www.middelburg.nl V Werkzaamheden aan het spoor Presentatie ontwerpen Molenwaterpark Het woord aan raadslid Evert Heringa Sent u een toekomstig raadslid? Informatiemarkt welzijnsaccommodaties Duurzaamheidskrant in de bus ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 16 september 2009 - Pagina 8 Tot en met oktober werkt Prorail aan het spoor binnen de gemeente Middelburg en met name bij Amemui- den. Deze werkzaamheden maken deel uit van een groot onderhoudsproject aan het spoor in Zeeland. Tot zaterdag 19 september worden van maandag tot en met vrijdag tussen 01.00 en 06.00 uur voorbereidende werkzaam heden uitgevoerd. In het weekend van 19 en 20 september wordt er tot maandag 21 september (05.00 uur) continue gewerkt. In dit zelfde weekend wordt de overweg Van Cittersweg in Arnemuiden volledig afgesloten voor al het verkeer. Dit geldt ook voor voetgangers. Er wordt een omleidingsroute inge steld. Over twee weken wordt de overweg Doeleweg vernieuwd. Berichtgeving hierover vindt u op deze gemeentelijke pagina's in de Faam van 23 september. Gevolgen treindienst Op zaterdag 19 september rijden er 's ochtends tot 13.00 uur geen treinen tussen Vlissingen en Goes, 's Middags rijden vanaf 13.00 uur tot en met zondag 20 september geen treinen tus sen Vlissingen en Bergen op Zoom. NS zet bussen in op deze trajecten. Voor een overzicht van het beperkte treinverkeer en de afsluitingen van overwegen kijk op www.prorail.nl/zeeuwselijn. Reizigers kunnen meer informatie kijken op www.ns.nl en teletekstpagina 754, of bellen naar 0900-9292 0,70 p.m.). Foto: Aart van Belzen Op woensdag 23 september tussen 12.00 en 21.30 uur presenteren, in de theaterzaal van de Stadsschouwburg, vijf verschillende architecten hun ontwerp voor de inrichting van het nieuwe Molenwaterpark. Aan het einde van de avond moet er een keuze vallen op één van de ontwerpen. De presentaties "De Cleene Hooge groots" Wij hebben in deze rubriek al eerder bericht over de Cleene Hooge. In april vorig jaar heeft de Christenunie tegen de aankoop van deze kavel door de gemeente ten behoeve van woning bouw gestemd. En eerder dit jaar heeft de Christenunie al eens een fietstocht naar de Cleene Hooge georganiseerd. Afgelopen zaterdag waren er zo'n 100 mensen gekomen voor een informatie- en debatbijeenkomst, die was belegd door de - kersverse - stichting Cleene Hooge. En dat was toch wel een bij zondere bijeenkomst. Vooral ook omdat wethouder De Vries nogal schoof in zijn standpunten. In eerste instantie stelde hij dat niet bouwen op Cleene Hooge zou leiden tot kunstma tige schaarste, terwijl er al een tekort voor huurwoningen is, met name voor jongeren van 23 jaar en ouder. Toekomstige huurders zouden de dupe worden als we niet bouwen op Cleene Hooge. Maar nadat twee volgende sprekers hadden aangegeven dat er op Walcheren in de huidige plannen tot 2030 ruimte is voor 7500 woningen, terwijl er hooguit 4000 nodig zijn, stel de De Vries dat Cleene Hooghe voor 2020 misschien niet zo hard nodig is Foto: Jan Koole en daarna misschien ook wel niet. Vanuit dat standpunt was het jammer dat de bijeenkomst niet wat langer duurde: nog een uurtje erbij en deze wethouder - die nu al aangaf dat hij het eens was met 85% van wat er werd gezegd - was helemaal overtuigd geweest. Verheugend is in elk geval dat er meer politieke steun komt: de provinciale sta tenfractie van de PvdA meldde dat zij vragen over Cleene Hooge gesteld Op 3 maart 2010 vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Politieke partijen zijn al bezig om kandidaten te werven. Inwoners vragen zich af of ze geschikt zijn voor een functie in de lokale politiek. Hoe kunt u zich ori ënteren op het lidmaatschap van de gemeenteraad? Er zijn verschillende mogelijkheden om meer informatie te krijgen over wat het inhoudt om lid van de gemeenteraad te zijn. Enkele daarvan hebben wij hier ver meld. Neem contact op met vertegenwoordi gers van politieke partijen die in Middel burg aan de verkiezingen meedoen. Raadpleeg voor contactpersonen de gemeentegids Wegwijs in Middelburg, die u ook kunt vinden op www.middelburg.nl. Maak gebruik van informatiebronnen op internet. Ga bijvoorbeeld naar www.ikraadslid.nl van het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP). Daar vindt u een laagdrempelig spel dat antwoord geeft op de vraag "Schuilt er een raads lid in mij?". Het spel heeft de vorm van een checklist en tips voor potentiële raadsleden en besteedt aandacht aan zaken als de concrete werkzaamheden en tijdsbesteding. Dit spel helpt inwo ners die zich kandidaat willen stellen om dat besluit bewuster te nemen. Ook de website www.raad2010.nl helpt bij het vergroten van het algemeen inzicht in het raadslidmaatschap, onder meer door middel van een vragenlijst. U be paalt daarmee uw RaadsQuotiënt (RQ). U kunt daar ook het magazine RAAD bestellen. Maak een afspraak met de raadsgriffier (Edwin Israël), die als adviseur en ondersteuner van de gemeenteraad een beeld kan schetsen van wat het raadslidmaatschap in praktische zin inhoudt en wat er van u verwacht wordt en wat u ervan kunt verwachten. Mail of bel naar e.israel@middelburg of 0118 -67 55 66. Een commissie Informatiemarkt heeft tot doel de raad te ondersteu nen bij zijn onderzoeks- en ontwikkelingswerk voor het politiek debat en besluitvorming. Op 30 september om 19.30 uur is er in het stads kantoor een informatiemarkt welzijnsaccommodaties. duren een uur, tussen iedere presentatie is er een half uur pauze. Geïnteresseer den zijn welkom deze bijeenkomst bij te wonen. hebben, en de statenfractie van GroenLinks verwees naar de visie op ruimte, die samen met de Zeeuwse raadsfracties is opgesteld, waarin ook aandacht wordt gevraagd voor Cleene Hooge. En de rol van de provincie is belangrijk, benadrukte de dagvoorzit ter, Gerrit Schoenmakers: de bescher ming van het Nationaal Landschap, waar Cleene Hooge in ligt, moet gestal te krijgen in een Provinciale Ruimtelijke Verordening, die vanaf 18 september ter inzage ligt. (PZC 12 september, pag 13). Tot 15 oktober kunnen daar opmerkingen over worden ingediend. Ik besluit met de slotregels van "De Cleene Hooge groots", het nieuwste gedicht van de Middelburgse stads dichter Johannes Herman Buma, waar mee hij treffend het gevoel van de meeste aanwezigen verwoordde: "En dat zal blijven, wij willen het zo hou den. Niet nodeloos vernielen, overbo dig vol bouwen. Dat moet een zonde zijn." Met vriendelijke groet, Evert Heringa Christenunie eh2@solcon.nl De welzijnsaccommodaties en grand cafés zijn de locaties waar mensen met zorg terecht kunnen voor hun dagelijkse dagbesteding. Bovendien vindt daar de ontmoeting plaats tus sen wijkbewoners. Deze accommo daties zijn dan ook belangrijk als één van de pijlers van de woonservicezo- nes. In een aantal gevallen zijn ze ook van belang voor de brede schoolactiviteiten. Helaas is het resultaat op het gebied van de welzijnsaccommodaties en grand cafés minder rooskleurig. Het beheer en exploitatie loopt niet over al even voorspoedig. De raad wil op de informatiemarkt graag informatie van u ontvangen om de richting te kunnen geven waarin de diverse dilemma's moeten worden aangepakt. U bent daarom dan ook van harte uitgenodigd. Programma Aan deze informatiemarkt gaat een excursie langs verschillende locaties vooraf. Om 15.30 uur is er een rond leiding in Dorpshuis De Arne en om 17.00 uur een rondleiding in Hof van Buren. Na de excursies is er om 18.00 uur een gezamenlijk diner in Grand Café Willem. Waarna de infor matiemarkt om 19.30 uur wordt voortgezet in het stadskantoor. Wilt u deelnemen aan de excursies en /of diner en/of informatiemarkt dan kunt u zich aanmelding tot en met 20 september via griffie® middelburg.nl. Vorige week is de eerste duurzaamheidskrant in heel Middel burg bezorgd. De duurzaamheidskrant past hele maal in de door de gemeenteraad vastgestelde Middelburgse Visie Milieu 2008-1012. Daarin staat dat de gemeente het milieubewustzijn wil bevorderen. In deze krant vindt u informatie over verschillende aspecten van het thema duurzaamheid. Wethouder Huub van Klinken (Milieu) zegt in zijn voorwoord dat deze uitgave moet bij dragen aan verder bewustwording, maar vooral aan verdere verbetering van ons milieu. Duurzaamheidskrant niet ontvan gen? Neem dan contact op met de ge meente, telefoonnummer 67 54 49. Wij sturen u graag een exemplaar toe. Ook is het mogelijk de duur zaamheidskrant in te zien via onze website www.middelburg.nl.

de Faam | 2009 | | pagina 8