BLAUW GERUITE KIEL E VLISSINGEN VLISSINGEN.NL/STRAND BIJZONDERE EXPOSITIE IN FORT RAMMEKENS PLAQUETTE MICHIEL DE RUYTER ONTHULD m HET LEVEN NA DE KOMKOMMERTIJD ACTUEEL INFORMATIEGIDS RONDKOMEN OP WALCHEREN' GEEN INTERNET? GEEN NOOD! MELDPUNT OVERLAST SCOOTERS EN AUTO'S NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Sinds begin mei 2009 houdt strand- wacht Albert weer een strandlogboek bij op de website. De hele zomer doet hij wekelijks verslag van bijzondere gebeurtenissen op het strand. Gebroken sleutelbeen Woensdag 29 juli is omstreeks 14.00 uur tijdens het skimboar- den (in de branding op een hou ten plank springen en enkele meters surfen op een dun laagje water) een 13-jarige jongen op het Badstrand ten val gekomen. Hierbij heeft de jongen zijn sleu telbeen gebroken en vanwege de pijn is hij even buiten westen geraakt. Eerste hulp verleend en het slachtoffertje per 4x4 vanaf het strand naar het streekzieken huis vervoerd. §3 www.vllssingen.nl/strand Tot en met 1 november 2009 is in Fort Rammekens een fraaie expo sitie te bewonderen met keramiek van Mohammed Selim. Hij heeft zich bij het ontwerp en de uitvoe ring sterk laten inspireren door de natuurlijke omgeving. Ook is er het hele jaar keramiek te zien van De Glazen Pui. Dit is een onderdeel van stichting Arduin, waar de mooi ste en meest kleurrijke keramische potten en dierfiguren gemaakt wor den. Deze zijn momenteel te zien in één van de kazematten. Een andere kazemat is gereserveerd voor een fraaie fototentoonstelling over de vier seizoenen van Rammekens. De ruim negentig foto's, die gemaakt zijn door Jaap Klein en Karen van de Velde, laten het fort, de kreken, de flora, vogels, bomen en verschil lende soorten lichtval zien. www.fortrammekens.nl De vakanties zijn in volle gang. De laatste raadsvergadering voor de vakantie is geweest en de eerstvolgende is eind augustus. Het is komkommertijd! Het begin van de schoolvakantie werd gevierd met het gedeeltelijk openstellen van het voormalige werfterrein van de KSG voor de inwoners van Vlissingen en onze bezoekers. Dat gebeurde met een picknick voor bijna 500 mensen en allerlei activiteiten op de kades en in het dok. Het was een leuk evenement dat door de meeste bezoekers positief ontvangen is. Natuurlijk waren er wat mopperaars die het allemaal maar niks vonden, maar die blijf je houden. Het was natuurlijk de eerste keer dat de pick nick georganiseerd werd en het evenement heeft oefening nodig om te groeien. Maar het heeft het in zich om een mooie traditie te worden. De komkommertijd is ervoor om bij te komen en even los te raken van de waan van de dag. Toch valt dat dit jaar niet mee, want het vakantiegevoel kan niet verhullen dat ik me zorgen maak over dat zelfde werfterrein. Vorig jaar leken de eerdere problemen een eind opgelost. De onverwachte malaise in de bouwwereld vormt nu een bedreiging voor de ontwikkeling van het terrein. Minder en later bouwen leidt tot grotere financiële risico's. De eerste fase van de bouw is al naar achteren geschoven en over de vervolgfases valt op dit moment helemaal niets te voorspellen. De latere opbrengsten zullen opgevangen moeten worden: binnen of buiten de exploita tie van het terrein. Voeg daarbij de teruglopende inkomsten van de gemeente, vooral door minder geld van het Rijk, en het zal duidelijk zijn dat er een paar financieel moeilijke jaren aankomen die tot lastige politieke besluiten kunnen leiden. Deze zorgen werpen hun schaduw al vooruit en maken het vakan tiegevoel minder onbekommerd. Desondanks: een mooie kom kommertijd toegewenst! Raadslid Henk de Haas, fractie PvdA Telefoon: 417859, e-mail: dehaas@zeelandnet.nl www.vlissingen.pvda.nl WOENSDAG S AUGUSTUS 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@viissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Gemeenten hebben sinds 2000 de verplichting elke vier jaar een gezondheids nota te maken op grond van de Wet Publieke Gezond heid. Op Walcheren hebben de drie gemeenten afge sproken een gezamenlijke nota op te stellen. Ook in de andere twee Zeeuwse regio's, de Oosterscheldere- gio en Zeeuws-Vlaanderen, is dit gebruikelijk. De nota regionaal gezondheidsbeleid 2010-2012 bepaalt de kaders voor het gezondheidsbeleid van de gemeente Vlissingen. Het gezondheidsbeleid richt zich de komende jaren met name op alcoholgebruik, overgewicht, depressie en eenzaamheid. Over de hele linie wil de gemeente meer inspelen op het terugdrin gen van sociaal-economische gezondheidsverschillen. www.vlissingen.nl/college Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of biblio theek Oost- Souburg, daar kunt u Vlissingen. nl gratis bekijken. In 2007 is in het kader van het De Ruyterjaar een plaquette onthuld aan het standbeeld van Michiel de Ruyter. Na de onthulling is de plaquette enige tijd tentoongesteld in de Sint Jacobskerk. Tegen woordig is de gedenkplaat met een frame vastgezet op de sokkel van het standbeeld. Burgemeester Wim Dijkstra heeft de plaquette op 27 juli 2009 feestelijk onthuld. Onlangs is de gids 'Rondkomen op Walcheren' onder de inwoners van Walcheren verspreid. Deze gids brengt u volledig op de hoogte van de regelingen die de Wal- cherse gemeenten hebben voor inwoners met een inkomen rond het sociaal minimum. In de gids is opgenomen hoe u een aanvraag bijzondere bijstand of een mini maregeling kunt indienen. Verder vindt u alles over de voorwaarden die gelden voor een uitkering. En ten slotte zijn de organisaties ver meld bij wie u hulp kunt krijgen. Heeft u deze gids niet ontvangen? Vraag deze dan aan bij de Sociale Dienst Walcheren via telefoon nummer (0118) 432700 of via info@sdw.nl. op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 5 augustus 2009 gedurende twee weken (dus t/m 19 augustus 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Kru- gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publica- ties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks- zaken (tel. 0118 - 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 09.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 13 augustus en 3 september 2009. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer: van C.S.C. BV voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Dene- markenweg 18 te Ritthem. van Z.Z. Coldstore BV voor het veranderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Denemarkenweg 18 te Ritthem. Ontwerp Beleidsregel industrie terrein De Schelde/Buitenhaven te Vlissingen Zowel het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland als het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen heb ben ieder besloten een beleidsregel op te stellen voor het industrieter rein De Schelde/Buitenhaven. De beleidsregel heeft betrekking op het zonebeheersysteem van het indu strieterrein en verdeling van de redelijke sommatie. Zowel de pro vincie als de gemeente Vlissingen stellen ieder hun eigen beleidsregel vast. Het opstellen vloeit voort uit de wijziging van de Wet geluidhin der op 1 januari 2007. Gelijktijdig met het van kracht worden van de gewijzigde Wet geluidhinder is het Reken- en meetvoorschrift geluid hinder 2006 in werking getreden. In het meet- en rekenvoorschrift is het begrip redelijke sommatie geïntro duceerd. Voor het industrieterrein De Schelde/Buitenhaven betekent dit dat er 2 dB(A) geluidsruimte beschikbaar is gekomen. De ontwerpbeleidsregel en het bij behorende akoestisch inrichtings plan houdt tevens verband met de wijziging van het op basis van de Wet geluidhinder gezoneerde indu strieterrein en de wijziging van de geluidszone. De ontwerpbeleidsregels van de provincie en de gemeente Vlis singen liggen van 6 augustus 2009 tot en met 16 september 2009 ter inzage: bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 08.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Kruger straat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 08.30 - 17.00 en op donderdag van 08.30 -19.00 uur. Een ieder kan tot en met 16 sep tember 2009, bij voorkeur schrif telijk, zienswijzen over de ontwerp beleidsregel indienen bij het coördi natiepunt: Provincie Zeeland, direc tie Ruimte, Milieu en Water/Postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij dit coördinatiepunt u zienswijze aan zowel het college van Gede puteerde Staten als het college van de gemeente Vlissingen indienen. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Scherbeijn via tel. (0118) - 631709 of per e-mail: asb@zeeland.nl. Vlissingen, 5 augustus 2009 B&W van Vlissingen Postbus 3000 4380 GV VLISSINGEN De gemeente Vlissingen heeft een online meldpunt geopend voor klachten over overlast door scooters en auto's, Het moet gaan om overlast die steeds terugkeert en wordt veroorzaakt door het gedrag van mensen. Denkt u hierbij aan te hard rij den, gevaarlijk rijden, onno dig lawaai, etc. Hoe meer informatie u kunt geven, hoe beter uw klacht kan worden opgepakt. Voor de gemeente en politie is het vooral nuttig om te horen waar de berijder van de scooter of de automo bilist die de overlast veroor zaakt woont, welk kenteken het voertuig heeft en waar of wanneer de overlast heeft plaatsgevonden. U mag deze overlast anoniem melden. Als u echter wilt horen wat er met uw klacht is gedaan, dan kunt u uw con tactgegevens invullen. www.vlissingen.nl/

de Faam | 2009 | | pagina 9