Trouwen op 09-09-09 is geliefd IfZ MAARTEN VAN DER WEIJDEN BETER mosselactfes DE KONINCK Laat u eens lekker culinair verwennen! Historische markt. Live muziek en leuke kinderattracties spetterend optreden van CopyCat I in de feesttent! S De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Maarten der Weijden Sporter /.d. Weijden schreef boek de-faam.nl Bazaar voor Mama- Mzungu Cursussen bij Stichting Palladium Groen busvervoer Wandeltocht Mooi Oostkapelle on Tour in Vlissingen <3Len heerlijke portie mossekn en een lekker biertje* voor slechts Een dag gevuld met vertier voor jong en oud, met o.a. een s avonds is er vanaf 20.30 uur een bij alle deelnemende bedrijven. sseten VOO» be 1°'" de familiebadplaats dit www. vrouwenpolder nu Woensdag 9 september 2009 - Pagina 7 door marcel van der voort MIDDELBURG - Veel trouwlustigen kiezen van daag, woensdag 9 septem ber, uit om in het huwelijk te treden. "Op 09-09-09 zit Middelburg helemaal vol met stellen die gaan trou wen. Er zijn acht huwelijk voltrekkingen", meldt com municatiemedewerkster Manon Veroude van de Zeeuwse hoofdstad. "Maar in Arnemuiden trouwt niemand. Zoveel belangstelling om op die dag in Middelburg te trouwen is uitzonderlijk. Nor maal zitten wij op woensdag nooit vol. De populariteit van trouwen op bijzondere data neemt toe. Het wordt steeds gekker", gaat ze verder. In de ge meente Vlissingen kan er ge trouwd worden in het stadhuis, het MuZEEum, de Sint Jacobs- kerk en in de historische kerk van Oost-Souburg. Woordvoer der Saskia Tromp: "Bij ons in Vlissingen gaan op die dag zes stellen trouwen. Meestal zijn dat er twee. Andere populaire data waren 20-08-2008 en 08- 08-08. Op 8 augustus van het vorige jaar waren er zeven hu* welijken." Yvette Tommei uit Oost-Sou burg geeft vandaag, woensdag de negende september, haar 'jawoord' aan Jeroen Brand. Het stel trouwt om 14.00 uur in de historische kerk van Oost-Sou burg. Yvette: "Jeroen en ik wil den graag een mooie datum. Eerst wilden wij trouwen op 8 augustus 2008, maar ons zoon tje Pim was toen net een jaar. Nu heeft hij er ook iets aan. En het is een mooie datum voor de bruidegom, zodat hij zijn trouwdag nooit zal vergeten", lacht ze. Woordvoerder Lieneke van den Heuvel van de gemeen te Veere heeft liet nagekeken en vertelt dat er in Veere vier huwe lijken zijn. "Vorig jaar op acht augustus waren er vijf bruidspa ren en de favoriete dag was 7 ju li 2007. Op die dag zijn er zeven stellen in Veere getrouwd." je eigen wereld op GOES - Bij de Olympische Spe len in Beijing was Maarten van der Weijden dé sensatie. Nadat in 2001 acute lymfatische leuke mie geconstateerd was, werd hij op 21 augustus 2008 Olympisch kampioen 10 kilometer open- waterzwemmen. In zijn boek Beter doet hij verslag van de zware tijd; zijn verblijf in het zie kenhuis, de diepe dalen en de hoogtepunten en de steun die hij in die jaren kreeg. Op de- weekkrant.nl wordt tot en met dinsdag 16 september steeds een nieuwe pagina uit het boek gepubliceerd. De komende we ken staat een groeiend aantal pagina's. Aan de hand daarvan kunnen vragen gesteld worden aan Maarten. Kijk op deweek- krant.nl en stel die vraag! Daarmee werd een lange periode afgesloten, waarin zijn strijd tegen kanker, de voortzetting van zijn studie wiskunde en zijn comeback op het hoogste sportieve niveau een belangrijke rol speelden. foto: p.r. GRIJPSKERKE - Op de Kerkring in Grijpskerke is zaterdag (12 september) een bazaar met al lerlei tweedehands spullen, verkoop bij opbod, kramen en een rad van avontuur. Voor de kinderen zijn er spelletjes te doen en voor iedereen is allerlei lekkers te koop. Het begint om 9.00 uur. De opbrengst gaat naar Stichting Mama-Mzungu, die kleinschalige projecten steunt in India, Nepal en vooral in Afrika. VLISSINGEN - De cursussen en activiteiten van Stichting Palla dium beginnen weer vanaf de ze week. Zo zijn er weer diverse taalcursussen, computercur sussen, diverse danslessen, cur sus pottenbakken en een lees- groep. Het volledige aanbod is te vinden op de website: www.stichtingpalladium.nl. MIDDELBURG - Alle 43 bussen op Walcheren en de Bevelan- den rijden op groen gas. De Provincie Zeeland is de eerste provincie in Nederland die op zo'n grote schaal groen busver voer mogelijk maakt. Na jaren lange voorbereiding en een aantal maanden proefdraaien blijkt dat het rijden op groen gas probleemloos verloopt in Zeeland. Rijden op groen gas is een project van de Provincie, samen met de Coalitie Rijden Op BiogasConnexxion, Essent en Senternovem. Zij hechten veel belang aan duurzaam ver voer. OOSTKAPELLE - De Oranje vereniging in Oostkapelle be staat 32 jaar en houdt een wan deltocht op zaterdag 12 sep tember. Wandeltocht Mooi Oostkapelle is 5, 10 of 20 kilo meter lang en gaat langs de mooiste plekjes in het dorp, strand, duingebied, het bos van de Manteling, diverse buiten plaatsen en kasteel Westhove. Deze zijn vanwege de Open Monumentendag opengesteld. Deelname kost 3,00 euro per persoon. Het begint om 10.00 uur bij Sport- en gemeen schapscentrum de Halve Maan. Aanmelden kan via www.ovoostkapelle.nl. Blues en beukende hardcore in Vlissingen op vrijdag 11 septem ber tijdens Lost in Chaos, een samenwerkingsproject tussen Lost Key en Dj Chaos met Zeeuwse dj's die beukende hardcorde en oldschool draaien. In Café de Concurrent speelt KB Blues- authority (22.00-23.45 uur) en Casper, Chaos, Horus, Loudnezz, Miss Insomnia, Tha Nouky (23.00- 5.00 uur). Gratis entree. V Bij de feestent! 'een frisje of een wijntje is natuurlijk ook mogelijk. f f" IBp: Het Mosselfestijn wordt mede mogelijk gemaakt door: leerlij*0 1 AeMexica^ i 1 I lï Grandcafé - Restaurant 3e peksenkgje/; «De peigrini>> hkamh/ON DUI$^RD BREEBAND Strandpaviljoen Breezand en De Mexicaan serveren geen mosselen.

de Faam | 2009 | | pagina 7