BURGERJAARVERSLAG '08 VIPS 2008 NIEUW COLLEGE VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VLISSINGEN WELKOM BI) DE GEMEENTERAAD! HOERA, EEN LINT|E! BURGERPARTICIPATIE EN INTERACTIVITEIT 4 f V HERINRICHTING BELLAMYPARK KLACHTEN EN BEZWAREN WOENSDAG 5 AUGUSTUS 2009 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/burgerjaarverslag Fotografie: Ruben Oreel Januari 10 Februari 12 Maart 16 April 6 Mei Geen VIP dienst Juni Geen VIP dienst Juli Geen raadsvergadering i.v.m. zomervakantie Augustus 7 September Geen VIP dienst Oktober November December 14 9 Geen VIP dienst Aan het begin van 2008 kreeg de gemeente Vlissingen een nieuw college van burgemeester en wethouders. Deze keer bestaat het college geheel uit mannen. Het college wordt gevormd door de burgemeester Wim Dijkstra, twee wethouders van de PvdA Frans Prins en Piet Polderman, één van de VVD Jacques Suurmond en één van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) Rob van Dooren. Alle wethouders komen 'van buiten' en maakten nimmer deel uit van het vorige college of de gemeenteraad. De nieuwe wethouders werden op donderdag 31 januari 2008 benoemd door de gemeenteraad De gemeenteraad is het hoog ste orgaan in de gemeente waar belangrijke besluiten worden geno men. De burgemeester is voorzitter van de gemeenteraad. Gast van de Raad Maandelijks nodigt de gemeente inwoners uit om speciale gast te zijn bij de vergadering van de gemeenteraad. Zij krijgen een VIP- behandeling (Very Important Per son) die bestaat uit een uitleg door raadsleden over het werk van de raad en een speciaal welkom door de burgemeester. Uiteraard zijn er voor hen zitplaatsen op de publieke tribune gereserveerd. Maandelijks is er belangstelling van ongeveer tien 'VIPpers'. Ook in 2008 werden er weer 'VIPpers' ontvangen. Ook belangstelling? Informeer dan eens bij de griffie van de gemeen teraad. De gemeenteraad vergadert in principe elke laatste donderdag van de maand om 19.30 uur in het stadhuis. De burgemeester is voor zitter van de gemeenteraad. De ver gaderingen van de gemeenteraad zijn openbaar, u bent er van harte welkom op de publieke tribune. In de raadsvergadering is er een half uur spreekrecht voor burgers over geagendeerde onderwerpen. Elke spreker krijgt maximaal vijf minu ten het woord. U kunt zich uiterlijk om 12.00 uur op de dag van de ver gadering aanmelden bij de griffier van de gemeenteraad. De raadsvergadering wordt aan gekondigd op de gemeentelijke informatiepagina 'Blauw Geruiten Kiel' in het weekblad 'De Faam' en ,op de website www.vlissingen.nl/ gemeenteraad. De agenda met bijbehorende stuk ken staat ook op de website: www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Eén van de belangrijke punten van het college van burgemeester en wethouders blijft inwoners van Vlissingen, Oost-Souburg en Rit- them nadrukkelijk te betrekken bij de ontwikkeling van gemeen telijke plannen en maatregelen. Doel daarbij is de kwaliteit van de gemeentelijke plannen te verho gen en breed draagvlak onder haar inwoners te verkrijgen. (Spontane) burgerinitiatieven worden gestimu leerd. Organisaties, wijkcomités, bewonersgroepen, overleggroepen en andere initiatieven van burgers ziet het gemeentebestuur zeer bewust als gesprekspartners. Overiegvormeri/Contïscten In 2008 heeft het college van bur gemeester en wethouders de wijken Middengebied, Paauwenburg en het dorp Oost-Souburg bezocht. De opkomst was aanzienlijk. Doel van de bezoeken is dat het college zelf ziet hoe de wijken resp. de dorpen ervoor staan en met de bewoners kunnen praten over het wel en wee van hun wijk c.q dorp. College van burgemeester en wet houders geven ook gehoor aan uitnodigingen van particuliere organisaties om de door hen geor ganiseerde overleggen bij te wonen. In Oost-Souburg zijn dat de open bare dorpsplatformvergaderingen, in Ritthem de openbare dorps comité vergaderingen, in de wijk Paauwenburg de openbare wijk raadsvergaderingen, in de buurt Bossenburgh in de wijk Groot- Lammerenburg is dat de openbare wijkconiitévergaderingen van het Buurtcomïté Bossenburgh en in het Middengebied de "Local Board"- groep. Het uitwisselingsoverleg tussen alle burgervertegenwoordi gingen en de burgemeester, heeft in 2008 twee maal plaats gevonden. In 2008 hebben de burgerver tegenwoordigingen elke maand gebruik gemaakt van de mogelijk heid hun eigen informatie één maal per maand te plaatsen in de rubriek "Informatie uit de wijken en dorpen". Er zijn veel raakvlakken tussen het soort vragen dat voortkomt uit de contacten vanuit de burgerpartici patie en de taken van de afdeling Beheer Leefomgeving die gericht zijn op het onderhoud en beheer. Dit heeft geleid tot het onder brengen van burgerparticipatie bij Beheer Leefomgeving met ingang van 1 november 2008. De oplos singen die voortkomen uit de over leggen met comités en individuele burgers en naar aanleiding van Collegebezoeken in de wijk, heb ben voor een (groot) deel betrek king op fysieke uitvoering. Door de samenvoeging van taken zijn de communicatielijnen verkort en kan effectiever worden geopereerd om zaken met elkaar op te lossen. Samenwerking Het college heeft in december 2008 in het kader van burgerparticipatie vastgesteld voor 2009: 1. Wijkbeheersplannen (BL) samen met woningbouwcorporaties opzetten en uitvoering samen met wijkservice- en interventie teams oppakken. 2. Starten in de wijken met mobiele Servicebus voor meldingen openbare ruimte die direct wor- den opgepakt en voor overige leefbaarheids vragen/verzoeken. 3. Wijkwerkersoverleggen, de WMO, prestatieveld 1 en het Lemon-ondezoek, geïn tegreerd met de afdelingen Veiligheid, Vergunningen en Handhaving (VVH), Strate gie Beleid en Projecten (SBP) en Beheer Leefomgeving (BL) en de woningbouwcorporaties L' escaut en Woongroep op te pakken, wat moet resulteren in een praktisch leefbaarheidsplan van aanpak voor 2009. De Probleem Interventie Teams (P.l.T.) De P.l.T. Noord concentreerde in 2008 zich vooral rond de overlast van hangjongeren bij de obs De Vlieger en het wijkcentrum Alde- gonde in Westerzicht. In nauw overleg met Stichting Palladium en politie is contact gezocht met de jongeren om in gesprek met-hen te komen om vanuit die positie samen met omwonenden begrip voor elkaar te krijgen en oplossin gen te vinden waarin beide groe pen zich kunnen vinden. De P.l.T. Bachtenpoorte in Oost-Souburg is afgesloten. In 2008 kregen vier inwoners van Vlissingen een Koninklijke onder scheiding. Daarnaast reikte de gemeente dit jaar voor het eerst kinderlintjes uit. De kinderlintjes werden uitgereikt door burgemeester Dijkstra aan: Quinten Pool, Marwan El-Khar- bouchi, Sam Koolwijk, Phoenix Earl en Remy de Bart. Eind 2008 is de gemeente begonnen met het project om het Bel- lamypark opnieuw in te richten. Bij dit traject wil de gemeente zoveel mogelijk de direct betrokkenen van het Bellamypark betrek ken. Doormiddel van een startbijeenkomst en een presentatie van verschillende visie is de eerste stap tot een vernieuwd Bellamypark gezet. In 2010 zal de gemeente starten met de daadwerkelijke her inrichting. Voor meer informatie en de stand van zaken kunt u kij ken op: www.vlissingen.nl/bellamypark. 1. U bent het niet eens met een besluit van de gemeente en u heeft een rechtstreeks belang bij dat besluit? Dien dan een bezwaarschrift in bij de gemeente. Uw bezwaar schrift wordt behandeld door de Commissie Bezwaarschriften. E-mail gemeente@vlissingen.nl De bezwaarschriftencommissie van de gemeente Vlissingen behan delt de bezwaarschriften in ver schillende samenstelling in drie aparte kamers, te weten de Alge mene kamer (kamer I), de Sociale kamer (kamer II) en de kamer voor Rechtpositionele aangelegenheden (kamer III). Kamer I behandeld verreweg de meeste bezwaarschriften, 48 in 2008. Vaak gaat het over bezwaren over besluiten die genomen zijn op grond van bijvoorbeeld de Wet op de. Ruimtelijke Ordening of de Algemene plaatselijke verordening Vlissingen (APV). Er hebben 14 hoorzittingen plaatsgevonden. Kamer II adviseert sporadisch over bezwaren die gericht zijn tegen (rechtspositionele) besluiten van de Archipelscholen alsmede over bezwaren die zich richten tegen heroverwegingen in het kader van kredietverstrekking of schuld hulpverlening door de Krediet bank Walcheren. In 2008 zijn er twee bezwaarschriften binnen gekomen. Kamer II is één keer bij elkaar gekomen. Kamer III behandelt zogenoemde ambtenarenzaken, zoals ontslag, overplaatsing, ouderschapsverlof. In deze kamer zijn er twee bezwaar schriften voorgelegd. In totaal zijn er drie vergaderingen geweest. 2. U hebt een klacht over een ambtenaar of over behande ling door de gemeente? Ga dan naar de klachtencommissie van de gemeente Vlissingen. E-mail klachten@vlissingen.nl Indien een klager na afloop van de interne klachtenprocedure niet tevreden is, dan kan hij zijn klacht voorleggen aan -de Zeeuwse Ombudscommissie. Telefoon 0118- 48 72 71. E-mail rke@vlissingen.nl

de Faam | 2009 | | pagina 13