BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VAN UW BURGEMEESTER VERGADERING WERK IN UITVOERING SCHEMA SERVICEBUS BEZOEK AAN VLISSINGEN VERSTANDIG BESTUREN; VAN REPARATIE NAAR ACTIE 1 GEMEENTE WOENSDAG 9 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Financiën en algemene zaken 10 september 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen 3.1 Bestuursrapportage 2009 3.2 Vaststellen nood verordening bom- ruiming Zwakke Schakels 3.3 Stadsgewestelijke brandweer: begro ting 2010 3.4 Centrale Post Ambulancevervoer Zeeland: jaarrekening 2008 3.5 Veiligheidsregio Zee land: le begrotings wijziging 2009 3.6 Overdracht van bevoegdheden tot vaststelling van de legesverordening aan het college (onder voorbehoud) 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/commissie Op 14 september 2009 begin nen de werkzaamheden aan de kruising President Roose- veltlaan/Bloemenlaan. Het kruispunt krijgt een ver hoogd plateau en een brede middengeleider. Dit moet de snelheid van het wegver keer op de Pr. Rooseveltlaan omlaag brengen. Hierdoor wordt het voor voetgan gers en fietsers veiliger om de weg over te steken. De werkzaamheden duren ca. 5 weken. Het kruispunt wordt volledig afgesloten voor alle verkeer, omleidingsroutes worden aangegeven. Het kruispunt wordt half oktober weer opengesteld voor verkeer. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Een smeltkroes Het maakt me niet uit of je wit of zwart bent, of je gelovig bent of niet, welke kleren je draagt; ik wil weten of je 'n goed mens bent, of je het hart op de goede plaats hebt. Dat is de kern van mijn boodschap aan de nieuwe Nederlanders tij dens de naturalisatieceremonies. Ik zeg er nog wel iets bij: we leven met z'n allen dicht op elkaar. We hebben in Nederland waarden en normen voor samenleven ont wikkeld. Dat betekent dat ik van iedereen verlang de democratische rechtsstaat te eerbiedigen. En onze taal te spreken. Dat is wezenlijk. En als we vervolgens van mening verschillen over wat wel of niet kan en mag, dan bevorder ik een open, respectvolle discussie. Ik dacht hieraan toen ik in Rot terdam de bijeenkomst van de 21 Antillianengemeenten bijwoonde. Dag en tijd Wijk Maandag 14 september Paauwenburg 08.30-11.30 uur Paauwenburgweg (Kruidvat) 13.00-15.30 uur Dreesstraat (Winkelcentrum) Dinsdag 15 september Middengebied 08.00 - 09.00 uur Bloemenlaan (Basisschool Het Vlot) 09.30-11.30 uur Pablo Picassoplein/Hogeweg (Lidl) 13.00 -15.30 uur Vredehoflaan (Verzorgingshuis Ter Reede) Woensdag 16 september Souburg/Ritthem 08.00 - 09.00 uur Zuidwateringstraat (Basisschool De Burcht Rietheim) 09.30-11.30 uur Karol i ngenbaan (Aldi) 13.00-15.30 uur Oranjeplein (Super de Boer) Donderdag 17 september Lammerenburg/Papegaaienburg/ Westerzicht/ Bossenburgh/Rosenburg 08.30-11.30 uur Papegaaienburg (Winkelcentrum) 13.00-15.30 uur Rosenburg (Gezondheidscentrum) Vrijdag 18 september Binnenstad/Centrum 08.00 - 09.30 uur Scheldestraat/Bouwen Ewoutstraat (Bloemenhuis Mies) 10.00- 11.30 uur Zeilmarkt/Gravestraat (Hoek Zeilmarkt) 13.00- 15.30 uur Fonteyne/Spuistraat (Rabobank) Eigenlijk is dat gek, Antillianenge- meente. Het gaat om mensen als u en ik, met hun eigen geschiede nis, hun eigen trots. Maar toch, we hebben hardnekkige problemen met een kleine groep die het voor anderen verpest. Negatieve beeld vorming is hardnekkig en naar. Daarom wil ik hard en duidelijk laten weten: wie zich niet houdt aan onze wetten en regels wordt hard teruggefloten. Direct daarna begint het gesprek en reik ik een hand. Ik heb goede hoop dat we op weg zijn naar een beter begrip en dus een fijne samenleving. Burgemeester Wim Dijkstra Artikel 3.23 en 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situa tietekeningen en de ontwerp beschikking ingaande 10 september gedurende zes weken, (dus t/m 21 oktober ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissin- gen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 17 september en 1 oktober 2009. Wet milieubeheer/Wet veront reiniging oppervlaktewateren Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend, dat door hen aanvragen om vergunningen op grond van de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren zijn ontvangen van Hoge school Zeeland te Vlissingen voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor onderwijs, onderzoek, opslag van kantoormeu belen, huisvesting en activiteiten van scoutingclubs en de huisvesting van een radiozendamateur. De inrichting is gelegen aan de Prins Hendrikweg 10 te Vlissingen. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoördineerd behandeld. Burgemeester en wethouders van Vlissingen en het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn van plan de gevraagde vergun ning te verlenen. In de ontwerpbe schikking hebben zij voorschriften opgenomen ter bescherming van het milieu. De ontwerpbeschikking Wet milieu beheer en Wet verontreiniging oppervlaktewateren en alle relevante stukken liggen tot en met 12 oktober 2009, elke werkdag tijdens openings tijden, ter inzage: Bij d£gemeente Vlissingen,, in .hef stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlis singen, ma. t/m woe. van 09.00 uur tot 16.00 uur, don. van 09.00 uur tot 19.00 uur en vrij. van 09.00 uur tot 12.00 uur. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 19.00 uur en 20.00 uur wor den ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissin- gen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortijden door de afdeling Vei ligheid, Vergunningen en Handha ving een mondelinge toelichting worden gegeven op de voornoemde stukken. Bij waterschap Zeeuwse Eilan den, Kanaalweg 1 te Middelburg, elke werkdag van 08.00 uur tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken, telefoonnummer 0118- 621000. Zienswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbrengen over het ontwerpbesluit. Wanneer u e#p. schriftelijk., verzoek om uw per soonlijke gegevens niet bekent te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw persoon lijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor mondelinge inbreng of gedach tewisseling kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, Vergun ningen en Handhaving (0118- 487491). Beroep (te zijner tijd) Alleen wanneer u belanghebbende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ontwerpbe sluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) zienswij zen (in de vorm. van bezwaren) in te brengen, of als u bezwaren hebt tegen afwijkingen van het bekend gemaakte ontwerpbesluit. Vlissingen, 9 september 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Donderdag 3 september 2009 bracht wethouder Ton Linssen van Bergen op Zoom een bezoek aan Vlissingen. Tijdens een wande ling door de binnenstad praatte wethouder Rob van Dooren met zijn collega uit Bergen op Zoom over centrummanagement en ont wikkelingen in de binnenstad. Onder Linssen won de Brabantse stad in 2008 de prijs voor Beste Binnenstad van Nederland. Om gelijk maar met de deur in huis te vallen; de huidige coalitie en het sterke, realistische college hebben het jarenlange 'reparatiebeleid' weten om te turnen tot 'actiebeleid'. De nieuwe bestuurders van buitenaf dienden zonder enig emotioneel belang de gemeente Vlissingen allereerst weer in rustiger vaarwater te brengen om van daaruit het reparatiebeleid vaarwel te zeggen en het vastgestelde beleid uit te voeren. Alleen hiermee kom je kiezers belofte na! Progressief Ondernemend Vlissingen kan na 1,5 jaar medebesturen niet anders vaststellen dan dat het huidige college sterk is in haar optreden en tevens realistisch bestuurt. Het coalitieprogramma wordt uitgevoerd, er is weer een positieve grondhouding en projecten wor den daadwerkelijk uitgevoerd. Zo start de binnenstadsmanager deze week, zijn de contouren van een betere en snellere dienstverlening aan de burger al zichtbaar, is de komst van een tijdelijk stadspark en dito evenementen een feit en wordt de openbare orde waar nodig zonder tolerantie gehandhaafd. Alle bovengenoemde zaken zijn tevens actiepunten waar Progres sief Ondernemend Vlissingen zich al sinds oprichting in 2006 sterk voor heeft gemaakt. Natuurlijk kun je ook kritisch projecten aange ven die nog niet ten uitvoer gebracht zijn. Als coalitiepartij zien wij ook zaken die momenteel stagneren, echter het realisme waarmee het huidige college deze zaken aanpakt, biedt houvast voor de toekomst. Gezamenlijk optreden zoals dat nu in de binnenstad en ook elders binnen de gemeente gebeurt, is al een enorme stap voorwaarts. Met Vlissingen Maritiem net achter ons en unieke evenementen op komst zoals Film by the Sea, de Contacta in Goes, de Visserijdag in de Binnenhaven van Vlissingen, kunnen de gemeente Vlissingen en haar ondernemers zich weer volop presenteren. Laten we met elkaar afspreken dat we deze positieve grondhouding vasthouden, ons focussen op de schoonheid van de gemeente Vlissingen en realistisch doch daadkrachtig de openstaande projecten oppakken. Raadslid Gerard Aarden, fractie Progressief Ondernemend Vlissingen Telefoon: 06 53 40 80 90, e-mail: g.aarden@planet.nl www.p-o-v.info

de Faam | 2009 | | pagina 11