GEMEENTE VLISSINGEN Paardensport in het park Westduin Zendmast komt toch in Paauwenbuig Geen kat in de zak bij Het Arsenaal INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN LOCAL BOARD MIDDENGEBIED VLISSINGEN ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL VLISSINGEN «MWaaMffftiill De Faam Woensdag 5 augustus 2009 - Pagina 14 GEMEENTE WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Zomervakantie - activiteiten- week (17 t/m 21 augustus 2009) Maandag 17 augustus 2009 gaan we naar Speeltuin Het Mei veld in Middelburg. Inschrijven: om 09.00 uur. Om 10.00 uur ver zamelen we en vertrekken we met de bus naar Middelburg. Neem brood mee, voor drinken en een ijsje wordt gezorgd. Dinsdag 18 augustus 2009 is er een pannavoetbaltoernooi aan de Ridderspoorlaan. Inschrijven: om 12.00 uur. Om 12.30 gaat het toernooi van start. Het toernooi wordt gespeeld onder leiding van Basted Barika Hill Platform. Woensdag 19 augustus 2009 is het tijd voor een waar knutsel- feest. Het thema is 'indianen'. De middag is van 14.00 tot 16.00 uur. Na afloop gaan we pannen koeken eten. Donderdag 20 augustus 2009 is er.een western spelletjesmiddag met luchtkussen. Ook is er een klein zwembadje aanwezig. Tijd: 12.30 - 16.00 uur. Om 19.00 uur begint het slaapfestijn: we begin nen met frietjes eten en een film voorstelling. Na afloop zijn er kampvuurver- halen en gaan we marshmallows roosteren. Rood 21.30 uur gaan we de tent opzoeken. De vol gende ochtend gaan we met z'n allen ontbijten. Vrijdag 21 augustus 2009 kun nen de kinderen hun overtol lige spulletjes aanbieden op de vrijmarkt die gehouden wordt van 13.00 - 15.00 uur. Om 14.00 uur is er een kinderdansshow ter afsluiting van de vakantieweek. Daarna worden er frietjes gege ten. Om 16.00 uur is het dan echt het einde van een hele leuke feestweek. Om 19.00 uur wordt voor de bewoners van de Ridderspoor laan een barbecue georganiseerd als dank dat we een week lang de activiteiten hebben kunnen houden, met misschien een klein beetje overlast voor de buurt. Wij bedanken, namens de kin deren uit het Middengebied, iedereen die dit mogelijk heeft gemaakt. We bedanken met name onze sponsors, zonder hen was dit niet mogelijk geweest. Onze sponsors zijn: Stichting Moerman Promotie Vlissingen, Rotary Club Vlissingen, Rabobank Walcheren, l'escaut woonservice, Witsel Juwe liers en Videotheek Pink Panther. Ook bedanken wij onze partners Stichting Palladium, .basisschool de Ravestein, de gemeente Vlis singen en Basted Barika Hill Plat form en alle betrokkenen die hier niet genoemd zijn. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaat sen. Deze keer heeft Local Board daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, adviseur Burgerparticipatie; tel. (0118) 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. VLISSINGEN - Op het mooie wedstrijdterrein van park Westduin in Vlissin gen houdt RSV de Schelde- stad op vrijdag 7 en zater dag 8 augustus het gratis toegankelijke paarden sportevenement Alfonds Hippique. Net als in voor gaande jaren staat springen en dressuur op het pro gramma. Met een record aantal deelne mers in de dressuur en voldoen de aanmeldingen bij het sprin gen is er weer sprake van een goed bezet concours. Het is een sfeervolle locatie. Veel deelne mers pikken deze wèdstrijd nog even mee in hun voorbereiding naar het uitgestelde Zeeuwse Kampioenschap, dat nu op 14 en 15 augustus in Nisse is. Er zijn extra prijzen te verdienen bij de paardenrubrieken en is er een mooie prijs voor de beste ponyruiter van het concours. Voor de beste ponycombinatie, die meedoet aan zowel de dres suur als het springen, is een de ken en een geldbedrag van 75 euro beschikbaar gesteld door Bouwbedrijf Joziasse uit Vlissin gen. Voor het springen bij de paarden is 150 euro en een de ken beschikbaar gesteld door SCZ BV voor de beste combina tie over twee parkoersen in de klasse B/L en hetzelfde geldt voor de beste in de klasse M/Z/ZZ. De firma de Kroo stelt een statiedeken beschikbaar voor de ruiter met de hoogste dressuurscore bij de paarden. Op beide dagen gaan de wed strijden om 10.00 uur van start met de dressuurrubrieken. Op vrijdag om 15.00 uur en zaterdag om 13.00 uur beginnen de springrubrieken. Meer informa tie: www.scheldestad.nl door ellen de vriend VLISSINGEN - In de Vlis- singse wijk Paauwenburg komt een 37,5 meter hoge zendmast (UMTS) voor mobiele telefonie. De bij na 1300 ingediende be zwaren van wijkbewoners zijn van tafel geveegd. De zendmast komt op de par keerplaats aan de Zwanen- burgseweg in park Westduin. Het college van B W heeft de bouwvergunning niet kunnen weigeren, ondanks de grote tegenstand en het protest van de wijkbewoners en ondanks dat het niet in het bestem mingsplan past. telecommu nicatiebedrijf Vodafone Li- bertel B.V. heeft begin dit jaar een aanvraag ingediend bij de gemeente Vlissingen om een zendmast te mogen plaatsen omdat de dekking voor mo biele telefonie in Paauwen burg onvoldoende is. De mast wordt 37,5 meter hoog en be staat uit één schotelantenne en drie UMTS-antennes. Mo gelijk komen er over enige tijd nog enkele schotelantennes bij. De Paauwenburgers zijn bang dat de mast, die op nog geen 300 meter afstand van de huizen komt te staan, schade lijke gevolgen heeft voor hun gezondheid. Bovendien past de mast niet in het park en vervuilt deze de horizon. UMTS masten die hoogfre quente elektromagnetische velden met zich meebrengen, worden door veel gemeenten niet geplaatst vanwege de ge zondheidsproblemen die zij kunnen veroorzaken. Geef uw mening op de De Faam stelling van de week op de website www.de-faam.nl. VLISSINGEN - In het zee aquarium van Het Arse naal in Vlissingen zijn de ze week vijfentwintig zee katjes geboren. Zeekatjes worden ook wel sepia's ge noemd. De diertjes zijn ongeveer twee centimèter groot en zien er precies hetzelfde uit als hun veer tig centimeter grote ou ders. Elk jaar paren volwassen zee katten in de Oosterschelde. De dieren zetten hun eieren vast aan wieren en stokken, maar helaas ook aan visfui- ken. Veel volwassen zeekatten worden al gevangen voordat ze eieren gelegd hebben. Zo gaan veel zeekateieren verlo ren. Een oplettende visser ontdekte onlangs de eieren in zijn fuiken en heeft deze er af gehaald en bij Het Arsenaal gebracht. De eieren zien er net uit als een tros blauwe drui ven. In een speciaal aquarium zijn de eieren uitgekomen en Jonge zeekatten zijn bijzonder.foto: p.r. vanaf vandaag kunnen bezoe kers ze bewonderen. Ze eten nu nog kleine garnaaltjes, maar straks als volwassen zee kat ook krabben en vissen. Als de zeekatten groot genoeg zijn, worden ze wellicht terug gezet in de Oosterschelde. Zo wordt het dalende aan tal zeekatten in de Ooster schelde weer aangevuld.

de Faam | 2009 | | pagina 14