Proeven van het verleden tijdens Monumentendag zijn wij geopend! Dit weekend op koopzondag Regiotaxi Oosterschelde dicht 'gat' openbaar vervoer Winnaars van Dance and Art lezersactie Nieuwe cursus Praktische Psychologie voor vrouwen S(Mi, -thuis ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 12 13 september staan deuren van monumenten open Voor meer informatie en aanmeldingen kan contact opgenomen worden met: Maja Jeffkins, tel.: 010-2344554 of www.DraktischePsvcholoaie.nl Meld u nu via de website aan voor onze digitale actiefolder. Onder de inschrijvers worden iedere maand diverse waardebonnen verloot! U vindt ons direct aan de A58 (afslag Middelburg) WWW.woonboulevarddemortiere.NL iedere le zondag van de maand open van 12.00 tot 17.00 uur de Mortiere Woensdag 2 september 2009 - Pagina 23 September is een groene maand! WALCHEREN - Tijdens de Open Monumentendagen za terdag 12 en zondag 13 septem ber is het op verschillende plaatsen in Zeeland mogelijk de sfeer van het verleden op te snuiven en te proeven. Ruim driehonderd monumenten zo als bunkers, schuilkelders, ge vangenissen, kerken, wonin gen, markante gebouwen, en andere spannende plaatsen onder en boven de grond, wor den door heel Zeeland, voor het publiek opengesteld. Omdat de Provincie Zeeland het belang rijk vindt, dat iedereen het cul turele erfgoed kan bekijken, is het openbaar vervoer in Zee land op zaterdag gratis. Tussen Middelburg, Veere en Vlissin- gen rijdt een oldtimerbus. Op Walcheren is onder meer in Oost-Souburg, de Karolingi sche Burg te bezoeken. Hier wordt het middeleeuwse pro ductieproces om uit verzilt veen zout te winnen, op be scheiden schaal gepresenteerd. In Middelburg geven gidsen van Touristshop gratis rondlei dingen langs monumentale ge bouwen, beginnend bij het stadhuis op de Markt. Ook on der de grond zijn bijzondere monumenten te vinden. Dè ou de atoomkelders onder de Gee- re garage en het Groenewoud in Middelburg zijn open en in Vlissingen is de bakkerij in de kazematten van het Keizerks- bolwerk uit 1548 te bekijken. In een folder, die bij de gemeen ten ligt, staat alles over de Mo numentendag. MIDDELBURG - September is de maand bij uitstek om de na tuur te bekijken. Tijdens de groene maand september zijn op Walcheren leuke activitei ten. Op het strand de Kaloot in Vlissingen-Oost kunnen kinde ren van acht tot twaalf jaar fos siele schelpen zoeken. De ex cursie is woensdag 2 september tussen 19.00 en 21.00 uur. Meer informatie via: 0113-639620. Zaterdag 5 en 19 september houdt de IVN-Walcheren een bomenwandeling in Middel burg. De start is om 14.00 uur op de Markt vóór het stadhuis. Zondag (6,13,20 en 27 septem ber) is rond Fort Rammekens een wandeling van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 9 septem ber begint op het Meiveldpad 55 een levend Ganzenbord. Het is van 13.30 tot 15.00 uur. Het spannende spel voert de kinde ren over het hele boerderijter rein. Dezelfde dag is van 14.00 tot 16.00 uur ook schatzoeken op het Noordzeestrand bij Neeltje Jans. De bijzondere planten en dieren die er leven zijn te bekijken en een schat kaart helpt bij het zoeken. Meer informatie via: 0113-211675. Het museum Terra Maris in Oostkapelle heeft donderdag 17 september een fiets- en wandelarrangement. Tussen 11.30 en 16.30 uur kan het mu seum en de landschapstuin be keken worden. Na de Zeeuwse lunch staat een mooie fiets tocht op het programma. Aan melden via: 0118-582620. Za terdag 26 september zijn de Doepad parels Neeltje Jans te vinden. Ze liggen langs het pad van Neeltje Jans naar de Oos- terschelde. Info: 0113-211675. GOES - Het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschel- deregio, de provincie Zeeland en de gemeenten in de Ooster- schelderegio zijn gisteren (1 sep tember) een proefproject met het breder inzetten van de Regi otaxi Oosterschelde begonnen. Zo willen zij een oplossing bie den voor het vervoersprobleem van een beperkte groep inwo ners, dat is ontstaan met het ver vallen van het collectief vraagaf hankelijk vervoer /belbus eind 2006. Het project loopt twee jaar en richt zich op ouderen en mensen met een mobiliteitsbe perking die (nog) niet in aan merking komen voor het Wmo- vervoer en op inwoners van de Oosterschelderegio zonder ei gen vervoer. Voor de eerste groep worden de criteria voor de Wmo iets versoepeld, zodat ook zij tegen een aangepast tarief ge bruik kunnen maken van de Re giotaxi Oosterschelde. De twee de groep kan gebruik maken van de Regiotaxi Oosterschelde van 19.00 uur tot 24.00 uur als er geen openbaar vervoer meer is van en naar de kleine kernen. De service wordt uitgevoerd door Connexxion Taxi Services. De gemeente toetst of een inwoner aan de criteria voor het vervoer voldoet. Inwoners zonder eigen vervoer kunnen een vervoerspas kopen. Men betaalt een tarief dat iets hoger ligt dan het Wmo- en OV-tarief. Per rit mag 30 kilo meter gereden worden. DISHOEK - De Faam had enige tijd geleden een Lezersactie van het StrDnAfeest op vrijdag 4 september in Dishoek. Het VIP-package is gewonnen door Tamara Vannuys in Simpelveld (Limburg) en Carin Duyndam uit Goes. Vianne Blaakman uit Vlissingen heeft het kartarran- gement gewonnen. Op 4 september is van 12.00 tot 18.00 uur een Beachdag, die gratis toegankelijk is. Het StrDnAfeest Full Moon Party begint om 18.00 uur bij strand paviljoen Kaapduin in Dis hoek. Kaarten kosten 12,50 eu ro. Meer informatie staat op de website: www.danceandart.nl. Op woensdagavond 9 september start drs. Maja Jeff kins in Middelburg een nieuwe cursus Praktische Psychologie voor vrouwen.Deze cursus biedt inzicht in het denken en handelen van mensen. Deze cursus van 8 bijeenkomsten is speciaal bedoeld voor vrouwen die geïnteresseerd zijn in allerlei onderwerpen uit de hedendaagse psychologie en daar graag méér van willen weten. Deze psychologie cursus is een positieve cursus, waarin je aan de hand van vele voor beelden uit de praktijk van het dagelijkse leven inzicht krijgt in het denken en handelen van mensen! Maja Je ff kins: "Het is een blije cursus waarin je veel inzicht krijgt in het denken en handelen van mensen". Onderwerpen De cursus behandelt uitgangspunten van de hedendaagse psychologie, omgaan met stress, tobben en piekeren en lastige situaties. Daarnaast komen Mindfulness, omgaan met hooggevoeligheid, NLP en communicatietechnieken aan de orde. En natuurlijk worden er nog andere boeiende onderwerpen besproken. Ook worden er verschil lende tips en handreikingen gegeven hoe je het beste in verschillende situaties kunt reageren. Wij doen geen rollenspel en een specifieke vooropleiding is niet nodig. De cursus bestaat uit 8 bijeenkom sten en kost€ 215,- incl. materiaal en certif icaat als bewijs van deelname. Data: woensdagavond 9/9, 30/9, 4/11, 25/11, 6/1, 27/1, 17/2,17/3 Tijden: 's avonds 20.00 tot 22.00 uur Locatie: Hotel Arneville Buitenruststraat 22 in Middelburg

de Faam | 2009 | | pagina 23