BLAUW GERUITE KIEL GEZELLIGE VRIJMARKT IN HARTJE CENTRUM actueel vlissingen.nl/ strand kalender servicebus volgende week weer in actie van uw burgemeester bekendmakingen VLISSINGEN NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Op 16 juni 2009 heeft het col lege van B&W van Vlissingen ingestemd met de start van een Zeeuws veiligheidshuis voor (risico)jongeren in Vlissingen. Op basis hiervan is begonnen met een bestuurlijk en een uit voerend implementatietraject. Op 1 september 2009 wordt de raadscommissie hierover geïnformeerd. Er zijn een aan tal belangrijke ontwikkelingen te melden. Bestuurlijk wordt instemmend op de aanpak gere ageerd. In het Regionaal Col lege, het College van Zorg en Welzijn, het Arrondissementaal Justitieel Beraad en de Task Force Jeugd is de aanpak besproken. In alle colleges is het licht op groen gezet voor een verdere uitwer king. Verder heeft het Ministe rie van Justitie een subsidie van tweemaal 200.000,- beschik baar gesteld. www.vlissingen.nl/college Sinds begin mei 2009 houdt strandwacht Albert weer een strandlogboek bij op de web site. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Een schoon strand heb je zelf in de hand... Het uitzonderlijke mooie weer van afgelopen week bezorgde de medewerkers van de strand- reiniging en strandwachten handenvol werk. De Vlisslngse stranden staan al jaren hoog genoteerd (4 sterren!) in de verkiezing tot het schoonste strand van Nederland, georga niseerd door de Stichting Ne derland Schoon. Inspecteurs van deze stichting bezoeken een aantal keren per seizoen onaangekondigd het strand en beoordelen deze op eventueel achtergebleven zwerfafval. Het levert met deze topzomerse dagen dan ook een behoorlijk extra inspanning dit zwerfafval te bestrijden en ervoor te zor gen dat de stranden er dagelijks weer tiptop in orde bij liggen. Het is jammer te constateren dat niet iedereen zich bewust Is hoe plezierig het is om op een schoon strand te kunnen ver blijven. Helaas laten sommige bezoekers, ondanks de aanwe zigheid van meer dan 200 forse afvalbakken, hun afval als dank achter in het zand... www.vlissingen.nl/strand Vrijdag 28 t/m zondag 30 augustus 2009 09.00 uur Stadsfeesten Vlissingen Braderie met kramen, aanbiedingen en muziek Centrum Vrijdag 28 t/m zondag 30 augustus 2009 Vlissingen Maritiem Tal van maritieme openlucht activiteiten Diverse locaties Zondag 30 augustus 2009 12.00 uur Kunstmarkt Oude Markt www.vlissingen.nl/uit Volgende week rijdt de Service bus van de gemeente Vlissin gen weer. Deel uw ideeën met ons! Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Service bus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De standplaatsen van de Service bus zijn, naar aanleiding van de ervaringen van de gemeente, op een aantal plaatsen gewijzigd. De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/ serviceteam Op 2 september 2009 vindt op de Oude Markt een gezellige vrijmarkt plaats. De markt wordt gehouden van 13.00 tot 17.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Het initiatief komt van Heieen Hage- steijn en Victor Geldof. Regels Deelnemers wordt verzocht op te letten waar zij op straat gaan zitten. Denk eraan dat de ingangen van de winkels en woningen, vrij toegan kelijk blijven voor het publiek. Let op: vol vol. De deelnemers moeten hun spul len uitstallen op de grond en niet op tafels of aanhangwagens, kra men en dergelijke. Het verkopen van etenswaren en alcohol is in verband met de warenwet verboden. Commerciële verkopers krijgen géén toestem ming om spullen te verkopen. Aanwijzingen opvolgen De initiatiefnemers zien tijdens de markt toe op een ordelijk verloop. Alle verkopers moeten hun aanwij zingen opvolgen. Ook wordt erop gelet dat de hulpdiensten bij cala miteiten snel en ongehinderd bij de plek des onheils kunnen komen. Opruimen Na afloop moeten alle deelnemers hun afval zelf meenemen. Het is •dus verstandig van huis een vuil niszak mee te nemen. Zo helpt u uw stad schoon te houden. Graag tot ziens De initiatiefnemers en de gemeente Vlissingen hopen u en uw kinderen te verwelkomen op 2 september aanstaande. Wij wensen u alvast een gezellige middag en een goede verkoop toe. www.vlissingen.nl/ evenementen Investeren in kwaliteit" Het is vandaag warm, erg warm. Een overvol strand. Onderne mers doen goede zaken. Geluk kig maar in deze moeilijke tijd. Maar komen die toeristen terug? De cijfers leren ons dat de bezoe kersaantallen teruglopen. Ik sprak met twee ondernemers die allebei, zeer terecht, hameren op blijven investeren. Mensen willen graag topkwaliteit voor een redelijke prijs. Dat kan alleen als onderne mers creatief en innovatief zijn; als ze hun producten steeds weer vernieuwen. Of, als ze graag bij het oude blijven, een flinke kwa liteitsslag maken. Dat geldt ook voor de lokale over heid. Als gemeente hebben wij nog heel wat te doen in het open bare gebied. We zijn bezig met een stevige inhaalslag, maar we zijn er nog lang niet. Bovendien moeten we voortdurend velerlei belangen tegen elkaar afwegen. Neem de boulevard: met of zonder verkeer? Hoe weeg je goed de belangen van bewoners, bezoekers, toeristen en ondernemers? Eén ding is zeker: je kunt het nooit iedereen naar de zin maken. En oplossingen, die alle belangen tegelijkertijd willen bedienen, zijn meestal vlees noch vis. Dus: de overheid moet kiezen. En staan voor die keuze. Goed communiceren over het waarom van de keuze. Ik pleit voor een rechte rug van de overheid, voor eerlijke communicatie en voor beslissingen die kwaliteit toevoe gen. Allemaal niet gemakkelijk, maar wel noodzakelijk. Burgemeester Wim Dijkstra Ingediende aanvragen De volgendé aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. plaatsen dakkapel Galgewei 4 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. vergroten bovenverdieping d.m.v. een uitbouw Ritthemse- straat 9 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1plaatsen hekwerk met nieuwe buitendeur Leeghwaterstraat 87 (14-08-2009) 2. plaatsen hekwerk met nieuwe buitendeur Leeghwaterstraat 111 (14-08-2009) 3. plaatsen tuinkas Vlissingse- straat (K) 27 Volkstuincomplex Levenslust tuinnummer 57 (17- 08-2009) 4. plaatsen twee kozijnen achter gevel en constructief verbouwen woning (inpandig) Gravestraat 89 en 91 Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden inge zien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Verleende ontheffingen en bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat in de afgelopen periode de volgende vergunningen zijn verleend (bij voorbereiding van deze besluiten is toepassing gegeven aan afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht): 1. plaatsen erfafscheiding en ber ging Hunzestraat 1 (14-08-2009) Ter inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven beroepstermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden inge zien. Beroep Binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum kan tegen een besluit beroep worden inge steld bij de rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, door: - Een belanghebbende die een zienswijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbesluit; - Een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij geen zienswijze naar voren heeft gebracht over het ontwerpbesluit. Het indienen van een beroepschrift schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die beroep heeft ingesteld, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. KPN voor plaatsing van vak- werkmast voor telecomappara- tuur Gerbrandystraat 180 (ter hoogte manege Scheldestad) 2. D.A. Haarsma voor gedeeltelijk vergroten woning Noordbeekse- weg 4 3. Provincie Zeeland voor bouwen bedrijfspand Ritthemsestraat 135 Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp beschikking ingaande 27 augustus 2009 gedurende zes weken (dus t/m 7 oktober 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks zaken (tel. 0118 - 487339).

de Faam | 2009 | | pagina 8