Folkfestival voor de steigers Colijnsplaat ^Je/tont, Dochter van een schilder Grill buffet Mediterraan Keuze diner C 15,25 p.p. bij La Place Restaurant Middelburg ZEP La PL0C.E Dimestore Hoodoo brengt blues recht uit het hart www.piccard.nl onbeperkt spareribs eten ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL ICCARD iedere zondag: a 21,50 p.p. vanaf 16 uur Iedere zaterdagavond buffet a 24,50 p.p. vanaf 18 uur v.a. 10 personen 10% korting maandag t/m vrijdagavond: a 21,50 p.p. vanaf 18 uur - Voorgerechtenbuffet - Soep van de dag - Keuze uit 10 verschillende hoofdgerechten, vis en vlees - Nagerechtenbuffet kindermenu's In juli en augustus eet dagelijks per volwassene 1 kind tot 12 jaar GRATIS mee! GRATIS gebruik van het overdekte zwembad Hotel Restaurant PICCARD Badhuisstraat 178, Vlissingen Tel. 0118 413551 RESTAURANT MIDDEN ZEELAND Zonnig terras aan het vliegveld IEDERE VRIJDAG voor Telefoon 0113-613264 www.restaurantmiddenzeeland.nl Rocks Copycat en Freddy Who gevarieerde keuze huisgemaakte gerechten ter plekke bereid iedere dag verse aanlevering voornamelijk biologisch en zonder onnatuurlijke toevoegingen altijd passende portie: sharing met familie en vrienden binnen 240 zitplaatsen terras met 80 zitplaatsen ruime parkeergelegenheid te bereiken via A58 afslag 39 Middelburg Podium 31, 4337 VV Middelburg www.laplace.nl hoofd- end 7 dagen Per week 7 *1-20^° idIïAdj:iN/Till De Faam Woensdag 19 augustus 2009 - Pagina 29 Galerie-T, Turfkaai Middelburg, maande lijks wisselende expositie van diverse kunstenaars G Achttien 88 Baarland, tot en met eind augustus, zo- merexpositie van diverse kun stenaars Galerie de Norenburgh, Middelburg, doorlopend expo sities van schilderijen en beel den POP Domburg, Doorlopend, Liesbeth Minder- houd, Grote en kleine doeken met vreemde wezens, Galerie Art Aurum Domburg, Doorlopend, Art Aurum, Sierra den, objecten, schilderijen, Kunstuus Heinkenszand, tot en met 29 augustus, schilde rijen Antonio Plettenberg, beel den Bram Lems Geerteskerk Kloetinge, tot en met 12 september, fototentoon stelling wierook en tranen Museum Schotse Huizen Vee- re, zomerexpositie Een Tere Stilte en een Sterk Geluid MuZEEum Vlissingen, tot en met 30 augustus, Port of New York: 25 Amerikaanse schilderijen en foto's World of Silk Meliskerke, tot en met 29 augustus, kera miek en schilderen Duingalerie Domburg, tot en met 30 september zomer expositie Art is travelling the mind, beelden en schilderijen Ton van Grunsven en Toos van Holstein De Willem3 Vlissingen, tot en met 6 september, schilde rijen Anya Janssen en Rob Me ijer, beelden Mitsy Groenendijk, mixed media Elza Jo De Drvkkery Middelburg, tot en met 6 september, zeef drukken actieaffiches Iris de Leeuw en fotoreportage Zee land Nazomer Festival van Lex de Meester Cultuurhuis Westwal 45 Goes, tot en met 5 september, exposi tie foto's Viviane Sassen, Goes Afrikajaar Nicolaaskerk Kortgene, tot en met 23 augustus, foto-ex positie portretten uit Cuba Grote Kerk Goes, tot en met 12 september, zo- mertentoonstelling langste merklap ter wereld Grijpskerke, tot en met 23 augustus, Danse macabre in wording, Kapel van Hoogelande Grijpskerke Groenmarkt, tot en met 5 september, ten toonstelling Janpeter Muilwijk en Jan Tregot, religieuze kunst Galerie de Cleene Houttuyn Middelburg, tot en met 25 sep tember, wisselende exposities van diverse kunstenaars Zorgcentrum Cederhof Kapel- Ie, tot en met 21 september, Joop van der Linden, portrette- keningen Kunstspoor, Za/zo, 22.23 én za/zo, 29/30 au gustus van 11.00 uur tot 18.00 uur, route langs galeries en ate liers van klmstwerken door kunstenaars werkend en/of wo nend op Noord-Beveland, meer informatie op www.kunst- spoor.nl WESTKAPELLE - Het Zittend Meisje is een van de locatie voorstellingen van het Zeeland Nazomer Festival dat dinsdag 25 augustus van start gaat. In de duinen van Westkapelle wordt vanaf donderdag 27 augustus het verhaal vertelt van kunste nares Charley Toorop, dochter van schilder Jan Toorop. Zij bracht haar zomers al schilde rend door in een herberg in Westkappelle, dit in tegenstel ling tot het mondaine Domburg en grote steden als Parijs, Lon den en Amsterdam, waar zij naartoe gesleept werd door haar ouders. Op een dag wil een oude Westkapelse boer dat Charley hem portretteert. Het moet een schilderij worden voor bij het ziekbed van zijn dochter, die ooit model zat voor Charley's schilderij Zittend Meisje. Een onwennige kennis making tussen deze stugge man en de vrijgevochten Charley groeit uit tot een bijzondere re latie. De boer zegt en doet wei nig, tot haar grote fascinatie. De hoofdrollen worden gespeeld door Chris Thys en Jakob Beks. Thys speelde eerder in Phaedra en regisseerde Kwartet. Beks speelde in De Oranje Kasuaris. Met Zittend Meisje wordt een stukje Zeeuwse geschiedenis onder de aandacht gebracht. De voorstelling begint met een ra diofragment. Het publiek wordt verzocht een draagbare radio mee te nemen. Gratis inleiding: 19.30 uur. Aanmelden via in- fo@nazomerfestival.nl. De ver- zamellocatie is bij het museum Polderhuis Westkapelle. VLISSINGEN - De band Dime store Hoodoo speelt zondag 23 augustus in Panta Rhei in Vlissingen. De bandleden hebben een rijk muzikaal ver leden en staan volgens de or ganisatie van het podium aan zee, garant voor topkwaliteit. De door Dimestore Hoodoo gespeelde muziek vindt zijn basis in de blues en wordt volgens eigen zeggen recht uit het hart gespeeld. Vanaf het jaar 2006, is langzaam maar zeker de Classic Arrow muziek in het repertoire naar voren geschoven. Bestaande nummers worden bewerkt of in een eigentijds jasje gesto ken, terwijl sommige num mers juist zo puur mogelijk zijn gelaten. Rock, blues en rock roll volgen elkaar tij dens hun optredens in rap tempo op. De band brengt onder andere covers van Om ar Dykes, The Free, Elmore James, The Paladins, Led Zeppelin, Dr. Feelgood, The Fabulous Thunderbirds, Deep purple en Nick Cave. Zelf zeggen de heren nog steeds een kick te krijgen van op treden, hoewel ze het zelf lie ver "een feestje bouwen" noemen. Het 'feestje' begint om 17.00 uur, toegang is gratis. Meer info en komende optredens: www.strandpavil- joenpantarhei.nl. M O V L Bi] 25,- besteding ontvangt u 1 stempei. Bij 10 stempels krijgt u een dinerbon t.w.v. 30,- =5 sr SS CS Gelegen direct achter de boulevard Calandweg 30 Arnemuiden COLIJNSPLAAT - De Stichting - Behoud Houten Steigers Colijns plaat houdt zaterdag 22 augustus het Steiger Folkmuziekfestival aan de Jachthavenweg in Colijns plaat. De opbrengst is bedoeld voor onderhoud van de steigers. Het programma van de eerste editie bestaat uit drie bekende folkbands: Daithi Rua Aidan Burke, Harmony Glen en The Druids. "Daithi Rua is een talent volle singer-songwriter. Een be genadigde gitarist, met een krachtig, vol stemgeluid en bo vendien een sterke podiumver schijning," schreef folkforum. Daithi en topfidler Aidan Burke brengen pure Ierse jigs, reels en ballads. Harmony Glen is een veelgevraagde en graag geziene folkband uit het midden van ons land, dat in korte tijd een stevige plek veroverd heeft in het Ierse folkcircuit. De viermansfor matie brengt Ierse folk van Keltische origine, met een vleugje jazz en een sprankje cajun. The Druids is een pittige folky vijfmansformatie uit Zee land met een publieksvriende lijk repertoire dat aanzet tot meezingen. De bevlogen muzi kanten hebben maar één ding voor ogen: Samen met het pu- GOES-De Zeeuwse coverbands Copycat en Freddy Who spelen bliek een sfeervolle avond bele- zondag 23 augustus op de Grote Markt in Goes. Copycat is de ven! The Druids bestaat uit Jan pop/rockband die iedere woensdagavond Café Popeye in Vliss- Heystek, Piet Snoodijk, Peter ingen onveilig maak. De groep brengt covers van onder meer U2 Bakker, Michiel de Zeeuw, Ko de en Robbie Williams. Freddy Who brengt rhythm- en blues. Aan- Pree. Aanvang: 15.00 uur. vang 15.00 uur. Gratis toegang. foto: copycat - lex de meester. voor u,u0 uur

de Faam | 2009 | | pagina 29