Droogte in natuurgebieden Feest bij de Wereldwinkel dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL de-faam.ni Prijskraker Prijskraker Prijskraker Prijskraker Prijskraker Prijskraker Vlinder-orchidee Haardhout Hebe Addenda® Cyclamen Groene planten Wilgenmand Vuurkorf Fotoframe van 9rd0 voor Bolchryscmt Groen Rijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Woensdag 2 september 2009 - Pagina 7 De droogte in de natuurgebieden is extreem. FOTO: P.R. VERVOLG VAN DE VOORPAGINA Bijzondere deelnemers Ook op de 33 deelnemende na tionaliteiten is de organisatie met recht trots. Er zijn sporters uit de USA, Canada, Suriname, Nigeria, Israel, Nieuw Zeeland en Oezbekistan. De oudste deelnemer is de 100-jarige Amerikaan Roger Gentilhom- me. Hij heeft zich ingeschreven voor zowel tennis als bowlen. Ook doen verschillende (voor malige) Nationale, Europese en Wereldkampioenen mee aan de Senior Games. Voormalig Olympisch deelnemer, Wereld kampioen en meervoudig Euro pees kampioen triatlon en duat- lon, Rob Barel (51) bijvoorbeeld doet mee aan de triatlon en de onderdelen mountainbike, atle tiek 5000 meter en zwemmen 400 meter vrij, 200 meter vlin derslag, 400 meter wisselslag. Walcheren Wat is er op Walcheren te doen? De strijd om het biljarten is in De Parel in Domburg en een deel van de bowlingwedstrijden zijn in Partycentrum De Kruit- molen in Middelburg. Tafelten nis is in De Voorborch in Mid delburg, Tennis bij TC Souburg aan het Koopmansvoetpad en een aantal voetbalwedstrijden zijn op het Sportpark Noord hout in Serooskerke. In Sport park De Veerse Poort zijn ook een aantal voetbalwedstrijden. Van het recreatieve programma zijn er toerfietswedstrijden in Oost-Souburg en Middelburg en wandelen begint in het Par tycentrum De Kruitmolen in Middelburg. Tijdens de Senior Games is er ook aandacht voor aangepaste sporten en zijn er demonstraties waar iedereen aan mee kan doen. Meer infor matie: www.seniorga- mes2009.nl of tel: 0118-641009. WESTKAPELLE - De na tuurgebieden van Staats bosbeheer in Midden-Zee land hebben te kampen met de grote droogte. De waters tanden in poelen en plassen zijn op heel wat plaatsen erg laag en de aantallen steltlo pers in nieuwe, natte na tuurgebieden, zoals het Noordervroon bij Westka- pelle zijn navenant. Dat is toch wat vervelend: de piek van de steltlopertrek valt juist in deze periode. Vogels als plevieren, wulpen, grutto's en ruiters, die in het (hoge) noor den gebroed hebben, gebruiken laag-Nederland in deze tijd als een tankstation op weg naar de overwinteringgebieden in West-Afrika. Zij moeten hier veel eten - opvetten - om de lange tocht te kunnen maken en als er onvoldoende voedsel te vinden is, kan dat negatieve ge volgen hebben. In de nieuw aangelegde bossen hebben bo men en struiken het hier en daar moeilijk. Om het tekort aan water te compenseren, laten heel wat bomen hun blad nu al vallen. Aan de andere kant is door de mooie zomer de productie van bessen opvallend hoog. De braamstruiken en vlier dragen op gunstige plaatsen heel wat vruchten en de takken van de duindoorns hangen tot op de grond door het gewicht van de honderden besjes. De trekken de zwermen spreeuwen, krams vogels en koperwieken zullen zich daaraan de komende we ken kunnen volvreten. Ook tal van bloemen en planten, die juist onder drogere omstandig heden floreren, zoals wolfspoot en sint jacobskruiskruid doen het goed. Ook planten in de vochtige natuurgebieden doen het door de warmte goed. Vooral bij insectenetende vo gels zijn de broedresultaten pri ma. Zo hangen boven de kreken van Rammekens elke avond honderden boerenzwaluwen, trekken opvallend veel groepjes grauwe vliegenvangers door de Manteling en hebben zwart koppen en tuinfluiters, stru weelvogels van duinen en bos sen, veel jongen. De droogte zorgt er ook voor, dat onderhoudsmaatregelen als maaien onder gunstige omstan digheden kunnen plaats vin den. Door de droogte van de terreinen zorgt het rijden met wat grotere machines voor geen enkele schade. Bij de werk zaamheden worden hier en daar stroken uitgespaard om onder meer vlinders gelegen heid te geven zich voor te plan ten en planten tijd te geven hun zaad te laten vallen. Bovendien zorgt een dergelijk maairegiem ervoor, dat er verschillen in op bouw van het betreffende ter rein ontstaan, die op termijn tot een grotere variatie in flora en fauna leiden. Vrijwel alle gebie den van Staatsbosbeheer in Midden-Zeeland zijn open voor publiek: bezoekers worden ver zocht wel heel voorzichtig te zijn met vuur. Immers, de aan houdende droogte zorgt voor een verhoogde kans op duin- en bosbranden, zoals de gebeurte nissen in Schoorl het afgelopen weekeinde wel toonden. OOST-SOUBURG - In het centrum van Oost- Souburg is zaterdag 5 september niet alleen feest op de Karolingen- markt, maar ook bij de Wereldwinkel aan de Ka naalstraat. De Wereldwinkel viert het 40-jarig jubileum van de Wereldwinkels in Neder land. Het getal 40 staat op deze dag in zowel de kraam als in de winkel centraal. In de winkel is kans op een kor ting van wel 40 procent bij de aankoop van een non food artikel met het rad van avontuur. In de kraam voor de winkel zijn artikelen met 40 procent korting te koop. Speciaal voor deze dag zijn er raffia giraffen in diverse kleuren en maten uit Ma dagaskar ingekocht. Aan het winkelend publiek worden kleine presentjes uitgedeeld. Sje eigen wereld op Veertig jaar geleden ging de eerste Wereldwinkel ter we reld open en wel in Breuke- len. Nu zijn er bijna 400 We reldwinkels. 12.500 Vrijwilli gers zetten zich dagelijks in voor fairtrade en verkopen prachtige cadeauartikelen. En dat is een cadeautje voor de makers. Zij verdienen op deze manier een inkomen en zijn zo in staat een beter bestaan op te bouwen. De winkel/kraam in Sou burg is van 10.00 tot 17.00 open. Phalaenopsis, 2 takken. Diverse soorten. Potmaat 12 cm. Hoogte 50-60 cm. Excl. orchideevaas. Per stuk FSC hout. Per zak 4,50 Diverse kleuren. Potmaat 15 cm. Hoogte 30-35 cm. Per stuk Patio Cyclamen. Diverse kleuren. Potmaat 10,5 cm. Per stuk Peperomia rotundifolia, Rhipsalis cassutha en Chlorophytum comosum 'Ocean'. Potmaat 15 cm. Perstuk Hoogte 30 cm, 0 28 cm. Per stuk SS*** VV Donkerbruin, 65x65 cm. Excl. haardblokken. Zilverkleurig. 19,5x24,5 cm. Chrysanthemum. Diverse kleuren. Potmaat 19 cm, 0 ca. 45 cm.

de Faam | 2009 | | pagina 7