HANS VERS Wilde Perziken Trostomaten Krop Sla Gala Appels Bananen €1,49 €1,00 €1,99 €0,99 HANSVERS Witsel GERARD *4 Sturm en Dekker bv Vanaf heden heeft chef-kok Muzaffer Restaurant Amigo overgenomen van de oude eigenaar. Restaurant Amigo Vlissingen 40 jarig bestaan Contact Oud Mariniers wordt groots gevierd HET MES VOOR FRUITMANDEN IN 1/LISSINGEN AANBIEDINGEN dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL groente - fruit - rauwkost - fruitmanden Bijzonder lekker 500 gram 1,49 Kilo 2 stuks Nieuwe oogst 2 kilo Kilo groente- en fruitspeciaalzaak Van Hogendorpweg 99 Vlissingen Telefoon 0118 - 472186 Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Een vernieuwd interieur en een verbeterde nieuwe menukaart met o.a.: Échte Argentijnse steak Verschillende Mexicaanse gerechten Diverse soorten vis Vegetarisch menu Saladebar Graag tot ziens bij: Solexrace in Biggekerke Activiteiten in de Langstraat Expositie van Het Zeeuws Palet Film by the Sea zoekt vrijwilligers Kledingwinkels van Leger des Heils vol Historisch weekend in Fort Rammekens Huisartsen voor woensdag 12, donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus juweliers Walslraal88. 4381 GE Vlissingen - tel (0118) 4164 00 verhuizingen en meubeiopslag Raadpleeg onze website www.sturmendekker.nl voor de openingstijden van onze bouwmarkt tijdens de bouwvakvakantie van 3-8 t/m 28-8 Bouwmarkt Sturm en Dekker BV f BIGGEKERKE - De traditio nele solexraces zijn zaterdag 22 augustus weer in Bigge kerke. Inschrijven kan vanaf 14.00 uur in Café Juliana. De eerste rit begint twee uur la ter. Toegang is gratis. Meer informatie: www.solexrace- biggekerke.nl ZOUTELANDE - Op een kunstmatig strand in Zoute- lande is vanaf vandaag (12 augustus) tot en met 15 au gustus van alles te doen. van af 18.30 uur kunnen kinde ren schatgraven en om 20.00 uur is het touwtrekken voor de mannen. Donderdag is er van 13.00 tot 20.00 uur be- achvoetvolley op twee vel den. Dames kunnen vanaf 20.30 uur touwtrekken. Vrij dag is er beachvoetvolley vanaf 13.00 tot 19.30 uur. Aansluitend worden de fina le wedstrijden gespeeld. Za terdag zijn er jeu de boules- wedstrijden van 10.00 tot 19.00 uur en 's avonds wor den de evenementen afge sloten met een beachparty. VLISSINGEN - Achtentwin tig leden van Het Zeeuws Pa let exposeren hun werk van af morgen (13 augustus) in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Jaap van der Doef, oud burgemeester van Vlissin gen, opent de expositie om 11.30 uur. De ongeveer 150 werken zijn tot en met 15 au gustus te bekijken. VLISSINGEN - Film by the Sea is hard op zoek naar vrij willigers. De organisatie komt op dit moment nog zo'n dertig vrijwilligers te kort. Het gaat daarbij vooral om aanpakkers. Mensen die kunnen sjouwen, handig zijn met gereedschap en appara tuur en niet vies zijn van hard werken. Daarnaast zijn er nog zaalwachten nodig die in de gaten willen-hou den of films goed draaien en laatkomers naar hun stoel begeleiden. Aanmelden kan via: www.filmbythesea.nl. MIDDELBURG - De kleding winkels van het Leger des Heils zijn weer goed gevuld. Ze zijn te vinden aan 't Zwin 1 in Middelburg op donder dag van 9.30-13.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. En in Vlissingen, aan de Singel 254 is de winkel elke woensdag van 8.30-12.00 uur open en vrijdag 13.30-15.30 uur. RITTHEM - Beleef het jaar 1815 op 15 en 16 augustus in Fort Rammekens in Ritthem. De soldaten van het '7e Ba taljon Infanterie van Linie 1815' zetten de klok dan na melijk 200 jaar terug tijdens hun garnizoensdienst. Sol daten die op stro slapen in de kazematten en wacht diensten draaien en fuseliers die maaltijden koken in au thentieke potten op een houtvuurtje. Fort Ramme kens is geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur OOST-SOUBURG - "Voor de Mexicaanse griep ben ik niet bang. Ik heb er vertrou wen in dat de overheid alles onder controle heeft", aldus Vlissinger Eliza Krijger. De ze nieuwe ziekte maakt ook slachtoffers in Zeeland. De inwoners van Walcheren raken niet in paniek. Wat gaat Eliza als eerste doen als hij de Mexicaanse griep krijgt? "Dan bel ik naar mijn huisarts, maar ga niet naar hem toe. Want dan besmet ik alle patiënten in de wachtkamer", meldt hij. Dat is ook wat de doktoren willen, maar niet ie dereen weet dat. Adrie uit Mid delburg stelt: "Ik ga naar de dokter." Dat zeggen ook Vlis- singse Henny en stadsgenoot M. van Rijswijk. "Ik ben niet bang voor de Mexicaanse griep. Ieder jaar is er griep en nu heet die toevallig de Mexicaanse", vindt Henny. Adrie is het eens met de Vlissingse en laat weten dat er aan de gewone griep ook mensen dood gaan. Wordt er voldoende voorgelicht? "Van Rijswijk: "Ik kijk daar niet naar. Dan maken ze mij bang." Eliza: "Wie interesse toont kan vol doende informatie krijgen. Het is wel zo dat iedereen ziek kan worden. Straks komen er veel vakantiegangers terug uit het buitenland. Wellicht wordt de ziekte meegenomen." In het centrum van Vlissingen wan delt H. Besuyen uit Middel burg. "Als ik de Mexicaanse griep krijg, dan krijg ik het. Ik weet nog niet of ik mezelf laat prikken als het vaccin op de markt komt. Dat hangt van het moment af. Als ik niets onder de leden heb, dan sta ik er voor open." Elizabeth Sprengel rust "Tot voor kort kreeg de GGD Zeeland veel vragen over de Mexicaanse griep. Nu het nummer: 0800-1100 is geo pend, bellen de mensen ons minder. De huisartsen blij ven ons bellen en bespreken een patiënt als die vermoe delijk de Mexicaanse griep heeft. Een arts moet dat mel den", aldus sociaal verpleeg kundige William Wezenbeek van GGD Zeeland in Goes. De verschijnselen van de Mexicaanse griep lijken op gewone griep: koorts, koude rillingen, hoofdpijn, spier pijn, moeheid en luchtweg klachten. Vanaf deze week is de virusremmer Tamiflu voor risicogroepen gratis verkrijgbaar. uit op een bankje in de Kanaal straat in Oost-Souburg. Ze wil de inenting wel, net als Thea Coppoolse, uit Vlissingen. Die legt uit: "Ik ben gevoelig voor ziektes vanwege mijn ademha ling. Wat doet ze om besmet ting te voorkomen? Thea: "He lemaal niets. Ik vind het over dreven wat er gebeurt. Ik zie pamfletten hangen met de tekst dat ik mijn handen moet was sen en niet te dicht bij andere mensen mag gaan staan. Dat is onzin." Oost-Souburgse Paula koopt geen extra zeep om be smetting te voorkomen, maar: "Ik was mijn handen toch al vaak. In hetzelfde dorp meldt Freijke Jobse-Ludikhuizen: "Zodra ik de Mexicaanse griep heb ga ik in mijn bed liggen." Voor de supermarkt verklaart Otto Römer: "Besmetting is te voorkomen door de handen te wassen, en het kiezen van goe de voeding." Nieuwendijk 71 (hoek Walstraat) Voor reserveringen en informatie: 0118-411943 en 06-34768560 MIDDELBURG - Het Con tact Oud Mariniers (COM) Zeeland werd op 21 augus tus 1969 opgericht. De ver eniging van mensen die ge diend hebben bij het Korps Mariniers viert vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus, in samenwerking met de Stichting Evenementen Middelburg, haar 40-jarig bestaan. Op de Loskade in Middel burg staan vrijdag 14 au gustus van 13.00 tot 19.00 uur verschillende promotie stands. demonstraties en bezienswaardigheden. Za terdag opent wethouder Streng om 11.00 uur de fes tiviteiten met het hijsen van de vlaggen en het vuren van kanonschoten. Michiel de Ruijter is daarbij te gast. Er zijn zeemanskoren, model bouwers, stands, de Road show Koninklijke Marine met een klimtoren, het Ma riniers museum en ruim 25 oude leger voertuigen van Stichting Museum Zeeland Infortuatie uit Nieuwdorp. Aangemeerd is een houten kustmijnenveger, een oude sleepboot en een schip van de Rijkswaterstaat. De Ma rine vaart met twee Zo- diak's verschillende tocht jes op het kanaal. Woensdag 12 augustus 2009 - Pagina 2 J Noordweg 38, Oostkapelle, tel. (0118) 59 13 40 Mexicaanse griep nu ook in Zeeland DOOR MARCEL VAN DER VOORT

de Faam | 2009 | | pagina 41