Klantgerichte aanpak Van den Berg Autoschade werpt zijn vruchten af Seat Exeo ST, nu ook als ruime gezinswagen IN BEDRIJF vW*AUTO www.zeeuwsautojournaal.nl Rien en Heike van den Berg, de gezichten 'achter' het Zeeuwse schadeherstelbedrijf Van den Berg Autoschade, hebben hun sporen als ondernemers in de afgelopen decennia ruimschoots verdiend. Tegenwoordig is hun onderneming, met een vestiging in Vlissingen en sinds vier jaar ook een vestiging in Goes, een begrip in de omgeving. Kortom, hoog tijd voor een nadere ken nismaking met dit ondernemen de echtpaar. Een paar maanden geleden heb ik de Seat Exeo getest, ook wel de Spaanse Audi genoemd. Een prachtige auto in het midden- klassensegment. Inmiddels is in de Exeo range de volgende stap gezet met de Exeo ST, oftewel de stationuitvoering. Net als de 'gewone' Exeo het toonbeeld van klasse en geavanceerde technologie. Woensdag 9' September '2009'"- PagfrïtTTl Tekst Rob Strating Rien van den Berg vertelt dat hij al sinds jonge leeftijd samen met Heike actief is in de onderneming. "Ik was sinds een paar jaar voor mezelf bezig toen ik Heike ontmoette. Zij is al vrij snel ook actief geworden in het be drijf, dus eigenlijk hebben we het al tijd samen gedaan. In eerste instantie hield mijn vrouw zich vooral bezig met wat administratieve taken, maar inmiddels is zij binnen onze onderne ming verantwoordelijk voor alle mar ketingactiviteiten en houdt zij zich daarnaast bezig met de financiële en commerciële kant van het vak. Zelf breng ik veel tijd door 'op de werk vloer'. Zo vind ik het belangrijk om het beste uit onze mensen naar bo ven te halen, ze passie te laten heb ben voor hun werk en ze daarin te coachen. Daarvoor is het nodig om goed te weten wat er binnen de orga nisatie speelt en veel rond te lopen en het proces te begeleiden. Alleen op die manier kunnen wij het beste ga randeren voor onze klanten", aldus Rien. Nét dat stapje extra Heike vult aan: "Wat denk ik de grote kracht is van ons bedrijf, is dat wij al tijd proberen nét dat stapje extra te zetten voor onze klanten. Dus als ze voor een grote schade komen, en ze vertellen bij de intake dat er ergens op het voertuig ook nog een klein krasje zit, dan nemen we dat meteen mee. Verder vinden we het belangrijk dat klanten snel bij ons terecht kun nen, dus dat ze niet vier weken hoe ven te wachten op een afspraak. Maar ook kleine dingetjes, zoals het aanbieden van een kopje koffie aan klanten die even moeten wachten bij de balie. Of ervoor zorgen dat het be drijf er altijd netjes, schoon en goed georganiseerd uitziet. Ook regelen we dat de auto's altijd gereinigd en ge poetst zijn als ze weer mee gaan met de klant. Zo doe je méér dan de klant verwacht en gaat hij tevreden weg, en dat vinden wij belangrijk. Daar heb ben wij ook best iets voor over, zo hebben wij een goede man rondlopen die alle auto's die weggaan eerst uit gebreid poetst. Dat kost geld en je hoeft het als bedrijf natuurlijk niet te doen, maar wij zijn ervan overtuigd dat het zich terugverdient." Mooiste compliment Dat de aanpak van het ondernemers echtpaar werkt, blijkt wel uit het feit dat de onderneming uitgegroeid is van een van de kleinste bedrijfjes in Zeeland tot hét gezicht in de regio als het gaat om schadeherstel. Met zo'n veertig professionele medewerkers verdeeld over twee vestigingen (Vlis singen met een werkoppervlak van 3200 m2 en Goes met een werkop pervlak van 2200 m2) herstellen ze schades voor een breed scala aan klanten. Particulieren, verzekerings maatschappijen, dealers, tussenper sonen: allemaal kunnen ze terecht bij Van den Berg Autoschade. Op de vestigingen in Vlissingen en Goes sa men worden zeker honderd voertui gen per week hersteld. En dat dit naar tevredenheid van klanten ge beurt, blijkt wel als Heike vertelt over de resultaten die naar voren komen uit enquêtes die het bedrijf laat invul len door klanten nadat ze geholpen zijn door Van den Berg Autoschade. "Een van de mooiste complimenten die we via zo'n enquête gekregen hebben, was van een klant die schreef dat hij wilde dat hij zijn bood schappen ook bij ons kon doen! Dat is natuurlijk fantastisch om te horen en daar doen we het voor. Wat dat betreft geloven wij ook echt in onze aanpak en onze eigen kracht", aldus Heike. Streven naar innovatie Rien vult aan dat bij de 'eigen aanpak' die de ondernemers kenmerkt, ook altijd het streven naar innovatie heeft gehoord. Dit is in de onderneming te rug te zien op verschillende manie ren. Zo was Van den Berg Autoscha de ruim twintig jaar geleden een van de eerste bedrijven die gingen werken met de toen nieuwe techniek infra- rooddroging. En nog steeds is het bedrijf de enige in de regio die een complete IRT-boog heeft staan. Wat dat betreft is de organisatie altijd vooruitstrevend geweest, en ook an no 2009 zijn de ondernemers con stant op zoek naar manieren om het allemaal nog beter, klantvriendelijker of efficiënter te doen. Heike: "Iets nieuws waar we bijvoorbeeld recent mee gestart zijn, is - ook op advies van Glasurit- energiemanagement. Zo doen we tegenwoordig de verlich ting in de werkplaats uit tijdens de pauzes, dit scheelt aanzienlijk in het energieverbruik en dus in de kosten. Ook zijn we op dit moment - overi gens in samenwerking met diverse partijen, waaronder Glasurit - bezig met het verder verbeteren en optima liseren van de competenties van onze medewerkers. Wij vinden het bijvoor beeld belangrijk dat onze mensen zich door het volgen van goede trai ningen en opleidingen steeds verder kunnen ontwikkelen." Glasunit-familie Voor wat betreft de samenwerking met Glasurit, die inmiddels al heel wat jaren bestaat, kan het onderne mersechtpaar kort zijn: "Het klinkt misschien heel raar, maar wij voelen het als 'de Glasurit-familie', waar wij ook bij horen. Het zijn voor ons echt de mensen die de samenwerking tot een succes maken. Wat dat betreft komen de medewerkers van Glasurit die hier over de vloer komen altijd hun afspraken na en dat is voor ons een fijne manier van werken. Zelf werken we immers ook zo." Rien voegt nog toe: "Bovendien past Gla surit bij ons omdat het product ge woon goed is, in dat opzicht heb ik altijd al een goed gevoel gehad bij Duitse lak." Van den Berg Autoschade heeft in de samenwerking met Glasurit al diverse zaken aangepakt. "Zo hebben wij en kele jaren geleden Glasurit's concept repairSHOP geïntroduceerd. We heb ben hier verschillende promotionele activiteiten aan gekoppeld, bijvoor beeld particulieren via bioscooprecla me gewezen op het bestaan van deze service waarbij kleine beschadigingen snel verholpen kunnen worden. Dat dit concept zijn vruchten afwerpt, blijkt wel uit het feit dat we op deze manier jaarlijks al snel aan zo'n drie honderd extra opdrachten komen", aldus Rien. Naamsbekendheid Heike vertelt tot slot dat het bedrijf sowieso zeer actief is als het gaat om activiteiten om de naamsbekendheid van het bedrijf vergroten: "We doen van alles op dit gebied, van flyers verspreiden tot kortingsacties of een gratis wasbeurt in onze carwash in Goes. Een recent project waaraan we onze naam verbonden hebben, is de ontwikkeling van een waterstofkart door studenten van het Formula Zero Team Delft van de Technische Univer siteit Delft. Wij hebben deze innova tieve racewagen, waarmee de eerste racecompetitie op waterstof gereden wordt, gespoten met Glasurit-lak. Ook hebben we de belettering op de kart verzorgd. Voor ons was de be slissing om bij te dragen aan dit duurzame initiatief snel genomen; wij vinden het belangrijk om zorgvuldig om te gaan met het milieu, en we streven binnen ons bedrijf zelf ook een correct milieubeleid na. En dit ini tiatief sluit natuurlijk goed aan bij on ze ambitie om op een innovatieve manier bezig te zijn met het vak, en dat zijn deze studenten zeker. Onze medewerkers Marco Koole, Marcel Matthijsse en Gideon Dieleman heb ben zich dan ook met veel plezier en enthousiasme ingezet om het project mede tot een succes te maken, en dat is wat ons betreft gelukt!" en kippen wilden gelukkig graag op de foto... Uitvoeringen De Seat Exeo ST is verkrijgbaar in drie uitvoeringen. Als eerste de Refe rence die al een zeer uitgebreide standaarduitrusting biedt met bij voorbeeld verwarmbare elektrisch verstelbare buitenspiegels, mistlam pen voor en deurgrepen in carrosse- riekleur. Deze is verkrijgbaar vanaf 25.295 euro. Iets luxueuzer is de Style met onder andere een multi functioneel stuurwiel, coming home functie en cruisecontrole. De prijzen voor de Style beginnen bij 27.295 euro. Als laatste is er de Sport, een uitermate sportieve uitvoering met sportstoelen voor, een sportonderstel en donker getinte ruiten achter. De Sport is verkrijgbaar vanaf 31.095 euro. Allemaal prijzen die zeker niet te veel zijn voor het geriefelijke com fort en de uitstekende kwaliteit die de Seat Exeo ST biedt. Wie meer wilt weten over deze fijne stationwagen is van harte welkom bij Autobedrijf Melse in Vlissingen (www.melse.nl1 of bij Autobedrijf Blankestijn (www.seatblankestiin.nl1. Tot de volgende keer! winters en Climatronic airconditio ning met twee temperatuurzones voor warme zomers? Voor de per fecte zitpositie is de bestuurdersstoel op vijf manieren verstelbaar en de geheugenfunctie onthoudt de voor keuren van maar liefst vier bestuur ders. Verder is de Exeo ST uitgerust met uitgebreide opbergmogelijkhe- den. Van opberglades onder de voor- stoelen tot haakjes achterin voor de boodschappentas. De Exeo ST is leverbaar met een keuze uit zes krachtige en efficiënte motoren, ze voldoen zelfs aFaan_de - - EU 5 emissienormen. De drie 2.0 TDI dieselmotoren zijn uitgerust met Common Rail technologie, met ver beterde prestaties en gebruikcijfers tot gevolg. Ook op het gebied van benzinemotoren kom je niets te kort met de 1.6,1.8T en 2.0 TSI. Voor de test rijden we in een 1.8 Turbo en die bevalt ons prima. De auto trekt snel op en de handgeschakeide 6-versnel- lingsbak schakelt soepel. Zowel op de snelweg als op de landelijke bin nenwegen rijdt de auto erg prettig. Voor de foto zijn we naar een boer derij bij Ritthem gereden. De bokjes Tekst Marina Meijers. De Exeo ST is perfect voor mensen die net wat meer ruimte nodig heb ben. En dan ook écht meer ruimte: met een bagageruimte van 460 liter. zullen er toch heel wat koffers met gemak mee kun nen. Bovendien kun je met de standaard dakrails zo'n beetje alles meenemen wat je nodig hebt, voor welke sport of vakantie dan ook. Het mooie aan de Seat Exeo ST is dat dit wel gecombineerd is met een prach tig design. De extra ruimte is zeker niet ten koste gegaan van de krachti ge lijnen. De auto rijdt geruisloos en zeer com fortabel. Veel beenruimte, ook op de achterbank en de kinderstoel is uiter aard makkelijk te plaatsen. Comfort staat sowieso hoog op het lijstje van Seat. Wat te denken van verwarmba re voorstoelen met verstelbare len- densteunen (optioneel) voor koude

de Faam | 2009 | | pagina 31