BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN VERGADERING WERK IN UITVOERING SERVICE TEAM VLISSINGEN.NL/STRAND KOMKOMMERTIJD OMWISSELEN BROMFIETSCERTIFICAAT GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikkeling havens Donderdag 3 september 2009 Agenda 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Vaststellen bestem mingsplan 'Para pluherziening bestemmingsplan nen geluidszone De Schelde/Buitenha ven' 4. Rondvraag 5. Sluiting www.vlissingen.nl/ commissie Afsluiting fietspaden Bachlaan De vrijliggende fietspaden aan de Bachlaan vanaf de Burge meester van Woelderenlaan tot de rotonde met de Galge- weg zijn voorlopig a voor het fietsverkeer. hiervoor is dat de de fietspaden heel slechterd is. Om ongetukke voorkomen zijn de fiets tijdelijk afgesloten stellen van de gepland voor begin 2010. Tot die tijd wordt het fietsverkeer over de rijbaan omgeleid. Om de veiligheid van deze tijde lijke situatie te vergroten is er een snelheidsbeperking tot 30 km per uur ingesteld. Werkzaamheden aan het spoor Tot en met december 2009 werkt ProRail aan het spoor in Zeeland. Om de werkzaam heden uit te kunnen voeren wordt vanaf woensdag 9 sep tember 2009 een depot inge richt langs het spoor. Dit depot ligt aan de Prins Hendrikweg. In de periode van zaterdag 19 september tot en met zater dag 3 oktober 2009 wordt het depot gebruikt. Op zaterdag 19 september 2009 rijden er 's ochtends tot 13.00 uur geen treinen tussen Vlissingen en Goes. Zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur en zondag 20 sep tember 2009 rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. NS zet bus sen in op deze trajecten. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Afgelopen weekend stond Vlissingen in het teken van de Stads feesten en Vlissingen Maritiem. Alle ingrediënten voor een geweldig stadsfeest waren aanwezig: een gezellige braderie met allerlei aanbiedingen en standwerkers, zang van shantykoren, live-muziek op het Bellamypark en natuurlijk prachtige schepen om te bezichtigen. Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbak ken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomge ving. De medewerkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@ vlissingen.nl of op de web site het meldingenformulier invullen. www.vlissingen.nl/ serviceteam (ontmoetingsruimte de Schut terij), Schutterij straat 19, 4381 GK Vlissingen Op grond van artikel 3 en 4 van de Drapk- en Horecawet worden aan deze vergunningen voorschriften verbonden. Het ontwerp van het besluit ligt met ingang van 2 september tot en met 1 oktober 2009 in de cen trale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen (Paul Kru- gerstraat 1) tijdens kantooruren voor belanghebbenden ter inzage. Gedurende deze periode kunnen zij hun zienswijze over aanvraag of ontwerp schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Nieuwe gezondheidsnota Kennisgeving terinzagelegging De gemeente Vlissingen vernieuwt het gezondheidsbeleid. Hiervoor is samen met de gemeenten Middel burg en Veere een concept kader- nota regionaal gezondheidsbeleid 2010-2012 opgesteld. Het college stelt het op prijs deze nota aan belanghebbenden voor te leggen en nodigt hen uit om een reactie te geven op de inhoud hiervan. De concept kadernota ligt met ingang van 2 september tot en met 16 oktober 2009 tijdens kantoor uren ter inzage in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1, en is daarnaast in te zien via de web site www.vlissingen.nl/inspraak. Gedurende de inspraakperiode kunnen belanghebbenden hun zienswijze schriftelijk of monde ling kenbaar maken. Verder maken wij u erop attent dat op 15 oktober een discussieavond wordt georga niseerd in het Veerse stadhuis te Domburg. Deze is bedoeld voor raadsleden, adviesraden en geïnte resseerde inwoners. De definitieve nota en de financiële onderbou wing worden eind november 2009 aan de gemeenteraad voorgelegd. Algemene Plaatselijke Verorde ning voor Vlissingen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend: het college van burge meester en wethouders heeft een verzoek ontvangen met betrekking tot het wijzigen van de periode waarin de werkzaamheden plaats zullen vinden in het kader van de kustversterkingwerken Nolle/West duin (project Zwakke Schakels). Het gaat hier om het aanbrengen van zand om de waterkering te verzwaren. Deze werkzaamheden zullen gedurende 6 weken in de periode begin september 2009 tot eind april 2010 plaatsvinden. Het betreft hier een ontheffing op grond van artikel 4.1.7. lid 2 van de APV en een verklaring van geen bezwaar op grond van artikelen 3 en 6 van de Zondagswet. De burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen gaan akkoord met deze gewijzigde peri ode. Inzage Het besluit en de bijbehorende stukken liggen t/m 13 oktober 2009 elke werkdag tijdens ope ningstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 19.00 uur worden ingezien, telefoon (0118) 48 73 39 of (0118) 48 73 00 (e-mail whe@vlissingen. nl). Tevens liggen de stukken ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de Provincie Zeeland, Het Groenewoud 1 te Middelburg. Beroep Alleen wanneer u belangheb bende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ont werpbesluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) zienswijzen (in de vorm van bezwaren) in te bren gen, of als u bezwaren hebt tegen afwijkingen van het bekendge maakte besluit. Wijzigingen Kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang ge meente Vlissingen is per 01-09- 2009 gewijzigd. Het gewijzigde register is terug te vinden op www. vlissingen.nl/registerkinderop- vang. Vlissingen, 2 september 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN Sinds begin mei 2009 houdt strand- wacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Dwergvinvis op slee Zaterdag 22 augustus 2009 kwam via de marifoon een melding van een ronddrijvend groot walvis achtig dier middenin de Wester- schelde. De reddingsboot is hierop ter plaatse gegaan en trof inderdaad een drijvende dwergvinvis van ca. 5,5 meter lengte aan. Dit was ove rigens een kleintje, een dwergvin vis kan toch nog zo een 10 meter lang worden. In overleg met het Schelde Coördinatie Centrum besloten het dier op sleep te nemen richting het strandje van Ritthem. Daar aangekomen het behoorlijk onaangenaam ruikend dier aan wal gesleept en door middel van een rupskraan en container van het strand gehaald. In 1994 spoelde ook al eens een kleine dwergvinvis aan op het strand bij Dishoek, dit sterk vermagerde dier spoelde levend aan maar stierf enige tijd later op het strand. www.vlissingen.nl/strand De maand augustus is een maand waarin het gemeentebestuur op reces is. In de volksmond öok wel de komkommertijd genoemd. Het bestu ren van de gemeente Vlissingen staat op een laag pitje, nieuwe raadsvoorstellen, notities, informa tieavonden enzovoorts worden uitgesteld tot de maand september. Als LPV raadslid gun ik een ieder zijn of haar vakantie maar om het besturen van een gemeente een maand stil te leggen vind ik een vreemde zaak... Komkommertijd wil niet zeggen dat er achter de schermen bij de LPV niets gebeurt. Bij de LPV zijn we druk doende de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2010 voor te bereiden. Tevens hebben wij voor de nabije toekomst wéér vele verschillende nieuwe voorstellen en vragen gereed welke wij binnenkort zullen indienen. De LPV gaat dus nimmer op reces. U als inwoner van de gemeente Vlissingen kunt het zelf constate ren, dat het huidige college (de wethouders) een college is met daad kracht. Om een voorbeeld te noemen. De LPV wethouder Rob van Dooren heeft in een korte periode ervoor gezorgd dat het in het ver leden opgebouwde achterstallige onderhoud van de openbare ruimte (onderhoud van de straten en wegen) nu daadwerkelijk wordt aange pakt. Overal binnen de gemeentegrenzen is men druk bezig dit ach terstallige onderhoud weg te werken. Ook financieel is de gemeente een stuk gezonder dan iri het verleden. Natuurlijk moet er bestuurlijk nog veel gebeuren, maar toch alle hulde voor het huidige college voor het tot nu toe bereikte. Als LPV raadslid blijf ik het college kritisch volgen en zal vragen stel len als ik of u dat nodig mocht vinden. Toch zou het mooi zijn als het huidige college bij de gemeentelijke raadsverkiezingen van het jaar 2010 van u als kiezer weer een nieuw mandaat zou krijgen voor de periode 2010-2014, maar dat is uiteraard aan u. Als raadslid ga ik daar niet over, maar ik mag u daartoe wel aanmoedigen. Raadslid Witn Hirdes, fractie Lokale Partij Vlissingen Telefoon: 468015, e-mail: pwhirdes@zeelandnet.nl www.lokalepartijvlissingen.nl Bent u in het bezit van een brom fietscertificaat? Wissel deze dan in vóór 1 oktober 2009 op het stad huis voor een rijbewijs met de categorie AM. Na 1 oktober 2009 is omruilen niet meer mogelijk en moet u voor het verkrijgen van een rijbewijs met de categorie AM een theorie-examen afleggen bij het CBR. Dit geldt niet als u een rijbewijs met de categorie A of B heeft en in het bezit bent van een brom fietscertificaat. Naar verwachting wordt per 1 januari 2010 het praktijkexamen voor de bromfiets ingevoerd. www.vlissingen.nl/loket

de Faam | 2009 | | pagina 11