Middelburg in 25 stappen Proiteil Voorstel voor geluidsmaatregelen langs de Zeeuwse Lijn tussen de aansluiting van de Sloelijn en Roosendaal Strepen op de weg hl tlfïl aam ALTHO AerU€EL: DEWEEKKRANT.NL Hagenpreek van ZLTO in Zoutelande Spoorwerk in uw regio PïojRail Kennisgeving Woensdag 2 september7009 -"Pagina 24? ww w^dekverkeersop lei dingen.nl Van Doornestraac 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: 0118 65 15 66 ZOUTELANDE - De ZLTO houdt samen met PKN-Zoutelande op zondag 13 september weer de jaarlijkse Hagepreek. Het begint om 14.00 uur bij de boerderij van de familie Dingemanse aan de Werendijke 12 in Zoutelande. Het thema is geniet van het le ven. ProRail laat in de nacht van 9 op 10 september het spoor slijpen op het traject Vlissingen - Roosendaal. Als u in Arnemuiden of Middelburg in de buurt van deze spoorlijn woont of werkt, kunt u hier mogelijk hinder van ondervinden. Voor vragen en klachten over deze werkzaamheden neemt u contact op met: ProRail B.V. Afdeling Publiekscontacten Postbus 2038 3500 GA Utrecht Tel.: 0900 - 776 72 45 (20 ent pm) Fax: 030 - 23590 56 E-mail: publiekscontacten@prorail.nl Website: www.prorail.nl Vanaf 7 september 2009 ligt het ontwerp-geluidsanerings- programma "Zeeuwse Lijn" - conform afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht - gedurende zes weken ter inzage. Dit ontwerp-saneringsprogramma heeft betrekking op de gemeenten Goes, Kapelle, Reimerswaai, Bergen op Zoom, Roosendaal en Woensdrecht. Het ontwerp-geluidsaneringsprogramma is opgesteld als gevolg van de beschikkingen van de minister van VROM van 21 november 2008 en de recente uitspraken van de Raad van State van 26 augustus 2009 op het eerder in 2006 door de minister vastgestelde saneringsprogramma voor dit traject. Het eerdere besluit op het saneringsprogramma is in novem ber 2008 door de Minister van VROM herroepen; als gevolg van deze besluitvorming is afgesproken dat ProRail uiterlijk 1 september 2009 opnieuw een saneringsprogramma ter inzage legt. Wijzigingen ten opzichte van het eerdere saneringsprogramma Het nu voorliggende saneringsprogramma is opgesteld op grond van de momenteel geldende wet- en regelgeving en de actuele inzichten inzake de vervoersprognose. De belangrijkste wijzigingen ten opzichte van het eerdere saneringsprogramma zijn: 1. Het in 2006 nog geldende Besluit geluidhinder spoor wegen is vervangen door het Besluit geluidhinder;. 2. Er is een nieuw Reken- en Meetvoorschrift geluidhinder 2006 (versie augustus 2009) waarbij het mogelijk om rekening te houden met stil goederenmaterieel; 3.-De prognose voor goederenvervoer is geactualiseerd; Volgens de nieuwe prognose is 80% van de goederen treinen stil (categorie 11); 4. De afweg.ingsmethodiek inzake geluidsmaatregelen versus hogere waarden is gewijzigd. Langs de Zeeuwse lijn zijn (behalve in Goes), overeenkomstig de herroepen beschikkingen, al geluidsreducerende maat regelen genomen. Zo staan er geluidschermen langs de Zeeuwse Lijn, zijn er raildempers geplaatst en is de geluids isolatie van verschillende woningen verbeterd om aan de binnenwaarden te voldoen. Nu is nagegaan of deze maat regelen ook volgens de huidige wetgeving en prognose nog afdoende zijn of dat er nog aanvullende maatregelen nodig zijn. Zoals vermeld geeft dit saneringsprogramma hiervoor een voorstel. Het programma geeft ook een overzicht van woningen waar na het treffen van geluidsmaatregelen nog niet aan de eisen wordt voldaan. Voor deze woningen wordt een zogenaamde hogere waarde op grond van het Besluit geluidhinder aangevraagd. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tot en met 19 oktober 2009 een ziens wijze indienen. Aan de hand van de ingediende zienswijzen zal het definitieve geluidssaneringsprogramma worden opgesteld. Dit saneringsprogramma zal voor besluitvorming worden aangeboden aan de minister van VROM. Waar en wanneer kunt u de stukken inzien? Het ontwerp-geluidsaneringsprogramma ligt met ingang van 7 september 2009 tot en met 19 oktober 2009 tér inzage bij de gemeenten Goes, Kapelle, Reimerswaai, Bergen op Zoom, Roosendaal en Woensdrecht. U kunt de stukken inzien gedurende de reguliere openingstijden, bij de publieks- balie van het betreffende gemeentehuis/stadskantoor. Hoe kunnen zienswijzen naar voren worden gebracht? Gedurende de ter inzagelegging kunnen belanghebbenden zowel mondeling als schriftelijk een zienswijze indienen. Schriftelijke zienswijzen kunt u indienen bij: ProRail Grondverwerving en Juridische Zaken Postbus 2038 3500 GA Utrecht Mondelinge zienswijzen Indien u mondeling wilt inspreken, wordt u vriendelijk ver zocht dit voor 19 oktober 2009 kenbaar te maken bij ProRail via telefoon 030-235 7279. Meer informatie Voor meer informatie over het ontwerp-geluidsanerings- programma en de bijbehorende onderzoeksrapporten kunt u terecht vanaf 7 september 2009 op de website www. prora i In l/zee u wse I ij n Voor nadere informatie over de inhoud van het geluid saneringsprogramma kunt u zich wenden tot de heer J.W. van den Brink, telefoon 030-235 7597. DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - De schrijvers Peter Sijnke en Tobias van Gent hebben De geschiedenis van Middelburg in vijf- entwintig stappen ge schreven, omdat het vorige boek Geestelij ken, regenten en koop lieden, meer dan dui zend jaar geschiedenis van Middelburg is uit verkocht. Daarom is er vrijdag 28 augustus in het Middelburgse oude stadhuis in plaats van een herdruk een Canonachtige versie gepresenteerd. Hoewel door het veelvul dig gebruik van heden daagse foto's de sfeer van een geschiedenisboek iets verloren gaat, blijft het een aantrekkelijke informatie ve uitgave. In duidelijke taal wordt de geschiedenis beschreven. Ook recentere gebeurtenissen komen aan bod. Zoals het ge dwongen opstappen op 22 juni 2000 van burgemees ter Spahr van der Hoek die door sommigen verdeel en heers politiek is verweten. In het nieuwe boek zijn be langrijke jaartallen gekop peld aan thema's uit de Middelburgse geschiede nis. Zo staat het hoofdstuk over'het stadhuis en stede lijk bestuur vol met we tenswaardigheden. In een lege nis boven de Vleeshal is bijvoorbeeld in 1910 een beeld geplaatst van Konin gin Wilhelmina met prin ses Juliana op de arm. Dit zorgde voor verwarring. Veel mensen dachten dat het stadhuis een rooms- katholieke kerk was en het ging om een beeld van Ma ria met het kindje Jezus. "Tobias en ik willen graag gaan werken aan een meerdelige geschiedschrij ving van Middelburg. In 2017 heeft Middelburg achthonderd jaar stads rechten. Het zou mooi zijn als de boeken dan worden uitgegeven", vertelt Peter. Het boek kost 22,50 euro. DOOR ELLEN DE VRIEND HEINKENSZAND Marja van der Linden uit Heinkenszand schreef Strepen op de weg, een indrukwek kend debuut over een levensecht drama. Het is een knap geschreven boek over een gewoon gezin. Marja laat de verschillende gezinsleden vaak diepzin nige gesprekken met el kaar voeren, waardoor je zelf ook na gaat denken over een aantal dingen. Want haar hoofdpersonen maken heel wat mee. Han- neke en Steven Schrijver vormen een hecht gezin met hun drie dochters Aaf- ke, Sanne en Lobke. Sanne, hun middelste dochter, heeft een verstandelijke- en lichamelijke beperking en woont weliswaar in een gezinsvervangend tehuis, maar ze heeft nog steeds haar eigen plaats in het ge zin. Lobke is een 17-jarige haviste en beleeft allerlei gezellige dingen op school en met vrienden. Maar dan wordt ze ziek. Ernstig ziek. Net als de strepen op de weg, die je ergens naartoe leiden, gaat ieders levens weg ook verder. Hoe het gezin Schrijver alle proble men het hoofd biedt. Mar ja heeft de verschillende personages zeer levendig neergezet. Zij kan ook put ten uit haar grote gezin van vier zoons, drie dochters en zes kleinkinderen. Jam mer is allen dat zij het ver haal af laat spelen in Noord-Holland. Strepen op de wegheeft 212 bladzijden en kost 13,50 euro. Peter Sijnke en Tobias van Gent hebben in Middelburgs hun nieuwste boek gepresenteerd. FOTO: P0WERNEWS

de Faam | 2009 | | pagina 24