PWLITI E Politieberichten Walcheren dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 16 september 2009 - Pagina 37 Vervolg von pagina 36. Koudekerke Wij zijn van plan om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelij ke ordening en artikel 40 van de Wo ningwet, ontheffing van het bepaalde in net bestemmingsplan "Kom Kou dekerke" en bouwvergunning te verle nen voor: het plaatsen van een toegangshek, Kaapduinseweg 6. Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen het ontwerp-be- sluit, de aanvraag en de daarbij beho rende stukken van 17 september 2009 t/m 28 oktober 2009 ter inza ge. Tijdens deze termijn kunnen be langhebbenden een schriftelijke ziens wijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de gestelde termijn contact opnemen met Moniek van Vugt, tel. (0118)555 342. Verlenen buitenplanse ontheffing en bouwvergunning Art. 3.23 Wro en art. 40 Woningwet Wij hebben besloten om, met toepas sing van art. 3.23 van de Wet ruimte lijke ordening en art. 40 van de Woningwet, ontheffing van het be paalde in het bestemmingsplan Buit engebied Veere en bouwvergunning te verlenen voor: Het oprichten van een mast t.b.v. mobiele telecommunicatie aan de Fort den Haakweg 36A te Vrouwenpolder Tegen het voornemen tot het verlenen van ontheffing zijn geen zienswijzen ingediend, waarvan bij deze, op grond van artikel 3:18, lid 4, van de Algemene wet bestuursrecht, medede ling is gedaan. De besluiten liggen, totdat de hierna genoemde beroepstermijn is verstre ken, ter inzage tijdens de openingstij den van het gemeentehuis. De termijn van ter inzage legging start de daa na de onder-staande datum van publica tie en eindigt op 28 oktober 2009. Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen 6 weken van af de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, d.w.z. vanaf de tweede dag. na de onderstaande datum van publicatie, beroep worden ingesteld bij de rechtbank, sector Bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA te Middelburg. In het beroepschrift moet in elk geval worden vermeld naam, adres, de dag tekening, een omschrijving van de be slissing waartegen het bezwaar is ge richt en de redenen waarom beroep wordt ingesteld. Het beroepschrift moet ondertekend worden, voor het in behandeling nemen van een beroep schrift moet u griffierecht betalen. Het besluit tot net verlenen van de ont heffing treedt in werking m.i.v. de 7e week na de dag van bekendmaking. De bouwvergunning zal dan ook in werking treden. Ook al dient u een beroepschrift in, dan maa toch van de verleende ontheffing gebruik worden gemaakt. Als u dat wilt voorkomen, aan kunt u tevens een voorlopige voor ziening aanvragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank. U moet voor een dergelijke voorziening grif fierecht betalen. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met de griffie van de rechtbank, tel. 0118- 677000. Als u gedurende de beroepstermijn m.b.t. ae verleende ontheffing een ver zoek om voorlopige voorziening indient, wordt de werking van de ontheffing opgeschort totdat op dat verzoek is beslist. AANVRAAG AANLEGVERGUN- NING (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet- tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Veere - het uitbaggeren om het aanwezige (drijfjslib te verwijderen en het aan brengen van zand ten behoeve van de aanleg van een strandje nabij het Bastion Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend worden nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken) AANVRAAG BOUWVERGUN NING (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet- tussen haakjes staat cie datum van ontvangst) Aagtekerke - het oprichten van een garage Hek- weide 10, 7-9) Domburg - het vergroten van een woning West straat 16, (27-8) Koudekerke - het plaatsen van bedrijfsruimte Kar- reveld 55, (2e fase) (1-9) - het plaatsen van een tuinhuisje Dis- hoeksewea 4, 31 -8) Oostkapelle - het veranderen van de garage Mag nolialaan 10, (3-9) Serooskerke - het plaatsen van een dakkapel Fa zantenlaan 16, (26-8) Vrouwenpolder - het veranderen van een garage tot ijssalon en toegang tot de woning Dorpsdijk 26,(4-9) Westkapelle - het plaatsen van een boegspriet Zuidstraat 154/156, 26-8) - het vernieuwen van een dakkapel Krekelstraat 1, (2-9) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend worden nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken) AANVRAAG SLOOPVERGUN NING (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet - tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - het slopen van schuren en opstallen Trommelweg 4,(1-9) Tegen deze aanvragen kan pas een bezwaarschrift ingediend worden nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken) VERLEENDE BOUWVERGUN NINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Aagtekerke - het vernieuwen van daken Pekeling- seweg 8, (3-9) Domburg - het plaatsen van een dakkapel J.W. Schuurmanstraat 6, (3-9) Grijpskerke - het oprichten van een garage en een serre Mariekerkseweg 46, (3-9) Koudekerke -het plaatsen van een 2-onder-l-kap woning Kerkstraat 1 en la, 3-9) - het oprichten van een vrijstaande wo ning Kaapduinseweg 12, 3-9) Oostkapelle - het plaatsen van een fietsenhok Vroon- weg 30, (3-9) - het vergroten van een woning/plaat- sen van een garage Oude Domburg- seweg 49, (3-9) Veere - het vergroten/verplaatsen van een steiger Neeltje Jans;(3-9) - het vergroten van een woning Wol- fertlaan 16, (3-9) - het vergroten van een vrijstaande wo ning Landschuurweg 2, (3-9) Vrouwenpolder - het vergroten van een zomerhuis Vuurbakenstraat 9, (3-9) - het vergroten van een woning Lepel straat 15, (3-9) Westkapelle - het oprichten van een sanitair-unit Pre- laatweg 1, (3-9) - het oprichten van 3 garage's Zuid straat 119, (3-9) - het oprichten van .een winkel met op slag Hogelichtweg 6,(3-9) - het oprichten van een garage/ber ging Koestraat 51, (3-9) - net plaatsen van een luifel boven de entreedeur van het hotel Zuidstraat 97,(3-9) Zoutelande - het vergroten van vakantiewoningen Springvloed 29 en 31, (3-9) - het vergroten van een zomerhuis Noordervroon 5, (3-9) Belanghebbenden kunnen in de meeste gevallen tot 6 weken na de tus sen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen). U kunt ae stukken inzien op het ge meentehuis te Domburg. VERLEENDE SLOOPVERGUN NINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Aagtekerke - het slopen van daken Pekelingseweg 8, (3-9) Koudekerke - het slopen van een woning, 2 schu ren en een winkel Strandweg 7A, (3- 9] Belanghebbenden kunnen in de mees te gevallen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar ma ken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen). U kunt de stukken inzien op het ge meentehuis te Domburg. VERLEENDE MONUMENTENVER GUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Veere - vergunning als bedoeld in artikel 1 1 van de Monumentenwet 1988 voor het veranderen van een tuinmuur Markt 41, (3-9) Belanghebbenden kunnen in de meeste gevallen tot 6 weken na de tus sen haakjes staande datum bezwaar maken. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen). U kunt ae stukken inzien op het ge meentehuis te Domburg. BESTEMMINGSPLAN "2e HER ZIENING KOM KOUDEKERKE" ONHERROEPELIJK Het bestemmingsplan "2e herz. Kom Koudekerke", vastgesteld door de ge meenteraad op 2 juli 2009, heeft van 16 juli t/m 26 augustus 2009 ter inza ge gelegen. Tijdens deze periode is geen beroep ingesteld en geen voorlopige voorzie ning gevraagd bij de Raad van State. Het bestemmingsplan is daardoor on herroepelijk geworden. Het plan is tevens in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl., onder "visie en beleid, bestemmingsplannen". MANDAATBESLUIT WET INBUR GERING. Wij hebben in onze vergadering van 25 augustus jl. besloten de uitvoering van de Wet Inburgering te mandate ren aan het hoofd Publiekszaken van de gemeente Vlissingen. Voor de uit voering van deze wet hebben beide gemeenten een uitvoeringsovereen komst gesloten. Het mandaatbesluit ligt op het ge meentehuis tijdens kantooruren ter inzage. TUDELUKE VERKEERSMAATREGEL Wij hebben besloten om tijdens het marathonweekend een deel van de kern Zoutelande voor het gemotori seerde verkeer af te sluiten op zater dag 3 oktober 2009 (vanaf 08.00 uur) tot zondag 4 oktober 2009 (18.00 uur). De kern wordt afgesloten in de Langendam, ter hoogte van de kruising met de Duinweg, de Lang straat, de Zuidstraat, de Timmerman straat, de Smidsstraat en het Wille- brordusplein. Parkeren in deze straten is wel toegestaan, maar uitsluitend in de parkeervakken. De bedrijven in de ze straten zijn gewoon bereikbaar. Om de parkeerarukte tijdens dit eve nement goed te regelen worden ver- keersstewards ingezet die bezoekers naar de desbetreffende parkeerterrei nen aan de Westkapelseweg (PI), Molenweg (P2| en het Wulkpad (P3) verwijzen. Ook voor het stallen van fietsen worden tijdens dit evenement speciale plaatsen gecreëerd. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksoalie van het ge meentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 uur tot 16.00 uur. Op donder dag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken Kijk ook eens op onze website www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 we ken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of ae gemeenteraad. Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van argumenten die in het bezwaar schrift worden genoemd en een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan te gen elk besluit een bezwaarschrift in dienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van het besluit ondervinden Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van eën bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd wor den bij de Rechtbank.. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt bellen: (0118) 555444. Domburg, 16 september 2009 Burgemeester en wethouders DOOR KARIN 0CKÉ Man breekt voordeur open VLISSINGEN - Een 43 jarige man uit Middelburg is vrijdag kort na 23.00 uur betrapt toen hij de voordeur openbrak van een woning aan de Scheldestraat in Vlissingen. Buurtbewoners had den het gezien en volgden de man tot de politie hem op de Koudekerkseweg kon aanhou den. Brommer gestolen VLISSINGEN - Op het Bellamy- park in Vlissingen is zaterdag tussen 23.00 uur en zondag 3.15 uur een brommer gestolen. Het gaat om een zwarte Peugeot V- Clic met kenteken FS 525 P. Man bedreigt met mes MIDDELBURG - In de Bos- schaartsweg in Middelburg is vrijdag rond 23.30 uur een 43-ja- rige Middelburger aangehou den, omdat hij een groep jonge ren met een mes zou hebben bedreigd. Twee jongemannen uit die groep, een 19- jarige uit Vlissingen en een 19-jarige uit Middelburg, hebben aangifte gedaan bij de politie. Dronken en geen rijbewijs MIDDELBURG - In de Staten- laan in Middelburg is zaterdag nacht een 30-jarige automobilist aangehouden. Hij zat stom- dronken achter het stuur. Een rijbewijs had hij niet bij zich. Ook heeft de man geen vast woonadres. Verzet tegen aanhouding MIDDELBURG - De politie heeft zondag pepperspray ge bruikt tegen een man (32) uit Middelburg. Dit gebeurde tij dens een grote controle van de Politie Zeeland en de Belas- tingdsienst bij het tankstation aan de Sloeweg. Toen de man werd gecontroleerd, schopte hij een agent in de maag. Nadat hij werd geboeid, probeerde dé man een agent in de hand te bij ten. Onderweg naar de gevange nis bleef hij bedreigingen tegen de agenten uiten. Bromfietsdiefstal MIDDELBURG - Uit de voor tuin van een woning aan de Oude Koudekerkseweg in Middelburg is vorige week vrijdag een snorfiets gestolen. Deze stond niet op slot. Het gaat om een blauwe Vespa Ciao zonder kenteken. Controle rood licht SINT-LAURENS - De politie heeft vorige week donderdag aan het eind van de middag ge controleerd bij de verkeerslich ten bij de splitsing Leliëndaalse- weg/Noordweg in Sint Laurens. Deze zijn hier tijdelijk geplaatst in verband met grootschalige wegwerkzaamheden. Tijdens de controle negeerden zeven auto mobilisten het rode verkeers licht. Zij kregen allemaal een be keuring. Schade geparkeerde auto's MIDDELBURG - In de Wes- terscheldestraat in Middelburg zijn vorige week woensdagavond twee gepar keerde auto's aangereden. De veroorzaker reed door in de richting van de Maasstraat. Bei de voortuigen liepen zware schade op. De politie is op zoek naar getuigen. Duinbrand geblust VLISSINGEN - De brandweer van Vlissingen heeft in het afge lopen weekend drie keer moe ten uitrukken om duin- en bermbrandjes te blussen. Eén van deze brandjes ter hoogte van de Burgemeester van Woel- derenlaan greep in de nacht van zaterdag op zondag snel om zich heen. Bij Ritthem stond vrijdagmid dag en zaterdagmiddag een stukje berm in brand en in de Vlissingse Walstraat brandde vrijdagavond een prullenbak uit. Paard in de sloot AAGTEKERKE - Op Wm% het Kalfspad in Aag tekerke is vorige ?week vrijdag rond 15.30 uur door onbe kende oorzaak een paard in de sloot gevallen. De berijdster, een 40-jarige Vlis singse, viel van het paard. Zij is overgebracht naar het zieken huis voor controle. Het paard is door de brandweer uit de sloot gehaald en in een nabijgelegen wei geplaatst. Gewond bij aanrijding VLISSINGEN - Op de Hercules Segherslaan in Vlissingen is vrij dag rond 15.35 uur een 87-jarige Vlissingse zwaargewond ge raakt. De vrouw fietste over het fietspad en werd door een 27- jarige Vlissingse automobilist over het hoofd gezien. De vrouw liep bij de aanrijding een grote hoofdwond op en is gestabili seerd naar het ziekenhuis ver voerd. Schennispleger aangehouden TERNEUZEN - Een 67-jarige Terneuzenaar is aangehouden door de Zeeuwse politie. Om standers meldden dat de man op de Kennedylaan in Terneu- zen zichzelf in het openbaar aan het bevredigen was. Hij is aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Hij wordt verhoord.

de Faam | 2009 | | pagina 37