EEN IJZERSTERKE FORMULE bouwt aan toekomst p r s r P Fortis jeugdtehuis Uitgelicht: De Commissie Fondswerving Totaal overzicht sponsoren: De voorbereiding voor het nieuwe seizoen 2009-2010 is begin augustus gestart, Vorig jaar werd een moei zaam seizoen gedraaid, waarin de ploeg in de zaal- competitie degradeerde naar de 1e klasse en in de veldoompetitie het 1e klasserschap pas in de laatste speelronde veilig stelde. Op zich ook weer niet heel vreemd, omdat de ploeg de afgelopen twee jaar veel dragende spelers is kwijtgeraakt. Daarmee wordt ook direct duidelijk waar de focus voor het komende sei zoen op gericht is. Namelijk bouwen aan de toekomst, met een zeer jonge, maar talentvolle spelersgroep. Dit jaar staan twee 'nieuwe' trainers, in ieder geval in vergelijking met vorig seizoen voor de groep, namelijk Robin Wisse Leonard Debbaut. Voor Robin is dit zijn eerste job als hoofdtrainer. Hij brengt als oud Fortis 1 speler, waarbij hij nog op overgangsklasseniveau heeft gespeeld wel de nodige ervaring mee. Leonard heeft al eerder als trainer voor Fortis 1 gestaan en heeft dus als trainer al het nodige meegemaakt. Kortom, een duo dat elkaar aanvult en zeer enthousiast en gedre ven met de huidige spelersgroep aan de slag wilt. De spelersgroep is ten opzichte van vorig jaar op twee plaatsen gewijzigd. Twee jonge mensen, te weten Le- onie Hoogesteger en Jordi Sleijpen hebben zich in de voorbereiding dusdanig gepresenteerd dat zij zich in het eerste team hebben gespeeld. Naast deze twee spelers gaat Fortis de competitie in met Niels Bede laar, Patrick Koppejan en Remco Crucq bij de mannen en Chalana Janisse, Jessica de Boer en Joyce Schoonaard bij de vrouwen. Dit jeugdige 8-tal heeft een gemiddelde leeftijd van 22,5 jaar. In potentie staat er een groep met mogelijkheden, die komend seizoen tot een éénheid gesmeed moet wor den. Het doel voor komend seizoen is dan ook per soonlijke ontwikkeling (mentaal, fysiek en techniséh) in teamverband, Deze ontwikkeling moet zorgen voor een solide basis voor de groep en resulteren in hand haven in de 1e klasse. De zware veldoompetitie indeling geeft weer veel Zeeuwse onderonsjes te zien. Met All-Ready, Tjoba en Top zijn daar wee, de qrtvervalste derby 's, terwijl Mer- LID WORDEN: Fortis is altijd op zoek naar nieuwe en enthousiaste leden. Een leuke kennis makingsmogelijkheid is het bijwonen van een training van je eigen leeftijdscate gorie. Meer info op www.kvfortis.nl. Ook bij het schoolkorfbaltoernooi kan de jeugd kennismaken met Fortis. SPONSORING: Meer weten over sponsormogelijkhe den bij kv Fortis? Mail: fondswerving@kvfortis.nl Ook veel informatie op de website, tabblad "sponsors". SCHOOLKORFBALTOERNOOI: Op 30 september wordt weer het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi ge houden voor alle basisscholieren uit de groepen 4 t/m 7. Info wordt op de scholen verstrekt. Contactpersoon Schoolkorfbal: Marjan van Gilst mcvangilst@zeelandnet.nl ADRES: Sportcomplex en clubhuis: Koop mansvoetpad 77 Oost-Souburg, tel 0118-460811. Secretariaat: Ellen de Waal, ellendewaal@kpnplanet.nl. tel0118- 467188. Bovenste rij: Trainer/coach Leonard Debbaut, Niels Bebelaar, Patrick Koppejan, Jordi Sleijpen, Remco Crucq en Rene van Mourikonderste rij: Joyce Schoonaard, Jacqueline Polfliet, Jessica de Boer, Leonie Hoogeste ger, Chafapa Janissa. Trainer/coach Robin Wisse ontbreekt op de foto, ivm vakantie. wed©; Nieuwerkerk, Rust-Roest en VEQ de rij com pleteren. Er zal aan het einde van de competitie waar schijnlijk een tweedeling te zien zijn. Tjoba, Top, Rust-Roest en Nieuwerkerk kunnen zich niet ver schuilen en zullen voor de titel gaan. De overigen zul len het van onderen moeten uitvechten, waarbij All-Ready op papier de minste is, maar zal juist daar zijn kracht uithalen en daardoor een geduchte tegen stander voor Fortis zijn. De overige ploegen, zijn zeer aan elkaar gewaagd. Deze pittige indeling in de te klasse is voor het jonge Fortis Teen belangrijke uitda ging om zich verder te onh nogmaals doelstelling is voor Fortis 1 t.Q.v. vorig seizoen. De eerste tekenen zijn daarbij gun stig te noemen. We zullen er alles aan doen óm de no dige punten binnen te gaan halen, maar willen daarnaast ook heel graag het publiek gaan verma- ken-We hopen n dan ook graag te zien bij Fortis langs de lijn. «Stil De jeugdieams van Fortis zijn voor kinderen tussen de 4 en 18 jaar. Op dit moment heeft Fortis 19 jeugdploegen, welgeteld bijna zo'n 200 kinderen! Elk jaar streven we er naar om voor elk team twee trainers te hebben staan. I Met 4 jaar tonen kinderen lid worden en gaan trainen bij de Ministars. De Minis ters trainen één keer in de week en spe len nog geen competitie. De kinderen leren spelendenvijs met de bal om te gaan, op een korf te schietenden samen met anderfe kinderen, jongens én meis jes, te spelen. Na de Ministars, wanneer de kinderen 6 jaar oud zijn, mogen zij in een F-ploeg gaan spelen. In de F-ploeg maken de kinderen voor het eerst kennis met het competitie spelen. Eén keer in de week wordt er getraind en op zaterdag wordt een wedstrijd gespeeld. Op één groot veld wordt kennis gemaakt met het échte korfballen. Aanvallen en verdedi gen horen hier natuurlijk ook bij! De ploe gen bestaan meestal uit 5 of 6 kinderen. Een korfbalseizoen bestaat uit 3 delen. In het najaar (augustus/oktober) en in het voorjaar (maart/juni) spelen en trai nen we buiten op ons eigen sportcom plex aan het Koopmansvoetpad. Iq de winterperiode is Sporthal Souburg ons onderkomen. De "uit" wedstrijden zijn hoofdzakelijk voor de jongsten op Wal cheren en Zuid Bevenland. In ons eigen clubhuis aan het (kustgras) sportveld worden regelmatig evenemen ten georganiseerd. Om kennis te maken met het korfballen, wordt ieder jaar het Fortis-schoolkorf- baltoernooi gehouden. Dit is echter voor kinderen vanaf groep 4. Kinderen hoe ven echter niet te wachten, en kunnen reeds vanaf 4 jaar lid worden. Indien het je leuk lijkt om kennis te maken met het korfballen bij Fortis, dan kan 4 keer mee- getraind worden bij een team om te kij ken of korfbal een sport is die bij je past. Voor meer informatie over Fortis, en specifiek over de jeugd van Fortis of over het meetrainen bij een ploeg, kijk even op de website van Fortis (www.kvfortis.nl). Hier vindt je meer in formatie en contactpersonen. Zoals vrijwel iedere sportvereniging heeft ook Fortis een uit. vrijwilligers bestaande commissie, die zich bezighoudt met fonds werving, oftewel het werven van sponsor gelden. Zonder sponsorgelden is het voor vrijwel (edere (sport)vereniging welhaast een onrbogelijke taak om deze financieel gezond te houden. Er is bij Fortis bijvoor beeld geld nodig voor de aanschaf van wedstrijdkleding, het onderhoud van het clubhuis en het organiseren van onder an dere het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. De taak van de sponsorcommissie is het vinden van nieuwe sponsoren en zeker zo belangrijk het behouden van bestaande sponsoren. Een voorbeeld hiervan is het or ganiseren van een sponsorbijeenkomst tij dens de eerste thuiswedstrijd van Fortis 1 in de komende competitie. Maar ook acties als de oliebollenverkoop tij dens de Karolingenmarkt in Oost-Souburg, het ophalen van oud papier en inzamelen van lege cartridges vallen onder de vlag van de Commissie Fondswerving. Al deze acties leveren namelijk de nodige financi ële middelen op. Bij Fortis maken we even eens gebruik van een zogenaamde 'expertgroep'. Deze (ouders van jeugd) leden zijn werkzaam in het bedrijfsleven en via hun netwerk attenderen zij de commis sie fondswerving op mogelijke sponsoren. Dat een dergelijke groep van zeer veel waarde kan zijn, is gebleken toen Fortis het afgelopen seizoen op zoek ging naar een nieuwe hoofdsponsor voor de komende jaren. Na drie mooie jaren heeft DELTA NV afscheid genomen van Fortis en zijn we Via de 'expertgroep' in contact gekomen met de huidige hoofdsponsor. Dit is MEUVA BV, die de komende drie seizoe nen o.a. te bewonderen is op de shirts van Fortis 1. MEUVA BV is een gespecjajj- s^ljfin Gröndzuigtechniek, Sloopwerken Xsbestverwijderen en is. afkomstig uit Rotterdam. Zij willen ook in Zeeland voet aan de grond krijgen en we zijn als vereni ging dan ook zeer tevreden dat zij Fortis als een mogelijkheid zien om meer naams bekendheid te krijgen in deze regio. Heeft ook u interesse in het sponsoren van Fortis of wilt u eens geïnformeerd worden over de mogelijkheden? Dan horen wij graag van u. wn\$}>sma De Zeeuwse korfbalverenigingen en de verenigingsconsulent van de KNKV (zuid west) hebben het Zeeuws Platform Korf bal bedacht en opgericht. Met het op termijn vervallen van het district zuidwest moet het Platform garanderen dat de stem van het Zeeuws korfbal duidelijk op het landelijk niveau doorklinkt. In het platform hebben alle voorzitters van de Zeeuwse korfbalverenigingen zitting en wordt nage streefd beleid op elkaar af te stemmen, gezamenlijk te formuleren en als het kan, samen uit te voeren. In het conceptont werp van'het platform is een zevental lêêuws platform korfbal werkgroepen voorzien. Twee van deze werkgroepen zijn reeds aan de slag en een derde staat op de rol. Prioriteit is ge geven aan de werkgroepen competitieza ken, scheidsrechterzaken en opleidingen, omdat het de kern van het voortbestaan van een korfbalvereniging betreft. Fortis trekt de werkgroep scheidsrechterzaken en deze werkgroep werkt momenteel aan een gezamenlijk Zeeuws beleidsplan. Het ultieme streven van het Platform is dat door samenwerking tussen alle Zeeuwse verenigingen een gezond scheidsrech terkorps wordt gerealiseerd. rv Q a Aannemingsbedrijf Fraanje BV; Aannemersbedrijf Duvekot; Aannemersbedrijf KikkertAlbert Slinger Lederwaren; AliaVita Waste Solutions; Arkema; Autorijschool Sandee; AVA Electro; Bak kerij Steketee; Bar de Belt; Bison-Boltongroup; Bruijnzeels kunststof kozijnen; Carlo's Corner; Cegelec; Chinees Restaurant Da-Xin; Coach/In- tersport; De Drukwerkwinkel; De Faam Woningin richting; De Kapper; De Notariswinkel; De Rijke van der Meer verzekeringen en hypotheken; De Vriend's kaasshop; De Vrijbuiter; Dijkpaviljoen 't Puntje; Dijkwel Auto Shopping Centre; Drukkerij van Keulen Drukkerij Meulenberg; Eastman Che mical Middelburg BV; Envosmart Technologies; Euro-Mit Staal BV; Fast World Computers; Floors Koi Shop; Fotostudio Perspectief ;Foto ver- schoore;. Fun on Wheels; Good Sound Showpro- ductions; Groenrijk Middelburg; Hoveniersbedrijf Dirk Wielemaker; Hoveniersbedrijf Walcheren; HUBO de Bezige Hand; Hypotheek Company; In stallatiebedrijf Walhout; Imtech; Jeans Centre; Jeans-Inn; Jellema en partners makelaardij; Kap salon Vertigo; Keukenstudio de Loof; Kojo Engi neering; Laroes loodgieters en installateurs; Letter Studio Lamar; Lia Bakker voetverzorgingspraktijk; Loodgietersbedrijf Dellebeke Luyten - WZ; Me dium Burgum; Melse Tweewieiers; Meteo Zeeland; Meuva BV Sloopwerken en asbestverwijdering; Oliehandel Dekker; Onderhouds-en klussenbedrijf Van Damme; Paramedisch Centrum In Balans; Partners en Advies; PowerCem Technologies; Qu- rius; Raab Karcher bouwstoiffen; Rabobank Wal cheren/Noord-Beveland; Restaurant 't Koetshuis; Rijbewijsteam; Schinkel Assurantiën; Schinkel de Weerd Makelaardij; Schoonmaakbedrijf Jansma Dik; Schoonmaakbedrijf Simóns; Slagerij Ad de Jager; Slagerij Blankenburg; Smith kaas BV; Sport- huis Jan Jongepier; Star Oil-Gas-Power; Super de Boer; Teka reclame; Terra reizen; Total Raffinaderij Nederland NV; Transport- en containerbedrijf Wie lemaker; United Soft drinks BV; Van Belle Baby; Verfmarkt Boogaard; Vergo Sport; Vrtrite; dé Week krant De Faam; ZOS Zonwering en Garagedeuren. Meer weten over sponsor/adverteermogelijkheden bij korfbalvereniging Fortis? Mail: Fondswervlng@kvfortis.ni -rfc pRUMWIJI. A. t if fe&Stf X

de Faam | 2009 | | pagina 16