Spaan m m r fmsqë HEERLIJK ZACH IT WATER IN Z ND GERARD M Een lekker Chinees mokkel Zuid-west bestratingen De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Diverse Kinderjeans €12,95 WWW.VANDEVENFAShlONSHOpS.NL Klarinetweg 16F 4337 RA Middelburg Tel. 0118-639875 LID ONT Voor vernieuwen, aanpassen repareren van uw gebitsprothese, ook op implantaten -• Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl um Woensdag 26 augustus 2009 - Pagina 4 "Unlocked" Sportieve gebreide trui met rits en badges in donker grijs en blauw "D-Zine" shirt, lange mouw en dubbel optiek met print en studs in zwart, paars en roze MIDDELBURG - Fazantenhof 10 - Tel. 0118-640779 KAPELLE - Biezelingsestraat 6 - Tel. 0113-330136 Omdat ik in een praatprogramma op de te levisie zou verschijnen, belandde ik in wat ze in Nederland een 'voorgesprek' noemen. De gast spreekt alvast de gespreksonderwer pen door met iemand van de redactie. Het was een meisje. Een van de onderwerpen die ter sprake zouden komen, was een nieuw nummer van het voetbaltijdschrift Hard gras dat vijftien jaar bestaat. "Wat staat er zoal in Hard gras?" vroeg de redactrice. "Bijvoorbeeld een ver haal door P.F. Thomése over J. Kessels. Kent u hem?" vroeg ik. "Jazeker, van het boek 'J. Kessels, the novel'. Waarover gaat dit verhaal?" "Over de Chinees. J. Kessels at altijd één keer per week bij de Chinees. Hij nam dan steevast bami, of bami speciaal. Nu komt hij er elke dag en werkt hij de hele menukaart aflegde ik uit. "Waarom doet hij dat?" vroeg het meisje. "Vanwege een lekker Chinees mokkel", zei ik. "O, staat Chinees mokkel op de kaart dan?" vroeg ze. Het duurde even voordat ik begreep dat de redactrice dacht dat een lek ker Chinees mokkel een gerecht was. Ik ver klaarde dat een mokkel in de terminologie vanj. Kessels een meisje of vrouw behelsde. "Wat staat er nog meer in Hard gras?" vroeg ze. "Een fragment uit een zogenaamd toneel stuk over Willem en Truus van Hanegem. Weet je wie Truus van Hanegem is?" vroeg ik. "Nee." "Ze was de popu lairste voetbal vrouw van het land. Jarenlang zat ze in allerlei panels en deed ze mee aan quizjes op de televi sie", zei ik. "Ze deed dus mee aan een soort Lin go?" vroeg ze. Ik dreigde weg te zak ken in een inkt zwarte depressie. Voor het eerst in we ken had ik Radio 1 weer op. In Utrecht foto: peter elenbaas hadden ze een bus chauffeur bewuste loos geslagen.omdat hij een strippenkaart wilde afstempelen. En nauwelijks bij Breda de grens over voerde ik een voorgesprek waarbij ik Mandarijn leek te praten. "Koefnoen is ook te gast in onze uitzending. Wat vindt u van Koefiioen?" "Niet veel aan. Ik ben een liefhebber van wat plattere humor", zei ik. "Ja, u houdt meer van humor met Chinese mokkels", zei ze. middelen, kalkoplossers zouten spuug zat. Door de 1-malige aanschaf van de ISO 9002 en ISO 9001-2000 en QA gecertifi ceerde onderhoudsvrije Alpine Water Des- caler No.1 bent u van van al deze wekelijk se kalk "ellende" af. Direct na montage zijn Vóór montage en nó montage van de WAIÏ8 DESCAlER NO. T Kalkrijkwater in Zeeland? Kalkaanslag veroorzaakt heel wat schade en extra kosten in Zeeland. De energie- en waternota neemt toe. De levensduur van boiler, geiser, (stoom) douchecabine, stoom- oven, vaatwasser wasmachine, (thermo- staat)kraan, combiketel wordt drastisch ver kort. Reparaties en-vervanging zijn duur. U bent het wekelijkse poetsen en schuren in "de wekelijkse poets ellende" het wassen voelen uw huid en haar lekker zachter en veel minder droog aan. Geen huidirritaties meer na het douchen. Het drinkwater is helderder en smaakt beter. Geen moeizaam poets- en schuurwerk meer in keuken en badkamer. Douchecabi ne blijft stralend schoon. Ontkalken van (keuken) apparatuur wordt overbodig. U gebruikt tot 50% minder zepen en waspoe- ders. Geen strepen en vlekken meer op uw ramen en auto. 2 maanden op proef De Alpine Water Descaler No.1 verwijderd alle oude kalkaanslag en voorkomt nieuwe kalkvorming. De module wordt 2 maanden OP PROEF (niet goed geld terug) gele verd en gratis gemonteerd zonder voorrij- kosten indien u ons binnen 1 week belt. "het tandenpoets+nachtkastje glas" FUEL SAVE EUROPE BV Tel.: 0475-527 516 info: www.kalkaanslag.nl Tandprothetische Praktijk Schippers VUssiugen Middelburg Goes Bergen op zoom Opritten tuinpaden terrassen: parkeerplaatsen gazonaanJég ondcrhoudsvriendelifke tuinen 10 tot 20% korting schuttingen erfafscheidingen. Rechtstreeks contact voor een vrijblijvende offerte Tel 06-53760350 verhuizingen en meubelopslag

de Faam | 2009 | | pagina 4