BLAUW GERUITE KIEL AER£BOUTPR!JS VOOR VRIJWILLIGERS VLISSINGEN SLIK OP DE WEG KALENDER ACTUEEL GRATIS OPVOEDONDERSTEUNING VINGERAFDRUK IN REISDOCUMENT WERK IN UITVOERING BEKENDMAKINGEN CAMPAGNE BLIJF POSITIEF NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel De bietencampagne is weer gestart. De oogst van som mige andere gewassen is al eerder begonnen. Als het droog is, nemen de landbouw voertuigen weinig slik mee naar de openbare weg. Als het weer omslaat en er met regen gewerkt moet worden, wordt het anders. Dan is het voor de boeren moeilijk om schoon de weg op te komen. Het is wel de bedoeling dat zij de slik zo snel mogelijk opruimen. Als er Slik-borden langs de kant van de weg staan, pas dan uw snelheid aan en wees voorzichting. Het is aan te raden om niet doorgaande polderwegen te vermijden. Dat maakt de werkzaamheden een stukje makkelijker en voor komt ook ergernis. 'onzichtbare'- actievelingen door de toekenning van de Frans Naere- boutprijs. Vrijwilliger in het zonnetje Met de Frans Naereboutprijs zet de gemeente Vlissingen jaarlijks een vrijwilliger in het zonnetje, die op een aansprekende wijze actief is binnen de Vlissingse samenleving én zich bijzonder verdienstelijk maakt. Dat kan zijn door een jaren lange inzet, maar ook door het geven van een vernieuwende impuls aan het vrijwilligerswerk of door het werken met een moeilijke doelgroep. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een vrijwilliger -jong of oud die zich op uitzonderlijke wijze heeft ingezet voor een organisatie, buurt of voor Vlissingen, Oost- en West-Souburg en Ritthem. Kent u zo iemand, of werkt u daarmee samen, dan kunt u hem of haar voor deze prijs voordragen! De uit reiking vindt plaats omstreeks 7 december 2009, de Nationale Vrij- willigersdag. Iedereen kan vóór 15 oktober 2009 de namen doorgeven, zodat de jury kan overgaan tot selectie. Kijk eens extra goed rond in uw buurt of uw club. De jury wil graag dat u het hen bijzonder moeilijk maakt om een keuze te maken... Informatie Er is een brochure waarin staat waaraan kandidaten moeten vol doen om in aanmerking te komen voor deze prijs. Wilt u de brochure aanvragen of wilt u meer informa tie, neem dan contact op met mevrouw L. Jobse, telefoonnum mer 0118 - 487356, email: lje@ vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/ naereboutprijs Vrijwilligers zijn van grote waarde voor de samenleving. Zij zetten zich belangeloos in voor anderen. Scholen, verenigingen en organisa ties kunnen zonder hen bijna niet blijven bestaan. Ook zijn het de vrijwilligers die de leefbaarheid in de straat of wijk verhogen. Het meeste vrijwilligerswerk speelt zich af achter de schermen. Eenmaal per jaar schenkt de gemeente Vlis singen aandacht aan deze -soms Vrijdag 18 september 2009 21.00 uur Eileen jewell Danny Vera Optreden van de Ameri kaanse folk en roots zangeres Eileen jewell en de singer songwriter Dany Vera De Piek Zaterdag 19 september 2009 10.00-17.00 uur Dag van de Zeeuwse Visserij Brede informatie en bele ving van de Zeeuwse visserij, zowel historisch als de nieuw ste ontwikkelingen. Zie, proef en hoor de zee. Eerste Binnenhaven t/m 8 november 2009 Upgradedgarbage Kleurrijke installatie, ontstaan vanuit het anorganisch afval dat gedurende twee weken in Vlissingen is verzameld. DeWILLEM3 www.vlissingen.nl/uit Het college van B&W heeft besloten in te stemmen met een voorstel van Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam om het samenwerkingsverband Exploitatiemaatschappij Schelde- Maas (ESM) te beëindigen. Vlissingen is één van de vier publieke instellingen die in Zeeland Seaports participeren. Doel van ESM was te komen tot meer samenwerking, uitwisseling van kennis en eikaars netwerk en de vestiging van bedrijven in Zeeland. Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam vinden dat samenwerking tussen de beide havens een prioriteit en noodzaak is, maar dat de specifieke vorm waarin die samenwerking gezocht werd, niet het huidige ESM-verband is. Zij zijn dan ook tot de gezamenlijke conclusie gekomen dat het samenwerkingsverband moet worden opgeheven. Het college van B&W van Vlissingen heeft met dit standpunt ingestemd. www.vlissingen.nl/college Het aantal opvoedsteunpunten in Zeeland breidt gestaag uit. De GGD Zeeland biedt deze dienst aan in samenwerking met Allévo en Zorgstroom. Ouders en verzor gers van kinderen van 0-19 jaar kunnen met al hun opvoedkun dige vragen terecht bij een van deze opvoedsteunpunten. Zij kun nen zowel telefonisch als tijdens een van de spreekuren hun vragen of zorgen bespreken met een peda gogisch medewerker. Veel ouders en verzorgers lopen wel eens tegen een opvoedkun dige vraag of probleem aan. Het is dan fijn om hierover te kunnen praten met iemand die als deskun dige buitenstaander een klank bord en adviseur kan zijn. De pedagogisch medewerkers van de opvoedsteunpunten zijn ge schoold om ouders en verzorgers behalve een luisterend oor ook deskundig advies te geven. De opvoedsteunpunten zijn altijd bereikbaar, er is geen wachtlijst, het is gratis en altijd in de buurt. Een opvoedsteunpunt biedt kort durende pedagogische begeleiding voor ouders en opvoeders met kin deren in de leeftijd van 0 tot 19 jaar. Ouders kunnen hier op eigen initiatief terecht. Het opvoed steunpunt biedt informatie, steun, advies en begeleiding. U kunt er terecht voor grote en kleine vra gen, zowel preventief als wanneer u problemen met de kinderen ervaart. Vragen over bijvoorbeeld slaapgedrag, niet luisteren, druk gedrag, agressief gedrag, eetpro blemen, ruzie tussen kinderen, puberproblemen, televisie kijken, echtscheidingsperikelen, jaloezie, bang zijn etc. De Zeeuwse gemeenten bieden hun burgers deze dienstverlening geheel gratis aan. www.ggdzeeland.nl/ opvoedsteunpunten Vanaf maandag 21 september 2009 zal, als u een nieuw paspoort of Nederlandse identiteitskaart gaat aanvragen, de medewerker van Publiekszaken u ook vragen om uw vingerafdruk. Hierover heeft u vorige week een folder in uw brie venbus gekregen. De baliemedewerkers hebben een apparaat waarmee zij vier vingeraf drukken elektronisch opnemen. De intake van uw aanvraag om een nieuw reisdocument duurt daarom iets langer. Wellicht komt er op de eerste dag van de nieuwe werkwijze een groot aantal mensen een reisdocument halen, omdat zij hebben gewacht op de nieuwe versie met de vinger afdrukken erin. Houdt u daarom rekening met een mogelijk wat lan- geïe wachttijd begin volgende week. Als u geen haast heeft met het aanvragen van uw nieuwe reis document, dan adviseren wij u om niet gelijk aanstaande maandag naar het stadhuis te komen. Geen trein 19- 20 september Op zaterdag 19 september 2009 rijden er 's ochtends tot 13.00 uur geen treinen tussen Vlissingen en Goes, Zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur én zondag 20 september rijden er geen trei nen tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. NS zet bussen in op werkinuitvoerïng Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen berging Rossinilaan 34 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. wijzigen voorgevel Zeewijksin gel 27 C) Aanvraag monumentenver gunning: 1. schilderen gevel Molenstraat 39 41 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksver gunningen (mogelijk met bin- nenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. slopen stal en verwijderen asbesthoudende materialen Scheeweg 12, 08-09-2009 2. gedeeltelijk vergroten keuken Sint Maartenlaan 9, 08-09- 2009 3. gedeeltelijk vernieuwen gevel en woonruimten Vrouwestraat 8, 09-09-2009 4. plaatsen kantoorunits Dene- markenweg 20, 09-09-2009 5. plaatsen kantoorunits Dene- markenweg 18, 09-09-2009 6. plaatsen tuinkas tuinnr 123 Vlissingsestraat(K) 27, 10-09- 2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlo pige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De ver leende vergunningen met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden inge zien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voor afgaand aan de vergadering, raad- De campagne Blijf Positief is een campagne van het minis terie van Sociale Zaken en is bedoeld om mensen hulp te bieden bij het op orde bren gen van hun geldzaken. Het campagnemotto verwijst naar een positief banksaldo en is bedoeld als hart onder de riem: er is namelijk hulp bij schulden en problemen om maandelijks rond te kun nen komen. Op de website vindt u veel informatie, han dige tips, tools, een forum en de namen van instanties helpen. www.vlissingen.nl/loket

de Faam | 2009 | | pagina 10