Walcheren E-reader is iPod voor boeken 90 jaar Foto Verschoore Bijzonder ModeMoMent Apotheek Veersche Poort Nieuwe eigenaar Amigo Uit het Zakenhart van.., Ruim 300 boeken kunnen op de e-reader Open dag Body and Soul fitness Duurzaamheid bij bedrijfsleven Proeflessen bij the Musicalcompany hmmmm De FaamALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NLWoensdag 9 september 2009 - Pagina 36 i ModeMoMent is nieuw geopend in de Wolstraat. VLISSINGEN - Aan de Wol straat 45 in Vlissingen, waar tot voor kort kindermode Just KIDding was gevestigd, opende Carla Jacobsen ModeMoMent. In de win kel hangen merken als Ex- presso, Just B, Eva Kayan, juffrouw Jansen en in de toekomst ook Sandwich. ModeMoMent verkoopt de maten 34 tot en met 46 en richt zich op vrouwen van alle leeftijden. Vanaf 1 okto ber is de winkel op maan dag gesloten. Net als bij Op Top Zij, er tegenover aan de Walstraat 72, kunnen klanten sparen voor extra korting. Tel: 0118-411558. Medewerkers van Medsen Apotheek Veersche Poort. MIDDELBURG - In het win kelcentrum de Veersche Poort in Middelburg is sinds maandag een nieuwe apo theek gevestigd. Nu hoeven mensen uit Klarenbeek, Nieuw Middelburg, Prooij- ens Park en Veersche Poort niet meer naar het centrum voor hun geneesmiddelen. De apotheek biedt een ruim assortiment zelfzorgmedi cijnen, ook wordt gekeken of deze naast de medicatie die men al slikt gebruikt kan worden. Er is een spreekka mer waar mensen rustig een gesprek over geneesmidde len kunnen voeren. Bij men sen die slecht ter been zijn worden geneesmiddelen gratis thuisbezorgd. VLISSINGEN - Het Ar gentijns-Mexicaans restaurant Amigo aan de Nieuwendijk 71 in Vlissingen heeft een nieuwe eigenaar. Chef-kok Muzaffer heeft het restaurant overgeno men van de oude eigenaar. Er is een nieuw interieur en een verbeterde en nieu we menukaart. Daarop staat onder meer een ech te Argentijnse steak, ver schillende Mexicaanse ge rechten, diverse soorten vis, een vegetarisch menu en saladebar. Reserveren kan via: 0118- 411943 of 06-34768560. MIDDELBURG - "Boeken zijn blijvend omdat ze een rijk ver leden hebben", betoogt de uit gever. Dat dacht de kolenboer ook toen er gas kwam. Maar ie dereen weet hoe dat afliep. Het digitaal lezen is in opkomst en de e-reader wordt de iPod voor boeken. Grote voordelen zijn dat je geen stapel boeken mee hoeft te slepen want die zitten in het leesapparaat en aanschaf van het digitale boek is veel goedkoper. Diverse electroni- caleveranciers bieden de e-re- ader al aan. Een apparaat om boeken, kranten en magazines digitaal te lezen. Er zijn verschil lende readermodellen. Sommi ge hebben een aanraakscherm waarop met een pennetje aan tekeningen gemaakt kunnen worden. Ook zijn er modellen met bedieningsknopjes. Goed koop zijn de e-raders nog niet De prijzen varieren van 700 tot 200 euro. Boekhandels en uit geverijen zijn ook druk bezig met de nieuwe ontwikkelingen. Een paar duizend Nederlands talige boektitels en 100.000 En gelstalige zijn al in de digitale versie te koop. Een aantal dat met de dag groeit. Veel boeken zijn nu nog gratis te downlo aden, maar in de toekomst moet er voor betaald worden. De verwachting is dat uitgevers volgend jaar zowel papieren boeken als de digitale versie uit gaan geven. Bijkomend voor deel is dat de e-boeken twintig procent goedkoper zijn in aan schaf dan de gewone boeken omdat er geen dmk- en trans portkosten zijn. Het e-boek kan eigenlijk nog goedkoper, als de overheid de btw op digitale boeken van 19 procent naar 6 procent -het tarief op een ge woon boek- verlaagt. sen zijn voor alle leeftijden en in kleine groepen. Nieuw zijn de Pilateslessen, waarbij het lichaam beheerst wordt vanuit je centrum. De hele maand september kan men binnenlopen voor een proef les. Informatie via: 0118- 643540 ofwww.ellisjane.nl. VLISSINGEN - Body and Soul Fitness aan de Edison- weg 41a in Vlissingen heeft zaterdag 12 september een open dag van 13.00-17.00 uur. Er zijn demonstraties Tai Chi Qi gong (13.00- 13.30 uur); DRU Yoga (13.50- 14.10 uur); hatha Yoga (14.30-15.00 uur); Pencak Si- lat (15.20-15.40 uur) en Spiri tuele vormen, meditaties en hun tradities (16.00-16.30 uur). Van 16.00-16.30 uur is er weerbaarheidstraining Ken je Kracht en tussen 16.40-17.00 uur Kung Fu voor kinderen. MIDDELBURG - Nederland viert vandaag de Dag van de Duurzaamheid. Bedrijven als de Kamer van Koophan del laten zich op die dag van hun groenste en duurzaam ste kant zien. Met een ludie ke actie voor haar klanten schenkt de KvK speciaal aan dacht aan het duurzaam in kopen door de ondernemer. Vanaf 2010 gaan alle overhe den duurzaam inkopen. Als ondernemers diensten en producten aan de overheid willen leveren, dan zal men aan de criteria voor duur zaam ondernemen moeten voldoen. Chef-kok Muzaffer heeft Amigo overgenomen, foto: p.r. Derde Ra VLISSINGEN - Foto Verschoore in Vlissingen is een echt familie bedrijf. Vijf van de zeventien medewerkers zijn Verschoores. De basis voor dit bloeiende Zeeuwse familiebedrijf is meer dan negentig jaar geleden ge legd door overgrootvader Adrie Verschoore, die in 1919 zijn eer ste fotozaak opende in Goes. Zijn vier zoons waaierden uit over Zeeland en kregen elk een eigen winkel. Zoon Jos beland de in de Vlissingse Badhuis straat waar hij zich met zijn vrouw Fee bezighield met het ontwikkelen en afdrukken van foto's. Hun zoon Ad begon op 16-jarige leeftijd met foto's ma ken en filmpjes ontwikkelen. Later opende hij een eigen foto winkel in de Sint Jacobstraat. Ad MIDDELBURG - "Hotel Ar- neville in Middelburg is he lemaal verbouwd en het restaurant heeft een nieuw concept gekregen. Dat gaat sinds deze week verder als grand café Raymondo", ver klaart eigenaar Jerry van Zuylen van de Amadore groep, waartoe dit horeca bedrijf aan de Buitenrust straat 22 behoort "Raymondo is voor iedereen toegankelijk. De gasten kunnen er ontbijten, lunchen, dineren en een borrel drinken aan de bar. Verder zijn er brunches. Ie dere vrijdag en zaterdagavond is er livemuziek als achter grond", somt Jerry op. En voegt er kort daarna aan toe: "Het voordeel van deze locatie is de bereikbaarheid. De auto kan op ons parkeerterrein worden ge parkeerd. Bovendien is het vol gens mij het mooiste bedrijf dat ik heb gemaakt. Dat had ik niet verwacht. Eerder was ik meer geconcentreerd op de zaken in Vlissingen en Goes. Arneville stond er immers al. Vorig jaar heb ik besloten om te gaan ver bouwen. Dit bedrijf heeft vier sterren. Wij geven de kwaliteit van vier sterren plus, tegen de gewone prijs. Er is altijd een driegangen menu dat 24,50 eu ro kost. De culinaire hoogstand jes van Raymondo? Dat zijn Fruits de mer en de Trots van Zeeland." De laatste is een vijf gangen menu met oesters, Dennis en Bas met hun ouders Ad en Joke Verschoore. foto: p.r. en Joke kregen al snel hulp van ste van Zeeland- in de Walstraat hun zoons Dennis en Bas in met de nieuwste fotocamera's, hun nieuwe fotozaak -de groot- televisies en een minilab. kreeftensoep, gebakken mosse len, zeekreeft en als dessert Zeeuws bolusijs. De prijs is 47,50 euro. Fruits de mer be staat onder andere uit halve kreeft, scampi's, mosselen, oes ter, kreeftenstaartje, gegrilde coquilles en imitatie kaviaar. Dit kost 34,50 euro. Jerry: "Alles is vers en voor ons zijn streekpro ducten een groot goed. De gas ten willen dat graag proeven." Jerry wandelt trots door zijn ver nieuwde bedrijf. Het grand café ziet er fraai uit, de lichtkoepels zijn smaakmakers. In Raymon do is een groot deel van de tafels bezet. Bij de nieuwe glazen wa- terwand, afgewerkt met koper, dineren Daan en Elly van Os. Jerry ontpopt zich als gastheer en vraagt naar de wensen van het stel. Verder lopend in de richting van de vergaderzalen, die alle maal voorzien zijn van airco, een beamer en een geluidsin stallatie, wijst Jerry naar het nieuwe terras en de veranderde tuin. Ook laat hij een aantal nieuwe hotelkamers zien. Alle- maal hebben ze een houten vloer, nieuwe bedden en een plasma televisie. MIDDELBURG - De lessen bij The Musicalcompany zijn maandag weer begon nen. Na het succes van de voorstelling Sweet Dreams gaat Thé Musicalcompany er weer tegenaan. Er zijn privé- en ensemble zangles sen en combinatielessen zang en dans. Hierin wordt intensief gewerkt aan de fy sieke en vocale techniek en zingen en dansen geleerd als een echte musicalster. Les- Jerry van Zuylen informeert naar de wensen van Daan en Elly van Os. foto: izaak verkeste

de Faam | 2009 | | pagina 52