Incident Klarenbeek Bezuinigingsvoorstellen Commissievergaderingen rPAV/?3!T!ffiïïn De FaamALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N LWoensdag 16 september 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Behalve de commissie Algemeen Bestuur, die begint, gezien de volle agenda, deze keer om 18.30 uur. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsverga dering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 28 september. U bent wel kom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. Commissie Maatschappelijke Zaken De commissie MZ vergadert woensdag 16 september. Op de agenda staat onder andere Boksschool de Stads Ring, de verwerving van locaties van LétE binnen de gemeente Middelburg en het beschikbaar stellen van aanvullend kre diet voor de huisvesting Molenwater (ABS en Koozie). Commissie Ruimte Deze commissie komt op maandag 21 september bij elkaar. Aan de orde komen de vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied, de vaststelling exploitatieopzet Stromenpoort en Noordweg-Noordsingel, onderhoud monu menten en stadsvernieuwing. Commissie Algemeen bestuur Dinsdag 22 september om 18.30 uur heeft de commissie Algemeen Bestuur zijn vergadering. In deze vergadering gaat de commissie het hebben over de evaluatie gotisch deel van het stadhuis, de wijziging APV in verband met vier de nachtvergunning ZEP, de Kadernota (om 19.30 uur) en vestiging nieuwe verkooppunten voor sofdrugs (coffeeshops) in Middelburg (om 20.30 uur). Agenda's en verslagen van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.midTidelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/ Raadscommis sies. Om een goede aansluiting op de nieuwe N57 te maken wordt de Havendijk/Punt compleet anders ingericht Er komt onder meer een vrijliggend fietspad, een paral lelweg voor bestemmingsverkeer en fietsers en een voetpad onderiangs de dijk. Om ruimte te maken voor de aanpassin gen is het nodig om een aantal bomen langs de Oostperkweg, de Havendijk en bij de parkeervakken langs de Punt te rooien. Het kappen begint maandag 21 september bij het tankstation en gaat zo via de Havendijk richting de Oostperk weg. Na de herinrichting plant de gemeente in het najaar 2010 nieuwe bomen aan. In verband met een personeelsbijeen komst zijn de balies van de gemeente op vrijdagmiddag 18 september vanaf 12.00 uur gesloten. De gemeente is deze middag dan ook niet telefonisch bereikbaar. Het stadskantoor blijft wel geopend voor klanten van de Sociale Dienst Walcheren en UWV Werkbedrijf. Op 27 juli is er in Grandcafé Willem een bijeenkomst gehouden. Tijdens deze bij eenkomst heeft de politie bewoners van de wijk Klarenbeek geïnformeerd over een serieus incident waarbij een onbe kende man zich op ongepaste wijze met kleine kinderen had ingelaten. Op een speelveldje in het Kuipers Rietbergkwar tier waren enkele meisjes tussen de 5 en 7 jaar lastiggevallen door een man die hen onzedelijke voorstellen deed. Het onderzoek heeft sinds de aangifte de onverminderde aandacht gehad van poli tie en gemeente. Hoewel het onderzoek tot nu toe niet heeft geleid tot een con crete aanhouding, lopen er nog diverse opsporingsacties en de politie ziet nog steeds mogelijkheden om tot een ver denking te komen. Tips en informatie blijven zeker welkom. U kunt zich daarvoor melden bij de politie via het algemene nummer (0900) 8844. Foto: Jan Koole Op 28 september wordt de herziene kademota behandeld in de gemeen teraad. De kademota bevat voor stellen van het college van b&w aan de raad voor de komende vier jaar. De kademota wordt normaal gespro ken in het voorjaar door de raad vastgesteld, maar vanwege de nood zaak tot aanvullende bezuinigingen is een herziene versie opgesteld. In deze herziene versie zijn de gevolgen van een aantal pijnlijke keuzes zichtbaar. Die zijn nodig omdat het college met een structureel sluitende begroting wilt wer ken en het financiële vraagstuk nu het zich aandient direct wilt oplossen. Daardoor worden een aantal projecten soberder of later uitgevoerd. Er wordt bij voorbeeld voorgesteld' het Zusterplein niet aan te pakken zoals gepland en een nieuwe langzaamverkeersbrug over het kanaal later te realiseren. Versobering is mogelijk ook aan de orde voor het nieuw te bouwen theater, maar daar wordt nog onderzoek naar gedaan. Ook gaat u in de wijken merken dat er bepaalde projecten niet kunnen worden uitgevoerd. Bijvoor beeld kan het Banckertplein niet meer worden gereconstrueerd en het Dorp van de Toekomst in Nieuw- en Sint Joosland kan helaas ook niet worden gerealiseerd. Naast deze concrete voorbeelden wordt ook voorgesteld om het te verdelen sub sidiegeld te beperken. Dat zal voor veel subsidieontvangers betekenen dat zij vanaf 2011 op een lagere bijdrage moe ten rekenen. Aangezien voldoende bezuinigingen zijn gevonden presenteert het college een sluitend meerjarenperspectief. Het colle ge heeft gekozen voor een evenwichtig pakket aan bezuinigingen. Naast deze bezuinigingen stelt het colle ge ook voor middelen beschikbaar te stel len om de gevolgen van de crisis op te vangen ofte beperken. Ook blijft het bud get voor het minimabeleid op peil. De behandeling van de kadernota vindt plaats in de commissie Algemeen Be stuur op 22 september en in de raads vergadering van 28 september. Foto: Jaqueline Pruijsers Wethouder Frank Streng (r) en Ronald Wielemaker, directeur van Wielemaker bv., maken zich klaar om in gereedstaande karts van Indoor Karting Middelburg te stappen. Het ingewikkelde parcours vergde veel behendigheid en geduld van de mannen, wat symbool stond voor het geduld dat Middelburgers en bezoe kers de komende tijd nodig hebben tijdens de werkzaamheden aan de aanslui tingen op de nieuwe Rijksweg N57. Op dit moment zijn de werkzaamheden aan de Ampèreweg op Arnestein 2 afgerond. Dit najaar volgen ook de aanpassin gen bij Havendijk/Punt, de aansluiting met de Rooseveltlaan en de geluids schermen aan deze weg.

de Faam | 2009 | | pagina 9