Wijziging ophalen huisvuil 15 september Open Monumentendag 12 september Commissie Straatnaamgeving rfAV^HirffiTïïl De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N LWoensdag 2 september 2009 - Pagina 9 Werkzaamheden aan het spoor Open huis Roosevelt Academy Asfaltwerkzaamheden Arnestein Julianabad nog een week open Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Tot en met oktober werkt Prorail aan het spoor binnen de gemeen te Middelburg en met name bij Arnemuiden. Deze werkzaamhe den maken deel uit van een groot onderhoudsproject aan het spoor in Zeeland. Tot zaterdag 19 september worden van maandag tot en met vrijdag tussen 01.00 en 06.00 uur voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd. In het weekend van 19 en 20 september wordt er tot maandag 21 september (05.00 uur) continue gewerkt. In dit zelfde weekend wordt de overweg Van Cittersweg in Arnemuiden volledig af gesloten voor al het verkeer. Dit geldt ook voor voetgangers. Er wordt een omleidingsroute ingesteld. Gevolgen treindienst Op zaterdag 19 september rijden er 's ochtends tot 13.00 uur geen treinen tussen Vlissingen en Goes, 's Middags rijdén vanaf 13.00 uur tot en met zon dag 4 oktober geen treinen tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. NS zet bussen in op deze trajecten. Voor een overzicht van het beperkte treinverkeer en de afsluitingen van over wegen kijk op www.prorail.nl/zeeuw- selijn. Reizigers kunnen meer informa tie kijken op www.ns.nl en teletekstpa gina 754, of bellen naar 0900-9292 0,70 p.m.). Op zaterdag 5 september houdt de Roosevelt Academy vanaf elf uur een open dag.-Er zijn gratis rondleidingen door het stadhuis en langs de cam puslocaties van de studenten. Daarnaast kunt u aanschuiven bij verschillende lezingen, waaronder een over de geschiedenis van Middelburg. Op de Markt zijn er sportwedstrijden en activiteiten voor kinderen. Het programma is te bekijken op www.roac.nl Aannemingsbedrijf van Rasenberg is begonnen met de voorbereiding voor de asfaltering van de wegen op Arnestein 2. Om te zorgen dat het wegverkeer overdag zo weinig mogelijk last ondervindt, vinden de freeswerkzaamheden overdag plaats en de asfaltwerkzaamheden 's nachts. De planning voor de nachtelijke werkzaamheden in week 37 ziet er als volgt uit: - Van maandag 7 op dinsdag 8 september: Aanbrengen tussenlaag (profileerlaag) zui delijke Ampereweg, gedeelte Ohmweg en gedeelte Hertzweg -Van dinsdag 8 op woensdag 9 september: Aanbrengen tussenlaag noordelijke Am pereweg en gedeelte Herzweg -Van woensdag 9 op donderdag 10 september: Aanbrengen tussenlaag gedeelte Ohmweg en deklaag noordelijke Ampereweg -Van donderdag 10 op vrijdag 11 september: Aanbrengen deklaag Ohmweg en Herz weg en gedeelte zuidelijke Ampereweg De planning van de nachtelijke werkzaamheden in week 38 leest u op de gemeente lijke pagina's in de Faam van 9 september. Het zwembad in Arnemuiden gaat zaterdag 12 september dicht Dan is het zwemseizoen weer voorbij. Op deze laatste dag reikt burgemeester Koos Schouwenaar de zwemdiploma's uit. Dit jaar was het werd het buitenbad zeer goed bezocht. Zo'n 12.000.bezoekers bezochten het Middelburgse openluchtzwembad. Voor een aantal kinderen is 12 sep tember een bijzondere dag, want het is hun afzwemdag. Na het zwemmen reikt bur gemeester Koos Schouwenaar om 12.00 uur de Adiploma's uit. Volgend jaar gaat het zwembad op maandag 3 mei weer open. Vanwege een personeelsbijeenkomst wordt het huisvuil Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden, van dinsdag 15 september opgehaald op woensdag 16 Deze wijziging in het ophaalschema staat niet op de afval- september. kalender 2009. foto: Aart van Bel zen Zaterdag 12 september is het weer Nationale Ópen Monumen tendag. Ook Middelburg doet daar elk jaar aan mee. Een der tigtal monumenten worden die dag tussen 10.00 en 17.00 uur opengesteld voor het publiek. In de stad zijn er gratis stadswan delingen en in enkele monumen ten worden er rondleidingen ver zorgd. Landelijk is deze dag uitgegroeid tot het grootste eendaagse culturele evenement van Nederland. De Open Monumentendag is dit jaar gekop peld aan het thema 'Op de kaart'. Stadswandelingen/rondleidingen Een wandeling langs fraaie mo numentenpanden Op de Open Monumentendag worden er gratis rondleidingen door het cen trum van Middelburg gegeven. De gids neemt u mee langs fraaie monu mentenpanden en door smalle straat jes. Vanaf 10.00 uur zullen er ieder uur rondleidingen vanaf het stadhuis aan de Markt vertrekken. De laatste om 16.00 uur. Historische huisnamen De Middelburgse binnenstad ken merkt zich door een hoge huisnaam dichtheid. Het centrum omvat niet minder dan achthonderd authentieke huisnamen. Ed de Graaf verzorgt een stadswandeling langs de panden en geeft uitleg over het gebruik en de betekenis van de huisnamen en hij heeft tevens aandacht voor gevelste nen en -details, in relatie tot het huis- naamgebruik. De stadwandelingen beginnen om 10.00 uur, 11.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. De wandeling start vanaf het Abdijplein bij de Balanspoort. Reservering gewenst via www.huisnamen.mburg@zeelandnet.nl Van de Perrehuis De stijlkamers van het Van de Perrehuis aan het Hofplein 16 zijn bij zonder goed bewaard gebleven en zijn alleen op Open Monumentendag toegankelijk voor het publiek. De ver trekken van dit voormalig stadspaleis zijn uitsluitend via rondleidingen onder leiding van een gids te bezich tigen. Op ieder half en heel uur start de rondleiding in de hal bij de recep tiebalie. De laatste rondleiding start om 16.00 uur. Schuilkelder 'Geere' aan de Koestraat en 'Provinciale Noodzetel' aan het Groenewoud Geen monumenten maar wel een ver borgen erfgoed is de schuilkelder in parkeergarage 'Geere' en het 'Pro vinciale Noodzetel' aan het Groene woud. Omdat het in 2009 twintig jaar geleden is dat de koude oorlog ten einde kwam, verzorgt Stichting Bun- kerbehoud in de niet publieke delen van deze gebouwen de gehele dag door rondleidingen. De start van de rondleidingen worden middels bor den aangegeven voor de schuilkelder op de hoek Beenhouwerssingel/ Koestraat en voor de noodzetel op het parkeerterrein aan het Groene woud. Brochure Speciaal voor deze dag brengen de Walcherse gemeenten een kleurrijke brochure uit. Hierin staan de openge stelde monumenten op Walcheren kort beschreven en staan de voor die dag georganiseerde evenementen vermeld. De brochure kan gratis afgehaald worden bij de Touristshop aan de Markt en bij de VW-kantoren in Vlissingen en Veere. Gratis vervoer Tussen Vlissingen en Veere (via Middelburg) rijdt er de hele dag gra tis een oldtimer schoolbus. Ook geeft de Provincie Zeeland voor ie dereen de mogelijkheid de Zeeuwse monumenten te bezoeken, het open baar stads(bus)- en (bus)streekver- voer is tijdens de Monumentendag gratis. Op dinsdag 8 september vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straatnaamgeving. Deze vergade ring zal worden gehouden van 9.00 tot 11.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan onder andere de naam geving van de wegen en viaducten rond de N57/Haven- poortweg en de eventuele hernoeming van het gedeelte van de Piet Heinstraat tussen Dorus Rijkersstraat en Toorënvliedtwegje in verband met nieuwbouw op deze plek. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2009 | | pagina 9