KB de kermisbeer luidt kermis Middelburg in Standwerkerconcours in Lange Delft Sporten in de zomervakantie Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Van vrijdag 7 tot en met donderdag 13 augustus is het kermis in Mid delburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals MaXXimum, Dominator en Sky Flyer tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Op Plein 1940 keert, na een aantal jaren afwezigheid, het reuzenrad terug. Behendige spelers kunnen prijzen win nen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstok ken en paling kunnen op de kermis terecht. KB, de kermisbeer De mascotte van de Nederlandse ker mis, KB de kermisbeer, komt naar Middelburg. Op vrijdag 7 augustus zal hij om 14.00 uur de kermis openen. Deze sympathie ke, goudbruine en knuffelzachte kermis beer gaat samen met de kinderen genie ten van alle fraaie attracties die op deze kermis staan. Als speciale verrassing deelt KB vrijkaartjes uit. Openingstijden De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt De zaterdagmarkt van 8 augustus en de weekmarkt van donderdag 13 augustus verhuizen vanwege de kermis van de Markt naar het Damplein. Hof van Tange afgesloten De caravans en trailers van de kermis exploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Het terrein is daarom afgesloten tot en met zondag 16 augustus. Het is tot die datum niet mogelijk uw auto op dit parkeerterrein te plaatsen. Mascotte KB de kermisbeer deelt vrijkaartjes uit Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het stand werkerconcours gehouden. Tweeëntwintig standwerkers uit het hele land strijden om de eerste plaats, die toegang geeft tot deelname aan de nationale kampioenschappen. Dolle Donderdag is één van de druk ste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 13 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkercon cours in de Lange Delft en week markt op het Damplein. Een jury beoordeelt de standwerkers op origi naliteit, welbespraaktheid en overtui ging. Om 16.30 uur reikt wethouder Frank Streng de prijzen uit. Dat gebeurt in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. Net als voorgaande jaren organiseert het team van Middelburg in Beweging spetterende zomeractiviteiten voor jeugd van 4 tot en met 14 jaar. Deelname aan de activiteiten is gratis. In week 32, 34 en 36 zullen van maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Nieuw Mid delburg en Klarenbeek de zomeracti viteiten worden aangeboden. In onderstaand overzicht de activiteiten met data en locaties. Bij slecht weer wijken we uit naar de binnenlocaties. Deze staan tussen haakjes. Week 32 Sumoworstelen, tobbedansen, frisbee en verschillende sportmaterialen Woensdag 5 augustus :Stromenwijk, grasveld 'IJsselstraaf (gymzaal 'Getij') Donderdag 6 augustus Nieuw Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai I') Vrijdag 7 augustus Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Week 34 Buikschuifbaan, hindernisbaan, diabolo-clinic en verschillende sportmaterialen Maandag 17.augustus Middelburg Zuid, grasveld 'Spinhuisweg (gymzaal 'Palef) Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Stromenwijk, grasveld 'IJsselstraaf (gymzaal 'Getij') Nieuw Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai I') Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Dinsdag 18 augustus Woensdag 19 augustus Donderdag 20 augustus Vrijdag 21 augustus Week 36 Voorronde Zeeuws Kampioenschap Panna-knock-out, panna-kooi en een voetbalboarding Maandag 31 augustus Middelburg Zuid, grasveld 'Spinhuisweg'. (gymzaal 'Palef) Dinsdag 1 september Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossenburch') Woensdag 2 september Stromenwijk, grasveld 'IJsselstraaf (gymzaal 'Getij') Donderdag 3 september Nieuw Middelburg, grasveld 'Koepoortlaan', (gymzaal 'Rotterdamse Kaai I') Vrijdag 4 september Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewill Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Voor meer informatie over de zomeractiviteiten kun je bellen/e-mailen met een van onderstaande projectmedewerkers: - Patrick de Guchteneire 0118 - 675 797 06 - 46 40 64 96 of p.de.guchteneire@middelburg.nl - Christiaan Boon 0118 - 675 761 06 - 46 40 64 97 of c.boon@middelburg.nl Direct na de bouwvak, op 31 augustus, start aannemer BAM met de werk zaamheden aan een nieuwe fietsoversteek op de Noordweg bij het sport complex 'Brigge' in Sint Laurens. Er wordt tot de herfstvakantie gewerkt aan de weg. Dit gaat gepaard met hinder voor automobilisten en fietsers. De gemeente stuurt de inwoners van Sint Laurens deze week een folder met informatie over de werkzaamheden. Foto: Jan Koole Donderdag 20 augustus is het vanaf acht uur 's morgens ringrijden op het Molenwater. Op deze tweede folkloristische dag wordt door tweehonderd deelnemers op zes banen gestreden om de koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Het Molenwater is die dag niet toegankelijk voor verkeer. De fietsoversteek, ter hoogte van de basisschool De Palmenhof, staat al lan ger bekend als verkeersonveilig. Nu eind van dit jaar de skatebaan bij het sportcomplex in gebruik wordt geno men, is de verwachting dat het over- steekverkeer nog verder toe zal ne men. Reden om in overleg met Rijks waterstaat, de huidige beheerder van de weg, plannen te maken voor een verkeersveiliger oversteek. Ontwerp Het ontwerp is klaar. De fietsoversteek wordt verplaatst naar de kruising van de Noordweg naar het sportcomplex. Aannemer BAM voert het werk uit. In het ontwerp is veel aandacht besteed aan het groenplan en de afstemming met het Belverdere-ontwerp voor Sint Laurens in het kader van de N57. De werkzaamheden starten op 31 augus tus en zijn uiterlijk op 23 oktober afge rond. Verkeershinder De aanleg van de nieuwe fietsoversteek kan hinder voor het verkeer veroorza ken. Doorgaand verkeer is mogelijk, maar moet rekening houden met enige vertraging. Het verkeer op de kruising wordt geregeld met verkeerslichten. De Noordweg is afgesloten voor alle ver keer. Verkeer met bestemmingen Se- rooskerke, Oostkapelle en Domburg wordt geadviseerd via Grijpskerke te rij- Voor fietsers is tijdens de eerste fase van de werkzaamheden, tot eind sep tember, een omleidingsroute aangege ven. Tijdens de tweede fase van de werkzaamheden, vanaf eind septem ber, ondervinden fietsers geen hinder meer van de werkzaamheden. Meer informatie over de omleidingsroute vindt u op www.middelburg.nl of in de eerdergenoemde folder. Sportcomplex De Brigge Door de aanpassing van de fietsover steek wordt ook de toegang tot de sportvelden van korfbalvereniging ONDO een stuk veiliger. Het sportcomplex zelf wordt op dit moment opnieuw ingericht. Zo komen er meer parkeerplaatsen en worden twee sportvelden voorzien van kunstgras. De toegang tot het sport complex komt tegenover de Noordweg. De huidige toegang (bij de kantine) blijft toegankelijk voor hulpdiensten. Op het voorterrein is een skatebaan gepland. De aanpak van de sportvelden gebeurt tijdens de zomerstop van ONDO, zoveel mogelijk voordat de werkzaamheden aan de fietsoversteek beginnen. De aan leg van de skatebaan start na de herfst vakantie. Rond Kerstmis 2009 zijn alle werkzaamheden afgerond. Folder niet gekregen? Neemt u dan contact met de gemeente op (0118) 67 50 00 of stuur een email naar info@middelburg.nl. We sturen u

de Faam | 2009 | | pagina 7