f Julianabad nog een paar dagen open Senior Games in Middelburg Werk aan asfalt Arnestein www.middelburg.nl j Wijziging vertrektijden transferiumbus Werkzaamheden aan het spoor Nieuwe bordjes op monumenten rmWSHirffiTin De Faam ALTIJD ACTUEEL; D EWEEKKRANT. N LWoensdag 9 september 2009 - Pagina 9 Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de. Kanaalweg 3. De transferiumbus rijdt vanaf 21 september weer volgens de winterdienst. Dat wil zeggen dat de bus van lijn 63 alleen rijdt op donderdag en zaterdag. Bezoekers aan de binnenstad kunnen gebruik maken van deze gratis trans feriumbus. Ook Middelburgers kunne'n kosteloos met deze bus naar de woon boulevard en natuurlijk weer terug. Mortiereboulevard richting Nieuw Haven Donderdag en zaterdag Eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur op donderdag en op zaterdag tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiereboulevard Donderdag en zaterdag Eerste rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur, behalve op zaterdag dan gaat de laatste bus om 17.10 uur. Tot en met oktober werkt Prorail aan het spoor binnen de gemeente Middelburg en met name bij Arne- muiden. Deze werkzaamheden ma ken deel uit van een groot onder- houdsproject aan het spoor in Zeeland. Tot zaterdag 19 september worden van maandag tot en met vrijdag tus sen 01.00 en 06.00 uur voorberei dende werkzaamheden uitgevoerd. In het weekend van 19 en 20 sep tember wordt er tot maandag 21 september (05.00 uur) continue gewerkt. In dit zelfde weekend wordt de overweg Van Cittersweg in Arnemuiden volledig afgesloten voor al het verkeer. Dit geldt ook voor voetgangers. Er wordt een omlei dingsroute ingesteld. Gevolgen treindienst Op zaterdag 19 september rijden er 's ochtends tot 13.00 uur geen trei nen tussen Vlissingen en Goes, 's Middags rijden vanaf 13.00 uur tot en met zondag 20 september geen treinen tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. NS zet bussen in op deze trajecten. Voor een overzicht van het beperkte treinverkeer en de afsluitin gen van overwegen kijk op www. prora i In I /zeeuwse I i j n Reizigers kunnen meer informatie kijken op www.ns.nl en teletekstpa gina 754, of bellen naar 0900-9292 0,70 p.m.). Het zwembad in Arnemuiden gaat zaterdag 12 september dicht. Dan is het zwemseizoen weer voorbij. Op deze laatste dag reikt burgemeester Koos Schouwenaar de zwemdiploma's uit. Dit jaar was het werd het buiten bad zeer goed bezocht. Zo'n 12.000 bezoekers bezochten het Middelburgse openluchtzwem bad. Voor een aantal kinderen is 12 september een bijzondere dag, want het is hun afzwemdag. Na het zwemmen reikt burge meester Koos Schouwenaar om 12.00 uur de A-diploma's uit. Volgend jaar gaat het zwembad op maandag 3 mei weer open. Gemeente Middelburg begint dit jaar met het vervangen van de bruine monumenteninformatiebordjes. Op de panden komt een emaillen bord terug. De meeste informatiebordjes die nu in de binnenstad op monumenten zitten zijn in zeer slechte staat. De meeste bordjes zijn bruin met uitge- freesde letters. De bordjes zijn veelal ernstig verweerd, waardoor de top laag loslaat en de letters niet meer goed leesbaar zijn. Verder is een aan tal bordjes door vandalisme vernield. Ed de Graaf heeft een onderzoek gedaan naar bestaande informatie bordjes en een studie verricht naar de mogelijkheden tot vervanging. De Graaf is bouwkundige en een enthousiaste Middelburger met veel belangstelling voor de historie van Middelburg en haar gebouwen. Hij heeft enkele jaren geleden een boek geschreven over de huisnamen van Middelburg. In overleg met de bewoners, de gemeente en de monumentencom missie heeft hij een ontwerp voor een nieuw bordje gemaakt. Samen met de voormalig archivaris van Middelburg - Peter Sijnke - zijn de teksten opgesteld. Emaillen Ed de Graaf heeft'een uitgebreid onderzoek gedaan naar het juiste materiaal voor een informatiebordje. De beste optie is een geëmailleerd bordje. Emaillen is weersbestendig. Op sommige historische panden hangen nog geëmailleerde bordjes uit de jaren '60. Waterpeil borden van Rijkswaterstaat zijn ook gemaakt van emaillen en blijken duurzaam. De bordjes blijken goed vandalisme- bestendig te zijn. De buitenste laag is zeer hard en krasbestendig. Te vens kan het gemakkelijk met een sopje schoongemaakt worden. Te vens is in emaillen haast iedere vormgeving mogelijk. Wanneer de bordjes goed bevallen, wordt het bestand mogelijk uitge breid. Er zijn namelijk nog meer pan den met een interessant verhaal.. Middelburg doet volop mee aan de Senior Games die van 7 tot en met 12 september gehouden worden in Zeeland. Bowlen, tafeltennis en voet bal staan er op het Middelburgse pro gramma. Daarnaast is er een recrea tief sportprogramma tijdens die week waar iedereen aan deel kan nemen. De één tot vierdaagse fiets- en wandel tochten staan open voor deelnemers van alle leeftijden. Speciaal voor 50- plussers worden er cursussen duiken, nordic walking en line dance aangebo den. Hier is niet de prestatie, maar meedoen het doel. De fietstochten van 40 a 50 kilometer per dag gaan langs diverse sportlocaties van de Senior Games waar u de deelnemers aan het hoofdprogramma kunt zien sporten. De startpunten zijn op diverse plaat sen in Zeeland. Vanuit Middel-burg start op vrijdag een fietstocht vanaf Bowlingcentrum de Kruitmolen. Ook zijn er dagelijks wandeltochten tussen de 8 en 40 kilometer per dag waar u aan mee kunt doen. Ook deze tochten starten op diverse locaties in Zeeland en gaan langs onderdelen van het hoofdprogramma. Vanuit Middelburg begint dagelijks een stadswandeltocht van 8 tot 10 kilometer vanaf Bowlingcentrum de Kruitmolen. Kijkje nemen in Middelburg Voor mensen die een kijken willen nemen bij de sporten van het hoofdpro gramma in Middelburg hier een overzicht van het Middelburgse programma: bowlen: maandag en woensdag Bowlingcentrum De Kruitmolen 10.00 tot 17.00 uur. tafeltennis: maandag t/m donderdag Tafeltennisaccommodatie De Zandkuil op sportpark de Voorborch 10.00 tot 16.00 uur voetbal: zaterdag 12 september de finales op Sportpark de Veerse Poort vanaf 11.00 uur. Voor meer informatie en het programma van heel Zeeland kunt u terecht op www.seniorgames2009.com. r Aannemingsbedrijf van Rasen- berg is begonnen met de voor bereiding voor de asfaltering van de wegen op Arnestein 2. Om te zorgen dat het wegver keer overdag zo weinig mogelijk last ondervindt, vinden de frees werkzaamheden overdag plaats en de asfaltwerkzaamheden 's nachts. De planning voor de nachtelijke werkzaamheden in week 37: - Van woensdag 9 op donderdag 10 september: Aanbrengen tus senlaag gedeelte Ohmweg en deklaag noordelijke Ampèreweg - Van donderdag 10 op vrijdag 11 september: Aanbrengen deklaag Ohmweg en Herzweg en gedeelte zuidelijke Ampère- weg. De planning voor de nachtelijke werkzaamheden in week 38: - Van maandag 14 op dinsdag 15 september. Aanbrengen dek laag gedeelte zuidelijke Ampè reweg en tussenlaag gedeelte Volta weg - Van dinsdag 15 op woensdag 16 september. Aanbrengen tus senlaag gedeelte Voltaweg - Van woensdag 16 op donder dag 17 september. Aanbrengen deklaag gedeelte Voltaweg - Van donderdag 17 op vrijdag 18 september. Aanbrengen dek laag gedeelte Voltaweg. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 9