Verrassing uit zee JÉ Officiële Mededelingen milieu dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Goed dat zwemmers niet te vroeg juichten van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl De Faam Woensdag 5 augustus 2009 - Pagina 5 Licht voor de gloeilamp gaat uit DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN- "Ik heb on langs drie keer zoveel gloeilampen aTs normaal besteld. De vakken lig gen vol", al dus eigena resse Yvon ne van der Broek van Markies Verlich- tingsspe- ciaalzaak in Vlissin- gen. Vanaf dinsdag 1 september gaan de 100 wattgloeilam pen van de schappen ver dwijnen in de hoop energie te besparen. Over drie jaar volgt de rest. Yvonne: "Oudere mensen raken in paniek nu er een andere lamp moet komen. Die zijn bang dat die niet past in bijvoorbeeld de sche merlamp thuis. Ik vertel ze dat er goede alternatieven ko men." De heer Poortvliet sr. van Lichtland in Middelburg denkt er anders over. "De mensen zijn er niet mee bezig. Er wor den bij ons weliswaar iets meer gloeilampen verkocht, maar er zijn geen lege schap pen", meldt hij. Bij Hubo Davids in Meliskerke gaan de gloeilampen harder dan gebruikelijk. "De mensen kopen op voorraad. Ik heb recentelijk een klant gehad die voor jaren gloei lampen heeft ingekocht. Mijn klan ten begrij pen de verande ring niet goed. De spaar lampen en LED- verlich- ting ver bruiken minder energie, maar het kost wel veel energie om ze te ontwik kelen en te produ ceren." Eigenaar L. Sanderse van de Attent super markt in Grijpskerke: "De mensen krijgen nu pas in de gaten dat de gloeilampen verdwijnen. Misschien gaan ze hamste ren." En wat vinden de gloei lampkopers? Bas Hoogerstege, Oost-Sou burg: "Niet zo'n succes dat de gloeilamp verdwijnt. De klant moet zelf kunnen kiezen welke soort hij koopt." Sjaak Wisse- link, Vlissingen: "Ik vind de gloeilamp meer sfeer hebben dan de spaarlamp." M. Borgs, Vlissingen: "Zodra een gloei lamp stuk gaat, koop ik een spaarlamp ervoor in de plaats." DOOR PETER ROTTE WESTKAPELLE - Goed dat de 16 dames en 35 heren niet te vroeg juichten! Met noordwestenwind, een matige golfslag die wed strijdzwemmers (triatleten en recreanten) schuin in de rug zouden krijgen en een vervroegde start kon er nauwelijks iets mis gaan. Maar de zee had een verras sing in petto. Vermoedelijk kenterde het tij eerder dan ver wacht, waardoor vooral de langzamere deelnemers last kregen van tegenstroom. Des ondanks wist iedereen de fi nish in Zoutelande te bereiken. Deze keer was er een veld met .een internationaal tintje met drie bekende Belgische triatle ten en zelfs een Schotse deel neemster. Begeleid door zo- diacs, zeekajaks en een red dingsboot van de KNRM liet organisator Thièrry Potin het veld om 18.00 uur vertrekken. Meteen twee bekenden uit de vorige vier tochten aan de lei ding: Koen Florijn en Niek de Ridder maakten er de span nendste tweestrijd tot nu toe van. Op de finish bedroeg het onderlinge verschil maar 7 se conden: 40.58 tegen 41.05 mi nuten in het voordeel van Koen. Derde was Marcel van den Driest: 52.10. Bij de dames wist juniore Priscilla Meerman de snelste dame Anne Zijder- veld net voor te blijven 52 .36 om 52.51). Misschien miste de gebruikelijke tegenstand van Carmen de Ridder. Annie de Vos (75) sloot de gelederen met 1.31.17. Vandaag (5 augus tus) wordt het circuit afgeslo ten met de tocht van Dishoek naar Zoutelande, start 19,00 uur Ontwerp Beleidsregel industrie terrein De Schelde/Buitenhaven te Vlissingen Zowel het college van gedeputeerde Staten van Zeeland als het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Vlissingen hebben ieder besloten een beleidsregel op te stel len voor het industrieterrein De Schelde/Buitenhaven. De beleidsregel heeft betrekking op het zonebeheer systeem van het industrieterrein en verdeling van de redelijke sommatie. Zowel de provincie als de gemeente Vlissingen stellen ieder hun eigen beleidsregèl vast. Het opstellen vloeit voort uit de wijzi ging van de Wet geluidhinder op 1 januari 2007. Gelijktijdig met het van kracht worden van de gewijzigde Wet geluidhinder is het Reken- en meet- voorschrift geluidhinder 2006 in wer king getreden. In het meet- en reken- voorschrift is het begrip redelijke som matie geïntroduceerd. Voor het indus trieterrein De Schelde/Buitenhaven betekent dit dat er 2 dB(A) geluids ruimte beschikbaar is gekomen. De ontwerpbeleidsregel en het bijbe horende akoestisch inrichtingsplan houdt tevens verband met de wijziging van het op basis van de Wet geluidhin der gezoneerde industrieterrein en de wijziging van de geluidszone. De ontwerpbeléidsregels van de pro vincie en de gemeente Vlissingen lig gen van 6 augustus 2009 tot en met 16 september 2009 ter inzage: - bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 16 september 2009, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerp beleidsregel indienen bij het coördinatiepunt: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en'Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij dit coördinatie punt u zienswijze aan zowel het colle ge van Gedeputeerde Staten als het college van de gemeente Vlissingen indienen. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Scherbeijn (tel. (01181- 63 17 09 mail: asb0zeeland.nl). Ontwerp-vergunning Hoondert Beheer B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieubeheer van Hoondert Beheer B.V. te 's-Heeren- hoek voor diverse wijzigingen aan gaande de opslag en verwerking van reeds vergunde afvalstoffen op de locatie Industrieweg 7 te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de ver gunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 6 augustus 2009 tot en met 16 septem ber 2009 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op don derdagavond; Een ieder kan tot en met 17 september 2009, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden ver zocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp- vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van-ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot PM. Witkam, (tel. 0118-631749). Klaar voor de start Provincie Zeeland

de Faam | 2009 | | pagina 5