Hoe lang is de remweg als u 30 km/u rijdt? Besluit aankoop groenloods uitgesteld Stads- en dorpsomroepersconcours op 20 augustus Standwerkerconcours in Lange Delft Kermis in Middelburg dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 29 juli 2009 - Pagina 9 De wijkmanagers zijn de schakel tussen de gemeentelijke organisatie en uw wijk. In onderstaand overzicht kunt u zien welke wijkmanager zich inzet voor uw wijk. - Rianne van Iwaarden: Nieuw- en Sint Joosland, Griffioen en Middelburg Zuid. -Yfke van Nunen-Semeijn: Arnemuiden, Dauwendaele/Mortiere en Klaren- beek/Veersepoort - Karei van de Beek: Binnenstad, Nieuw Middelburg, Stromenwijk/ 't Zand en Sint Laurens Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Foto: Aart van Belzen Met een kennisquiz in de "Gewoon 30" stand op het Southparkfestival werden vragen over de effecten van 30 km/u en 50 km/u aan het publiek gesteld. Wist u dat bij 30 km/u de remweg van een auto 13 meter is? En als diezelfde auto 50 km/u rijdt is de remweg meer als ver dubbeld tot 28 meter! Heel veel mensen reageren vol verbazing als dit wordt verteld. De remweg wordt niet alleen bepaald door het remmen zelf maar ook door de reactietijd van meestal 1 seconde vóórdat de automobilist tot remmen overgaat. Dat betekent dat u bij een noodstop bij 30 km/u veel eerder stil staat. Wel zo fijn voor een spelende kind en die overstekende voetganger. Voor hen kan dat het verschil betekenen tussen leven en dood. De kennisquiz past in de Middelburgse campagne om het nut van 30 km/u wegen onder de aandacht te brengen. De winnaar van een dinerbon van 75 euro is gewonnen door A. Koenen uit Middelburg. Naast de kennisquiz was ook andere informatie over de actie "gewoon 30" in de stand te verkrijgen. En uiteraard waren er voor de bezoekers de nodige gadgets en voor de kinderen bal lonnen. Over de verhuizing van LetÉ en de aankoop van de groen loods heeft de gemeenteraad in de raadsvergadering van 13 juli nog geen besluit genomen. De raad had behoefte aan aanvullende informatie. Daarom wordt het nu geagendeerd voor de raadsvergadering op 28 september. Gemeente Middelburg heeft een nieuwe wijkmanager aangetrokken: Rianne van Iwaarden. Zij volgt Harry Siebelink op. "i - 'i&iti- Foto: Jan Koole Vrijdag 7 tot en met donderdag 13 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals MaXXimum, Dominator en Sky Flyer tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Op Plein 1940 keert, na een aantal jaren afwezigheid, het reuzenrad terug. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kun nen op de kermis terecht. Vanaf 11.30 uur kondigen de omroepers zelf hun concours aan. In vier groepen van vier omroepers lopen ze door de Langeviele, Markt, Lange Delft en Nieuwe Burg. Om 13.30 uur promoten de omroepers Middelburg vanaf het podium op de Markt. Onderwerpen waaruit ze mogen putten zijn onder meer: Middelburg marktstad, Middelburg monumen- tenstad, Het Zeeuws Evenementen Podium, de Senior Games of de komst van de Giro. Om 15.00 uur start op het podium nog een ronde waarin de deelnemers hun eigen dorp of streek mogen promoten. Een jury zal bepalen wie zich 'de stadsomroeper van Middelburg 2009' mag noemen. Om 16.00 uur is de prijsuitreiking op de Markt. 'Zegt het voort, zegt het voorf Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het standwer kerconcours gehouden. Tweeëntwintig standwerkers uit het hele land strij den om de eerste plaats, die toegang geeft tot deelname aan de natio nale kampioenschappen. Dolle Donderdag is één van de drukste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 13 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkerconcours in de Lange Delft en weekmarkt op het Damplein. De organisatie van het standwerkerconcours is in handen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Een jury beoordeelt de standwerkers op originaliteit, welbespraaktheid en overtuiging. Eind augustus 2009 starten de werkzaamheden aan de wegen in Arnestein. De huidige Ampèreweg wordt doorgetrokken vanaf de Herculesweg tot aan de plaats waar Rijkswaterstaat straks de rotonde van de N57 gaat aanleg gen. De Voltaweg, Ampèreweg, Ohmweg en Hertzweg worden voorzien van trot toirbanden met een goot aan weerszijden van de rijbaan. De bermen van deze wegen worden opgehoogd met grond en de aangrenzende inritten worden opnieuw bestraat. In september worden de genoemde wegen in de nachte lijke uren opnieuw geasfalteerd. Dit laatste gebeurt in nauw overleg met de aanliggende bedrijven. Voor vragen kunt u bellen met Pascal Geldof, tele foonnummer 0118 - 675681. Tot 24 augustus is hij met vakantie en kunt u met vragen terecht bij Peter Maas, telefoonnummer 0118 - 675211. 'Boeren, burgers en buitenlui Voor het eerst in Middelburg strijden op donderdag 20 augustus zestien stads- en dorpsomroepers voor een plek om het Nederlands kampioenschap en het kampi oenschap der Lage Landen. Stadsomroeper is een beroep vanuit de Middeleeuwen. Het is dan ook een heel oude vorm van communicatie. Wanneer er belangrijk nieuws was maakte de omroeper met een wellui dende stem dit op spontane, geestige wijze in de stad of dorp bekend. Tegenwoordig is een stadsomroeper niet meer noodzakelijk, maar toch is het vak niet helemaal uitgestorven. Nederland kent nog een twintigtal omroepers, waarvan er zestien naar Middelburg komen. De deelnemers komen uit het hele land. Eén deelnemer komt uit België. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 15.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt De zaterdagmarkt van 8 augustus en de weekmarkt van donderdag 13 augustus verhuizen vanwege de ker mis van de Markt naar het Damplein. Hof van Tange afgesloten De caravans en trailers van de ker misexploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Het terrein is daarom afge sloten van maandag 3 augustus tot en met zondag 16 augustus. Het is in die periode niet mogelijk uw auto op dit parkeerterrein te plaatsen. U kunt uw auto wel parkeren in de par keergarages aan de Geere, Achter de Houttuinen, Kousteensedijk en de Kanaalweg. Houders van een parkeervergunning voor Hof van Tange kunnen elders in zone 2 par keren. Jan Koole

de Faam | 2009 | | pagina 9