HANS VERS SAMENLEVEN EN UW AOW. HOE ZIT DAT? HANSVERS Frieslanders Nasi Bamigroente 500 gram €0,99 Delcorf Appels Triomphe Handperen dé Weekkrant HET ADRES VOOR FRUITMANDEN IN VLISSINGEN groente - fruit - rauwkost - fruitmanden AANBIEDINGEN 5 kilo Nieuwe oogst 2 kilo €2,49 Nieuwe oogst 2 kilo €1,99 Let op het buitenbord voor meer aanbiedingen! Bassie is geen clown maar een gezellige kater Zazie groente- en fruitspeciaalzaak Van Hogendorpweg 99 Vlissingen Telefoon 0118 - 472186 Praktijk voor sociale en psychologische begeleiding 8 is meer dan 1000 De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Tevens unieke locatie voor duurzame vergaderingen en bijeenkomsten En dat in de landelijke en inspirerende omgeving van de Zak van Zuid-Beveland! Arrangementen en tarieven op aanvraag. Een AOW-pensioen voor alleenstaanden is afgestemd op het alleen wonen. Maar uw situatie kan natuurlijk veranderen. En hoewel u voor uw gevoel misschien niet samenwoont, kan het voor de wet toch zo zijn dat u een gezamenlijke huishouding voert. En dan is het goed om te weten dat zo'n gedeelde huishouding invloed heeft op uw AOW-pensioen. Vlissingen Middelburg Opritten KM tuinpaden ^*1 terrassen; parkeerplaatsen gazooaanleg zoom voor woensdag 9, donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 september 10 tot 20% korting Rechtstreeks contact voor een vrijblijvende offerte Tel 06-53760350 me dan aan het bijbehorende baasje. Ik hoorde laatst weer zo'n verhaal. Een tamelijk grote hond was met zijn baasje op stap en hij mocht los op de stoep. Daar naast een fietspad en een drukke weg. Het baasje gooide een voor- werp naar de hond en die wilde daar natuurlijk mee spelen. Zo kwam hij op het fietspad hard te gen een fiets terecht. Gelukkig liep alles goed af. Wees voorzich tig, dierenopvoeders! Enne...welke dierenopvoeder wil mij graag hebben? Ik woon aan de Oostperkweg 9, telefoon 0118-613579." De leuke, lieve schildpad poes Zazie, die 26 augustus in De Faam stond, zit nog steeds in het asiel. Zazie met haar mooie donkere blik is een beetje van slag omdat niemand kwam kijken. Mis schien door de vakantiepe riode? Maar ze blijft hoop houden... iemand zal toch wel verliefd op haar worden en haar een liefdevol thuis bieden? Zazie is negen jaar, een beetje krengerig maar supergezellig. Haar foto is te zien op: www.de-faam.nl en zoek gewoon op de naam Zazie...want die is uniek in Nederland. Professioneel persoonlijk! 9 september 2009 - Paginè 4 Lea Welleman Telefoon: 0113 - 354000 's-Heerenhoeksedijk 27 Mobiel: 06 - 30956194 4441 REOVERZANDE 8ismeerdanl000@zeelandnet.nl door karin ocké MIDDELBURG - "Een goe dendag, ik ben Bassie, een cyper, van het - min of meer - mannelijk geslacht, leeftijd tien plus. Ik ben een makke lijk dier, kan zowel goed met mensen als met andere kat ten overweg. Ik zal jullie een stukje over mijn verleden vertellen. Ik ben een keer gevonden en naar het asiel gebracht. Gelukkig was ik gechipt en kon mijn baas je terug worden gevonden. Hij was mij al een jaar kwijt en dacht waarschijnlijk dat ik dood was. Maar nee, ik was springlevend en maar al te blij dat ik terug naar huis kon. Helaas was mijn baas je verhuisd naar een flat. En daar ben ik allergisch voor. Ik móet echt van tijd tot tijd naar buiten kunnen om te spelen, te jagen en om lekker te kunnen slapen on der een struik. Dus zo kwam het, dat ik toch in het asiel moest blij ven. Beetje triest hè? Heb ik al ie mands interesse gewekt? Ie mand met een huis en tuin? Het moet ook iemand zijn die mij medicijnen wil geven, want mijn schildklier werkt te snel. Niets ernstigs hoor, een pilletje is vol doende. Ik droom in elk dutje dat ik doe over een nieuw baasje. Ik zal precies doen wat hij of zij zegt. Wat ik zelf tot een goede opvoeding vind horen, is het le ren plassen en poepen van een kat op de kattenbak. Zo hebben andere mensen geen uitwerpse len in de tuin van een vreemde kat. Waar ik mij bij honden altijd aan stoor, is dat ze zomaar los mogen lopen op plaatsen waar het niet verantwoord is. Ik stoor Bassie is een leuke kat, op zoek naar een leuke baas. foto: karin ocké (Advertorial) Wanneer is er sprake van een gezamen lijke huishouding? Wanneer twee meerderjarige mensen samen één huishouding voeren heet dat voor de wet een gezamenlijke huishouding (tenzij u samenwoont met uw kind, vader of moeder). Er is sprake van een gezamenlijke huishouding als u: - met een ander persoon uw hoofdverblijf in één woning hebt én - de kosten van het huishouden deelt of - voor elkaar zorgt Let op: het voeren van een gezamenlijke huis houding betekent dus niet per se dat u ook con tinu samen in een woning verblijft. Geldt dat ook als die ander op een ander adres staat ingeschreven? Ja, ook als iemand op een ander adres staat inge schreven, maar feitelijk bij u in huis woont, is er sprake van hoofdverblijf in één woning. Uit het dagelijks gedrag blijkt of mensen een gezamen lijke huishouding voeren. Daarbij gaat het niet alleen om 'samen betalen' maar ook het gebruik maken van eikaars spullen (zoals een auto) en het elkaar helpen met klusjes in de huishouding (boodschappen doen, koken, wassen). Hoe zit dat met huurders of betaalde ver zorgers? Natuurlijk is het ook mogelijk dat u in een Hoewel u voor uw gevoel misschien niet samenwoont, kan het voor de wet toch zo zijn dat u een gezamenlijke huishouding voert. woning verblijft met iemand aan wie u betaalt of waarvan u geld krijgt. Bijvoorbeeld een huurder of verzorger. In deze situaties heeft ieder een eigen huishouding. De woning is daar dan ook op ingericht met een eigen woon- en slaapkamer bijvoorbeeld. In deze gevallen is er voor de wet geen sprake van een gezamenlijke huishouding. Wel vragen wij dat u deze zakelijke relatie kunt aantonen doordat u de afspraken in contracten heeft vastgelegd en er reële prijzen zijn afgespro ken. Ook moet uit uw administratie blijken dat de afgesproken huur of verzorging daadwerkelijk is betaald. Hoe voorkom ik problemen? Het kan zijn dat u twijfelt over uw situatie. Neem dan contact op met de SVB om zekerheid te krijgen. Dat kan problemen voorkomen. 'Voorkom het moeilijke door het gemak kelijke te doen'. De aandacht voor het thema 'Samen leven en AOW' is onderdeel van de campagne Voorkom problemen. Weet hoe het zit'. Deze campagne zorgt er voor dat mensen zich sneller en makke lijker kunnen informeren over de regels in ons sociale stelsel. De website www.weethoehetzit.nl wijst u snel de weg naar voor u relevante onder werpen en bijbehorende regels. Doel van de cam pagne is te voorkomen dat mensen onbedoeld in de fout gaan en daarmee in de problemen komen. Of zoals staatssecretaris Klijnsma zei bij de lan cering van de campagne 'Voorkom het moeilijke door het gemakkelijke te doen'. Er zijn vele redenen waarom mensen samen dingen ondernemen of bij elkaar gaan wonen. Het is gezellig, gemakkelijk en soms zelfs nood zakelijk, bijvoorbeeld bij ziekte. Samen leven kan met allerlei mensen: een vriend of vriendin maar bijvoorbeeld ook een broer, zus of klein kind. Voor de hoogte van uw AOW is het van belang dat u weet of uw manier van samen leven voor de wet een gezamenlijke huishouding is. Als dat het geval is heeft u recht op een AOW- pensioen van 50% van het minimuminkomen. Als alleenstaande is dit 70%. Staatssecretaris Jetta Klijnsma: 'We willen heldere en duidelijke informatie geven om te voorkomen dat mensen onbedoeld regels overtreden.

de Faam | 2009 | | pagina 4