BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN ONDERTEKENING CONVENANT BREDE SCHOOL SERVICEBUS SCHEMA SERVICEBUS HANDHAVING PARKEREN 2010 T/M 2014 VERGADERING GEEN INTERNET? GEEN NOOD! GEME ENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, >4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communiratie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Vorige week donderdag tekenden de gemeente Vlissingen en Woonburg samenwerkingsovereenkomst over de bouw van de brede school in Souburg-Noord. Woonburg is straks de eigenaar van het gebouw en verhuurt dit aan de gemeente Vlissingen. Het gebouw gaat onderdak bieden aan twee basisscholen (Het Kompas en 't Mozaïek), een peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang van Kinderopvang Walcheren, een wijkontmoetings- ruimte en een vestiging van een mediatheek. In een centrale hal op de begane grond komt de gezamenlijke entree. Een sporthal met twee gymzalen, met een aparte ingang, maakt de brede school compleet. Naast de scholen gaan ook verschillende sportverenigingen gebruik maken van deze sportvoorziening. De bouw start naar verwachting in 2010. Deze week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlis singen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De standplaatsen van de Service bus zijn, naar aanleiding van de ervaringen van de gemeente, op een aantal plaatsen gewijzigd. De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam Dag en tijd Wijk Woensdag 16 september 2009 09.00 -11.30 uur Karolingenburg- (tegenover supermarkt) 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 17 september 2009 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 18 september 2009 Binnenstad/Centrum 09.00- 11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne Het afgelopen jaar werd er veel geschreven en gesproken over handhaving. Ook tijdens de com missie en raadsvergaderingen van de gemeente raad. Een collega-raadslid schreef laatst in deze rubriek dat velen hem vertelden dat men het beu is dat criminaliteit niet doelmatig wordt aangepakt; dat hufterig gedrag, zoals het scheuren met auto's en scooters te weinig wordt bestreden, dat er vernield, bewerkt, vervuild en gepest wordt. Heel herkenbaar. Politie, justitie en natuurlijk onze eigen burgemeester doen er alles aan om de overlast te stoppen. Daar waar het flink uit de hand loopt wordt er ingegrepen en er wordt resultaat geboekt. De gemeente Vlissingen heeft vier extra agenten gekregen en er worden werklozen opgeleid tot buitengewoon opsporingambtenaar. Maar dan nog is de totale bezetting in de gemeente amper iets meer dan de helft van het aantal dat we in 1990 hadden. Veel te weinig naar mijn mening. Ik vind het dan ook zorgelijk dat door bezuinigingsmaat regelen van minister Guusje ter Horst (PvdA) vierduizend politiebanen op de tocht staan. Je ziet nu dat resultaten die in het verleden geboekt zijn maar van korte duur zijn. Een klein maar duidelijk voorbeeld: In het afgelopen voor jaar werd er een paar keer opgetreden tegen bromfietsen in het Koop mansvoetpad, met als resultaat dat het aantal brommers op dit fietspad flink verminderde. We zijn nu een aantal maanden verder en het pad lijkt af en toe wel weer een bromfietspad. Om in te grijpen voordat het uit de hand loopt heb je meer mensen nodig. Handhavers (politie) die corrigerend kunnen optreden. Vooral ook handhavers die op de hoogte zijn wat er zich in buurten en wijken afspeelt, zodat zij in kunnen grijpen voordat het erger wordt. Preven tief corrigeren dus. Daarom pleit Partij Souburg Ritthem voor herin voering van de dorps- of wijkagent, die we 20 jaar geleden nog hadden. Raadslid Dick Schinkel, fractie Partij Souburg Ritthem Telefoon: 0118 490195, e-mail: dickschinkel@zeelandnet.nl www.partijsouburgritthem.nl Op woensdag 9 september 2009 was er in het stadhüis een inlo'op- middag en -avond over de aanpas sing van het parkeerbeleid voor 2010 t/m 2014. Veel mensen heb ben van de gelegenheid gebruik gemaakt om vragen te stellen over mogelijke veranderingen in hun straat of over de uitbreiding van het betaald en vergunningparke- ren. De opmerkingen zijn geno teerd en bij de nota voor het col lege van B&W gevoegd. Nadat het college een besluit heeft genomen, zal de commissie Economie en Beheer op maandag 5 oktober 2009 opnieuw over het onderwerp ver gaderen. De gemeenteraadkrijgt vervolgens op donderdag 22 okto ber het voorstel over het parkeerbe leid ter besluitvorming aangebo den. Beide vergaderingen vinden plaats in het stadhuis en beginnen om 19.30 uur. De agenda's voor de vergaderingen worden op deze twee informatiepagina's van de gemeente gepubliceerd. plegen op www.vlissingen.nl/wel- standscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de vol gende welstandsvergaderingen zijn 17 september en 1 oktober 2009. Ontwerp-bestemmingspian Edisongebied, ged. Oostsou- burgseweg Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening jo. Afd. 3.4. van de Alge mene wet bestuursrecht, bekend, dat vanaf 17 september 2009 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 28 oktober 2009) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissingen, ter inzage ligt het ontwerp van het bestem mingsplan 'Edisongebied, gedeelte Oostsouburgseweg'. Het ontwerp van dit bestemmings plan, deze publicatie en het ont- werp-raadsbesluit tot het vaststel len van het bestemmingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan zijn tevens digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente: www.vlissingen.nl/ bestemmingsplannen. Het ontwerp van dit bestemmings plan heeft betrekking op de ver plaatsing van Leak Repairs Specam van de Prins Hendrikweg naar een kavel ter grootte van ca 10.000 m2 aan ,de Oostsouburgseweg, direct ten noorden van het gebouw van het ROC. Deze kavel met de daarbij behorende behorende ontsluiting en dienststraten vormt de begren zing van het bestemmingsplan. Tevens zijn wij voornemens, op grond van het bepaalde in artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke orde ning, bij het voorstel aan de gemeenteraad tot vaststelling van dit bestemmingsplan, de raad voor te stellen geen exploitatieplan vast te stellen als bedoeld in artikel 6.2.1 van het Besluit ruimtelijke ordening. Ter inzage liggen: 1ontwerp van het bestemmings plan (toelichting, regels, kaart); 2. ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van dit bestem mingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatie plan; 3. aantal afzonderlijke bijlagen, die bij het plan horen. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit bestemmingsplan en over het voorstel tot het niet vaststellen van een exploitatieplan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij de gemeenteraad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met Dhr. J. Francke, tel. 0118- 487282. Vlissingen, 16 september 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Agenda Gemeenteraad 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 5.1 van de openbare ver gadering van 23 juli 2009 6a. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6a 1 Beantwoording schrif telijke vragen van LPV d.d. 6 juli 2009 over bouwschade aan panden Stenenbeer. 6b. Afhandeling moties (mondeling) 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Bestuursrapportage 2009 8.2 GOP - Gereguleerde Overnachtingplaats Campers 8.3 Voortgang veiligheids huis Zeeland 8.4 Verzelfstandiging wel- zijnsaccommodaties 8.5 Gezamenlijke huis vesting Sociale Dienst Walcheren, LétÉ en Kredietbank Walche ren op de Kenniswerf. 8.6 Overdracht van bevoegdheden tot vaststelling van de legesverordening aan het college. 8.7 Vaststellen bestem mingsplan 'Para pluherziening bestemmingsplan nen geluidszone De Schelde/Buitenhaven' 8.8 Vaststellen noodver ordening bomruiming Zwakke Schakels 8.9 Stadsgewestelijke Brandweer; begroting 2010 8.10 Centrale Post Ambu lancevervoer Zeeland; jaarrekening 2008 8.11 Veiligheidsregio Zee land; Ie begrotings wijziging 2009 8.12 OLAZ; Ie begro tingswijziging 2009 en nieuwe ontwerp begroting 2010 8.13 Kredietbank Walche ren; ontwerp begro ting 2010, 1e tussen rapportage 2009 en jaarstukken 2008 8.14 Sociale Dienst Wal cheren; Ie kwartaal rapportage en 2e begrotingswijziging 2009 8.15 LétÉ; ontwerp begro ting 2010, Ie begro tingswijziging 2009 en jaarstukken 2008 8.16 jaarrekening 2008 Archipelscholen. 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Heeft u thuis geen internet maar witt u we! Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of biblio theek Oost-Souburg, daar kunt u VHssingen.nl gratis bekijken.

de Faam | 2009 | | pagina 11