BLAUW GERUITE KIEL CD 12 SEPTEMBER: OPEN MONUMENTENDAG VLISSINGEN ACTUEEL GEEN INTERNET? GEEN NOOD! KALENDER VLISSINGEN STELT TIJDELIJK RE INTEGREERDERS TE WERK BEKENDMAKINGEN NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vli55ingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Elke 4 jaar stelt de gemeente een beleidsnota volksgezond heid op. Vlissingen doet dit samen met de gemeenten Middelburg en Veere. Geza menlijk met de GGD hebben de gemeenten een nieuw concept kadernota regionaal gezondheidsbeleid 2010-2012 opgesteld die voortborduurt op de nota 2005-2008, maar ook nieuwe accenten legt. De colleges van B&W hebben het voornemen het gezond heidsbeleid de komende jaren te richten op alcoholge bruik, overgewicht, depres sie en eenzaamheid. Behalve op de jeugd zal het beleid bij bepaalde speerpunten ook meer op volwassenen en ouderen gericht zijn. Apart accent zal worden gelegd op het terugdringen van sociaal- economische gezondheids- verschillen. Armere mensen leven gemiddeld minder in goede gezondheid en leven 4 jaar korter. Het college van B&W legt de concept kader nota gezondheidsbeleid graag voor aan belanghebbenden. Daarnaast wordt op 15 okto ber 2009 een discussieavond georganiseerd voor raadsle den, adviesraden en geïnteres seerde inwoners. Onder het kopje bekendmakingen vindt u meer informatie over de ter inzage legging. www.vlissingen.nl/college Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen. nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlissingen.nl gra tis bekijken. Vrijdag 4 en zaterdag 5 september 2009 10.00-02.00 uur Folklorefestival Walcheren Festival met diverse folkloris tische dans- en muziekgroe pen uit binnen- en buitenland Karolingenburcht Oost-Sou burg Zaterdag 5 september 2009 09.00- 19.00 uur Karolingenmarkt Gezellige jaarmarkt Centrum Oost-Souburg Zaterdag 5 september 2009 12.00- 19.00 uur Antiek- en curiosamarkt Oude Markt www.vlissingen.nl/uit Op zaterdag 12 september 2009 vindt de Open Monumentendag plaats. Dit jaar is het thema 'Op de kaart'. Vlissingen, Middelburg en Veere doen samen mee aan de Open Monumentendag op Wal cheren. Op 12 september 2009 is het busvervoer in heel Zeeland gratis. Monumenten zijn er in vele soor ten en maten. Veel panden zijn nu in gebruik als woonhuis, in andere monumenten zijn bedrij ven of organisaties gevestigd. Verder zijn er monumenten als kerken, molens en noem maar op. De deuren van een groot aantal monumenten zijn tussen 10.00 en 17.00 uur geopend. Iedereen kan op de Open Monumentendag een kijkje nemen in de opengestelde monumenten en vaak wordt er ook nog iets extra's georganiseerd zoals een tentoonstelling of een rondleiding. Aanraders Wegens groot succes gaat de gar nizoensbakkerij in de kazematten van het Keizersbolwerk onder de boulevard van Vlissingen dit jaar opnieuw open. Ook een echte aan rader is de rondwandeling die om 10.00 uur start bij het Gemeente archief aan de Hellebardierstraat in Vlissingen. Onder leiding van de heer R.J.W. den Broeder voert de tocht langs diverse, monumen ten en interessante plekjes, waar bij verschillende aspecten uit de geschiedenis van Vlissingen aan de orde komen. Na de rondwande ling kijkt u met heel andere ogen naar de gebouwen in de binnen stad. De schietsportvereniging 'De Fles' laat om 13.30 uur de antieke kanonnen bulderen. Het spektakel is te zien en te horen rondom het Rondeel, gelegen tussen de Voor haven en de Jachthaven (voorma-, lige vissershaven). Brochure Speciaal voor de Open Monu mentendag op Walcheren is een brochure samengesteld met informatie over de monumen ten en een praktisch kaartje om uw eigen monumentenroute uit te stippelen. U kunt de brochure downloaden van www.vlissingen. nl/folders. De brochure is o.a. ver krijgbaar in het stadhuis, biblio theek en in het Gemeentearchief Vlissingen. www.gemeentearchfefvlissingen.nl De komende drie maanden gaan in totaal negen personen via een re- integratieproject aan de slag als 'stagiair' bij het handhavingsteam van de gemeente Vlissingen. De gemeente biedt vijf werklozen via het UWV en vier postbodes van TNT Post een tijdelijke arbeids plaats aan als medewerker dienst verlening in het handhavingsteam. De tijdelijke uitbreiding van het team is nodig om de uitvoering van de dagelijkse handhavingsta ken van de gemeente te kunnen waarborgen. Daarnaast neemt de gemeente met het re-integratiepro ject haar maatschappelijke verant woordelijkheid. De medewerkers van het handha vingsteam zijn als Buitengewoon Opsporingsambtenaar zes dagen per week van acht uur 's ochtends tot half tien 's avonds belast met het uitoefenen van toezicht en handhaving in de openbare ruimte. Naast het beheer van parkeergara ges en parkeerautomaten voeren ze onder andere parkeer- en milieu controles uit. Daarnaastgaat er momenteel veel extra aandacht uit naar de overlastgebieden in Vlis singen. In de begroting van 2010 wordt mogelijk rekening gehouden met een definitieve uitbreiding van de formatie. Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen serre Ritthemsestraat 98 2. vergroten keuken Sint Maarten laan 9 3. veranderen achtergevel Burge meester Stemerdinglaan 42A B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. gedeeltelijk veranderen voorge vel Sint Maartenlaan 9 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ontwerp-beschikking monumentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet I9ö8 is ccn vo- gunning aangevraagd voor: 1. wijzigen indeling en aanbren gen afvoersysteem voor ver brandingstoestel Zeemanserve 24 t/m 66 Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 3 september 2009 gedu rende een periode van zes weken (dus t/m 14 oktober 2009). Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Deze publi catie en het ontwerp-besluit zijn tevens in te zien op de gemeen telijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. voor geringe afwijkingen t.b.v. het bouwen van een brede ovliool I<iuuii|u»v>.v.l O l/'iii Artikel 5, lid 1 sub a en b en artikel 10A, lid 3, sub la van de regels van het bestemmingsplan Souburg- Noord bieden daartoe de mogelijk heid. Op de besluitvorming is Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 3 september 2009 gedurende zes weken (dus t/m 14 oktober 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlis singen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks- ooKin (tol. 01 1 O /IQT^Q) Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 3 en 17 september 2009. Drank- en Horecawet Kennisgeving terinzagelegging Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn voornemens .ver gunningen ingevolge de Drank en Horecawet te verlenen aan de hierna genoemde paracommerci- ele instellingen: 1. Stichting Het Gors (dagbeste ding voor mensen met een beperking), Scheldestraat 21, 4381 RP Vlissingen 7 Stichting Werkt voor Ouderen

de Faam | 2009 | | pagina 10