A. Robbert Jan Proos is voor eventjes terug Brunch Diner compleet Aan u de keuze menu LES GRECS Lekkere kunst bij de Covra .JL Iets te vieren? x^M Expositie, galerie en tentoonstelling Presentatie van De Wolken Atlas van David Mitchell De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Belgische Loodsensociëteit Belgische Loodsensociëteit Café Brasserie 1 Vlissingsestraat 47-55 Oost-Souburg Receptie met Koffie, gebak, luxe hapjes, dranken, zoutjes All-in 19,50 p.p.* 3-gangenmenu, of koud/warm buffet, of gourmetten dranken All-in €21,50 p.p.* Feestavond - dranken en hapjes All-in 21,50 p.p.* Alle all-inprijzen zijn excl. buitenlands gedistilleerd. Reserveren gewenst t Tel. 0118-470962 J SALONIKI TEL Olté - 618 022 Vrijdag 11 september Griekse live-mu!z;iek met: en een dansgroep Aanvang 20.00 uur All-in, inclusief dranken Landlust is dè locatie voor bruiloften en partijen. Reserveer nu Woensdag 9 september 2009 - Pagina 35 Galerie-T, Turfkaai Middelburg, lopende expositie diverse kunstenaars Galerie de Norenburgh Middelburg, doorlopend schil derijen en beelden Galerie de Cleene Hout- tuyn Middelburg, tot en met 25 september, diverse kunste naars G-Achttien 88, Baarland, tot en met 27 sep tember, batikschilderijen, dro ge etsen en objecten van exclu sieve houtsoorten Duingalerie Domburg, tot en met 30 september, beel den en schilderijen POP Domburg, Doorlopend, grote en kleine doeken, vreemde wezens, Galerie Art Aurum Dom burg, Doorlopend, Sierraden, objecten, schilderijen, Kunstuus Heinkenszand, tot en met 27 september, schil derijen en beelden Geerteskerk Kloetinge, tot en met 12 september, foto tentoonstelling wierook en tra nen World of Silk Meliskerke, tot en met 2 januari, acryl/olie verfschilderijen, glasobjecten en sieraden Grote Kerk Goes, tot en met 12 september, lang ste merklap ter wereld Zorgcentrum Cederhof Ka- pelle, tot en met 21 septem ber, portrettekeningen Galerie De Ossenberg Grijpskerke, tot en met 12 sep tember, batikschilderijen, zil ver, keramiek, brons Atelierboerderij VanBui- tenUit Wolphaartsdijk, tot en met 4 oktober, keramiek, ge draaide potten en potloodteke ningen Bibliotheek Goes, tot en met 17 september, kunstwerken Open Huis route Goese Polder Expressief Dorpshuis De Jeugdhoeve, 's-Heerenhoek, tot en met 31 oktober, landschappen en por tretten op doek Hoofdgebouw COVRA Nieuwdorp, tot en met 13 no vember, expositie Kunst om op te vreten door diverse kunste naars De Willem3 Vlissingen, vanaf 13 september tot en met 9 november, fotowerken, in stallaties, sculpturen, tekenin gen, interventies Zeeuwse maritiem mu- ZEEum Vlissingen, tot en met 7 februari, 400 jaar Manhattan, Zeeland (her) ontdekt Amerika 't Kerkje Ellesdiek, za 12, zo 13, zo 27 sept, za 10,24 en 31 oktober tussen 13.30- 16.00 uur, schilderijen met Be- velandse landschappen NIEUWDORP - Vier Zeeuwse beeldende kunstenaars tonen van vrijdag 11 september tot 13 november in het hoofdgebouw van COVRA (Centrale Organi satie Voor Radioactief Afval) in Nieuwdorp de expositie Kunst om op te vreten. De officiële opening is vrijdag 11 septem ber om 15.30 uur met een lu dieke actie. De directeur van COVRA, Hans Codée, vermor zelt een kunstwerk van chocola, dat als amuse wordt uitgereikt aan de bezoekers. Van het hoofd- en nagerecht kan het publiek ongebreideld verder snoepen. De symboliek is een knipoog naar beeldhouwwer ken/gerechten die de fantasie prikkelen en de eetlust opwek ken. De vier kunstenaars uit de gemeente Kapelle, Carlo van Gremberghe, Joke Sentse, Letta Vermeulen en Wilma Vermeij hebben de expositieruimte niet willekeurig gekozen: Covra, het instituut waar energie verwerkt en opgeslagen wordt, combi neert volgens hen uitstekend met kunst. De 'bende van 4' ge bruikt dezelfde elementen voor hun werk: zij verzorgen een ex positie waarin voedsel voor li chaam en geest met een hoge energetische waarde wordt aangeboden. "Op dit moment waarop kernenergie en radio actief afval verhitte discussies oproepen, is deze tentoonstel ling spannend, creatief, shoc kerend en interessant; de gehe le ambiance geeft stof tot pra ten" aldus de vier. Bezichtiging is op werkdagen mogelijk van 8.30 tot 17.00 uur. VEERE - Begin 2008 ging de muzikale vertaling van de ro man De Wolken Atlas van David Mitchell in première in Zeeland. Zes Zeeuwse com ponisten, Christian Biaha, Dies Ie Due, Douwe Eisenga, Wiek Hijmans, Daan Manne ke en Jorrit Tamminga, werk ten mee aan dit project. Van deze wereldpremière is nu een cd gemaakt die zondag 13 september om 15.30 uur haar landelijke presentatie heeft in de Grote Kerk in Vee- re. Kern van het verhaat is de complexe roman Cloud Atlas uit 2004, waarin de schrijver David Mitchell aan de hand van zes zelfstandige en toch samenhangende verhalen de ondergang van de civilisatie schetst. De muzikale uitvoe ring is in handen van het Cloud Atlas Ensemble: Ger ard Bouwhuis (piano), Lars Wouter van den Oudenweijer (klarinet), Anne La Berge (fluit), Arco van Zon (hobo), Heieen Hulst (viool) en Jörg Brinkmann (cello). De video- bijdragen zijn van de Zeeuw se kunstenares Bianca Run- ge. Het project is mogelijk gemaakt door het Thuiskopie Fonds en het Nederlands Fonds voor de Podiumkun sten. Kaartverkoop: 0900- 3300033 en www.theater- verkoopzeeland.nl. 'S-HEERHENDRIKSKINDE- REN - De van oorsprong Zeeuwse cabaretier Robbert Jan Proos speelt vrijdag 11 septem ber zijn programma Rrrrecht vooruit in het Heer Hendrikhuis in 's Heer Hendrikskinderen. Keek hij in eerdere shows vaak terug op gemiste kansen en mij merde hij over het verleden, dat is in dit programma voorbij. De ze show gaat volgens eigen zeg gen als een intercity maar één - kant op en dat is keihard recht vooruit. In een snel schakelende collage van scènes, dicht, zingt, danst en persifleert Robbert Jan Proos, over wat volgens hem het echte leven is. Zijn eerste veertig minuten durende programma Hotel-restaurant Kent u Belgische Loodsensociëteit? Deze 'SOOS" is voor iedereen toegankelijk. De enige locatie aan de boulevard met uitzicht op het "Loodswezen". Nieuws!! Wie Belgische Loodsensociëteit Wat nieuwe lunch- en dinerkaart Waar Boulevard van Vlissingen Wanneer vanaf 14-09-2009 Waarom keuzemenu voor 27,50 p.p. Anders dan wat u van ons gewend bent, maar een aanrader. Kom en laat u verrassen en overtuigen. Hotel-restaurant Boulevard de Ruyter 4 - 4381 KA Vlissingen Tel. 01 18-413608 - info@bsoos.nl www.bsoos.nl MIDDELBURG - Stichting de Figurant uit Goes, die zich inzet voor kindertehuizen in Oeganda en Servië, geeft vrijdag 11 sep tember een jubileumconcert vanwege haar 10-jarig bestaan. De Goese troubadour Theo van Teijlingen en Elly en Rikkert Zui- derveld brengen luisterliederen. Aanvang: 20.00 uur. Kaartver koop: www.theaterverkoopzeeland.nl en 0900-3300033. foto: pr. Oud Papier werd door de jury van het Zeeuws Eenakterfestival geselecteerd als een van de vier programma's die mee mochten op een minitoertje door onze provincie. Daarna bouwde hij met die ervaring het program ma uit tot de avondvullende voorstelling Wat Ik ook Zeg. Hiermee won hij in 2000 De Gooise Wendeline Besancon Prijs. In 2005 was hij runner up bij de Holland Casino Podium- prijs, won in oktober 2006 de ju ry- en de publieksprijs bij het Amsterdams Studenten Caba ret Festival en speelde vorig sei zoen zijn compilatieprogram ma. Aanvang: 20.15 uur. Kaar ten en info: 0113 - 221506. GRIEKS SPÉCIALITÉITE] RESTAURANT GRAVENSTRAAT 6 MIDDELBURG Iedere zondag van 12.00 - 14.00 uur en van 18.00 - 20.00 uur welkomstdrankje soepen luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet koffie/thee Kinderen t/m 2 jr gratis Kinderen 3 t/m 11 jr 10,- Iedere zaterdag van 18.30-23.00 uur soep luxe koudbuffet luxe warmbuffet luxe dessertbuffet drankenbuffet live muziek Kinderen t/m 2 jr gratis Iedere dag vanaf 17.00 uur Uw 3-gangenmenu stelt u samen uit: 3 voorgerechten i 3 soepen I 6 hoofdgerechten 3 desserts Diverse kindermenu's Maak een afspraak voor een op maat gemaakte en vrijblijvende offerte. Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp 0113 61 25 89 www.landlust.nl

de Faam | 2009 | | pagina 51