Nieuwe Porsche Panamera Citroen Berlingo's voorSchoonen Elektro Kwaliteit Jaguar en Land Rover Vijf nieuwe A-labels voor Lancia Delta IN BEDRIJF www.zeeuwsautojournaal.nl Het jarige Pon Porsche Import (60) heeft reeds 82 getekende orders voor de Porsche Pana mera. "De servicegerichtheid van Ci troen Van Beek is super. Het bedrijf heeft een positieve uit straling. Wij gaan beginnen ons wagenpark te vernieuwen", zegt de enthousiaste directeur Corina van Schoonen.Een nieuw automerk: Citroën!, een nieuw logo en een nieuwe huis stijl. Elk jaar komen er 2 nieu we Citroëns bij. Berlingo's voor de projecten en vanaf 2010 Jumpy's voor de storingswerk zaamheden. Zowel Jaguar als Land Rover timmert in de Verenigde Staten nadrukkelijk aan de weg. Woensdag 12 augustus 2009 - Pagina 7 In september wordt de vierdeurs au to bij de Porsche-dealers in ons land verwacht en de instapprijs bedraagt 137.500. Porsche verwacht gedu rende de gehele levenscyclus van de auto jaarlijks zo'n twintigduizend exemplaren van de luxe vierdeurs- coupé te verkopen. De Porsche Panamera, een Gran Tu- rismo, wordt in Leipzig samen met de Porsche Cayenne op dezelfde productielijn gebouwd. Hoewel dit al een van de modernste productielij nen in de automobielindustrie is, is het productieproces dankzij de forse investering van Porsche nog effi ciënter gemaakt. Voor 150 miljoen euro zijn onder meer een nieuwe as semblagehal van 25.000 vierkante meter, een logistiek centrum, een test- en analysefaciliteit en een trai ningscentrum gebouwd. De winst is geboekt met een nieuw, innovatief logistiek proces. Daardoor hoeft er voor het productieproces van de Porsche Panamera vrijwel geen gebruik meer te worden ge maakt van dure opslagruimten voor onderdelen. Een zeer precies logis tiek leveringsschema, waarmee alle toeleveranciers van Porsche werken, zorgt ervoor dat onderdelen in hoog tempo en exact volgens schema worden geleverd. Onderdelen wor den hierdoor al na slechts één uur na levering opgenomen in het pro ductieproces van de fabriek in Leip zig. Dit is uniek in de automobielin dustrie. Zo'n zeventig procent van de onderdelen van de Panamera komt van Duitse toeleveranciers. Ook het assembleren van de Por sche Panamera en de Porsche Cay enne op één productielijn is 'een lo gistieke meesterzet, volgens Michael Macht, lid van de Raad van Bestuur van Porsche en verantwoordelijk voor de productie en logistieke pro cessen. Vrijwel alle motoren voor beide modellen worden met een vrachtwagen vanuit de Porsche-fa- briek in Zuffenhausen naar Leipzig gebracht. De gedeeltelijk geassem bleerde Cayenne's worden per trein vanuit Bratislava aangevoerd, de car rosserieën van de Panamera komen van de Volkswagen-fabriek uit Han nover. In Leipzig wordt eerst het in terieur van de Panamera geplaatst. Zodra beide auto's dezelfde status in het productieproces hebben bereikt, worden ze afgebouwd op een en de zelfde lijn. De Panamera wordt lever baar in drie uitvoeringen en er is een keuze uit een 400 pk sterke V8-ben- zinemotor of een 500 pk sterke V8- benzinemotor met dubbele turbo. Met de Panamera betreedt Porsche een geheel nieuw segment, dat van luxe vierdeurscoupés. De auto ken merkt zich door zijn hoge comfortni veau, de uitzonderlijke interieurruim te die hij biedt en zijn extreem spor tieve rijkwaliteiten, gekoppeld aan een laag brandstofverbruik. Pon Porsche Import Nederland was zestig jaar geleden de eerste Por- sche-importeur ter wereld en kijkt met vertrouwen naar de komst van de nieuweling in het gamma. VAN BEEK Tekst en foto: André van der Velde Jumpy's voor de storingswerk zaamheden Schoonen Elektro, gevestigd in Mid delburg werkte aan projecten in de nieuw- en verbouw, zoals: de Roos evelt Academie; Cios en Landbouw- huis, Goes; Kassencomplex "Seas on" in Kapelle; en nieuwbouw North Safety Products in Middelburg. Behalve utiliteits- en bedrijfsprojec- ten worden ook grotere woningen voorzien van brand- en inbraakbevei liging en domoticax een computerge stuurde regeling van de elektroni sche huishouding. De verlichting, verwarming en de besproeiing van de tuin worden volledig geautomati seerd. Berlingo's voor de projecten Door het grote laadvolume past nu al ons gereedschap in de Berlingo. Er zitten bovendien 3 uitplaatsen in. Dat is handig, want nu kan de monteur 2 assistenten meenemen. Wij stop pen veel tijd in het opleiden van jon geren. Zij moeten ook mobiel zijn, daarom willen wij voor hen scooters aanschaffen. Helaas zijn die niet door Firma Van Beek te leveren Het jongste kwaliteitsonderzoek van J.D. Power Associates leverde voor Jaguar net als vorig jaar een tweede plaats op, terwijl Land Rover beslag legde op een fraaie negende plaats. In een onderzoek waarvoor auto's van 37 merken op niet minder dan negentig punten worden beoordeeld, scoren beide merken aanmerkelijk hoger dan gemiddeld. Bovendien be haalden Jaguar en Land Rover beide opnieuw een betere eindscore dan voorgaande jaren. Voor dit kwaliteitsonderzoek hebben bijna 81.000 deelnemers hun mening uitgesproken over de auto van hun keuze. Behalve de prestaties zijn daarbij ook het ontwerp, de standaarduitrusting en de kwaliteit van elke auto aan bod gekomen. Sinds de introductie is de Lancia Del ta louter leverbaar met groene labels. Het streven naar duurzame mobiliteit houdt hier niet op voor het Italiaanse merk. Door het brandstofverbruik en de C02-uitstoot te verminderen, zijn vijf voormalige B-labels omgezet in A. Vanwege deze groene stap voor waarts introduceert Lancia een optie pakket met een consumentenvoor deel van ruim 2.600 euro. Het 'Business Pack' heeft een consu- mentenwaarde van 4.120 euro maar Lancia biedt het aan voor 1.495 euro. Het pakket is leverbaar op de meest verkochte Oro uitvoering en bestaat uit: Instant Nav, Blue&Me handsfree telefoneren, Magie Parking semi au tomatisch inparkeersysteem, Cruise Control, regen- en lichtsensoren en automatisch dimmende binnenspie gel. De Lancia Delta is leverbaar met twintig groene milieulabels. Instap prijs 23.995 euro.

de Faam | 2009 | | pagina 59