auto'smotoren Subaru Legacy eerder beschikbaar Een oogverblindend mooie Peugeot RCZ Citroën DS3: Voila! S60 de ster in Volvo The Game Circus Renz zet de Twingo RS in Kia met veel binnenruimte Leon Cupra R Op de komende IAA, de tweejaarlijkse autotentoonstelling die half september in Frankfurt zijn poorten opent, lanceert Subaru de nieuwe generatie Legacy in drie varianten: Sedan, Touring Wagon en Outback. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's www.zeeuwsautojournaal.nl Het Volvo S60 conceptmodel was de blikvanger tijdens Ga- mesCom in Keulen. Het nieuwe model is de grote ster in Volvo The Game. Het racespel is, sinds de start in mei dit jaar, im mens populair en wordt ge speeld door maarliefst een half miljoen gamers. Het is gratis te downloaden van de Volvo-site. Behalve het con ceptmodel spelen in de game een aantal bekende Volvo's een hoofdrol. Een Renault Twingo RS maakt sinds kort deel uit van het auto park van Circus Herman Renz. De Renault wordt vooral ge bruikt voor promotieactivitei ten in steden waar de optredens plaatsvinden. Ook staan de au to's bij aanvang van de show Gi- tano bij de ingang van de tent. De Twingo RS heeft een 1,6-liter motor met 133 pk en leent zijn vormen van de Twingo Concept die voorafging aan het produc tiemodel van de Twingo. Dit is de nieuwe Kia Venga, een compacte ruimtewagen uit het B-segment die binnenkort op de IAA wordt onthuld. De auto is iets meer dan 4 meter lang, maar biedt de binnenruimte van een middenklasser dankzij een hogere daklijn en een riante wielbasis. De Venga komt in Eu ropa op de markt, waar de con sument de keuze heeft uit 1.4 en 1.6 benzine en een aantal die selmotoren. Motorvermogens liggen tussen de 75 en 115 pk. WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2009 De nieuwe Leon Cupra R is het meest sportieve en krachtige, in serie geprodu ceerde, model in de ge schiedenis van Seat. De au to is voorzien van een 265 pk sterke 2.0 TSI motor en uiteraard heeft de ontwer pafdeling zowel het in- als exterieur een extra uitstra ling gegeven. De motor on derscheidt zich door zijn kracht, zijn hoge koppel in een breed toerenbereik, zijn indrukwekkende elasticiteit en is voorzien van een nieuw ontwikkelde hoog- drukbrandstofpomp om aan de gestegen vermogens- vraag te kunnen beantwoor den. Van 0 naar 100 km/u in slechts 6,4 seconden. De Leon Cupra R is te herken nen aan het 'R'-logo in de grille en rechtsonder op de achterklep. Al meer dan een half jaar houdt Citroën ons in de ban van de nieuwe DS-reeks. De eerste de finitieve auto is de DS3 op het onderstel van de nieuwe Citroën C3. De DS-telgen moeten een lijn van premium-modellen bij Citroën neerzetten. De auto heeft qua proporties net als de concept duidelijk wat weg van de Mini en Citroën gaat bij het model ook bewust met kleuren spelen. Voor het interieur zijn er maarliefst zeven mogelijkheden met bijbehorende, prachtige namen. Bij het exterieur kan de klant uiteraard kie zen uit diverse lakkleuren, maar de spiegels, wielen en dak kunnen in een andere tint worden uitge voerd. De motoren zijn bekend: de 1.4 en 1.6 VTi van 95 en 120 pk en uiteraard de 1.6 THP met tur bo van 150 pk. Verder de 1.4 en 1.6 HDiF diesels (de laatste in twee vermogensvarianten) en er komt een extra zuinige variant. De nieuwe Citroën DS3 is 3,95 meter lang en heeft een bagagevolume van minimaal 285 liter. Als de Mini nu eindelijk een concurrent krijgt, is die in ieder geval ruimer voor passagiers en bagage. Zeer verrassend: de volgende nieuwe Peugeot komt niet uit Frankrijk, maar wordt in Oostenrijk bij Magna Steyr in elkaar gesleuteld. Het is de be slist spectaculair ogende RCZ op basis van de 308. De ontwerpers hebben het definitieve model zeer dicht bij de conceptversie mogen houden. De 2+2 komt er onder meer met een 200 pk sterke 1.6 liter turbomotor en ook dieselrijders worden aange trokken door de 2.0 HDiF (163 pk). Verder heeft Peugeot een hybride uitvoering in voorbereiding met slechts 95 g/km aan C02-uitstoot. Overigens laat die versie nog wel even op zich wachten, de eerste Peugeot met een diesel hybride wordt de 3008. Liefhebbers van de 'gewone' RCZ moeten tot volgend voorjaar nog geduld hebben, dan staat de ze namelijk pas in de showroom. Zoals gebruikelijk zijn alle va rianten voorzien van perma nente vierwielaandrijving. De auto zou aanvankejk niet eer der dan december in de Ne derlandse showroom staan, maar de auto wordt nu al in oktober verwacht. Subaru lan ceert de modellen met zowel benzine- als dieselmotoren. Het volledig nieuw ontwikkel de chassis met een onafhan kelijk gemonteerd subframe voor de motorophanging en zijn vertrouwde veiligheids- kooi met ringvormige verster kingen dragen in belangrijke mate bij aan het verhoogde, uitstekende veiligheidsni veau. Verder zijn standaard op de nieuwe Legacy onder meer voor-, zij- en gordijnairbags. Behalve maximale aandacht voor passieve veiligheid vormt actieve veiligheid een van Subaru's merkwaarden. Van daar dat bijvoorbeeld ook het geavanceerde Vehicle Dyna mics Control-systeem en - als vanzelfsprekend bij Subaru - Symmetrical All Wheel Drive in combinatie met de boxer motor tot de standaarduitrus ting behoren. Dit alles zorgt voor een veiligheidspakket dat nauwelijks te evenaren is.

de Faam | 2009 | | pagina 21