Ergeren aan kinderen Het begon met wat cactussen l Tijdelijke kantoorruimte Domburg Classic "Ook ik heb mijn woning verkocht via www.huislijn.nl" Jaap huislijn »nl - in Vlissingen www.fmtvastgoedbeheer.nl Senioren beurs in Goes De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kids die zich niet kunnen gedragen JÜ1 Kloof tussen ouders en kinderlozen groeit de-faam.nl Duidelijk en anders. Op zoek naar de woning van uw dromen»? Kijk op www.neeskens.com Vanaf 160,- p.m. incl. 50m2 Info: 070 - 335 20 30 Wandeldag ANWB op Walcheren Informatieochtend bij de BSO Avondwandeling met gids Middelburg Woensdag 2 september 2009 - Pagina 18 BP| Vlissingse Joke de Graaf heeft vier grote kinderen. "Ergernis komt als kinderen steeds schreeuwen en rondlopen in het res taurant. Die ouders schreeuwen vaak echter net zo hard." - SCÈNEFOTO: JASPER KARMAN MIDDELBURG - De kloof tussen ouders en bewust kinderlozen wordt steeds groter. "Ik ga bewust niet met mijn twee kleine kinde ren naar een restaurant, want dan zou ik me opgela ten voelen. Zo'n restaurant zoals in de Verenigde Staten waar eerst de gezinnetjes gaan eten en later op de avond de stellen zonder kin deren zou ideaal zijn op Wal cheren", zegt de Middel burgse Jannie Traas. Het is vrijdagmiddag als de be zoekers aan het winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg om hun mening worden gevraagd. Zijn erwtjes schietende kinderen in het restaurant een gruwel voor de andere gasten? En wat gebeurt er als een koter het luid keels op een huilen zet? Onder zoek toonde aan dat kinderloze stellen daar niet blij mee zijn. Jannie: "Op het terras merk ik dat anderen zich aan mijn kin deren storen. Dan zeg ik: Jullie zijn toch ook jong geweest?" Stadsgenote Mischa van Dijk, getrouwd en bewust zonder kin deren reageert: "Daar ben ik het mee eens. Gezinnen horen in restaurants en als er eentje be gint te schreeuwen of huilen vind ik dat niet erg." Middelbur ger Leo van den Bosch denkt daar anders over: "Ik ga mij niet aanpassen aan mensen met kin deren. Mijn vrouw en ik hebben besloten om kinderloos te blij ven. Ik zou niet weten waarom ik de lasten van andermans kinde ren moet dragen." Jef Bakker uit Vlissingen heeft twee kinderen: "Ik hou rekening met anderen. Ik kook op vakantie graag, om dat ik anderen niet tot last wil zijn." Isa Eekhof (18) uit Middel burg: "Ik erger mij soms aan het gegil van kinderen. Dan zeg ik te gen ze dat ze stiller moeten zijn." GOES - In de Zeeland- hallen in Goes is van 9 tot en met 13 september een scniorenheurs. Deze is onderverdeeld in vijf thema's: een Infomarkt van diverse organisaties, alles op het gebied van Inrichting in en om de woning, infor matie over reizen, gezond heid en beweging en hobby en creativiteit. De beurs wordt officieel geopend om 13.00 uur door burgemoes- ter D. van der Zaag. je eigen wereld op 's-HEER ARENDSKERKE - "Het begon met een kistje cactussen dat ik bij Agri- markt kocht", zegt Herman Weezepoel, secretaris van de Succulenta afdeling Zee land, die deel uitmaakt van de Nederlands-Belgische vereniging van liefhebbers van cactussen en andere verplanten. Succulenta is de verzamelnaam voor ondermeer agavus, eup horias en andere vetplanten. In Zeeland zijn er tachtig leden, landelijk telt de vereniging 2.000 leden. Zaterdag 5 september houdt Succulenta Zeeland open dag en kan het publiek hun mooie tuinen komen bekijken. Weezepoel: "Er zijn veel varian ten. De vetplanten gedijen goed in hogere temperaturen, 's zo mers in de warmte, 's winters in de kas. Maar wij doen meer dan in eigen tuin planten verzorgen en kweken. Samen met clubge noot Bertus Spee hebben wij de 'cactusbuit' in de vlindertuin in Kwadendamme aangelegd." Deelnemers Open Dag 10.00- 17.00 uur, toegang gratis: Bertus Spee, Diepeneestraat 4, Borsse- le; Herman Weezepoel, Vlaam- seweg 5, 's-Heer Arendskerke; Neeskens WöMkifU'llc OPCN WJIS Vrijdagavond 4 september 2009 van 19.00 uur - 20.30 uur. Newdkerkepad 63 Wij mogen u aanbieden deze sfeervolle etj volledig gerene* veerde jaren '30 woning en dit allssln het gezellige kustdorp WWkpelled Öe woning telt een Maf slaapkamers, nieuwe keuken, badkamer, cwketel, kozijnen met dubbel glas en m n- bouw! Laat u verrassen door deze direct instapklare woning J Inhoud; 270 nP, percoelopp,; 166 trd. - Vraagprijs; 135,000,- k.k, Neesken» Makelaar» MrtM)kelaa(l In Postbus 'h 4400 Mi Yer»efc« lommwo r om-mm L yprwkeêSftPMks/mftffi Kijk Voor lie! umi|ilele tuple .lilnbod op www.neeskenviom Piet en Ineke vd Vrede, Braam straat 34, Oost Souburg: Tonnie de Rijke, Noordweg 444, St.Lau- rens; Han Mesu, Nachtegaal straat 12, Middelburg: Kees de Bonte, Lepelstraat 13, Vrou wenpolder. Meer informatie: 0113-231067 DOMBURG - De Neder landse stranden staan deze zomer volop in het teken van de sport. Bijna elke week wordt wel ergens een golfsurfwedstrijd of evene ment georganiseerd. Ko mend weekend, 5 en 6 sep tember, is de Domburg Classic weer op het Noord- duine strand. Het strand is een perfecte surfspot voor de klassieker die voor de 16e keer is. Net als de eerdere edities van de Domburg Classic zal het tweedaagse surfevent in het te ken staan van wedstrijden die onderverdeeld zijn in de disci plines shortboard, mens, wo- mens, longboard, masters groms.De beste riders van de Benelux komen hier één keer per jaar samen en zelfs surfers van over de hele wereld, Portu gal, Australië en Hawaï, waren aanwezig bij de vorige editie van de Classic, dus dat belooft wat. Amerikaanse taferelen Surfers, spelend met de golven. Amerikaanse taferelen, ge woon in de zee voor Walche ren. Het evenement start op beide dagen om 10.00 uur en is om 18.00 uur klaar. De dag wordt afgesloten met een gezellige party bij strandtent Noorddui- ne. SEROOSKERKE - Trek er met de hele familie of met zijn tweetjes op uit en loop mee met de ANWB Wan deldag op zondag 13 sep tember. In twaalf provin cies zijn mooie routes uit gezet van 5, 10 en 15 kilo meter. Tussen 10.00 en 13.00 uur is de start en ie dereen moet om 17.00 uur weer op de startlocatie te rug zijn. Bij de start en fi nish is op deze dag een uit gebreid programma vol ac tiviteiten voor jong en oud. Aanmelden moet van tevo ren via anwb.nl/wandel- dag. Hier staan ook van alle locaties de exacte adres- en routegegevens en verdere informatie. Meedoen is gratis voor ANWB- en KN- BLO-NL-leden. En, ieder een die aan de wandeldag meedoet, krijgt een leuke goodiebag. Wandelsport- vreniging De Vrolijke Tip pelaars heeft de dag in Zee land georganiseerd. Daar is de start bij Camping 01- menveld aan de Gapingse- weg 5 in Serooskerke. VLISSINGEN - Kinderop vang Walcheren opent maandag 7 september de deuren van een nieuwe bui tenschoolse opvang (BSO). In het voormalige ROC ge bouw aan de Dreesstraat in de Vlissingse wijk Paau- wenburg wordt de nieuwe BSO gevestigd. Op vrijdag 4 september is er een infor matieochtend voor ouders en kinderen. Het is van 10.00 tot 12.00 uur. Meer in formatie via 0118-627716. MIDDELBURG - Promotie Zeeland Delta houdt iedere donderdag vanaf 3 septem ber tot en met 29 oktober een stadswandeling door Middelburg. Vanaf 19.15 uur begint de kaartverkoop bij de gids op de hoek van het Damplein/Korte Delft voor de winkel Primera. De rondlei ing begint om 19.30 uur en eindigt om 21.00 uur op het Damplein. Onder weg zal er een tussenstop gemaakt worden bij de streekproductenwinkel van Braai Tapperij De Mug waar een Zeeuws drankje en hapje geserveerd zal worden. De prijs bedraagt 7,50 euro per persoon. Meer informatie via 0118- 569177. De kas van Herman Weezepoel staat vol met cactussen en vetplan ten. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2009 | | pagina 18