Uil frjBn f Open Monumentendag 12 september Het woord aan raadslid Ron Bielok Commissievergaderingen Wijzing ophalen huisvuil 15 september dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 9 september 2009 - Pagina 8 Zaterdag 12 september is het weer Nationale Open Monumentendag. Ook Middelburg doet daar elk jaar aan mee. Een dertigtal monumenten worden die dag tussen 10.00 en 17.00 uur opengesteld voor het publiek. In de stad zijn er gratis stadswandelingen en in enkele monumenten worden er rond leidingen verzorgd. Landelijk is deze dag uitgegroeid tot het grootste eendaagse culturele evenement van Nederland. De Open Monumentendag is dit jaar gekop peld aan het thema 'Op de kaart'. Niet alleen in de binnenstad van Middelburg zijn de monumenten voor het publiek gratis geopend. Ook in Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens worden monumenten opengesteld. In Arnemuiden zijn de N.H.-kerk, Oudheidkundig museum en de scheepswerf Meerman te bezoeken. In Kleverskerke de Hervormde kerk en in Nieuw- en Sint Joosland de molen "Buiten Verwachting^. Ook de N.H.- kerk in Sint Laurens is na een interne verbouwing weer te bewonderen. Iets buiten Middelburg, in park Toorenvliedt, staat de in de Tweede Wereldoorlog gebouwde verbindings bunker. Ook deze is voor het publiek opengesteld. Norenburch Tijdens de Open Monumentendag opent dit jaar voor het eerst het koop manshuis 'Norenburch' aan de Rouaansekaai 19 de deuren. Het inte rieur met het vele houtsnijwerk is zeker de moeite waard om te bekijken. Brochure Speciaal voor deze dag brengen de Walcherse gemeenten een kleurrijke brochure uit. Hierin staan de open gestelde monumenten op Walcheren kort beschreven en staan de voor die dag georganiseerde evenementen vermeld. De brochure kan gratis afgehaald worden bij de Touristshop aan de Markt en bij de VW-kantoren in Vlis- singen en Veere. Gratis vervoer Tussen Vlissingen en Veere (via Middelburg) rijdt er de hele dag gra tis een oldtimer schoolbus. Ook geeft de Provincie Zeeland voor iedereen de mogelijkheid de Zeeuw se monumenten te bezoeken, het openbaar stads(bus)- en (bus)streek- vervoer is tijdens de Monumenten dag gratis. Ur Jê. r m Norenburch, schouw met gesneden wangen en boezem i c Foto: Aart van Belzen Inrichting van de openbare ruimte en speelruimte hebben mijn speciale belangstelling en omdat het alweer enige tijd geleden was, heb ik weer eêns een rondje Mortiere gedaan. Er valt nog veel te verbeteren wat betreft de inrichting van de openbare ruimte, de (verkeersveiligheid en de nog altijd gevaarlijke steile kademuur tjes aan het eind van de Bluesroute. Maar ik heb er dit keer toch ook iets positiefs over tè melden. Het heeft lang geduurd en het heeft de bewo ners vast veel zweet en tranen gekost maar de speelvoorzieningen en de daarom heen aangelegde infrastruc tuur zijn echt top. Kortom een kind vriendelijk hart van de wijk. Echt de moeite waard om er met uw kinderen eens een kijkje te nemen. Wat hier in samenspraak met de bewoners tot stand is gekomen mag als voorbeeld dienen voor iedere nieuwbouwwijk in Middelburg. Wat betreft de infrastruc tuur, de keuze van de toestellen en de variëteit voor jong en oud kunnen ze daar in de Veersepoort een puntje aan zuigen. Daar waar de Mortiere op dat punt een dikke acht scoort moet de Veersepoort genoegen nemen met een mager vijfje. Wat dat betreft kan ik de gemeente, maar ook het con sortium, drie adviezen geven te weten: luister eerder, luister altijd en luister beter naar je inwoners. In de Veersepoort is er wat dat betreft echt een loopje genomen met de Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 28 september. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert woensdag 16 september Op de agenda staat onder andere Boks school de Stads Ring, de verwerving van locaties van LétÉ binnen de gemeente Middelburg en het beschikbaar stellen van aanvullend krediet voor de huis vesting Molenwater (ABS en Koozie). De commissie Ruimte komt op maan dag 21 september bij elkaar Aan de orde komen de vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied, de vaststelling exploitatieopzet Stromen poort en Noordweg-Noordsingel, onder houd monumenten en stadsvernieuw ing. Dinsdag 22 september heeft de commissie Algemeen Bestuur zijn ver gadering. In deze vergadering gaat de commissie het hebben ever de evaluatie gotisch deel van het stadhuis, het aan melden als millenniumgemeente en de wijziging APV in verband met vierde nachtvergunning ZEP Inspraak Het eerste deel van een commissiever gadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onder werp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agen da. Zij kunnen nu ook zelf een onder werp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minu ten de tijd. Als het druk is met inspre kers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waar tegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onder werp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de com missiegriffier Bij de gemeente Middel-burg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commissie vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscommis sies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. Informatiemarkt In de PZC van donderdag 3 september staat dat de informatiemarkt ever wel- zijnsaccommodaties in Grand Café Willem is. Dit klopt niet. De informatie markt is op woensdag 30 september om 19.30 uur in het stadskantoor bewoners. Vooral voor jonge kinderen 0 tot 4 jaar) heeft men de plank daar volkomen misgeslagen. De enige voor speelruimte bestemde locatie voor de kleintjes is daar ingenomen door drie reuzekeien waar, naast de honden, geen kind op speelt. En dat terwijl deze locatie uitstekend is af te scher men voor honden en op creatieve is in te richten voor kleine kinderen. Het gebrek aan creativiteit is schrijnend in verhouding met de overvloed aan ruimte. De fractie van de PvdA zal op korte termijn de bewoners, in het bijzonder de ouders van jongere kinderen, in het Mezenhof en de Grote Stern straat benaderen om gezamenlijk een plan van aanpak op te stellen. Wij wil len in ieder geval bereiken dat kleine kinderen in de omgeving op loopaf stand kunnen spelen in een schone en veilige omgeving, waarbij ze ook iets te zeggen hebben over de keuze van de toestellen. Ron Bielok Raadslid PvdA ronbielok@zeelandnet.nl Vanwege een personeelsbijeenkomst wordt het huisvuil van dinsdag 15 sep tember opgehaald op woensdag 16 september. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. Deze wijziging in het ophaalschema staat niet op de afvalkalender 2009. Gemeentelijke balies gesloten In verband met een personeelsbijeenkomst zijn de balies van de gemeente op vrijdagmiddag 18 september vanaf 12.00 uur gesloten. De gemeente is deze middag dan ook niet telefonisch bereikbaar. Het stadskantoor blijft wel geo pend voor klanten van de Sociale Dienst Walcheren en UWV Werkbedrijf. Foto: Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 8