fabius" Vlissingen heeft the blues SPAANS UREN Juist nü maakt een diploma het verschil! ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kinderkledingbeurs Boter en jam maken Tweedehands kleren voor Woord en Daad Gratis SWM Programmakrant Wat doet een Burgemeester? i fabius opleidingen Receptioniste Telefoniste 5 Administratief Medewerk(st)er Secretaresse j www.FabfusOpIeidmgen.nl Info-avond: aanvang 19:30 uur I 0800-4464464 El Espanol come puente entre culturas Middelburg: maandagavond: Stationstraat 15 Goes: dinsdagavond: Fruitlaan 3 Telefoon: (06) 5475 24 92 E-mail: acrom@zeelandnet.nl TEamsMHEiin De Faam Woensdag 16 september 2009 - Pagina 20 MIDDELBURG - In jeugdge- bouw Hofpleinkerk aan de Stoppelaerstuin in Middel burg is er op vrijdag 25 sep tember een verkoping van tweedehands kinderkleding en een beperkte oplage da meskleding. Meer informatie via 06- 12391954. MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve in Mid delburg houdt op woensdag 23 september de activiteit bo ter en jam maken voor kinde ren van zes tot twaalf jaar. De kinderen kunnen hun zelfge maakte boter en jam proeven op een beschuitje en de rest van de boter en jam nemen ze natuurlijk mee naar huis. Deelname kost 2,00 euro en het is van 13.30 tot 15.00 uur. OOSTKAPELLE - In het win keltje van Woord en Daad aan de Dorpsstraat 25 in Oostka- pelle is van 14 tot en met 26 september alle tweedehands zomerkleding te koop voor 1 euro. De winkel is iedere maandag-, dinsdag-, donder dag- en zaterdagmorgen open en op woensdag de hele dag. De opbrengst is bestemd voor hulpverlening aan arme boe ren in de provincie Sissili in Burkina Faso (West-Afrika) en wordt vergroot door middel van EU-subsidie. De nieuwe Programmakrant 2009 - 2010 van Stichting Wel zijn Middelburg met een over zicht van activiteiten, cursus sen en diensten is verschenen. Deze krant is gratis af te halen in Porthos, hoek Stadhuis straat- St. Sebastiaanstraat te Middelburg. Wilt u deze per post ontvangen? Bel: Tel. 751435. OOST-SOUBURG - Wat een burgemeester doet, kwam burgemeester Dijk stra van Vlissingen vertel len in groep 8 van de CBS de Burcht-Rietheim in Oost-Souburg. Om het project Staatsinrich ting te openen kwam hij ver tellen wat hij op een dag alle maal doet en waar hij verant woordelijk voor is. Na aan dachtig naar zijn verhaal te hebben geluisterd, werd hij bestormd met vragen als: Heeft u nog wel tijd om te sporten?, Wat vindt u van een vuurwerkverbod? en Verdient het goed? De kinderen hebben genoten van het bezoek en hebben een goede indruk gekregen van de zware taak van het Burge meester zijn. start binnenkort weer met de volgende dag- en avondopleidingen: Geen speciale vooropleiding nodig Landelijke IVIO erkende diploma's Slechts 1 lesochtend of -avond per week Zeer geschikt voor herintreedsters, omscholing, reïntegratie en schoolverlaters Uitbreiding met boekhouden mogelijk Kom vrijblijvend naar onze info-avond op onze leslocatieü Breda: maandag 28 september, Mgr. de Vetstr. 2 (De Poelewei) Bergen op Zoom: dinsdag 29 september, Ooitas 3 (De Bergse Plaat) Roosendaal: Oosterhout: Terneuzen: maandag 28 september, Lyceumlaan 10 (Da Vinei Col.) woensdag 30 september, Bergweg 12 (Jan Ligthart) dinsdag 29 september, Dillehof 1 (Fabius Opleidingen) maandag 28 september, Zeldenrustlaan 2 (Zeldenrust Steelandtcollege) opleidingen Erkend 11VI Examenbureau I Brochure? bel gratis DOOR TARA DE VRIEND VLISSINGEN - Hoewel me nigeen beweert dat de blues niet meer mee telt, blijkt dit niet uit de hoeveelheid fes tivals die ons land én Zee land telt. Vlissingen pakt op vrijdag 25 september stevig uit met 14 bands in 14 loca ties. Vooral Ruben Hoeke, in 2008 door collega's uitgeroepen als beste gitarist, is een trekker. Hij is vanaf 20.30 uur te beluisteren in De Piek waar hij met zijn vier mansformatie optreedt. Ze heb ben een repertoire van stevige rhytm en blues, boogie, soul en vette, opzwepende rock. Het bluestrio Black Top, dat binnen een jaar al een grote naam heeft verworven, kan er ook beslist voor zorgen voor extra blues liefhebbers naar Vlissingen af reizen. Hun sets in Groen Licht beginnen om 22.30 uur en om middernacht. Ze hebben een frisse benadering van bluesrock en naast eigen werk spelen zij ook stukken van ZZ Top, Joe Walsh, Willy Dixon en Rory Gal lagher. De Vlissingse band Big Chief Sugar (21.00, 22.15 en 23.30 uur) staat in Speyk met bluesrockcovers en in Vanuus is swingende rock 'n roll met blues te horen van The Weepers (21.30, 22.45 en 0.00 uur). Zij zijn geïnspireerd door niemand minder dan Eric Clapton en Carl Perkins. Mondharpist Johnny Roscoe en gitarist Wou ter Verhelst spelen in Roots (22.00, 23.15 en 0.30 uur) blu- egrass en zydecomuziek. Heel iets anders is het geluid van de bluesgrunge punkformatie 44Rave feat Big Dave (21.30, 22.45 en 0.00 uur), die in Popeye te horen is. In The Wicked en de Vic staan respectievelijk JB's Bluescrew en de Sean Walsh Band (22.15, 23.30 en 0.45 uur). Op dezelfde tijden beginnen de sets in de Concurrent, waar de swingende soul en meeslepen de blues te horen is van band Tough 'n Tender en in Soifwaar de half Italiaanse Marriella Ti- rotto en The Bluesfederation de boel onveilig maken. De Belgi sche band Hideaway speelt in Pare Central. Zij spelen al sinds 1986 samen en behoren tot de top van de bluesscene. In 2xBel- len! Is het Terneuzense duo Herman Broek Jr Lizz Spran- gers te beluisteren dat blues- country-rock speelt (21.45, 23.00 en 0.15 uur). Trash Hom bres en Piano Pete staan in re spectievelijk Michieltje en Hop- pit (22.00,23.15 en 0.30 uur). Kaarten voor de Bluesroute Vlissingen kosten 12 euro in de voorverkoop bij de cafés. Beginners: les iedere week Gevorderden: les om de week Leesclub: les om de week Docent gediplomeerd "native speaker" Voorbereiding staatsdiploma (ELE) ÜL legendarische zigeunergitarist Django Rein- hardt vertolken. De jongens in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, waren eerder dit jaar te zien bij het televisieprogramma Hol land's Got Talent. Het festival wordt 's middags afgesloten door de Basin Street Jazzband die door jazzkenners wordt omschreven als zeer homogeen, stijlvol en stijlvast. Op zondagmorgen 20 septem ber is om 11.00 uur de traditionele jazz- kerkdienst in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Dit jaar muzikaal bege leidt door het ruim 20-koppige gospel koor Spirit of Gos pel en hun eigen New Orleans Band. Voorafgaand aan het weekend in Dom- Zoute- lande, Vliss ingen, Melis- kerke, Mid delburg, West- kapelle, Oostka- pelle en Seroosker- ke nog vele andere optredens, wordt er zaterdag de tradi tionele streetparade in Domburg gehouden en zijn er diverse jazzoptredens in restaurants en strandpaviljoens. Het festival bevat alle stijlen oude jazz. Van oude Fran se jazz tot Dixieland, van gospel tot gipsyjazz en van hot jazz tot dance- music uit de jaren 1920 tot 1930. Meer info: www.jazz- FOTO: Erik van roekel bythesea.nl. DOOR J0SIE KNEEPKENS DOMBURG - Met uitzicht op zee zijn vanaf vandaag tot en met 20 sep tember meer dan vijftig nationale- en internationale jazzmusici te zien en te beluisteren langs de Wal- cherse kust. De 19e edi tie van het festival Jaz~ by the Sea wordt vrij dag 18 september offi cieel geopend door de eerste locoburge meester van de gemeente Vee- re, Jan Bos telaar. Daarna volgt om 20.00 uur de muzikale opening van jazzzangeres Lils Ma cintosh op het hoofdpodi um, tegenover het Badhotel Domburg. Ze wordt hierbij begeleidt door het jazzor kest The New Orleans Syn- copators. Op het hoofdpodium zijn zaterdag optredens te zien van de Jazz-O-Matic- Four, de kleinste bigband van de wereld, Dixie Ex press met de Choo Choo Sisters, de Limehouse Jazzband, Chris Peters en Audubon en Andor's Jazzband Holland. Zondagmiddag spe len hier de Basily Boys, vier aanstor mende gitaartalen ten die de gipsy- jazzmuziek van de Lils Macintosh opent jazzfestival.

de Faam | 2009 | | pagina 20