Kermis in Middelburg Verkeershinder Poelendaelesingel ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL nrAV/JJNN'mJ De Faam Woensdag 12 augustus 2009 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op maandag 24 augustus start de aannemer met het vervangen van de riolering, het aanleggen van een schoonwaterriool en het herstraten van een deel van de Nieuwe Vlissingseweg (Poelen- daeleweg tot Trompstraat) en een deel van de Trompstraat (Nieuwe Vlissingseweg tot de De Ruyterstraat). De aansluiting van een riool in de Poelendaelesingel zorgt voor flinke verkeershinder. Het wordt aangelegd vanuit het midden van de Poelendae lesingel. Hierdoor worden de twee rij banen richting Vlissingen afgesloten. Verkeer wordt over een rijbaan rich ting Vlissingen geleid en over een rij baan richting het centrum van Middelburg. De verkeerslichten staan uit en fiet sers worden omgeleid via de De Ruyterstraat. De Poelendaeleweg en de Vlissingsesingel worden afgeslo ten voor het doorgaande verkeer. Midden september is het werk op de kruising klaar. De ventweg tussen de Nieuwe Vlissingseweg en Trompstraat is opgebroken tussen 15 september en 9 oktober. Het werk tussen de Trompstraat en het Van Heems kerkplein duurt van 28 september tot en met 27 oktober. Het stuk Tromp straat tussen het Van Heemskerk plein tot De Ruyterstraat is opgebro ken van 15 oktober tot 13 november. Postbus 51 heeft een publieksinfor matienummer geopend voor vragen over het griepvirus Nieuwe Influenza A(H1N1), voorheen de Mexicaanse griep. Het nummer is 0800-1100, bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 20.00 uur. U kunt kijken op www.postbus51.nl. Op de website van de ggd (www. ggdzeeland.nl) staat het dossier 'uit braak Influenza'. Daar kunt u kiezen uit informatie voor de bevolking van Zeeland, voor reizigers en voor beroepsgroepen in Zeeland. Gemeente Middelburg Gemeente Middelburg werkt momen teel aan een continuïteitsplan. Met dit plan beoogt de organisatie dat bij een aanzienlijke uitval van gemeente lijke medewerkers de belangrijkste dienstverlening aan u door kan blij ven gaan. Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het standwerkerconcours gehouden. Tweeëntwintig standwerkers uit het hele land strijden om de eer ste plaats, die toegang geeft tot deelname aan de nationale kam pioenschappen. Dolle Donderdag is één van de druk ste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 13 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkerconcours in de Lange Delft en weekmarkt op het Damplein. De organisatie van het standwerkerconcours is in handen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Een jury beoordeelt de standwerkers op originaliteit, welbespraaktheid en overtuiging. De prijsuitreiking is om 16.30 uur op de hoek van de Lange Delft en de Segeersstraat. Net als voorgaande jaren organi seert het team van Middelburg in Beweging spetterende zomerac- tiviteiten voor jeugd van 4 tot en met 14 jaar. Deelname aan de activiteiten is gratis. Volgende week zijn er zomeractivitei- ten van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. In onderstaand overzicht de activitei ten met data en locaties. Bij slecht weer wijken we uit naar de binnen- locaties. Deze staan tussen haakjes. Buikschuifbaan, hindernisbaan, dia- bolo-clinic en verschillende sportma- terialen Maandag 17 augustus: Middelburg Zuid, grasveld 'Spinhuis- weg (gymzaal 'Palet') Dinsdag 18 augustus: Dauwendaele, grasveld 'de drie heuvels' (gymzaal bij 'de Vossen- burch') Woensdag 19 augustus: Stromenwijk, grasveld 'IJsselstraat' (gymzaal 'Getij') Donderdag 20 augustus: Nieuw Middelburg, grasveld 'Koe poortlaan' (gymzaal 'Rotterdamse Kaai I') Vrijdag 21 augustus: Klarenbeek, grasveld 'Generaal Hakewilï Smithlaan' (gymzaal 'Gen. H. Smithlaan') Deze week is het tot en met don derdag kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals MaXXimum, Dominator en Sky Flyer tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Op Plein 1940 staat het indrukwekkende reuzenrad. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schui- venspel en de grijpkranen. Ook lief hebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is open van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt De weekmarkt van donderdag 13 augustus verhuist vanwege de ker mis van de Markt naar het Damplein. Hof van Tange afgesloten De caravans en trailers van de ker misexploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Het terrein is daarom afgesloten tot en met zondag 16 augustus. Het is tot die datum niet mogelijk uw auto op dit parkeerterrein te plaatsen. Foto: Chris Marijs Foto: Chris Marijs Voor het eerst in Middelburg strijden op donderdag 20 au gustus zestien stads- en dorps omroepers voor een plek om het Nederlands kampioenschap en het kampioenschap der Lage Landen. Vanaf 11.30 uur kondigen de omroe pers zelf hun concours aan. In vier groepen van vier omroepers lopen ze door de Langeviele, Markt, Lange Delft en Nieuwe Burg. Om 13.30 uur promoten de omroe pers Middelburg vanaf het podium op de Markt. Onderwerpen waaruit ze mogen putten zijn onder meer: Middelburg marktstad, Middelburg monumentenstad, Het Zeeuws Evenementen Podium, de Senior Games of de komst van de Giro. Om 15.00 uur start op het podium nog een ronde waarin de deelnemers hun eigen dorp of streek mogen pro moten. Een jury zal bepalen wie zich 'de stadsomroeper van Middelburg 2009' mag noemen. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking op de Markt.

de Faam | 2009 | | pagina 47