T BLAUW GERUITE KIEL MIDZOMERNACHT- MARKT OP BOULEVARDS VLISSINGEN NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN F^ra?ie?RubenpSLente WERK IN UITVOERING BURGERJAAR VERSLAG 2008 RUIM 4 TON EU-SUBSIDIE VOOR MANNEN VAN STAAL OPENINGSTIJDEN EXPO SCHELDETERREIN BEKENDMAKINGEN KALENDER a WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2009 c F m t f n f t communicatie@vlissingen.nl Herstraten Zuidbeekseweg In de week van 27 t/m 31 augustus 2009 is begonnen met het herstraten van de Zuidbeekseweg. Gestart is met het hertegelen van de trottoirs. Na de bouwvak (vanaf 31 augustus 2009) wordt de rijbaan in twee fasen opgebroken en herstraat. Fase 1: van de Zuidbeekse weg 10 tot halverwege de ingang van de speeltuin. Fase 2: van halverwege de ingang van de speeltuin tot aan de Gebrandystraat. Het verkeer van en naar de speeltuin en fietsers worden d.m.v. bor den omgeleid. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Vrijdag 7 augustus 2009 vindt vanaf 19.00 uur op de boulevards voor de 26e keer de Midzomer- nachtmarkt plaats. Op de markt staan ruim 250 kra men. Dit maakt de Midzomer- nachtmarkt tot de langste markt van Nederland. Door de bijzon dere locatie is de nachtmarkt uniek in z'n soort. Het productaanbod op de markt is uiterst gevarieerd met veel tra ditionele artikelen. Er wordt veel werk van gemaakt om toeristen tijdens de markt kennis te laten maken met onze Nederlandse en Zeeuwse traditie, hetgeen zich uit in een presentatie van oude ambachten en diverse volksdans groepen. Traditiegetrouw sluit de Midzo- mernachtmarkt om 00.30 uur af met een groots vuurwerkspekta kel dat vanaf een ponton op de Westerschelde wordt afgestoken. Alle ingrediënten zijn dus aanwe zig voor een geweldig zomerfeest! Verkeersmaatregelen Op vrijdag 7 augustus 2009 zijn de boulevards Evertsen, Bankert en De Ruyter afgesloten voor het verkeer van 12.00 tot 01.30 uur. De oprit Coosje Buskenstraat wordt vanaf 12.00 uur afgeslo ten voor alle verkeer. Vanaf 18.00 uur wordt op de Kenau Hasse laarstraat eenrichtingsverkeer ingesteld. Inrijden is dan alleen mogelijk via de Spuikomweg. De parkeergarages De Fonteyne en Scheldeplein zijn open. Inrijden is mogelijk tot 00.00 uur. Uitrij den is mogelijk tot 8 augustus 01.30 uur (Scheldeplein) en tot 03.00 uur (De Fonteyne). De markt wordt zaterdag 8 augus tus 2009 's morgens vanaf 07.00 uur afgebroken. De trottoirs en de rijweg worden dan tevens opge ruimd en schoongemaakt. Hier door zijn de boulevards zaterdag overdag weer beschikbaar voor het verkeer. Het college van bur gemeester en wethouders van Vlissingen wenst u een plezierige avond toe. www.mid20mernachtmarkt.nl Voor het project 'Mannen van Staal' heeft de Europese Unie (EU) een bijdrage toegekend van ruim 400.000 euro. Samen met het muZEEum heeft de gemeente Vlissingen vorig jaar het project voorstel ingediend met als cen traal thema de geschiedenis van de arbeiders van de voormalige scheepswerf 'De Schelde'. Het is de bedoeling dat het project in de komende drie jaar zichtbaar wordt, zowel op het Scheldeter- rein als in en rond het muZEEum. Het centrale thema krijgt concreet vorm in verschillende activiteiten die passen binnen het masterplan Scheldekwartier en die met de sub sidie een stapje dichterbij komen. Het gaat om de restauratie van de werfkraan, het realiseren van een monument voor de werfarbeiders bij het te restaureren Dok van Perry, het terugbouwen van een pompgebouw bij het droogdok en het plaatsen van informatiepane len in het openbaar gebied. Ervaar de verhalen van de werfarbeiders Het plan is om via panelen op het Scheldeterrein en in de stad de verhalen van de werfarbeiders te laten zien en het liefst ook te laten horen via geluid en bewe gend beeld. Met de kraan, het monument, het pompgebouw en de panelen ontstaat als het ware een lint van maritieme elementen. De herinneringen van de arbei ders gestold in beeld en geluid staan hierin centraal. Het lint slin gert zich door het Scheldeterrein en Vlissingen en eindigt in het muZEEum. Het bijzondere is dat de verhalen 'buiten' ook verwijzen naar de verhalen 'binnen' in het muZEEum en andersom. Behoud maritieme historie 'Mannen van Staal' heeft een bij drage gekregen binnen het zoge naamde Interreg IVA - 2 Zeeën programma. Hieronder vallen projecten die te maken hebben met het behoud van de mari tieme geschiedenis en het mari tiem erfgoed. In het EU-project participeren Engeland, Frankrijk, België en Nederland met in totaal 30 partners. Centraal staan de herinneringen, de verhalen van inwoners uit de vier landen over maritieme thema's, verteld via 'oral history'. 'Mannen van Staal' levert een bijdrage aan het behoud van de historie van de voormalige scheepswerf 'De Schelde'. De her inneringen van de arbeiders blij ven bewaard en kunnen blijvend worden beleefd. www.scheldekwartier.nl Op het Scheldeterrein is.de expo sitie '400 jaar het Dok' te bekijken in een container. Dit jaar is het namelijk precies 400 jaar geleden dat begonnen werd met het graven van het Dok. Wilt u de tentoon stelling bezoeken? In de maand augustus is de EXPO elke zaterdag geopend van 11.00 tot 16.00 uur. De expositie bestaat uit panelen met veel oude foto's en kaarten en geeft een beeld van het Dok door de eeuwen heen. De onderwer pen: 400 jaar het Dok, het Dokje van Perry, verdwenen gebouwen, scheepsbouw door de eeuwen heen, het Dok en de stad en tot slot een vooruitblik naar de nieuwe woonwijk het Scheldekwartier. www.scheldekwartier.nl In De Faam van van daag treft u het burger jaarverslag 2008 van de gemeente Vlissingen aan. Het is het eerste burger- jaarverslag dat gaat over de periode met Wim Dijkstra als burgemeester. Naast de plaatsing van het verslag in deze krant is het burgerjaar verslag 2008 ook na te lezen op de internetsite van de gemeente Vlissingen. www.vlissingen.nl/ burgerjaarverslag Vrijdag 7 augustus 2009 19.00 uur Midzomernachtmarkt Boulevards Dinsdag 11 augustus 2009 19.30 uur Rondleiding natuurgebied Rammekens Fort Rammekens T/m zondag 6 september 2009 Elza jo 'Heartaches and Cakes' Fotografie deWILLEM3 www.vlissingen.nl/uit Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. aanbouwen woning Becius- straat 27 2. plaatsen hekwerk Zuidbeekse weg B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. bouwen opslagruimte Ritthem- sestraat 135 2. plaatsen twee kozijnen achter zijde Gravestraat 91 3. verbouwen woning tot vier appartementen Dokter Gal- landatstraat 18 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen bedrijfspand Ritthemse- straat 135 2. verwijderen asbesthoudende materialen Bloemenlaan 161 t/m 195 D) Aanvraag monumentenvergun ning: 1. renöveren dak Emmastraat-60 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergun ning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende monumenten-, bouw, sloop- en gebruiksvergunningen (mogelijk met binnenplanse ontheffing) In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. bouwen woning met garage Zandweg 38B, 24-07-2009 2. bouwen garage Westerschel- destraat 131, 28-07-2009 3. uitbreiden woning Nagelen- burgsingel 127, 28-07-2009 4. aanbouwen woning Wijenburg 65, 28-07-2009 5. plaatsen tuinhuis Vlissingse- straat (K) 27 Volkstuincomplex Levenslust tuinnummer 168, 30-07-2009 6. wijziging op verleende bouw vergunning 07-203 bouwen elektriciteitscentrale Albanieweg 10, 30-07-2009 Bezwaar/voorlopige voorziening Tegen deze besluiten kan door een belanghebbende binnen de ter mijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wet houders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Recht bank Middelburg. Daarvoor is grif fierecht verschuldigd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefo nische afspraak met dhr. W. Huige van de afd. Publiekszaken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met- de ingediende bouwaanvragen: 1plaatsen garage/berging Spoor straat 32 2. uitbreiden woning Zandweg 54 Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Op de besluitvorming is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht van toepassing. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 5 augustus 2009 gedurende zes weken (dus t/m 16 september 2009), ter inzage in het stadhuis, Paul Kru- gerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publica- ties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders (t.a.v. afd. SBP, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. W. Huige van de afd. Publieks zaken (tel. 0118-487339). Ontwerp-ontheffingen met bouwaanvragen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. voor geringe afwijkingen t.b.v. bouwen brede school Kroonjuweel 3 t/m 9 Artikel 56 en 10A lid 3.1.a van de regels van het bestemmingsplan Souburg-Noord biedt daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen

de Faam | 2009 | | pagina 8