Kerken op Walcheren en Noord-Beveland Borse Sloepoort is rond Campus De Ruyter verdwijnt ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Mooiste visserijfoto? Startsein plaatsen werkervaring Gids vertelt over waar wezen waren Bazar voor Kenia Ontdekkingsreis door VOC-verieden Weekend voor mantelzorgers Met de imker mee Meevaren op de Hermes Derde Kreekloop mimmrn De Faam Woensdag 5 augustus 2009 - Pagina 21 Doe mee aan een fotowedstrijd voor de Dag van de Zeeuwse Vis serij in Vlissingen. Maak een foto van de visserij in de meest bre de zin. Een jury kiest de drie beste foto's, die tentoongesteld worden op 19 september. Prijzen zijn 200,100 en 50 euro en elk ook een diner op de visserijdag voor 4 personen. Inzending voor 5 september sturen naar: dagvisserij@zeeland.nl. Meer info: www.zeeland.nl/verkort/fotowedstrijd Upcoming DJ en VJ talent VLISSINGEN - Campus de Ruyter in de Vlissingse wijk Paauwenburg is niet langer bedoeld voor studenten huisvesting. Steeds meer studenten kozen de laatste maanden al voor woon ruimte in de Hercules Seg- herslaan. Daar wordt de studentenhuis vesting nu geconcentreerd en de maisonnettes van de campus worden verkocht. Nu zijn de studentenwoningen nog onder gebracht in verschillende flats aan de Hercules Segherslaan, maar dat gaat veranderen, l'es- caut wil daar één flatgebouw voor gaan bestemmen, wat voor de studenten prettiger wonen is. GOES - Wie benieuwd is naar het nieuwe DJ en VJ ta lent van Nederland en graag urenlang danst deze zomer, kan zich uitleven bij de der de editie van Upcoming. Stichting Dance and Art houdt dit evenement op vrijdag 14 augustus in Club Devo in Goes. Vier DJ's en VJ's nemen het tegen elkaar op. Upcoming is een DJ- en een VJ contest, waarvan eerdere edi ties zijn gehouden in het Boot leg DJ Café en in de Catwalk in Rotterdam. Binnen de volgende stijlen: minimal, techno, tech- house, progressive, club, funky en groovy house, zal aanko mend talent een kans gegeven worden. Vanaf 21.00 uur krijgen de finalisten elk 45 minuten om hun kunsten te vertonen aan de jury. Dit jaar is er weer een goe de en kwalitatieve jury die be paalt wie de winnaar is. Voor het muzikale gedeelte wordt ge luisterd en gekeken naar de pla- tenkeuze, de opbouw van de set, mixtechniek en de interac tie met het publiek. Dit wordt gedaan door niemand minder dan de DJ's en producers Cor Fijneman, Dazzle, Mr. Addicted en Patch Park, maar ook event- organisator Louk Peperkamp bekend van Groove2Chill zal zijn mening laten gelden. Voor het visuele contest wordt vooral gelet op creativiteit, originaliteit en ook hier is de interactie met artiest en publiek erg belangrijk. De juryleden voor het VJ-ge- deelte zijn: Joost Kosir van Dirty Brown Visuals en Tiest van Woerkom van Dance and Art. De winnaar verovert daarmee ook een plekje op dé beachpar- ty van het jaar strDnAfeest. Dit uniek evenement is op vrijdag 4 september op Kaapduin in Dis hoek. Na Upcoming barst de af terparty los op de beats van een groot Zeeuws talent en winnaar van de Dancetour DJ en produ cers contest 2007 en 2008 Mr. Addicted. Aansluitend nemen Cor Fijneman en Dazzle plaats achter de decks. Club devo gaat om 20.30 uur open en kaarten kosten via Easyticket.nl 5 euro. MIDDELBURG - Wethouder Huub van Klinken (Sociale Zaken) heeft het startsein ge geven voor werkervarings plaatsen voor werkzoeken den in Middelburg. Sinds kort werken Sociale Dienst Walcheren en LétE intensief samen om de kansen op de arbeidsmarkt voor werkzoe kenden te vergroten. LétE biedt werkervaringsplaat sen, SDW interesseert werk zoekenden. Een speciaal op gericht bedrijf, Orionis, brengt vraag en aanbod bij elkaar. Verschillende ge meenten 'leveren' hiervoor projecten aan. In Middel burg knappen werkzoeken den kinderboerderij de Klep perhoeve op en het groenbe- heer op het Molenwater. GOES - Het Historisch Mu seum de Bevelanden, Singel straat 13, te Goes houdt za terdag (8 augustus) een rondleiding op de afdeling Waar wezen waren. Op deze afdeling wordt de geschiede nis van het weeshuis en het leven van de wezen in beeld gebracht. Om 13.30 uur staat er een ervaren gids van het museum klaar om bezoekers meer te vertellen over deze zaal. Entree is 5 euro, jonge ren tot 18 jaar gratis. OOSTKAPELLE - De Prote stantse gemeente Oostka- pelle houdt morgen (6 au gustus) een bazar/rommel markt op het parkeerterrein rond de Dorpskerk in Oost- kapelle. De markt is van 9.30 tot 17.00 uur. Om 11.00 uur is er een verkoop bij opbod. De opbrengst gaat naar de plaatselijke Protestantse ge meente en naar de Stichting Zeeland helpt Kenia. MIDDELBURG - Kruidige geuren van specerijen uit de Oost, gonzende bedrijvig heid in de haven, geklop en gezaag op de scheepstim merwerf, beraadslagingen van deftige heren.Je kunt het haast ruiken, horen en zien als je op ontdekkings tocht gaat door het roemrij ke VOC-verleden van Mid delburg. Met de speurtocht Ontdekkingsreis door het VOC-verleden van Middel burg beleef je het allemaal mee! Te koop voor 2,50 euro in het Zeeuws Archief. DOOR ELLEN DE VRIEND GOES - De boekenserie Van kerk naar kerk is uitge breid met het boek Van kerk naar kerk op Walche ren en Noord-Beveland. Het boek is geschreven door Carel van Gestel en te koop voor 24,95 euro. Noord-Beveland heeft slechts enkele historische kerkgebou wen: de hervormde kerk in Kortgene is in oorsprong 15de- eeuws en daarmee de oudste op Noord-Beveland. Bij de stormvloeden in 1530 en 1532 werd Kortgene wel wegge vaagd, maar bleef de kerktoren DOOR LE0NJANSSENS NIEUWDORP - De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup heeft het deelnemersveld voor het komende toernooi al rond. Onder de zestien teams is een opmerkelijke nieuwkomer: het team van RBC Roosendaal A 1. In afwijking op voorgaande ja ren, toen er bijna louter Zeeuwse clubs aantraden, heeft men nu gekozen voor een Brabantse ploeg. "Wij hebben OISTERWIJK - De steunpun ten Mantelzorg in Zeeland houden samen met Mezzo van 11 tot en met 13 september een respijtweekend in Oisterwijk voor Zeeuwse mantelzorgers. De bedoeling is dat de mantel zorgers er even uitzijn. De mooie bosrijke omgeving no digt uit tot wandelingen en fietstochtjes of lekker uitrusten in het zonnetje op het terras. De kosten zijn 75,00 euro per persoon. Geïnteresseerden (die de dagelijkse zorg voor een thuiswonende gehandicapte, chronisch zieke, dementeren de of psygisch zieke parter, kind of ouder heeft) kan con tact opnemen met 0118 - 553530. overeind, zo staat in het boek te lezen. De uit 1661 stammende klok Suzanne komt ook aan bod evenals allerlei details van de kerk en het interieur. Voor zien van kleurrijk fotomateri aal. Ook staat de Protestantse kerk in Colijnsplaat uitgebreid vermeld en de kerken in Kats, Wissenkerke en Kamperland. Op Walcheren zijn veel meer historische kerken overgeble ven in de kerkringdorpen. Van Gestel begint zijn kerkentocht in Vrouwenpolder, dat lange tijd een grote rol speelde als be devaartsoord. Daarna volgen de kerkgebouwen in alle dor pen en zelfs die van het buurt schap Brigdamme, dat ooit een er goed over nagedacht om RBC mee te laten doen. Wij zijn van mening dat deze ploeg iets toevoegt, een duidelijke meer waarde heeft. Die A-junioren zijn dan al enige weken in trai ning en beschikken'over een goed voetballend vermogen", aldus secretaris Peter de Vos. Het tournooi wordt gespeeld op het terrein van de voetbal vereniging Nieuwdorp van 10 tot en met 13 augustus 2009. Ingeschreven zijn zes clubs van OOSTKAPELLE - Museum Ter ra Maris in Oostkapelle houdt op zondag 9 augustus van 10.30 tot 12.00 uur de kinderactiviteit met de imker mee. De kinderen worden ontvangen door de im ker van Terra Maris. Verkleed als echte imker gaan ze actief speuren naar bijen in de land schapstuin achter het museum. De kinderen leren van alles over het gedrag, de nestbouw en het bloembezoek van de bijen. Bij goed weer wordt ook een kijkje genomen bij de bijenkast. Het is belangrijk dat de kinderen ge sloten kleren dragen met lange mouwen, lange broek en sok ken. Kosten zijn 4,00 euro inclu sief een bezoek aan het muse um. Vooraf aanmelden ver plicht via 0118-582620. eigen kerk had, die in 1562 door een brand werd verwoest. Ook de bijzondere kerk in Hoogelande wordt niet overge slagen. Bijzondere details van de schitterende Vlissingse ker ken, waaronder de Sint Jacobs- kerk komen aan bod en na tuurlijk Middelburg met onder andere de Abdijkerken, Koor kerk, Nieuwe kerk, Gasthuis- kerk, Engelse kerk, Lutherse kerk Doopsgezinde kerk en de Oostkerk. Van Gestel is in 1946 in Zeist geboren en sinds zijn jeugd geïnteresseerd in fotografie, spoorwegen en kerkorgels. Uit geverij is Aprilis in Zaltbom- mel. Zuid-Beveland, zes clubs uit Walcheren en Zierikzee en Bruse Boys van Schouwen- Duiveland. De zestien worden compleet gemaakt door HW'24 uit Hulst. Van de Zeeuwse voetbalclubs die in de hoogste klassen spelen ontbre ken ondermeer Hoek, Kloetin- ge en Terneuzen. "Bij een aan tal verenigingen past de Borse le Sloepoort Cup niet in hun voorbereiding", laat de Vos we ten. VLISSINGEN - Meevaren op de antieke sleepboot de Hermes op de Westerschelde. Bij vol doende deelname, elke woens dag en vrijdag om 19.00 uur, el ke zaterdag om 14.00 uur en el ke zondag om 15.00 uur. Kosten 10,00 euro per persoon. Reser veren noodzakelijk via 06- 25075749. WESTKAPELLE - Prestatieloop rond de kreek van Westkapelle op woensdag 5 augustus. Eén ronde is 2,7 kilometer en twee rondes zijn 5,4 kilometer. Start om 19.30 uur aan de Ridder kerklaan in Westkapelle. Deel name kost 2,50 euro. Eind 2008 werden 35 jongeren geselekteerd voor de musical Po cahontas, waaronder Mandy Sleijpen uit Middelburg. De oud CSW-leerlinge is ook aangenomen op de Willem Nijholt Acade mie. Op 29 augustus is de première in het Fulco Theater in IJs- selstein. Meer informatie: www.fanwork.nl/pocahontas. FOTO: P.R.

de Faam | 2009 | | pagina 29