eek Beleef het mee op het strDnAfeest in Dishoek Blues verbonden aan jazz en rock Grill buffet Mediterraan Keuze diner Krant hssmusehl De Faam Kunstschilder aan het werk Orgelconcert verhuist naar Wemeldinge zeeland attracties www.piccard.nl Zingende Zilvermeeuwen Een jaar lang onbeperkt naar Mini Mundi! ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Expositie, galerie en tentoonstelling Meer info: www.zeelandattracties.nl 9 S^t ff-i Bij 25,- besteding ontvangt u 1 stempel. Bij 10 stempels krijgt u een dinerbon t.w.v, 30»- Iedere zondag: 21,50 p.p. vanaf 16 uur Iedere zaterdagavond buffet 24,50 p.p. vanaf 18 uur v.a. 10 personen 10% korting maandag t/m vrijdagavond: 21,50 p.p. vanaf 18 uur - Voorgerechtenbuffet - Soep van de dag - Keuze uit 10 verschillende hoofdgerechten, vis en vlees - Nagerechtenbuffet kindermenu's In juli en augustus eet dagelijks per volwassene 1 kind tot 12 jaar GRATIS meel GRATIS gebruik van het overdekte zwembad Hotel Restaurant PICCARD Badhuisstraat 178, Vlissingen Tel. 0118 413551 ook liedjes van Abba en Hazes Woensdag 5 augustus 2009 - Pagina 29 Galerie-T, Turfkaai Middelburg, maande lijks wisselende expositie van diverse kunstenaars G Achttien 88 Baarland, tot en met eind au gustus, zomerexpositie van di verse kunstenaars Galerie de Norenburgh, Middelburg, doorlopend expo sities van schilderijen en beel den POP Domburg, Doorlopend, van Liesbeth Min- derhoud, Grote en kleine doe ken met vreemde wezens Galerie Art Au mm Domburg, Doorlopend, Art Au- mm, Sierraden, objecten, schil derijen Kunstuus Heinkenszand, tot en met 29 augustus, schilde rijen en etsen van Antonio Plet- tenberg, beelden door Bram Lems Geerteskerk Kloetinge, tot en met 12 september, foto tentoonstelling wierook en tra nen Museum Schotse Huizen Veere, zomerexpositie Een Tere Stilte en een Sterk Geluid MuZEEum Vlissingen, tot en met 30 augustus, Port of New York: 25 Amerikaanse schilderijen en foto's World of Silk Meliskerke, tot en met 29 augustus, kera miek en schilderen Dorpshuis De Jeugdhoeve 's-Heerenhoek, tot en met half augustus, schilderijen van Leo Burgs Duingalerie Domburg, tot en met 30 september zomer expositie Art is travelling the mind, beelden en schilderijen van Ton van Grunsven en Toos van Holstein De Willem3 Vlissingen, tot en met 6 september, schilde rijen van Anya Janssen en Rob Meijer, beelden door Mitsy Groenendijk, mixed media door Elzajo De Drvkkery Middelburg, tot en met 6 september, zeef drukken actie affiches door Iris de Leeuw en een fotoreportage Zeeland Nazomer -Festival van Lex de Meester Westwal 45 Goes, tot en met 5 september, exposi tie met foto's van Viviane Sas sen, in het kader van Goes Afri- kajaar Nicolaaskerk Kortgene, tot en met 23 augustus, foto-ex- positie met portretten uit Cuba Grote Kerk Goes, tot en met 12 september, zo- mertentoonstelling van de lang ste merklap ter wereld, gemaakt door Zeeuwen Danse Macabre in wording Grijpskerke, tot en met 23 au gustus, Kapel van Hoogelande te Grijpskerke Groenmarkt, tot en met 5 september, ten toonstelling Janpeter Muilwijk en Jan Tregot over religieuze kunst Galerie de Cleene Houttuyn Middelburg, tot en met 25 sep tember, wisselende exposities van diverse kunstenaars. GRIJPSKERKE - Kunstenaar Lu cy de Graaf is van zaterdag 8 tot en met zondag 23 augustus aan het werk in de Kapel van Hoogelande in Grijpskerke. Met het Middeleeuwse Danse Macabre motief als bron zal er langzaam een wandschildering groeien op dun doek van papier en acrylverf. Het Middeleeuwse motief, dat in enkele Europese Romaanse kerken nog gedeelte lijk of volledig bewaard is geble ven, is de aanleiding van deze serie. Begonnen vanuit het ge geven dat de dood de grote ge lijkmaker is, ontstonden er schilderingen die uiteindelijk meer een hommage aan het le ven, dan een hommage aan de dood werd. Door de lappen pa- pierstof in banen te verdelen, verwijzen de eerste doeken naar de Romaanse vorm waarin de Danses Macabres werden vormgegeven: rijen dansende geraamten die levenden bij de arm nemen. De techniek is ge laagd, zodanig dat de figuren in voor- en achtergrond met el kaar wedijveren. Op het witte doek is met glasheldere lijm ge tekend, daarna werden er figu ren tussendoor en overheen ge schilderd en werd er een achter grond kleur aangebracht. De ondertekening in lijm werd door deze laatste handeling weer voor het oog zichtbaar. Be zoekers kunnen dagelijks tus sen 10.00 uur en 17.00 uur De Graaf aan het werk zien. Ook is er uit de beschreven serie een presentatie te zien. Zie voor meer informatie de website www.lucyde.nl. WEMELDINGE - Gijsbert Kok geeft vrijdag 7 augustus een orgelconcert in de Maartens kerk in Wemeldinge. Het Batz-Witte orgel in Kapelle wordt momenteel door een orgelmaker uitgebreidt met een pedaalkoppel naar het nevenwerk. Daarom wordt dit concert verplaatst naar buurdorp Wemeldinge. Het programma begint met een inleidend orgelspel van Kok. Daarna volgt de Johann Se bastian Bach's Pastorale, een vierdelige suite. Verder staan er op het programma werken van onder andere Fe lix Mendelssohn, Ernst Fried- rich Richter, Louis Vierne en Alexandre Guilmant. Gijsbert Kok studeerde orgel en kerk muziek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort, orgelimprovisatie aan het Fontys Conservatorium in Til burg en Theorie der muziek aan het Rotterdams Conser vatorium. Hij is organist van de hervormde gemeenten in De Lier (Domkerk) en Bode graven (Salvatorkerk) en de American Protestant Church in Den Haag. Daarnaast is hij beiaardier van onder meer Bergen, Weesp en Zoeter- meer. Aanvang: 20.00 uur. www.gijsbertkok.nl. VLISSINGEN - Het Paul Rob bert Trio speelt op zaterdag 8 augustus in Café 2xBellen In Vlissingen. De zanger/gitarist speelt eigen werk aangevuld met covers van Keb Mo, Rob ben Ford en John Hiatt. Het trio dat verder uit Clint Marana (ca- chon/drumplet) en Jan van der Lugt (contrabas) bestaat, ver bindt blues aan muziekstijlen als jazz, rock en funk. Over de geschiedenis: als in 1990 de band Bad to the Bone na tien jaar een afscheidsconcert in Ti- voli speelt, hangt Paul Robbert zijn basgitaar in de wilgen. Bin nen vijf jaar kriebelt het muzi kale bloed echter alweer en de nieuwe band Billv the Kid is ge- W0GGNGR Huis-aan-huisMedia DISHOEK - Stichting Dance and Art (DnA) houdt op vrijdag 4 sep tember een beachdag die afgesloten wordt met een gigantische Full Moon Party met onder meer Benny Rodrigues en Patch Park. Van 12 tot 12 uur sport, spel, dans, live muziek, expo sitie, dance en live art bij strandpaviljoen Kaapduin. Beleef het mee! Beachdag Strijd met je zelf geformeer de (gemixte) team van mi nimaal zes personen in een frisbee-, beachvolleybal- en voetbalcompetitie. Een ac tieve dag voor iedereen met afsluitend een barbecue. En uiteraard kunnen de teams verder feesten op de Full Moon Party. Inschrij ven: voor 14 augustus; via www.danceandart.nl. Bij inschrijving maakt je team kans op een kartarrange- ment voor maximaal negen personen t.w.v. 410 euro bij Indoor Karting Middel burg. strDnAfeest - Full Moon Party Vanaf 18.00 uur gaat strDn- Afeest-Full Moon Party los en kun je dansen onder de volle maan op de beats van nationale en Zeeuwse top pers zoals Benny Rodri gues, Paul Veth, Patch Park Joeri Jamison, Many Mo re en Local Hero on Sax. Koop voor 14v, augustus je kaartje via Easyticket.nl en reageer op deze lezersactie dan maak jij kans op: •Een van de twee VIP- packages (gratis wel komstdrankje, 2 extra en treetickets, overnachting voor twee personen (in clusief ontbijt) bij het Gol den Tulip Hotel Westduin voor 4 september en een surprise) of Een kartarrangement (max. 9 personen t.w.v. 410 euro bij Indoor Kar ting Middelburg). Kaarten kosten 12,50 euro. Meer info op www.dance- andart.nl KOUDEKERKE - Het Vlissingse koor de Zilver meeuwen treedt woensdag 12 augustus op in SVRZ locatie Vliedberg. Zij zingen vanaf 14.00 uur een Nederlandstalig repertoire. Entree is 1,50 eu ro. Op donderdag 13 augustus is er een wandel tocht vanuit de Vliedberg naar Intratuin van 18.30-21.00 uur. Wilt u meelopen stuur dan een berichtje aan Ra- ja Coppejans (r.coppejans@svrz.nl of bel naar 0118-554320. VLISSINGEN - Als onderdeel van Nederland Zingt Mee heeft Vlissingen zaterdag 8 augustus haar eigen zangfestijn op het Bel- lamypark. Tijdens het gratis toegankelijke Vlissingen Zingt kan iedereen meezingen met liedjes van Abba, Hazes, Shaffy en Tom Jones. De teksten van diverse klassiekers staan in een gratis ver krijgbare liedjeskrant. Aanvang: 19.45 uur. foto: pr. boren. In 2000 stapt Paul Rob bert over naar gitaar en zang en schrijft eigen songs. In datzelfde jaar wordt het akoestisch Trio The Good, The bad and The Ug ly aangevuld met bluesvrienden en wordt de Bootleg Blues Band geboren. In 2005 start de Paul Robbert Band met eigen songs die een crossover maken tussen blues en andere stijlen. Deze band bestaat momenteel uit Clint Marana (drums), Daniel Lottersberger (bas), Peter van den Bos (viool) en Matteo Car- rus (keyboard). In 2008 start te vens zijn semi-akoestische trio dat zich op de originele Paul Robbert songs richt. Aanvang 21.30 uur. Toegang is gratis. Met een jaarkaart* kun je een jaar lang naar Familiepretpark Mini Mundi. Zo vaak en veel genieten van het miniatuurparken de spetterende mega-attracties! Een jaarkaart koopje al vanaf 32,50 euro. Kom naar Mini Mundi en koop een jaarkaart! een jaar lang geldig vanaf de aankoopdatum kinderen onder begeleiding van een volwassene Mini Mundi - Podium 35 - Middelburg SHqèpn O 70 8 8 s a s a at s ss a a «i a s e Gelegen direct achter de boulevard

de Faam | 2009 | | pagina 37