Loodsen bij Nacht en Ontij van Doeke Roos Akkeipareis in Veere Spaan ii££q2 Dier in het vizier Ontzag voor de dood dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL de-faam.nl Nibbit is net zo onweerstaanbaar als de chips Scrabbie Woensdag 12 augustus 2009 - Pagina 19 Vervolg van pagina 18. - Jazz route 21: bouw garage (30- - Meiveldpad 9: voldoet aan brand veiligheidsvoorschriften (30-7). - Mortiereboulevard 9: voldoet aan brandveiligheidsvoorschriften (4- 8). - Noordmonsterweg 4: sloop betonvloeren (5-8). - Noordstraat 31, Amemuiden: uitbreiden woning (30-7). -Oude Veerseweg 15 en 17: sloop loodsen (5-8). - Paul Butterfieldstraat 57: bouw garage (30-7). - Staasambachtsweg 2 en 6: sloop loodsen (garages) en opstallen (5-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra- en aan de Voorzieningenrechter bij e Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. TIJDELIJKE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.22 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening tijdelijk ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan 'Be schermd Stadsgezicht', ten behoe ve van de aanleg van een aantal (extra) parkeerplaatsen in het kader van de tijdelijke invulling van de loca tie Molenwaterpark met deels park en deels parkeren. Het gaat hierbij om de volgende werk zaamheden: - Het tijdelijk bestemmen tot openbare parkeergelegenheid en een geringe uitbreiding daarvan met circa 10 par keerplaatsen van de voormalige par keerplaats van miniatuur Walcheren aan de Zuidsingel in de noordweste lijke hoek van het Molenwaterpark, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie L, nummer 3092 ged.; - De aanleg van een aantal tijdelijke parkeerplaatsen in de groenstrook tus sen de huidige parkeerplaatsen aan het Molenwater (tegenover de Schouw burg) en het voormalige terrein van miniatuur Walcheren, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummer 4581 ged. De werkzaamheden zijn aangegeven op de bij de aanvraag overgelegde tekeningen (bestaande- en nieuwe situ atie) d.a. 2 maart 2009. De aanleg van de (extra) parkeerplaat sen is in strijd met de voorschriften van genoemd bestemmingsplan, met name met de voorschriften 'Terreinen voor openbare- en bijzondere doeleinden' (Zuidsingel) en Groenvoorzieningen' (Molenwater). Burgemeester en wethouders zijn voor nemens de tijdelijke ontheffing te verle nen voor de wettelijk toegestane maxi male periode van 5 jaar. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende 6 weken, van 14 augustus tot en met 24 september 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze omtrent het ontwerp-ontheffinasbesluit ken baar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Reeds eerder inge diende zienswijzen (vanaf 19 juni 2009) worden geacht tij dig te zijn ingediend. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankeliik te worden ver klaard in hun beroep bij de admi nistratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerp-ontheffinasbe sluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 Wro Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lia 1 van de Wet ruim telijke ordening ontheffing te verlenen van: - het bestemmingsplan Poldertje" ten behoeve van Prins Bernhardstraat 2, Amemui den: uitbreiden huisartsenpraktijk. Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 83. Het ontwerpontheffingsbesluit en de ontwerp-bouwvergunning met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 13 augustus tot en met 23 september 2009, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net aan gegeven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekstpagina 830. DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Oud-loods en historicus Doeke Roos presenteerde onlangs zijn boek Loodsen bij Nacht en Ontij, de erfgenamen van Frans Naerebout. Het gaat over het loodsleven van vroeger en nu, maar ook over de sociëteit en wat zich daar allemaal afspeel de. Hij schreef het boek vanwege het 125-jarig be staan van de Vereniging Nederlandse Loodsen So ciëteit (VNLS). Vroeger loodsten de lootsluy- den met peillood en verrekijker de zeeschepen veilig de Schel de op. De strijd tussen het Bel gische- en Nederlandse loods wezen eiste heel wat levens van loodsen en sloeproeiers. Voor al als er geen speciaal sein werd gegeven door de stoomfluit, brandde de strijd los. Want wie was het eerste bij het schip? Roos verhaalt in het boek over de concurrentiestrijd, het ont staan van het Loodswezen, de moeilijke oorlogsjaren, de na oorlogse jaren, verzelfstandi ging en de nieuwste ontwikke lingen. Zonder Nederlandse loodsen zou Vlissingen Vlissin- gen niet meer zijn. Zoveel wordt duidelijk uit het boek. Ook wordt duidelijk hoe be langrijk de Loodsensociëteit voor de loodsen is. Het eerste wachtlokaal aan de Boulevard, logiesgebouw annex sociëteit, Victoria is dood. Woensdagochtend om zes uur is ze gestoiven in het bejaardenhuis. Vrijdagmiddag was de begrafenis. Op haar verzoek heeft ze haar laatste twee boven grondse dagen doorgebracht in de keuken van de schuur waarin ze haar hele leven had gewoond. Ik ben niet gaan kij ken. Een open kist in de keuken is geen tafe reel waar ik graag bij stilsta. Het is me te theatraal. De aso's, zo noemden we het gezin in ons Franse gehucht dat de laatste twintig jaar nog maar uit drie per sonen bestond, had den theatrale trekken. Of ze stonden met zijn allen: Victoria, haai man Joseph en diens broer Jean, op het pad een konijn te villen; of Jean lag dronken on derzijn brommer op hetzelfde pad zo dat wie erdoor wilde, moest uitstappen om Jean en de brommer de berm in te Wekken; of Joseph slurpte uit de struiken geplukte slakken rauw uit hun huizen. Of op een kerstochtend moest de politie komen en even later een ambulance, omdat een op be zoek zijnde dochter een zelfmoordpoging had gedaan. Er was een theatraal aspect aan alles wat ze deden. Victoria was nog de normaalste, hoewel we niet moeten vergeten dat ook zij uit de ou derlijke macht van al haar vijf kinderen was gezet. Normaal is hier, op dit diepe platteland van Frankrijk, een relatief begrip. Tegen Victoria kon je nog wel een grapje maken. Dan lachte ze haar tan- denloze mond bloot, dus op den duur keek ik wel uit met het maken van grapjes. Opeens was ze weg. Na het overlijden van haar man en zwager was ze niet meer in staat voor zichzelf te zorgen. W §!|^HH||& Haar laatste jaren r UÊÊÊÊÊÊÊÊ sleet ze in het be jaardenhuis. Heel af en toe bracht een L dochter haar even foto: peter elenbaas langs. Dan wandel de ze, sterk verma gerd, geholpen door haar stok glimlachend over het pad, net als vroeger. Vanuit een zolderraam zag ik hoe de kist langs een haag van aso familieleden vanuit de schuur een auto werd ingerold. Niemand zei iets. Behalve het draaien van de motor hoorde je niks. Maatschappelijk aangepast of niet, iedereen heeft ontzag voor de dood. werd in 1884 gesticht door de Belgische loodsen. De behui zing van de Nederlandse lood sen en roeiers was toen, op zijn zachts gezegd, erbarmelijk. Pas op 12 oktober 1888 werd de eerste steen gelegd van het Ne derlandse sociëteitsgebouw, dat 20 juni 1889 feestelijk werd geopend. Het boek telt 188 pagina's, een naamlijst Scheldemond-loods- en van 1814 tot heden en veel foto's, prijs is 29,95 euro. VEERE - Om het Veerse landschap nog mooier en afwisselender te maken, stelt Veere 20.000 euro be schikbaar om in het agra rische buitengebied ak kerparels te laten verschij nen. Dat zijn cultuurhistorische elementen van de landbouw, zoals bijvoorbeeld de ruiters waarop stro ligt te drogen of Zeeuwse trekpaarden achter de ploeg, die een (toeristische) meerwaarde hebben voor het landschap. Maar ook artistie ke projecten zoals bijvoor beeld graancirkels en een maïsdoolhof komen in aan merking. Voor een goed en uitvoerbaar idee kan onder voorwaarden, maximaal een subsidie van 2000 euro ver kregen worden. je eigen wereld op Reageren op de column van Henk Spaan? Ga naar www.deweekkrant.nl/spaan DOOR KARIN 0CKÉ MIDDELBURG - "Dag alle maal. De voormalige kater op de foto, dat ben ik, Nib- bit. Ik hoop dat u nu op het femakje zit met een kop offie of thee erbij. Dan kan ik mijn verhaal vertel len. Ik werd geboren in oktober 2008. Na een zalige kittentijd is er één en ander scheef gelopen. Dat komt nu in mijn geheugen heel warrig over en ik weet niet goed hoe ik het uit moet leg gen. In ieder geval, op de laat ste dag van die warrigheid werd ik wakker aan de kant van de weg en had ik heel veel pijn aan mijn rechter voorpoot. Zo veel zelfs, dat ik het liefst dood was gegaan. Een voorbijganger vond me en bracht me naar het dierenasiel in Middelburg. Dat is nu een paar maanden gele den. Omdat ik zoveel pijn had, wilde ik alles letterlijk van me afbijten. Amputatie Gelukkig zagen de asielbaasjes in, dat er iets aan de hand was; aan de poot, in dit geval. Er werd een dierenarts bijgehaald en die constateerde dat het zó slecht ging met mijn lieve poot je, dat die onmiddellijk moest worden geamputeerd. Ik mis mijn pootje, maar niet de pijn. Het is een beetje onhandig nog en ik moet er goed mee leren lopen. Ik woon nu in één van de binnenverblijven van het asiel in een hok. Zonder pijn, zonder rechtervoorpoot en zonder baasje. Nibbit is een lieve jonge kat met maar vens: een baasje! FOTO: KARIN 0CKÉ Kopjes Ik ben een hele lieve kat en geef graag kopjes. Ik ben op zoek naar een lief baasje die voor mij wil zorgen, ook al heb ik maar drie pootjes. Ik heb nog een heel leven voor me en dat wil ik niet slijten in een asiel. Wie wil mij in zijn of haar hart sluiten? Kom, vrijblijvend, een keer kennis met me maken en wie weet..." Nibbit is te vinden in het Die renasiel aan de Oostperkweg 9 in Middelburg. Bereikbaar via telefoonnum mer: 0118-613579. "Goed nieuws mensen, fan tastisch nieuws zelfs! Ik ben verhuisd, weg uit het asiel. Ik woon nu bij een nieuw baas je! Ik, Scrabbie, de zwarte la brador, destijds in volle actie op de foto. Nu ga ik er in vol le actie voor bij mijn nieuwe familie. Het was echt liefde op het eerste gezicht. Na mijn plaatsing heb ik velen moeten teleurstellen, want er is massaal voor me ge beld. Het leek wel alsof heel Walcheren me wilde heb ben! Ook daar krijg ik een heel warm gevoel van. Jullie tweevoeters zijn zo gek nog niet. Bedankt allemaal!"

de Faam | 2009 | | pagina 69