsen dakterras Glacisstraat 91 2. plaatsen cafetaria Piet Heinkade 95 3. plaatsen kozijn in voorgevel Bedrijfsweg IA C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen noodgebouw Prins Hendrikweg 10 2. slopen snackkiosk Piet Heinkade 95 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen (mogelijk met bin- nenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. gedeeltelijk veranderen voorgevel Sint Maartenlaan 9, 14-09-2009 2. plaatsen kozijnen in bestaand overdekt terras Willem Klooslaan 15, 14-09-2009 3. wijzigen entree woning Willem Klooslaan 15, 14-09-2009 4. slopen noodgebouw Prins Hendrikweg 10, 16-09-2009 5. wijzigen indeling le en 2e verdieping tot twee apparte menten Beursplein 9, 16-09- 2009 6. tijdelijk plaatsen kantine-unit Engelandweg 12, 17-09-2009 7. tijdelijk plaatsen sanitairunits Engelandweg 12, 17-09-2009 Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publieksza- ken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de wer king van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningen- rechter van de rechtbank Middel burg, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voor afgaand aan de vergadering, raad plegen op www.vlissingen.nl/wel- standscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de vol gende welstandsvergaderingen zijn 1 en 15 oktober 2009. Geluidsnormen bluesroute De burgemeester van Vlissingen heeft, wegens de bluesroute Vlis singen, op verzoek van Bluestown v.o.f., p/a Dijkstraat 7, 4388 CJ te Oost-Souburg, op grond van het bepaalde in artikel 4.2 van de Alge mene plaatselijke verordening voor Vlissingen 2009, de avond/nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 sep tember 2009, van respectievelijk 21.30 tot 01.30 uur, aangewezen als individuele geluidsdag voor de volgende inrichtingen: Restaurant Pare Central, Bellamypark 34 Café Restaurant Soif, Bellamypark 14 Café Popeye, Nieuwendijk 7 Café/Restaurant The Wicked, Nieuwendijk 31 Café De Concurrent, Bellamypark 22 Café Hoppit, Walstraat 35 Café Groen Licht, Aagje Dekenstraat 5 Café Michieltje, Nieuwendijk 2 Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11 Café Speyk, Bellamypark 12 2x Bellen, Walstraat 9 De Vic, Nieuwendijk 9 Eetcafé Roots, Nieuwendijk 5 Café Vanuus, Walstraat 16 Dit betekent dat gedurende de genoemde avond/nacht de geluids normen, krachtens de Wet milieu beheer gesteld, niet van toepassing zijn voor deze inrichtingen. Op grond van het tweede lid van genoemd artikel verbind ik aan Zaterdag 26 september 2009 10.00 uur Scheldedag Dag in het teken van de oude Scheldewerf met rondleidin gen, rondvaarten en toneel voorstelling Scheldeterrein Zaterdag 26 september 2009 10.00 uur Souburgs Straatfestijn Straatspeeldag met acti viteiten voor kinderen Centrum Oost-Souburg T/m 8 november 2009 Carla Daliinga Ronald Mullié 'De Chocoladefabriek' installatie, sculpturen, tekeningen, interventies deWILLEM3 www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2009 | | pagina 10