VERHUIS PLAN We beginnen opnieuw Vlissingen Maritiem 125 jaar Loodsensociëteit met een Open huis van 14 t/m 1*7 augustus iïffliiiirmi De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL AUBERGE DE CAMPVEERSE TOREN Keukenhulp Sous chef Afwashulp henk ingrid Wgpran der kooij goud zilversmeden Middelburg 0118-612669 Vlissingen 0118-414040 Goes 0113 - 222220 Terneuzen 0115 - 695010 monDinL mouERS tot 25°'o korting op de hele collectie leder zijn woonplezier N Woensdag 12 augustus 2009 - Pagina 5 vraagt voor uitbreiding van onze keukenbrigade een Voor de zomervakantie en weekenden Fulltime jaarbetrekking 2e man in organisatie van de keuken In de avonduren evt. fulltime Voor sollicitaties 06-50733099 info@campveersetoren.nl ontwerpen vermaken repareren deskundig advies walstraat 197 4381 gr vlissingen 0118-417377 www.hivdk.nl De nieuwste service van Vogel Verhuizingen biedt uitkomst bij elke verhuizing: het Verhuis Plus Plan®. Met deze plusplannen heeft de regie over uw wensen en mogelijkheden. Van een geheel verzorgde verhuizing binnen of buiten de landsgrenzen tot een (gedeeltelijke) 'doe-het-zelf'-verhuizing. Bij Vogel Verhuizingen is veel mogelijk, want de plusplannen zijn gemakkelijk met elkaar te combineren tot een speciaal voor u op maat gesneden pakket. PAKKET V (verhuizing) - PAKKET G (grote stukken) PAKKET S (speciaalvervoer) - PLAN B (breekbare voorwerpen inpakken) PLAN C (compleet inpakken) PLAN U (uitpakken) - PLAN M (demontage en montage) PLAN O (opslag van uw inboedel) - PLAN A (de assistent) Vogel verhuizingen Een nieuwe start. Een nieuw begin. Tijdens ons Open huis is het extra feestelijk om bij ons langs te komen. Profiteer bovendien tot en met 3Q augustus tot 25% korting op de gehele collectie of van onze opruiming met kortingen tot wel 7G%. Kom dus nu langs als u thuis ook opnieuw wilt beginnen. WON Hulst (Zeeuws Vlaanderen) Alle dagen open van 10 tot 18 uur. ook op zondag Industrieterrein Tol-Morres Industrie weg 2 4561 GH Hulst Tel.: 0114 - 388 388 Mail info@morres.nl Deze actie loopt tot en met 30 augustus 2009 door tara de vriend VLISSINGEN - Vlissingen Maritiem is een maritiem evenement in en rond de De Ruyterhaven in Vlissingen. Het nautisch spektakel is een kleinere versie van de Sail de Ruyter in 2008. Vliss ingen Maritiem is van 28 tot en met 30 augustus en het thema is dit jaar Loodsen op de Schelde. Dit thema is gekozen omdat de Vereniging Nederlandse Loods en Sociëteit dit jaar 125 jaar be staat. Het Scheldeloodsenkoor en de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen bijten donder dag 27 augustus het spits af van Vlissingen Maritiem met een traditiegetrouw openingscon cert in de Sint Jacobskerk. Daar na is er een laat Maritiem Bal met livemuziek in de buiten lucht, op de Oude Markt. Vrij dag staat op het De Ruyterplein een informatiestand en zijn daar allerlei activiteiten. Vanaf de Koopmanshaven verzorgen schepen van het Loodswezen rondvaarten voor het publiek. Het Bellamypark verandert in een vis- en kinderplein en oude ambachten en biedt livemuziek op vrijdag- en zaterdagavond. Op de Zeilmarkt is een attractie plein en op de Nieuwendijk klinkt drie dagen lang muziek en zang van de shantykoren, ter afsluiting is er elke dag samen zang op het Dijktheater. Op de Oude Markt zijn ook muziekge zelschappen. Ook wordt het Scheldeplein een muziekplein terwijl in De Fonteijne drie da gen lang een gevarieerde markt met standwerkers huist. In de Dokhaven op het Scheldekwar- tier liggen schepen als de Zaan dam, de mijnenjager Haarlem, de Betelgeuze en de Noordhin- der. De MA. de Ruytergroep en het Zeekadettenkorps Vlissin gen houden zich er met diverse activiteiten bezig. Modelbouw, een piratenpretpakket voor kin deren en muziek ontbreken ook niet. Aan de oostzijde van de haven liggen schepen van de Douane, KLPD Waterpolitie en de Bootlieden. Vanaf de Dokha ven vaart een pendelboot naar het JTonnenmagazijn aan de Prins Hendrikweg. Dit magazijn is open voor bezoekers. Er is een muziekpodium, een stand met hydrografie en aan de kade lig gen de loodsvaartuigen en de Frans Naerebout. De meeste activiteiten zijn tussen 10.00 en 17.00 uur. In het Scheldekwar- tier eindigen ze op zondag rond 16.00 uur, waarna de schepen langs de boulevard varen voor de traditionele vlootschouw. Al les onder het thema Loodsen op de Schelde. Volgend «jaar is het thema Stoom- en sleepvaart op de Zeeuwse Wateren en in 2011 staat het reddingswezen cen traal. Alles opmaat voor de gro te Sail in 2012. foto: jasper karman Michiel van Ravesteijn klimt aan boord bij het zeeschip Baltic Excellent. foto: izaak verkeste Het thema van Vlissingen Maritiem is Loodsen op de Schelde. is vijfennegentig jaar en wil graag informatie over hoe de loodsen tegenwoordig werken", legt Jan uit. Michiel: "De loods gaat alleen op een vreemd schip. De ene kapitein is vriendelijk, een ander doet zijn mond niet open. Als we iets ernstigs heb ben meegemaakt of een ver keerde manoeuvre meemaak ten, dan kan dat in de loodsen sociëteit besproken worden." Vanwege het 125-jarig bestaan heeft Doeke Roos sr. het boek Loodsen bij nacht en ontij ge schreven. Er is ook een expositie in de Vlissingse Studio Soledo. Jan tenslotte over het evene ment Vlissingen Maritiem: "Het is leuk dat het thema Loodsen op de Schelde is en samenvalt met ons jubileum." Informatie: www.vnls.nl, of www.vlissin- genmaritiem.nl voorzitter Jan Mastenbroek van de jarige Loodsensociëteit. Mi chiel is secretaris van de club die 456 leden telt. De sociëteit is aan de Vlissingse boulevard, op een steenworp afstand van de stei ger waar de loodsboten wach ten. "Het is hoofdzakelijk een wachtgebouw waar de loodsen voor hun werk koffie drinken en na afloop een biertje pakken. Het is een sociaal gebeuren met activiteiten zoals de sinterklaas viering, bloemschikken voor de vrouwen en ons jaarfeest. Dan nemen wij afscheid van loods en. Iedere loods wordt automa tisch lid van de sociëteit. De oud-loodsen blijven betrokken. Ze krijgen vier keer per jaar ons blad De Scheldeloods of bezoe ken de website. Onlangs kreeg ik een handgeschreven brief van oud-loods W. van Leeuwen. Hij door marcel van der voort VLISSINGEN - Het is dins dagmiddag als loods Michiel van Ravesteijn via een touwladder van het loods- envaartuig op de Wester- schelde aan boord van de Baltic Excellent klautert Hij helpt het schip veilig de zee op. Als de klus is geklaard praat hij na in het Vlissingse onderkomen van de inmid dels 125-jarige Vereni ging Nederlandse Loodsen Sociëteit De zon schijnt er op los en het water is kalm. Toch is het aan boord gaan van een zee schip niet zonder risico's. "Het gevaarlijkste van ons werk is het aan en van boord stappen. Dat moet heel snel gaan", vertelt

de Faam | 2009 | | pagina 44