Optimale mogelijkheden in een fraaie verpakking Toyota de Jonge levert nieuwe beprijf Toyota voor Reddingsbrigade vWJVUTO De Nissan Pixo: welcome to simplicity www.zeeuwsautojournaal.nl Peugeot 3008: optimale ge bruiksmogelijkheden in een fraaie verpakking. Op tiet badstpand in Vlissingen was het op vrijdag 5 juni - om precies te zijn: om 16.00 uur - groot feest. Op dat moment heeft de strandbewakingspost van de Gemeente Vlissingen de nieuwe Toyota LandCruiser evenals de compleet nieuwe reddingsboot officieel in ge bruik genomen. Wethouder Rob van Dooren ontving uit handen van verkoopadviseur Jürgen Westerhof de sleutels van de nieuwe auto en doopte daarna de nieuwe reddingsboot even als de nieuwe Toyota LandCrui ser met een fles champagne. Met de introductie van de Pixo presenteert Nissan een com pacte hatchback die de aanval opent op het steeds drukker wordende A-segment. De Pixo was dit voorjaar voor het eerst te zien op de Autosalon van Parijs en nu kan ik deze hippe hatchback ophalen bij Auto Sturm in Middelburg. Woensdag 26 augustus 2009 - Pagina 11 Tekst en foto André van der Velde Je voelt je achter het stuur van een 3008 als een piloot in een cockpit van een privévliegtuig. Ik kijk altijd naar lage sportwagens; dat vind ik prachtig. In sommige kan ik niet eens behoorlijk instappen, en uit stappen wordt al helemaal een wor steling. En dan dat rijden in het drukke verkeer, zo laag bij de grond, tussen al die grote vrachtwagens... Ja, u begrijpt het al: ik ben echt een liefhebber van het medium-SUV en medium-MPV segment. Alles wat je wilt kunnen inladen zonder karretje erachter en zonder een grote, zware auto te hoeven kopen. Fietsen erin, vakantie-uitrusting, noem maar op. In de 3008 kan dat in combinatie met een goede wegligging, zonder overhellen in de bochten. Met luxe, leer, mooie geluidsinstallatie, naviga tie, prachtig dashboard met head-up display. Verkoopadviseur Sjors Scheepstra van PTA Goes kan u dat allemaal haarfijn uitleggen. Op gladde wegen staat de 3008 ook zijn mannetje. Hij heeft een 'Grip- control', waardoor hij, zeker als u 'Mud and snow' banden heeft, over glibberig terrein kunt rijden zoals sneeuw en ijs. Vraag het gerust aan Sjors. De moderne, zuinige motoren van de Peugeot 3008 kunnen 120 of 150 pk leveren (op benzine). Uit de diesel motoren kunt u kiezen tussen de 110,150 of 163 pk. De laatste heeft een 6-traps automaat. Een proefrit zal u verbazen, dus maak gerust een afspraak. Als u belt, krijgt u de re ceptioniste aan de telefoon. Haar naam is Mariëlla Suurmond. Zij staat op de foto. Tot een volgende keer. er een standaard reddingsbrigade voertuig is ontwikkeld. Daarnaast is er een speciale lijst opgesteld met aanvullende aanpassingen. Iedere reddingsbrigade kan naar eigen in zicht aangeven welke extra aanpass ingen gewenst zijn. Aanpassingen In het geval van deze auto zijn de stoelen van een speciale lederen be kleding voorzien. De gehele vloer is voorzien van een speciale waterdich te coating voor een maximale be scherming tegen de invloeden van zeewater en zand. Daarnaast is er in de laadruimte een zogenoemde 'Fer- no' brancard gemonteerd. Vanzelfsprekend is de auto voorzien van alle nodige communicatie appa ratuur en is er een beeldscherm ge monteerd waarop beelden worden getoond van de camera achterop het voertuig. Het volledige voertuig is voorzien van de originele BiZa stri ping en de nieuwste sirene alsmede een uitgebreide zwaailichtbalk voor zien van LED flitsers (ook in de gril le). Aan de voorzijde van de bumper is een speciale pushbar gemonteerd, voorzien van een elektrisch aange dreven lier en een speciale trekhaak kogel waarmee er perfect met de reddingsboot gerangeerd kan wor den. Samenwerking Zowel verkoopadviseur Jürgen Wes terhof van Toyota de Jonge als strandcoördinator Albert Dijkstra na mens de Gemeente Vlissingen zijn erg blij met de levering van dit bij zondere voertuig. Door de goede sa menwerking van Louwman Parqui (importeur voor Toyota en Lexus), Reddingsbrigade Nederland, Autobe drijf de Jonge als plaatselijke dealer en natuurlijk de Gemeente Vlissingen als klant is er een speciaal voertuig tot stand gekomen dat in vele (nood)situaties direct kan worden in gezet. Toyota heeft samen met REDNED de LandCruiser zodanig aangepast dat Tekst Marina Meijers Het A-segment van compacte auto's wordt steeds populairder onder de winkelende automobilist. Steeds meer autofabrikanten zien hier kan sen liggen en lanceren een auto in deze klasse. Met compacte auto's De Pixo Visia is al verkrijgbaar vanaf 7.999 euro. De Pixo Acenta, het type dat wij deze ochtend testen kost 8.799. Voor de Acenta, uitgerust als automaat moet 11.399 euro neerge legd worden. Wilt u meer informatie over deze compacte auto? Bij Auto Sturm in Middelburg en in Goes staan ze u graag te woord. Of surf even naar www.autosturm.nl erg soepel, maar voor wie eigenlijk helemaal niet van schakelen houdt: de Pixo is als één van de weinige auto's in het compacte segment als automaat verkrijgbaar en hiermee ook één van de goedkoopste auto's, zo niet dé goedkoopste, in Europa in dit segment. Overigens geldt de BPM-vrijstelling niet voor de auto maat omdat de viertrapsautomaat meer brandstof verbruikt. Wij rijden deze ochtend naar Dom burg en hoewel het hier natuurlijk best druk is, kunnen wij zonder moeite een parkeerplekje vinden. Veel ruimte hebben we dan ook niet nodig. Wat betreft de vormgeving is de Nissan zeer efficiënt. Ondanks zijn kleine afmetingen is er nog be hoorlijk wat ruimte. Wanneer de achterbankleuning is neergeklapt, is er een bagageruimte van 774 liter. De Nissan Pixo is verkrijgbaar in twee uitvoeringen: de Visia en de als specialisme kon Nissan na tuurlijk niet ach terblijven. Met zijn lengte van 3,57 meter, breedte van 1,60 meter en hoogte van 1,47 meter heeft de Pixo natuurlijk een prettig formaat voor in het drukke stadsverkeer en ook parkeren is geen probleem met deze auto. Fijn aan de Pixo is zijn superlage verbruik. Het gemiddelde verbruik van de auto is 4,4 liter per 100 kilo meter of anders gezegd 1 op 22,7. Doordat de Pixo zo zuinig is, kan de ze op de BPM-vrijstelling rekenen. Wanneer je flink doorrijdt, blijkt dat dit verrassend weinig motorgeluid oplevert. Bovendien schakelt de auto Acenta. De instapversie Visia is uit gerust met stuurbekrachtiging, ABS, airbags voor de bestuurder en de voorste passagier, ISOFIX-beves- tingspunten en een wisser voor de achterruit. De Acenta is onder ande re uitgebreid met een Radio/CD-spe- ler met MP-3, centrale portierver grendeling met afstandsbediening, elektrisch bedienbare ramen vóór en portiegrepen en buitenspiegels in carosseriekleur. Eventueel kan als optie voor handbediende airconditio ning gekozen worden. De Pixo is verkrijgbaar in zes frisse kleuren waaronder de Metaallak Greyish blue, de kleur van onze testauto. Voor extra bescherming van het in terieur is er het Protectie-pack, be staande uit een set van vier verlours vloermatten en zwarte stootlijsten. Hiervoor moet 209 euro betaald worden.

de Faam | 2009 | | pagina 28