Beweegweek voor Senioren Korte berichten van Walcheren dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Barokconcert in de Sint Jacobskerk Eetproblemen de baas worden World of Silk als het echt om genieten gaat Uitleg over stamboomonderzoek Bijeenkomst voor ouders van een kind met kanker Woensdag 2 september 2009 - Pagina 34 GOES - In de nacht van 6 op 7 augustus jl. werd onder leiding van kunstenaar Remko Delf- gaauw uit Zonnemaire de grootste graancirkel van de we reld gemaakt nabij Goes. Het BNN-programma Try Before You Die dat betrokken was, toont de cirkel in het nieuwe seizoen dat 15 november van HEINKENSZAND - Hein- kenszand staat dit week end in het teken van het Nederlands Kampioen schap Dahliakweken bij Bloemisterij Wisse. Er zijn veel inschrijvingen, 432, en die zijn goed voor meer dan twintigduizend dah lia's. Commissaris van de Koningin in Zeeland, Kar- start gaat. Graancirkeldeskun- dige Bert Janssen geeft woens dag 9 september een lezing over graancirkels bij de Bron in Dorpshuis Amicitia in Kloetin- ge. Hij gaat hierbij in op cirkels die volgens zijn zeggen niet door mensenhanden zijn ge maakt. Janssen is al jarenlang intensief betrokken bij onder zoek naar graancirkels en wordt beschouwd als de la Peijs, verricht vrijdag om 14.00 uur de officiële opening. Initiatiefnemer voor dit kam pioenschap is Frans Sturm, Nederlands kampioen ama teur dahliakweker, die in goe de samenwerking met Jaap Wisse dit grote evenement naar Heinkenszand haalde. "In de klasse eigen zaailingen ben ik Nederlands kampioen. grondlegger van het onderzoek naar de interne geometrie er van. "Ik heb zijn lezing eerder bijge woond en was onder de in druk" vertelt Leon Saanen, van de Bron. "Hij toont prachtige beelden van de mooiste graan cirkels en vertelt zo enthou siast, dat het iedereen boeit, hoe je ook over dit fenomeen denkt" zegt hij. Verder gaat Maar dat kan na dit weekend zomaar anders zijn", stelt Frans nuchter vast, "Mijn am bities gingen toch verder dan het NK en het idee bloeide op om het hier te organiseren. Uitdagingen, daar hou ik van. In Jaap Wisse trof ik een mede stander en nu is het zover." Bloemisterij Wisse is een pri ma locatie en Jaap Wisse stelt: "Wij willen graag het bloe- menvak en het vakmanschap Janssen in op kwantumgeome- trie, Egypte en de Tempeliers, elementen die verwerkt zijn in zijn laatst verschenen boek Sophia's Ei. Janssen produ ceerde drie documentaires en won diverse prestigieuze awards vanwege zijn inzet voor grenswetenschappen. Aanvang 20.00 uur. Aanmelden kanvia tel: 0113-312263 en www.verenigingdebron.nl. van ons bedrijf uitdragen. Door persoonlijke betrokken heid op vaktechnisch gebied doe je toch een stapje meer. Het moet perfect zijn." Ope ningstijden: vrijdag 13.00- 21.00 uur; zaterdag 9.00-17.00 uur; zondag 10.00-17.00 uur, entree 4 euro inclusief koffie/thee en lekkernij. Kin deren tot 12 jaar gratis. Meer informatie op: www.zeeland- dahlia.nl VLISSINGEN - Stichting Pal ladium en Stichting Werkt voor Ouderen houden, in het kader van de Senior Ga mes, enkele beweegdagen van 7 tot en met 9 septem ber. Er zijn geen kosten ver bonden aan de beweegda gen. Het programma ziet er als volgt uit: op maandag 7 september begint de avond-drie-daagse. Deelnemers kunnen drie ach tereenvolgende avonden vijf of tien kilometer wandelen. Ver trek op 7/8 en 9 september om 19.00 uur vanaf Ter Reede Vre dehoflaan 370. Opgave of meer informatie bij de heer J. Berre- voets 0118-448452. Op woensdag 9 september is een scootmobieltocht voor alle leeftijden, de tocht is 22 kilome ter lang en is van 14.00 tot 16.30 uur. Opgave of meer informatie bij mevrouw C. Aerssens, tele foonnummer 0118-420460. Op woensdag 9 september is in VLISSINGEN - De Sint Jacobs kerk in Vlissingen is zaterdag 12 september open in verband met de Monumentendag. De toren is dan te beklimmen. Ter afsluiting is er 's avonds een concert door het bekende Vlaamse kamerorkest Euterpe Baroque Consort. Het ensem ble van ditmaal negen musici brengt opnieuw muziek van Handel en Vivaldi, waaronder enkele orgelconcerten van Han del, een Stabat Mater van Vival di (met als solist de befaamde counter-tenor David Collins, en een aantal sopraan-aria's uit de Messiah (Handel), gezongen door de jonge Vlaamse top- sopraan Sarah van Mol. Het concert begint om 20.00 uur, en de kerk is open vanaf 19.30 uur. GOES - Indigo Preventie wil in diverse plaatsen in Zeeland starten met de cursus Eetpro blemen de baas worden. De cursus is bedoeld voor mensen van vijftien jaar en ouder, die zich zorgen maken om hun eet gedrag of die een beginnende eetstoornis hebben. De cursus sen starten zodra er voldoende aanmeldingen zijn en worden zo dicht mogelijk bij de woon plaatsen van de deelnemers ge geven. Aanmelden of meer in formatie vragen kan bij Indigo Preventie, telefoon 0118 62 51 13 of e-mail preventie@indig- ozeeland.nl. De cursus bestaat uit een kennismakingsgesprek, zeven wekelijkse bijeenkom sten van twee uur en een terug- kombijeenkomst. De kosten van de training worden vergoed door de zorgverzekeraar. Om mee te kunnen doen, hebben deelnemers een verwijsbrief van de huisarts nodig. MELISKERKE - De internatio naal befaamde Zeeuwse textiel- kunstenares Els van Baarle geeft Ter Reede van 9.45-10.30 uur gymnastiek, van 10.00-12.00 uur Club Vief met Nordic Walking, 10.30-11.45 uur taiji, 14.00-16.00 uur biljarten in het Atrium, 14.00-16.00 uur volksdansen in het Speelhuus, 14.00-16.00 uur koersbal met twee matten in het Atrium, 14.00- 16.00 uur sjoelen in het Atrium, 19.30-21.00 uur dansen in het Atrium en wie nog energie over heeft kan van 20.00-20.30 uur gaan kijken bij de aankomst van de avond drie daagse in het Atrium. In de Kwikstaart is van 10.00- 12.00 uur koersbal en in het Van Doesburgcentrum is van 10.30- 12.30 uur taiji. Sjoelen kan tus sen 10.00-12.00 uur gespeeld worden in Het Palet en in De Regenboog is tegelijkertijd line- dansen en in De Zwaan volks dansen. Kortom voor ieder wat wils. Wilt u zich aanmelden of meer infor matie over één van deze activi teiten kunt u contact opnemen met de heer J. Berrevoets 0118- 448452. donderdag 17 september van 10 tot 16 uur een workshop zijde schilderen en batikken op zijde bij World of Silk in Meliskerke. De workshop is inclusief een zij den shawl, zijdeverf, batikwas, fixeerkosten, de lunch en koffie en thee. Informatie hier over kunt u verkrijgen via 0118- 593305 of via info@worldof- silk.nl of de website www.worl- dofsilk.nl. VLISSINGEN - Ferrie Moubis, voorzitter afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische Vereniging, vertelt op maan dagavond 7 september over stamboomonderzoek in de bi bliotheek in Vlissingen. Voorva deren uitzoeken is een interes sante maar tijdrovende bezig heid. Gegevens opzoeken is eenvoudig te leren. Maar je moet wèl weten waar je die kunt vinden. Naar welk archief moet je gaan? Hoe werkt dat daar? Wat kun je daar vinden en wie kan helpen? Moubis geeft ant woord op deze vragen en vertelt meer over de geschiedenis van de genealogie. De voordracht duurt circa 1 uur. Reserveren via: 0118-422100. Aanvang: 19.45 uur. GOES - De Vereniging Ouders Kinderen en Kanker (VOKK) houdt op 9 september een bij eenkomst in Goes. De avond is bedoeld voor ouders wiens kind op dit moment voor kanker wordt behandeld, voor kanker behandeld is geweest of wiens kind aan de ziekte is overleden. Voor de ouders met een overle den kind wordt gesproken over het thema: Zijn je vrienden nog altijd dezelfde vrienden. Voor de groep ouders met een kind in of uit behandeling is geen vast thema. De bijeenkomst is in het gebouw van de GGD, Westwal 37 in Goes van 20.00-22.00 uur. Informatie via; 0114-310435. Is het kunst of echt? - - -- "-v.v Een indicatie van de grootte van de graancirkel ten opzichte van de Arena. foto joop van houdt Tienduizenden dahlia's Frans Sturm (links) en Jaap Wisse. foto: leon janssens

de Faam | 2009 | | pagina 34